Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid" )

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas valgekotkas » 19:39, 16 Jaan 2012

vanemleitnant kirjutas:
valgekotkas kirjutas:hetkenõue on see, et iga tarbija juurde jooksev liin algab rikkevoolukaitsmega

Rikkevoolukaitsega peavad algama ainult pistikupesade, põrandakütte ja pesemisruumide liinid. Keelatud ei ole muidugi kõigile panna rikkevoolukaitsed.
uhh - pikk päev :oops: mõtlesin automaatkaitset aga kirjutasin rvk
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Energizer » 19:43, 16 Jaan 2012

vanemleitnant kirjutas:
valgekotkas kirjutas:hetkenõue on see, et iga tarbija juurde jooksev liin algab rikkevoolukaitsmega

Rikkevoolukaitsega peavad algama ainult pistikupesade, põrandakütte ja pesemisruumide liinid. Keelatud ei ole muidugi kõigile panna rikkevoolukaitsed.


Kaas saan aru õieti et rikkevoolukaitse on põhimõtteliselt lühise/elektrilöögivastane kaitse?

Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas GuidZ » 19:45, 16 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Kaas saan aru õieti et rikkevoolukaitse on põhimõtteliselt lühise/elektrilöögivastane kaitse?


Ei.

http://www.ene.ttu.ee/elektriajamid/opp ... lyliti.pdf

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Sombi » 19:48, 16 Jaan 2012

Energizer, nii telekatega ongi, et tarbivad märgitust vähem. Märgitud võimsus on võimalik maksimum võimsus, kui heledus, kontrastsus, heli põhjas on. Näiteks mu P4 lauakas tarbib 45W kui prose kasutus on 100% ja kõvaketas ragistab täiega. Kui ketas on vait ja prose kasutus pole üle paari protsendi, tarbib umbes 35W. CRT monitor tarbib 45-55W, vastavalt resole ja heledusele.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satifenn
Entusiast
Postitusi: 232
Liitunud: 03:00, 15 Apr 2006
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas satifenn » 19:50, 16 Jaan 2012

mõnes mõttes on see sõna ELEKTRILÖÖGIVASTANE ka õige,kuna kaiste ju rakendub ja lülitub vähimagi lekke korral välja.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 600
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas vanemleitnant » 20:41, 16 Jaan 2012

42" plasmatelekal kõigub tarbimine kogu aeg 100-300W sõltuvalt parasjagu nähtava pildi heledusest.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Aivar355 » 20:45, 16 Jaan 2012

vanemleitnant kirjutas:
valgekotkas kirjutas:hetkenõue on see, et iga tarbija juurde jooksev liin algab rikkevoolukaitsmega

Rikkevoolukaitsega peavad algama ainult pistikupesade, põrandakütte ja pesemisruumide liinid. Keelatud ei ole muidugi kõigile panna rikkevoolukaitsed.

Eluruumide pistiukupesadel ei ole rikkevooukaitse nõutav, kindlasti aga välitingimustes kasutatavad, kui ikka tead, et vead kusagilt pesast pikendusega õue, siis peaksseal ikka ees olema. Endal sai väikeste laste pärast kogu majale rikkevoolukaitse ette pandud.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Zuumbox » 20:55, 16 Jaan 2012

satifenn kirjutas:mõnes mõttes on see sõna ELEKTRILÖÖGIVASTANE ka õige,kuna kaiste ju rakendub ja lülitub vähimagi lekke korral välja.

Täpsustaks pisut: lekke- (rikke-) vool peab siiski ületama RVK rakendumisläve (30 mA), alla selle kaitse ei rakendu. Olen seda ise tunda saanud; vigastatud isolatsiooniga koht pikendusjuhtmes (välitingimustes) sattus pihku. Õnneks olid korralikud kummarid jalas; võttis vähe värisema aga RVK jäi sisse smile195
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 600
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas vanemleitnant » 21:18, 16 Jaan 2012

Aivar355 kirjutas:Eluruumide pistiukupesadel ei ole rikkevooukaitse nõutav

On küll nõutav.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas valgekotkas » 21:25, 16 Jaan 2012

Zuumbox kirjutas:Täpsustaks pisut: lekke- (rikke-) vool peab siiski ületama RVK rakendumisläve (30 mA), alla selle kaitse ei rakendu. Olen seda ise tunda saanud; vigastatud isolatsiooniga koht pikendusjuhtmes (välitingimustes) sattus pihku. Õnneks olid korralikud kummarid jalas; võttis vähe värisema aga RVK jäi sisse smile195
nagu iga asjaga, kehtib ka rvk kohta ütelus "head ja odavat ei ole olemas" :P ... ise olin ka dialemma ees kui kilpidele materjali ostsin GE vs "odavad" oli ikka väga arvestatav summa :x
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Energizer » 22:06, 16 Jaan 2012

Zuumbox kirjutas:
satifenn kirjutas:mõnes mõttes on see sõna ELEKTRILÖÖGIVASTANE ka õige,kuna kaiste ju rakendub ja lülitub vähimagi lekke korral välja.

Täpsustaks pisut: lekke- (rikke-) vool peab siiski ületama RVK rakendumisläve (30 mA), alla selle kaitse ei rakendu. Olen seda ise tunda saanud; vigastatud isolatsiooniga koht pikendusjuhtmes (välitingimustes) sattus pihku. Õnneks olid korralikud kummarid jalas; võttis vähe värisema aga RVK jäi sisse smile195

mul on kummitallaga toaplätud. kord sattus näppu 220V lambilülitist. Ei olnud meeldiv tunne. Pääsesin ehmatusega. Nüüd lükkan alati mis iganes automaadi välja enne kui midagi teen.

Aga rääkides minevikust, me kõik oleme kunagi olnud lapsed, mäletan et mingi 7-8 aastasena URGITSESIN ühest seinakontaktist metallist pintsettidega. Mida miks, ei tea, aga see pistikupesa põles läbi (läks mustaks). Ja nüüd tagantjärele mõeldes, miks ma elektrilööki ei saanud, ka ei tea, vähemalt ei mäleta et oleks minuga midagi juhtunud, kuigi kõikide füüsika ja elektriseaduste kohaselt oleks pidanud lekkevool mind läbima. Võib-olla päästis see et olin voodis, pikali, mitte jalgupidi vastu maad. See juhtus veel Vene ajal kui valdavalt olid veel korkautomaadid ja sulavkaitsmega korgid, kuigi see asja tõsidust ei muuda. Elekter on ohtlik riigikorrast sõltumata.. :D Nüüd saan aru miks pikendusjuhtmete tootjad igasuguseid lastekindlaid asju püüavad välja mõelda. Iial ei tea millega ja millal laps midagi torgib. Mingi aeg olid lausa tööstuskaupade poes sellised korgid müügil mida pistikupesadele ette sai panna.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Aivar355 » 22:10, 16 Jaan 2012

vanemleitnant kirjutas:
Aivar355 kirjutas:Eluruumide pistiukupesadel ei ole rikkevooukaitse nõutav

On küll nõutav.

Sorry, on vist jah kehtedstatud uuemad karmimad nõuded rikkevoolukaitselülitite kasutamisele tavakasutajatele ligipääsetavate pistikupesade toites.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas Zuumbox » 22:32, 16 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Aga rääkides minevikust, me kõik oleme kunagi olnud lapsed, mäletan et mingi 7-8 aastasena URGITSESIN ühest seinakontaktist metallist pintsettidega. Mida miks, ei tea, aga see pistikupesa põles läbi (läks mustaks). Ja nüüd tagantjärele mõeldes, miks ma elektrilööki ei saanud, ka ei tea, vähemalt ei mäleta et oleks minuga midagi juhtunud, kuigi kõikide füüsika ja elektriseaduste kohaselt oleks pidanud lekkevool mind läbima.

Tõenäoliselt sattusid Su pintsetid kõigepealt kontakti "nulliga" ja seejärel vastu faasi - pauk käis nö otse, lihtsama vastupanu teed, Sind praktiliselt läbimata...
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas serxx » 22:33, 16 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Aga rääkides minevikust, me kõik oleme kunagi olnud lapsed, mäletan et mingi 7-8 aastasena URGITSESIN ühest seinakontaktist metallist pintsettidega. Mida miks, ei tea, aga see pistikupesa põles läbi (läks mustaks). Ja nüüd tagantjärele mõeldes, miks ma elektrilööki ei saanud, ka ei tea, vähemalt ei mäleta et oleks minuga midagi juhtunud, kuigi kõikide füüsika ja elektriseaduste kohaselt oleks pidanud lekkevool mind läbima. Võib-olla päästis see et olin voodis, pikali, mitte jalgupidi vastu maad. See juhtus veel Vene ajal kui valdavalt olid veel korkautomaadid ja sulavkaitsmega korgid, kuigi see asja tõsidust ei muuda. Elekter on ohtlik riigikorrast sõltumata.. :D Nüüd saan aru miks pikendusjuhtmete tootjad igasuguseid lastekindlaid asju püüavad välja mõelda. Iial ei tea millega ja millal laps midagi torgib. Mingi aeg olid lausa tööstuskaupade poes sellised korgid müügil mida pistikupesadele ette sai panna.

Ju sa siis said esimese hooga neutraalile pihta ja seejärel faasile, mis tekitas lühise ja kaitsmed rakendusid nobedalt.
Aga need korgid, mis vanasti pistikupesate ette käisid, nende kohta teadsid minu vanemad rääkida, et mul läks nende kätte saamine eriti kergelt, neil omal oli nendega raskusi :D
Eks me kõik oleme lollusi teinud, näiteks üritasin ma kunagi väiksest peast seinakonktaktist mikromootorit käima panna... käis pauk ja pilt läinud... õnneks siiski lendasid vaid korgid ja selelga koos kadus ka valgustus, omal ei juhtunud midagi :D

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid"

PostitusPostitas jaanus- » 00:32, 17 Jaan 2012

kui juba äpardustest juttu tuli siis ma olen lambi pistiku lahti kruvind ja lahtised otsad mõlemist metallist kinni hoides kontakti torgand :D , lamp isegi hakkas korraks põlema aga kustus kohe ära ning peale umbes mõnesekundilist ( vähemalt ma arvan et oli nii kaua,täpset aega ei mäleta ) surisemist lõi kilbist peakaitse välja ja see mõjus isegi sama alajaama otsas olevasse veskisse( tuled jäid pimedamaks korra sest lühise impulss oli niivõrd suur) ja peale seda olin ma lubivalge(ema rääkis nii) ja see juhtus 10 aastat tagasi umbes!
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist