Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

Siia võid lisada netist leitud uudise
Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 00:27, 20 Sept 2016

Eelmisel nädalal toimus Zatokas kokkupõrge eesti ettevõtja Marcel Vichmanni esindajate ja kohalike noorukite vahel. Investori esindajad soovisid külastada Zatoka administratsiooni, ent nende tee takistasid sportliku välimusega noorukid. Administratsioonihoone lävel aga toimuski kokkupõrge. Üks noorukitest asus pritsima pisargaasi, selle tagajärjel sai kümmekond inimest kerge mürgituse. Politsei oli sunnitud rahvamassi taltsutamiseks kasutama kumminuia.
Ukraina peaminister Vladimir Groisman: ,,See on meie töö, mida me peame tegema. Kui ettevõtjad nii Ukrainast kui välismaalt tahavad Ukrainasse investeerida, siis on minu roll peaministrina tagada, et see investeering oleks edukas. Septembri lõpuks alustab tööd ka Ukraina investeeringute tugikeskus, mis hakkabki tegelema juhtumitega nagu Zatoka küla projekt."
Ukraina Odessa oblasti kuberner Mihhail Saakašvili: ,,Lähiajal hakkab Zatoka küla valima uut külasekretäri ning vallas hakkab kehtima karm kord. Maa selles piirkonnas on väga kallis ning seetõttu on kuurortlinn sattunud ametnike, kohalike tegelaste ja ka kurjategijate tähelepanu keskpunkti. Süütamised ja vara laialitassimine Zatokas lõpevad. Kohaliku võimu ülesanne on tagada valgustus ja teede korrashoid, mitte tegeleda tapmiste ja süütamistega. Loodan, et kohtulikule vastutusele võetakse lõpuks kõik Zatoka ametiisikud, kes massilise rüüstamise ja korralageduse eest vastutavad. Juba praegu on vahi alla võetud Zatoka külavanem Vassili Zvjagintsev, keda süüdistatakse maade omastamises."
http://sputnik-news.ee/economy/20160919 ... itsta.html

USA välisministeeriumi esindaja John Kirby: ,,USA ei tunnusta Vene riigiduuma valimiste legitiimsust ja tulemusi Venemaa poolt okupeeritud Krimmi territooriumil. Krimmiga seotud Moskva-vastased sanktsioonid jäävad jõusse, kuni Venemaa annab Krimmi uuesti Ukraina kontrolli alla."
http://maailm.postimees.ee/3841829/usa- ... si-krimmis

Vene partei ,,Ühtne Venemaa" oli edukas kõigis neljas Krimmi ja Sevastoopoli rajoonis. Sevastoopolis võitis 32.12% Дмитрий Белик, Simferoopolis võitis 63,5% Андрей Козенко, Kertšis võitis 69,7% Константин Бахарев, Jevpatorias võitis 72,36% Светлана Савченко.
https://meduza.io/news/2016/09/19/edino ... ah-v-krymu

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 6284
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
  Windows 10 Firefox
On tänanud: 68 korda
On tänatud: 45 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 11:57, 20 Sept 2016

..Kuulsin ühelt koos perega Eestisse pagenud vene teisitimõtlejalt sellest, kuidas ta tõi oma tütre ühte meie venekeelsesse kooli. Õpetaja kõigepealt küsis lapselt, miks tema pere üldse meile Eestisse tuli. Tüdruk vastas, et erimeelsuste tõttu vene võimudega. Pedagoog muutus valvsaks, uurides, mis erimeelsused need on. Laps vastas, et need on seotud Ukraina-vastase agressiooniga. Õpetaja tõstis häält ja ütles selle olevat jama ja et Venemaa pole Ukrainale kallale tulnud! Plikatirts küsinud vastu, et kes siis tuli ja kas Ukraina tuli ise endale kallale. Järgmisel päeval teatati vanematele, et nende laps sellesse kooli ei sobi, kuna on oma arengus maha jäänud. Tuli otsida teine kool.

Ja kes siis tegelikult integreerib Eestis vene noori ja kuhu?..
http://arvamus.postimees.ee/3843105/iva ... 1470517923
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 00:12, 29 Sept 2016

Ukraina teleseriaal "Nuuskija" peaosatäitja Kirill Käro: ,,Saan eesti keelest suuremalt jaolt veel aru, aga rääkida selles keeles on juba raske, sest olen juba 11 aastat Venemaal elanud. Kui Eestist pärit, siis oled eestlane. Kui Ukrainast pärit, siis oled ukrainlane. See on alati nii olnud."
Teleseriaali rekvisiitor Kerli Dello: ,,Kuna peaosaline Kirill Käro on Eesti taustaga, siis see toodi ka seriaali stsenaariumisse sisse."
http://menu.err.ee/v/uudised/inimesed/e ... eestlaseks

Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras: ,,Ameerika Ühendriikide panus Ukraina vastu suunatud Venemaa agressiooni järgselt on olnud NATO-s kõige konkreetsem ning käegakatsutavam."
http://uudised.err.ee/v/eesti/62f735de- ... -idatiival

1. Malaisia reisilennuki alla tulistanud raketisüsteem Buk toodi Ida-Ukrainasse Venemaa territooriumilt.

2. 9M83 seeria BUK õhutõrjerakett tulistati välja Kremli-meelsete jõudude käes olnud Pervomaiske külast Donetski oblastis.

3. Pärast ühe raketi tulistamist viidi nimetatud raketisüsteem Venemaale tagasi.

4. Varasemast ohutusameti raportist erineb tänane raport selle poolest, et selle materjale saab vajadusel kasutada ka kohtus.

5. Uurimise käigus on tuvastatud 100 "huvi pakkuvat" isikut. Kahtlustatavate nimesid täna ei avalikustatud ning uurijate sõnul võtab otseste süüdlaste selgitamine veel aega. Samas avaldati arvamust, et süüdlaste rahvusvahelise kohtu ette viimiseks on olemas "realistlik võimalus".

6. Mängiti ette ka nn separatistide omavahelist telefonivestlust, millest selgus, et Kremli-meelsed jõud soovisid saada piirkonda maa-õhk-tüüpi raketisüsteemi ning hiljem hiljem räägiti ka selle liikumisest Ida-Ukrainas.

7. Pealt kuulatud telefonivestlused on avalikustatud ning kuna osad rääkivatest isikutest pole tuvastatud, loodab uurimisrühm, et avalikkus aitab vestlused osalenud Kremli-meelsete võitlejate isikuid tuvastada. Telefonisalvestusi saab kuulata SIIN.

8. Eile jõuti kokkuleppele, et rahvusvahelise töörühma, kuhu kuuluvad Holland, Austraalia, Belgia, Malaisia ja Ukraina, juurdlust pikendatakse 2018. aasta 1. jaanuarini.

Raketisüsteem toodi Ida-Ukrainasse Venemaa territooriumilt ning seda veeti veoauto Volvo järelhaagise peal. Volvot saatsid mitmed muud sõidukid ning relvastatud mehed, kes kandsid sõjaväevorme. Pärast tulistamist liikus raketisüsteemi kandev raketisüsteemi kandev õhutõrjesoomuk eemale omal jõul, seejärel pandi see taas Volvo järelhaagisele ning viidi tagasi Vene piirile. Öösel ületas konvoi Ukraina-Vene piiri ning raketisüsteem jõudis tagasi Venemaale. Uurimisrühm otsib endiselt tunnistajaid ning näiteks Ukraina seadused võimaldavad karistusi leevendada nende isikute puhul, kes uurijatega koostööd teevad.
Eile tunnistasid viimaks nii Soome keskkriminaalpolitsei kui ka peaminister Juha Sipilä, et Hollandi ametivõime oli kriminaaluurimise käigus salaja abistanud ka Soome. Põhjanaabrid lubasid Hollandi uurijatel viia Soomes läbi salajasi testimisi, mille põhjal tehti selgeks, mis tüüpi rakett lennukit tabanud oli. Nimelt on ka Soomel Venemaal toodetud BUK-tüüpi rakette, mis väidetavalt põhjustas MH17 lennukihuku.
Hollandi juhitud rahvusvaheline uurimismeeskond: ,,Rakett, mis tõi 2014. aasta 17. juulil Ida-Ukraina kohal alla Malaysia Airlinesi lennuki, oli piirkonda toimetatud Venemaalt."
Ajalehe Iltalehti reporter Olli Ainola: ,,Soome panus kriminaaluurimisse võis olla otsustav. Selle infokillu avalikuks tulemine on välispoliitiline pommuudis. Soome võis uurijatele esitada asitõendeid, mida järeldati venelastelt saadud raketi põhjal."
Soome keskkriminaalpolitsei: ,,Oleme andnud juriidilist abi seoses Malaisia reisilennuki allalaskmise uurimisega. Õigusalase abi sisu me täpsemalt kommenteerida ei saa."
Soome parlamendi kaitsekomisjoni esimees Matti Vanhanen: ,,Testimine toimus. Soomes toimusid need kaks aastat tagasi. Minu arusaamise kohaselt oli testide eesmärk leida asitõendeid või lihtsalt informatsiooni tulistatud rakettide tükkide kohta."
Vene välisministeeriumi Maria Zahharova: ,,Venemaa on pettunud, et Boeingi katastroofi puudutavat juurdlust ümbritsev olukord ei muutu. Lõppjäreldused ... kinnitavad, et juurdlus on kallutatud ja poliitiliselt motiveeritud."
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov: ,,Selle juhtumi puhul on tähtis teha järeldusi värskeima avaldatud informatsiooni põhjal, ning esmased andmed radaritelt, mis tuvastavad iga õhuobjekti, mis võib startida või olla võitlejate kontrollitava territooriumi kohal õhuruumis. Andmed on kindlad ega maini mingit raketti. Kui mingi rakett oli, võidi see tulistada üksnes mõnelt teiselt territooriumilt. Ma ei ütle, missugune territoorium see täpselt olla võis. See on spetsialistide töö. See ei ole hüpotees, vaid esmasel radariinfol põhinevad kindlad andmed. Venemaa nõuab selle tragöödia erapooletut ja igakülgset uurimist. Venemaa edastas kõik andmed, mis riigil juhtunust on. Me oleme alati kahetsusega öelnud, et mitte iga riik ei ole niisugust kogust informatsiooni edasi andnud. Teatud riigid ei ole oma radariandmeid veel esitanud."
Vene riigiduuma saadik Leonid Slutski: ,,See on loomulikult provokatiivne samm. Sellel pole midagi pistmist nii paljude inimeste elu nõudnud tragöödia uurimisega. Need järeldused on tehtud ainult ühe eesmärgiga - veelgi rohkem marginaliseerida Venemaad globaalses poliitika- ja inforuumis."
Donetski isehakanud "rahvavabariigi" komandör Eduard Bassurin: ,,Donetski rahvavabariigi üksused ei saanud lennukit tulistada BUK raketisüsteemiga, sest meil pole selliseid relvi."
http://maailm.postimees.ee/3853751/mh17 ... abi-soomes
http://uudised.err.ee/v/valismaa/5daf63 ... -venemaalt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 12193
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
  Windows 7 Firefox
On tänanud: 27 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas tigekala » 09:43, 29 Sept 2016

LG OLED 65E7V + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E / 28,2E / 19,2E / 13E / 9E / 4,8E / 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 15:13, 02 Okt 2016

Ukraina valitsusväed ja separatistid ütlesid, et tõmbasid relvastuse tagasi Luganskist loodes asuvast Zolote külast. Nad süüdistasid teineteist soovimatuses seda teha Luganskist kirdes ja Donetskist lõunas asuvatest regioonidest.
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE): ,,Tema vaatlejad ei pääsenud kavandatud tagasitõmbumispiirkondadesse, kuna juurdepääs nendesse oli mineeritud."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/c924e1 ... ombamisest

Moskvas elav mees: ,,Venemaa ja Ukraina vahel käib sõda. Vene armee lasi lennuki alla – kahjuks."
Moskvalane: ,,See, et rakett on tehtud Venemaal, ei tõesta midagi. Endiselt on ebaselge, mis ja kuidas juhtus."
Moskvalane: ,,Kahtlen versioonis: tegu on ikkagi korraliku riigi ja rahvaga."
Kiievlannad: ,,Ei kahtle üldse Venemaa osaluses."
http://www.rferl.org/embed/player/0/28022664.html

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov: ,,Uurimist ei saa teostada selle alusel, kui teatud riikides öeldi mõni minut pärast tragöödiat, et süüdi on Venemaa. Kui uurimise aluseks on säärane suhtumine, on see määratud erapoolikusele ja läbikukkumisele."
http://maailm.postimees.ee/v2/3857269/p ... ukkumisele

USA suursaadik NATO juures Douglas Lute: ,,Ehk kui Venemaa teod muutuvad, siis NATO kohandub sellega. Samamoodi, nagu on kohandunud Venemaa tegevusega, nagu Krimmi hõivamine või Donbassi destabiliseerimine või nende tuumadoktriin või nende sõjaliste võimekuste suurendamine."
http://maailm.postimees.ee/v2/3855337/a ... t-ei-veena

Venemaa välisminister Sergei Lavrov: ,,Igasugune vabandus mille eest? Juurdlus pole veel lõppenud. Nende sõnul on seal paartuhat nime, ent mitte kahtlusaluseid ning mitte ükski neist pole isegi tunnistaja ... Ärgem tehke ennatlikke järeldusi."
http://www.bbc.com/russian/news-37521295

28. jaanuaril värvis kiriku taustaga kunstnik Anton Belikov spreiga Moskva Sahharovi keskuses olevaid Aleksander Vasjukovitši ja Sergei Loikole kuuluvaid pilte. Keskus ei taasta pilte ja süüdistab näituse korraldajaid suutmatuses tagada külastajate ja piltide turvalisust.
29. jaanuaril tormasid maskeeritud mehed ja kasakad Moskva Sahharovi keskusesse, kuna seal toimub Donbassi sõja Ukraina alade fotonäitus.
Sahharovi keskuse direkto Sergei Lukashevski: ,,Hoonesse sisse murdnud inimesed rebisid maha hiljuti üles pandud reklaamid, hävitasid pilte ning tõid endaga purgis (millel oli silt ,,Donbassi laste veri") kaasa tundmatu päritolu vedelikku."
https://www.facebook.com/sakharovcenter ... 4883298732
https://www.facebook.com/sakharovcenter ... 9410024946

Vene kriminaalseadustiku artikkel 280.1 (puudutab avalikke üleskutseid rikkuda Venemaa Föderatsiooni territoriaalset terviklikust) alusel on Krimmi poolsaare kuuluvuse kahtluse alla seadmise eest süüdi mõistetud kaheksa inimest. Vene advokaatide sõnul pole selle artikli alusel süüdi mõistmiseks vaja kasutada relvi, hõivata telefone, rongijaamu, õhutada vägivallale ja kutsuda Venemaast lahku lööma.
Venemaa Tveri oblasti Tveri linna elektrotehnik Aleks Bubeevi mõistis Tveri kohus artikli 280.1 alusel süüdi sotsiaalmeedias teise isiku artikli ,,Krimm on Ukraina!" postitamise eest enda sotsiaalvõrgustiku leheküljele. FSB Eritehnoloogise Kriminoloogia Keskuse Instituudi asjatundja sõnul kutsus Bubeev tundmatu grupi rikkuma Vene Föderatsiooni terviklikkust. Artikkel ei õhutanud vägivallale ega relvastatud grupi loomisele, vaid ainsaks üleskutseks oli loosungite koostamine. 2016. aasta märtsis nimetas Memoriali inimõiguste aktivist Budeevi poliitiliseks vangiks ning mainis: ,,olgugi, et teksti toon võis olla liialt solvav ja ründav, ent sellest ei piisa tagakiusamisest."
Venemaa Volga Föderaalringkonna Tatarstani Vabariigi Naberežnõje Tšelnõ linnakohus leidis, et Tatari avaliku keskuse esimees Rafis Kašapov kasutas Venemaa 2014. aasta Krimmi tegevustele negatiivse mulje jätmiseks tekstilisi ja visuaalseid materjale, sealhulgas teatas Krimmi okupeerimisest ja rahvusvahelise seaduse eiramisest. Linnakohus leidis, et tema väidete (Venemaa okupeeris Krimmi ebaseaduslikult) levitamine rikkus Vene Föderatsiooni territoriaalset terviklikust. Kašapovi kaitsja ja advokaatide sõnul oli Vene võimude tegevuste arvustamine Kašapovi isiklik arvamus ning ta kasutas ainult oma sõnavabadust. Kašapovi kõnepruugis ei leitud ühtki vägivallale kutsuvat viidet.
Venemaa Uurali föderaalringkonna Tšeljabinski oblasti Tšeljabinski linna elanikul ja ukrainlasel Aleksei Moroškinil diagnoositi kohtu juurdluse ajal krooniline vaimuhaigus. Kohtu hinnangul ei adunud Moroškin prinditud lehtede jagamisel, mida ta teeb. Prinditud lehtedega avaldas Moroškin oma arvamust Venemaa ja Ukraina praeguse olukorra ning Venemaa poliitilise reformi suhtes. Lisaks kirjutas ta vajadusest taastada iseseisev Uurali riik. Moroškini sõnul langes Ukraina Venemaa poliitilise mõjuvõimu alt välja ning selle alusel tegi Ukraina näitel ettepaneku luua Uuralitesse iseseisev riik. Kohtu hinnangul tulenes see seisukoht Moroškini usulistest veendumustest, kuna 2012. aastal sai Moroškin Tšeljabinski meteoriidi kiriku juhiks. Moroškinile anti vaimuhaiglas sunniviisiliselt psühhiaatrilist abi.
Vene kohus leidis, et Venemaa Lõuna föderaalringkonna Krasnodari krai Krasnodari linna kodanikuaktivist ja blogija Daria Poljudova avaldas sotsiaalvõrgustikes Venemaa Kriminaalseadustiku peatükk 2, artiklit 280.1 rikkuvaid tekste (Kuban: Kubani etnilised ukrainlased paluvad Ukrainal ja maailma kogukonnalt kaitsta endid Venemaa marurahvusluse ja tagakiusamise eest. Kuban nõuab Ukrainaga, oma ajaloolise kodumaaga, taasühinemist!). Kohtu hinnangul oli Poljudova kuriteo ajendiks Vene Föderatsiooni poliitilise riigikorra sallimatus.
https://meduza.io/en/feature/2016/09/21 ... -in-russia

21. septembril tapeti Moskvas venemeelne Ukraina liider ja Oploti juht Jevgeni Zilin. Mõrva tunnistaja Andrei Kozõrevi sõnul oli tapmise ajendiks Zilini seotus Donbassi kivisöe äriga.
http://kommersant.ru/doc/3094808

Kasutaja avatar
laika
Entusiast
Postitusi: 216
Liitunud: 16:56, 11 Juun 2008
Asukoht: mudapealinn
  Windows 10 Chrome
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas laika » 10:11, 15 Okt 2016

6c5e56308380577b1aad729a9a1cabfb.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
laika
Entusiast
Postitusi: 216
Liitunud: 16:56, 11 Juun 2008
Asukoht: mudapealinn
  Windows 10 Chrome
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas laika » 20:36, 20 Okt 2016

Eelmisi kõnelusi meenutades...
CvI38-nWEAAVbnN.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 6284
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
  Windows 10 Firefox
On tänanud: 68 korda
On tänatud: 45 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 10:18, 01 Nov 2016

natuke ot, aga

Soome kaitsepolitsei: Venemaa ostab Soomes kinnisvara „rohelistele mehikestele“
01. november 2016 08:48
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=76110753
Lauri Laugen
Toimetas: Lauri Laugen, välisuudiste toimetaja
http://www.DELFI.ee

Soome kaitsepolitsei (Supo) kahtlustab, et välismaalaste Soomest ostetud kinnisvara võidakse kasutada tunnusmärkideta relvarühmituste majutuspaikadena. Praktikas mõeldakse venelaste maatehinguid Soomes.

„Tegevust, mille puhul võib olla jutt valmistumisest tulevaseks mõjutamiseks kriisiolukorras, avastatakse pidevalt. Sellest võib olla jutt maatehingute puhul, milles ei näi olevat majanduslikku või kinnisvara tavapärase kasutusväärtusega seotud loogikat. Võõrriigi heaks tegutsev maaomanik võib siiski ehitada oma kinnistule ehitisi, mida võõrriik võiks kriisiolukorras kasutada näiteks liikluskoridoride sulgemiseks või tunnusmärkideta vägede majutamiseks,“ teatab Supo Soome parlamendikomisjonile esitatud avalduses, vahendab Iltalehti.
Avalduse kontekstist selgub, et Supo peab silmas Venemaa maaoste Soomes.

Supo ei ole varem Venemaa maaostude kohta Soomes avalikult nii jõuliselt sõna võtnud. Avaldusele on alla kirjutanud Supo juht Antti Pelttari.

Supo teatel on suhtes rahvaarvuga Soome püsivalt paigutatud luureohvitseride arv „üks suuremaid lääneriikides“.

Supot teeb murelikuks Vene ja Soome topeltkodakondsusega isikute juriidiline staatus Vene seadusandluses.
„Näiteks kõik Venemaa kodanikud on topeltkodakondsusest sõltumata Vene seaduste järgi kohustatud aitama Vene julgeolekuvõime,“ teatab Supo.

Trollimise osas püüab Supo hirme hajutada. Trollimine on infomõjutamine, mille puhul näiteks Venemaa heaks tegutsevad inimesed püüavad kujundada meeleolusid internetivestlustes.

Supo teatel on trollimise mõju Soome-suguses kõrge haridustasemega riigis väiksem kui nähtusele pööratav tähelepanu. Märgatavalt tõsisem oht on Supo sõnul otsene otsustajate isiklik mõjutamine.
-----------
Eesti ajakirjanduses oli ka jutt, et keegi maastikuautofänn on avastanud Eestis sügaval metsades ehitisi antennidega jne.
-------
Supo raportoi eduskunnan hallintovaliokunnalle hybridiuhkasta, jossa Venäjään viittaava vieras valtio majoittaa Suomeen sijoitettuja joukkoja. Supo kommentoi lausuntoa IS:lle.
Suojelupoliisi on antanut eduskunnan hallintovaliokunnalle asiantuntijalausunnon ulko- ja turvallisuuspoliittiseen ja sisäisen turvallisuuden selontekoihin liittyen.
IS:n haltuunsa saamassa Supon lausunnossa puhutaan muun muassa Suomeen kohdistuvan hybridivaikuttamisen uhkasta. Lausunnossa todetaan, että ”toimenpiteitä, joissa saattaa olla kyse valmistautumisesta tulevaan vaikuttamiseen kriisitilanteessa, havaitaan jatkuvasti.
Tällaisesta voi olla kyse maakaupoissa, joissa ei näyttäisi olevan liiketaloudellista tai kiinteistön tavanomaiseen käyttöarvoon liittyvää logiikkaa”.

Ei syytetä suoraan Venäjää

Lausunnon mukaan vieraan valtion lukuun toimiva maanomistaja voi rakentaa kiinteistölleen rakennelmia, joita vieras valtio voisi kriisitilanteessa hyödyntää esimerkiksi liikenneväylien sulkemisessa tai tunnuksettomien joukkojen majoittamisessa.
Lausunnossa ei syytetä suoraan Venäjää, mutta siinä mainitaan, että hybridiuhka nousi sotilaallisena terminä esiin Ukrainan kriisin yhteydessä, jossa Venäjän epäillään toteuttaneen aluevaltauksen.
Perinteisen sotilaallisen operaation sijaan Venäjän epäillään toteuttaneen Krimin valtauksen vaikuttamalla väestöön sekä päätöksentekijöihin ennennäkemättömän laajalla keinovalikoimalla.
Hybridivaikuttamista käsittelevässä kohdassa myös todetaan, että Venäjän epäillään käyttäneen tunnuksettomia joukkoja yhtenä keinona Krimin valtaamisessa.
Lausunnossa myös todetaan, että nopean digitalisaation tuoma nopea talouskasvu ja ”Itä-Euroopan mullistukset vähensivät hetkellisesti alueen imperiumien intressiä vaikuttamiseen, mutta jo nyt voidaan todeta tilanteen olleen tilapäinen”.

Lausunto on julkinen

Supon viestintäpäällikkö Jyri Rantala vahvistaa Ilta-Sanomille, että Suojelupoliisi on antanut eduskunnan hallintovaliokunnalle lausunnon.
Kyseessä on kansanedustajille tarkoitettu lausunto päätöksenteon tueksi, eikä Supo sen vuoksi käy julkista keskustelua siitä, mitä Supon lausunnossa on sanottu. Itse lausunto on kuitenkin julkinen.
– Siihen ei ole mitään lisättävää tai täydennettävää. Näin päätöksenteko toimii. Kun valiokunnat käsittelevät lakihankkeita tai selontekoja tai muita asioita, tai antavat niistä lausuntoja toisille valiokunnille, ne pyytävät eri lausuntoja viranomaisilta.
Rantala sanoo, että viranomaiset antavat aika ajoin eduskunnalle lausuntoja lakihankkeisiin, eikä se ole mitenkään poikkeuksellista.
– Pyydettäessä lausuntoja annetaan, Rantala toteaa.
Eerola: ”Vakava turvallisuusuhka”
Hallintovaliokunnan puheenjohtaja Juho Eerola (ps) ei kommentoinut, miten outojen maakauppojen muodostamaa uhkaa käsiteltiin valiokunnassa. Hän kuitenkin totesi itse heränneensä venäläisten maakauppojen olevan erittäin vakava turvallisuusuhka.
– Venäläisten tontti- ja maakaupat olivat eräs vaaliteemani vuoden 2007 eduskuntavaaleissa. Kirjoittelin esimerkiksi Kymen Sanomiin, että siinä on takana jokin suurempi venäläisten kuvio, Eerola sanoi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2 ... 43629.html
-----------
http://yle.fi/uutiset/3-9266041
Puolustusministeriö selvittää venäläisten maakauppoja sotilasalueiden liepeiltä – työ pidetty piilossa

Hallitusohjelman mukaan turvallisuuden kannalta tärkeitä alueita suojataan lainsäädännöllä. Oikeusministeriössä lainvalmistelua ei silti ole aloitettu.
Ylen saamien tietojen mukaan puolustusministeriössä on aloitettu selvitystyö Suomen turvallisuudelle tärkeiden maa-alueiden ja kiinteistöjen kaupoista. Virkamiestyönä selvitetään kauppoja sekä mahdollisuuksia puuttua niihin lainsäädännöllä. Turvallisuuden kannalta tärkeitä kohteita ovat esimerkiksi väylät, sähköverkko ja sotilaskohteet. Asiaa selvittäville virkamiehille on annettu aikaa ensi vuoden alkupuolelle.
Puolustusministeriön viestintäjohtaja Max Arhippainen vahvistaa Ylelle, että selvitystyö on käynnissä, mutta ei kerro tarkemmin sen sisällöstä.
– Selvitämme ulkomaisen maanomistajuuden suhdetta kokonaisturvallisuuteen, mutta sen enempää en voi mennä sisältöön, sillä työ on kesken.
– Turvallisuuskomitea selvitti tätä joitakin vuosia sitten, ja aiheeseen on palattu aika ajoin.
Asiasta ei ole perustettu virallista työryhmää, eikä työstä ole kerrottu julkisuuteen. Miksi?
– Tämä on normaalia virkamiesvalmistelua. Ministeriössähän valmistellaan ja selvitetään kaikenlaisia asioita virkamiestyönä.
Arhippaisen mukaan selvityksen tuloksia voidaan käyttää lainsäädäntötyön apuna.

"Todellinen ostaja osaa kyllä piiloutua"

Hallitusohjelman mukaan "Hallitus ... tarkentaa kokonaisturvallisuuden kannalta merkittävien maa-alueiden ja kiinteistöjen hankintaan sekä kaksoiskansalaisuuteen liittyvää lainsäädäntöä. Niiden valmistelun yhteydessä kiinnitetään huomiota perus- ja ihmisoikeuksien toteutumiseen." Asiasta on keskusteltu julkisuudessa paljon ja viimeksi suojelupoliisi kiinnitti asiaan huomiota hallintovaliokunnalle antamassaan lausunnossa.
Oikeusministeriössä lakihanketta "Maanhankinnasta kokonaisturvallisuuden kannalta merkittävillä alueilla" ei kuitenkaan ole edes aloitettu. Lainsäädäntöjohtaja Antti Leinosen mukaan ensin pitäisi tietää, minkälaisella käytännön keinolla maakauppoihin voitaisiin puuttua.
– Oikeusministeriö voi viedä asiaa eteenpäin, kun tiedämme tarkemmin minkälaisista epäkohdista, ongelmista ja riskeistä on kysymys. Pitäisi myös hahmottaa, minkälaisilla lainsäädännön keinoilla niihin voitaisiin puuttua, hän sanoo.

Nykyään Suomen lainsäädäntö ei rajoita maanmyyntiä ulkomaalaisille. Yksi mahdollinen keino puuttua asiaan olisi etuosto-oikeuden antaminen valtiolle. Käytännössä tämä tarkoittaisi, että viranomaiset saisivat tiedon turvallisuuden kannalta herkkien kohteiden läheisyydessä vireillä olevista maakaupoista, ja valtio voisi ostaa maat niistä kiinnostuneen tahon nenän edestä. Nykyään valtiolla ei ole etuosto-oikeutta.
Leinonen arvioi, että etuosto-oikeus ei välttämättä estäisi vieraan vallan toimijoita hankkimasta maata Suomesta.
– Ostaja osaa kyllä piiloutua erilaisten yhtiörakenteiden taakse siten, että kukaan ei tiedä todellista ostajaa. On vaarana, että kiinteistökauppohin tulee lisää byrokratiaa ilman että todelliset ostajat selviävät.
--------------
Rootsis nii:

Ruotsissa turvallisuuspoliisi on Salonius-Pasternakin mukaan nostanut hybridivaikuttamiseen liittyvistä keinoista esille maakauppojen lisäksi massiiviset karttahankinnat strategisesti tärkeiltä alueilta sekä maanteille ilmestyneet TIR-rekat. Kirjainyhdistelmällä varustetut rekat pystyvät ohittamaan normaalit tullimuodollisuudet.

– Kylmän sodan aikana oli julkisessa tiedossa, että ne olivat tiedustelurekkoja, jotka pysäköitiin sotaharjoitusalueen tai varuskunnan läheisyyteen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2 ... 44998.html
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 6284
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
  Windows 10 Firefox
On tänanud: 68 korda
On tänatud: 45 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 14:30, 07 Nov 2016

Ukraina merepiirivalve Mariupoli allüksuse töötajad leidsid läinud pühapäeval Aasovi merel triivimas Orlan-10 tüüpi Vene drooni.
«Droon triivis kolme kilomeetri kaugusel rannikust. Asjatundjad kontrollisid, ega see ohtlik ole (nt varustatud enesehävitusseadmega) ja võtsid valve alla,» edastas Ukraina piirivalve täna.

Ametkond märkis, et esialgsel hinnangul on lennumasin töökorras ja kõlbab kasutada. «Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) Donetski oblasti allüksuse asjatundjad uurivad selle eriseadmetega täielikult läbi ja kopeerivad teabe,» seisis teates.

Orlan-10 on Vene mitmeotstarbeline droon, mida saab kasutada kuni viie kilomeetri kõrgusel ja lennutada maapealsest juhtimiskeskusest kuni 120 kilomeetri kaugusel.
http://maailm.postimees.ee/3900743/ukra ... 1470517923
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 20:12, 12 Nov 2016

Donbassist Tallinna põgenenud 40-aastane ukrainlane: ,,Saad aru, ma ei osanud isegi arvata, et inimene võib nii kergesti elajaks muutuda. Ma pean silmas muidugi neid bandiite, kes mind kinni võtsid ja keldrisse kinni panid. Aga ma mõtlen ka enda peale. Kui sind pekstakse, pekstakse kaua, hoole ja rõõmuga, siis muutud ise ka üheks suureks valuks ega mõtle enam millelegi muule kui sellele, kuidas ellu jääda, kuidas vähegi ühes tükis püsida. Tolle päeva õhtul, kui mind keldrist vabastati, helistas mulle sõber Nikolai ja ütles, et kavatseb Donetskist põgeneda. Nikolai tahtis öelda, kuhu ta sõidab. Mina aga palusin, et ta seda ei ütleks. Ma ütlesin, et kardan ülekuulamist ja piinamist, et ei pea vastu, murdun ja räägin kõik ära, reedan ta. Ja see jõuetusetunne kurjuse ees, mis on sinust tugevam ja mida justkui ei olegi võimalik võita, vaat see on see kõige hirmsam. Ma lamasin keldripõrandal, vaatasin lakke ja nägin oma matuseid, nägin, kuidas laman kirstus, siis juba mulla all. Kujutasin ette, kuidas mu nägu mustaks tõmbub. Ma ei surnud füüsiliselt, ei – suri minu hing. Veel natuke ja ma polekski enam sellest keldrist välja tulnud või oleksin tulnud elava surnuna. Naine päästis mu. Ja veel toitis elutahet minu väike poeg. Ma olen talle selle eest otsatult tänulik. Tänu perele jäin ellu. Oma perele ma selle jutu pühendangi. Ma sündisin Donetskis, isa on ukrainlane, ema venelanna. Kogu elu elasin Donbassis, seal rajasin ka oma äri, bensiinijaamade keti. Jõudsin isegi kaks korda abielluda. 2013. aasta lõpul sündis poeg Nikita, asjad läksid ülesmäge, olin õnnelik ega oodanud midagi halba. Kiievi Maidani sündmused mind ei huvitanud, poliitika oli mulle alati kaugeks jäänud. Aga selgus, et mitte asjata ei räägi targad inimesed: kui sina ei tegele poliitikaga, hakkab poliitika tegelema sinuga. Täpselt nii juhtuski. 2014. aasta mais hakkasid meie pea kohal kõrvulukustava vilinaga lendama sõjalennukid, Donetski tänavatel plahvatasid päevast päeva mürsud. Ja mis kõige hullem: iga päev hukkus inimesi. Juunis jõudsid Donetskissse rahvaväelased, relvastatud salgad nendest Donbassi läänepoolsetest rajoonidest, kus Ukraina väed olid läinud pealetungile. Linnast sai sissepiiratud kindlus. Donetskis tulid võimule kummalised inimesed, kes varem olid olnud autopesijad, kaupluse turvamehed. Paljud olid ühtlasi seotud kohaliku allilmaga, narkoäriga. Inimesed olid kummalised, aga oma asja oskasid hästi. Sõbrad rääkisid, kui asjatundlikult tegutses uus võim Donetski külje all Gorlivkas. Esimese asjana rünnati miilitsajaoskonda. Siis Ukraina julgeolekuteenistuse ja maksuameti osakonda. Seejärel viidi neist asutustest ära kõik dokumendid ja maksudeklaratsioonide järgi selgitati välja ettevõtjad, kes said kasumit. Eriti aktiivseks muutusid narkoärikad, kes relvastusid hambuni ning sõitsid siis Audides ja Škodades mööda Donbassi ringi ja pakkusid ettevõtjatele katust. Pärast levisid kõlakad, et Donetskis on hakatud inimesi röövima ja lunaraha nõudma. Pea eest taheti saada 5000 dollarit. Paljud hakkasid Donetskist põgenema. Mina aga jäin: poeg oli alles seitsmekuune ja ma ei tahtnud teda rinde läbimisega ohtu seada. Pealegi oli minu äri ikka veel vaja: bensiini tahavad kõik, bensiinijaamad peavad alati edasi töötama. Tõsi, mõnikord oli hirmus ka, näiteks helistad oma töötajatele Donetski lennujaama kandis, kus käisid lahingud, ja kuuled telefonis, kuidas plahvatavad pommid. Ühel juulipäeval helistas mulle kontorist neiu ja ütles: «Eduard Nikolajevitš! Palun sõitke kohe siia, meil on siin üks hull klient, hakkas oma õigust nõudma.» Istusin autosse ja sõitsin kohale. Astun kontorisse sisse, seal aga ootavad mind viis meest, automaadid õieli. Tüdruk seisab seina ääres, väriseb üleni, nutab. Ma sain kohe aru, et teda sunniti mind välja kutsuma. Jõudsin talle öelda: «Ära nuta, Verake! Küll me hakkama saame!» Siis virutas üks mulle kabaga kõhtu. Tõmbusin valust kägarasse, mulle tõmmati kott pähe. Käed väänati selja taha ja viidi tänavale. Lükati autosse ja viidi kuhugi. Alles pärast, kui juba vabaks sain, sain teada, et olin viibinud Ukraina julgeolekuteenistuse oblastivalitsuse majas ja et mind olid röövinud Kalmiuse brigaadi võitlejad. Tõid mind siis kohale. Ma muidugi ei näinud midagi. Mind viidi mööda mingeid treppe, siis tundsin, et laskume keldrisse. Seal tõugati mind põrandale pikali ja hakati peksma. Jalgadega taoti, peksti automaadikabaga, rusikatega. Üks võttis tooli ja hakkas sellega vastu pead peksma. Ma olin kaua vait, ainult ägasin. Hiljem suutsin veel ainult koriseda, siis kaotasin teadvuse. Millalgi ilmselt jäeti peksmine järele. Ma ei tea, kui kaua ma seal meelemärkuseta lebasin. Tegin silmad lahti, aga ei näinud midagi, sest veri oli silma valgunud. Pühkisin silmad kuidagi puhtaks ja vaatasin ringi: ruum oli akendeta, seinad riidega kaetud, seina ääres pink, ämber ja poolteiseliitrine plastpudel veega. Mind oli lahti seoti ja saabastelt paelad ära võetud. Pesin end kuidagi puhtaks. Katsusin ennast, käed olid ikka veel alles ja paigas. Mind päästis hea füüsiline vorm ja 1990ndate kogemus, kui tuli võidelda koha eest päikese all. Tol ajal käisid Donetskis äri ja allilma lahingud päris iga päev. Kaklesin tihti, sain hea karastuse. Roided löödi mul seal keldris ikkagi sisse. Ja sain peapõrutuse. Aga pealuu jäi õnneks terveks. Mingi aja pärast läks uks lahti ja üks võitleja astus sisse, automaat käes. Küsib: «Elus?» Mina vastu: «Mehed, mispärast te mind peksate? Mida ma teile teinud olen?» Vastuseks sain jälle automaadikabaga näkku. Võitleja viskas pingile lati vorsti ja leivapätsi ning läks minema. Toit mulle muidugi sisse ei läinud, jõin ainult vett. Hiljem kuulsin, et uks läks taas lahti. Ruumi astusid kolm meest, tõmbasid mulle mütsi pähe, lõid põrandale pikali ja hakkasid peksma. Üks surus tooli käe peale, et ma vastu ei puikleks. Ja istus ise tooli peale. Sõrmeluud ragisesid ja ma hakkasin valust karjuma. Karjusin: «Mille eest? No mille eest?» Sain vastuse: «Et oleksid leplikum.» Nad viskasid mu uuesti põrandale ja läksid minema. Kaotasin ajataju ega teadnud, kui kaua juba seal keldris istun, on see päev või nädal. Siis tuldi mulle järele ja viidi ülekuulamisele. Viidi kabinetti, mis oli täis suitsetatud, akna ees trellid, tool, laud, laua taga mees, seljas madrusesärk ja moondamisülikond. Võitleja, kes mu kohale tõi, pöördus tema poole: «Seltsimees komandör!» See komandör istub seal, vaikib, suitsetab. Siis teeb suu lahti: «Ma tean, kes sa selline oled, tean, kui palju sul raha on, kus elad ja millised sugulased sul on. Ütle nende nimed, kes võivad sinu eest lunaraha maksta.» Eks ma olin muidugi juba varem aru saanud, et kui mind kohe maha ei löödud, siis tahetakse lunaraha. Olin mõttes isegi kokku arvutanud, et tuhat või kaks tuhat dollarit saan ehk kokku. Vastan: «Võin naiselt paluda, et ta raha ära tooks.» Komandör lõi selle peale käega: «Olgu, mine mõtle edasi!» Mind viidi uuesti keldrisse ja jälle peksti. Aga nüüd nägu enam ei puudutatud, ainult kabaga näkku ja jalgadega kõhtu. Ma ei saanud aru, kas on päev või öö. Uus ülekuulamine: «Sa oled meile võlgu 10 000 dollarit.» Ütlesin, et sellist raha mul ei ole, aga võin auto maha müüa. Komandör ainult naeris: «Me rekvireerisime sinu auto juba ammu Donetski rahvavabariigi nimel. Saad isegi aru, meil on siin sõjaseisukord.» Ma ei saanud loomulikult kauplema hakata: nad teavad minu aadressi, mul on kodus naine ja väike laps ja nendega riskida ei saa. Mulle anti mobiil, helistasin naisele, kes oli šokis: «Edik, kus sa oled? Me oleme sind kolm päeva otsinud!» Nii saingi teada, et mind oli keldris hoitud kolm päeva. Selgitasin naisele olukorda ja ütlesin, et vaja läheb 10 000 dollarit. Naine sattus muidugi paanikasse: «Kust ma sellise raha ometi võtan?» Aga mida seal ikka teha? Naine korjas kokku raha kõigist mu bensiinijaamadest, müüs maha kõik väärisasjad, palus abi mu äripartneritelt. Seda raha koguti üle kogu Ukraina neli päeva. Kogu selle aja olin keldris, mind viidi iga päev ülekuulamisele. Rohkem ei pekstud, aga üritati välja meelitada infot minu sidemete kohta. Tunti huvi, kellelt ma raha hangin, kes ja kui palju annab, kellega sõbrustan. Enne sõda kontrollis minu äri Ukraina julgeolekuteenistus ja ma sain aru, et võitlejatel olid kättesaadud dokumentide põhjal teada kõik minu äripartnerid. Naine sõitis kohale, raha kaasas. Ma nõudsin muidugi turvagarantiid. Vastati: me oleme ärimehed, sõnu tuulde ei loobi. Aga ikkagi soovitati Donetskist minema sõita, et mind ei külastaks võitlejad mõnest teisest rahvaväe brigaadist, Oplotist või Šahtjorist. Võitlejate komandör nii mulle ütleski: «Meie oleme sinu nüüd läbi töötanud, aga teiste eest me ei vastuta.» Tulin SBU [Ukraina julgeolekuteenistuse] hoonest välja, vaatasin päikest, maju, näen, et inimesed jalutavad rahulikult, muretult. Mõtlen: «Kas tõesti juhtus see kõik minuga päriselt? Või oli see üks hirmus unenägu?» Aga selgus, et košmaar polnud veel lõppenud. Naine viis mu taksoga koju. Panime ruttu asjad kokku ja tassisime naise autosse. Haiglasse ma ei läinud, võitlejad olid hoiatanud ka, et seda ei tasu teha. Loomulikult oleks arstidel tekkinud küsimus, kes ja kus mind niimoodi peksis. Mu ihu oli peamiselt lillakat tooni, näos terve värvibukett nagu klounil, kõikjal musti, siniseid ja rohelisi verevalumeid. Haavad mädanesid ja haisesid kohutavalt. Naine puhastas mind kodus märja lapiga ära, sidus haavad kinni. Hakkasime üle Ukraina sugulastele helistama, et peavarju leida. Selgus aga, et keegi ei ole valmis meid vastu võtma, kõik kardavad Donbassi põgenikke. Ainult üks vana sõber Mõkolajivist nõustus pikemata, et sõitku me aga sinna. Järgmisel päeval sõitsimegi. Donetski piiril pidasid meid kinni Oploti brigaadi võitlejad. Vaatasid minu kirevaid verevalumeid ja ütlesid: «Ah, milline kaunitar! Tule välja ja räägi, mis sinuga juhtus.» Ütlesin, et mind rünnati öösel, peksti läbi ja rööviti paljaks. Nad ainult irvitasid. Et ma oleks pidanud nende juurde tulema, et nad oleks mulle automaadi andnud ja ma oleks pättidega ise arved õiendanud. Kolme kilomeetri pärast oli Ukraina poole kontrollpunkt. Seal seisime kaks tundi järjekorras. Siis astuti juurde ja võeti dokumendid ära. 20 minuti pärast tuli Ukraina armee kapten tagasi ja käsutas: «Tulge kaasa!» Naine ei lasknud mul üksinda minna ja nii läksime koos imikuga staabitelki. Seal istuvad kapten ja major, vaatavad mulle otsa ja küsivad: «No mida siis teiega siin peale hakata?» Tuli välja, et minu nimi oli nende inimeste nimekirjas, keda süüdistati koostöös separatistidega ja kes olid tagaotsitavaks kuulutatud. Ma isegi ei teadnud, et Ukraina ülemraada saadikud olid vastu võtnud seaduse, mille järgi kõiki Donetskis äri ajavaid inimesi süüdistatakse separatistidele kaasaaitamises ja neid ähvardab 10–12 aastat vanglat. Minu vestlus kapteniga kulges kõrgendatud toonil. Siis ütles major: «Teeme nii, et meie pole teid näinud ega teie meid. Aga selle eest tuleb Ukraina armee toetamise fondi kanda veidi raha, ütleme, 3000 grivnat [umbes sada eurot].» Naisel oli parasjagu sularaha kaasas ja ta andis kõik ära. Mõkolajivis tahtsime end ümberasujatena kirja panna. Päev hiljem tuldi miilitsast sõbra juurde, kelle juures peatusime, asja kontrollima. Lamasin riidehunniku all ja sõbra naine ütles neile, et me olime koos perega juba ära sõitnud. Sel hetkel sain aru, et meil tuleb tõepoolest Ukrainast ära sõita. Aga kuhu? Kui sõita Venemaale, siis on oht, et antakse relv kätte ja saadetakse uuesti Donbassi ukrainlastega võitlema. Tähendab, tuleb sõita läände. Elasime Mõkolajivis kuu aega. Selle ajaga vahetas naine nime ja vormistas turismifirma kaudu Eesti viisa. õudis kätte oodatud päev – lendame Tallinna. Kiievi lennuväljal peeti mind jälle passikontrollis kinni ja paluti piirivalvepunkti kaasa tulla. Seal tehti selgeks, et olen tagaotsitavate nimekirjas ja mind antakse miilitsale üle. Mul ei pidanud enam närvid vastu, langesin piirivalvurite ette põlvili ja anusin: «Lubage, palun lubage mul ja perel ometi ära sõita! Võtke kas või kõik, mis mul on! Me sõidame igaveseks ajaks ära, ma vannun, et ei tule enam kunagi Ukrainasse tagasi!»» «Naisel oli pangakaart, sellel oli 65 000 grivnat. Andsime kaardi piirivalvuritele ja ütlesime PIN-koodi ka. Meid otsiti läbi, kõik taskud pöörati pahupidi, aga rohkem ei leitud raha ega pangakaarte. Üks piirivalvur võttis kaardi, läks välja asja kontrollima, tuli tagasi ja viipas käega: laske nad minema! Piirivalvurid viisid meid enda vahel otse lennuki trapi juurde. Me lendasime minema. Lendasime ära, et alustada puhtalt lehelt. Kolmeaastane poeg käib juba eesti lasteaias ja suhtleb meiega ainult eesti keeles. Naine seni ei tööta, mina aga õpin eesti keelt ja otsin tööd, käin mitmesugustel kursustel. Me kaotasime Ukrainas kogu raha, kogu vara, isegi inimväärikuse. Ja mis peaasi – me ei usaldanud enam inimesi ja õppisime elama lakkamatus hirmus. Aga ma usun ja loodan, et Eestis suudame ennast taas leida, saame üle mineviku hirmudest ja õpime elama vabade inimestena. Kui ainult sõda ei tuleks."
http://www.postimees.ee/3907377/ukraina ... aas-jalule

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1055
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
  Windows 10 Firefox
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas karla » 00:52, 13 Nov 2016

Lugesin, lausa kaks korda lugesin... ka paberlehest... pean ütlema et jube sitt tõlge, või äkki ongi postimehes tööl tegelased kes tõlgivad google translate abil? Ei tea miks, no ei oska seletada aga ma ei usu seda seiklusjuttu.
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 6284
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
  Windows 10 Firefox
On tänanud: 68 korda
On tänatud: 45 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 18:08, 14 Nov 2016

ot
kuulake
ICYMI: Can NATO still put up a fight against Russia?
THIS IS A REPEAT A SHOW FROM MARCH 3. With Vladimir Putin and the United States staring at each other like the gunfighters in the final scene in the "Good, the Bad and the Ugly," War College takes a fresh look at NATO. We wanted to know what kind of shape the nearly 70-year-old alliance is in.
https://soundcloud.com/war_college/icym ... l-put-up-a
----------------------
täna
http://uudised.err.ee/v/valismaa/73218a ... vakonflikt

Krimmi annekteerimine Venemaa poolt kujutab endast Ukraina ja Venemaa vahelist rahvusvahelist relvakonflikti, teatas Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) prokuratuuri sekretariaat teisipäeval.
ICC võrgulehel avaldatud raporti Ukrainale pühendatud lõik sisaldab enam kui 20 Krimmi ja Ida-Ukrainat puudutavat kaebust vahemikus 2013. aasta novembrist 2014. aasta veebruarini ning 48 kaebust, mis puudutavad pärast 2014. aasta 20. veebruari toime pandud kuritegusid.
"Olemasolev info viitab, et olukord Krimmis ja Sevastopolis kujutab endast rahvusvahelist relvakonflikti Ukraina ja Venemaa vahel, mis algas hiljemalt 26. veebruaril, kui Vene Föderatsiooon saatis oma relvajõudude liikmed Ukraina valitsuse nõusolekuta hõivama Ukraina territooriumi osi," märgitakse raportis.
ICC raportis sisalduvail andmeil kehtib rahvusvahelist relvakonflikti käsitlev seadusandlus ka pärast 2014. aasta 18. märtsi sellises ulatuses, et olukord Krimmi territooriumil ja Sevastopolis on faktipõhiselt käimasolev okupatsioon.
"Kindlakstegemist, kas okupatsioonini viinud algset interventsiooni peetakse õiguspäraseks või mitte, pole nõutud," lisati dokumendis.
Rooma statuudi seisukohast võib relvakonfliktil olla rahvusvaheline iseloom, kui üks või mitu riiki okupeerivad teise riigi territooriumi osaliselt või täielikult, olenemata sellest, kas okupeerijatele osutatakse relvastatud vastupanu või mitte, kirjutatakse raportis.
Toimetas
Laur Viirand
----------
Ukraina president Petro Porošenko rõhutas telefonivestluses USA presidendiks valitud Donald Trumpiga, et Washingtoni toetus Kiievile on tähtis Moskva Ukraina-suunalisele poliitikale vastu seismiseks, vahendas riigipea pressiteenistus teisipäeval.
"Petro Porošenko märkis, et Ukraina jaoks on oluline saada Washingtonilt ka edaspidi täielikku toetust Venemaa agressioonile vastu seismiseks ja vajalike reformide elluviimiseks," vahendas pressiteenistus Porošenko sõnu.
Pressiosakonna sõnul õnnitles Ukraina president Trumpi Ühendriikide presidendiks valimise puhul ja kinnitas talle oma soovi teha uue USA valitsusega aktiivset koostööd.
Avalduses lisati, et osapooled leppisid kokku kontaktide jätkamises, mille sekka kuulub ka kahepoolne kohtumine.
Ukraina president kutsus Ühendriikide järgmist riigipead talle sobival ajal Ukrainat külastama.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 18:39, 25 Dets 2016

Ukraina terrorivastase operatsiooni peakorter: ,,Ukraina sõjaväe positsiooneon läinud ööpäeva jooksul rünnatud kokku 50 korral. Nädala jooksul on konfliktipiirkonnas langenud kaheksa sõdurit. Eile rünnati Ukraina positsioone Mariupole, Luganski ja Donetski sektoris, kusjuures Luganski oblastis asuvat Sõzet tulistas vaenlane ka mitmelasulistest Grad-raketiheitjatest. Kolmel korral püüdsid nn separatistid rünnata Ukraina positsioone nn Svitlodarski kaarel, kuid katsed löödi tagasi."
Donetski Uudisteagentuur: ,,Ukraina sõjavägi avas tule meie positsioonidele, kuigi reede südaööst jõustunud relvarahu seda keelab. Ukraina sõjavägi on meie pihta tulistanud 140 korral."
http://maailm.postimees.ee/3957345/grad ... guvaeljale

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 01:01, 28 Dets 2016

Vene vanglast vabanenud Ukraina hävituslendur Nadja Savtšenko: ,,Meie eesmärk on tuua süsteemis kaasa reaalne muutus. Liikumise Ukraina Aktiivsete Inimeste Liikumine (RUNA) põhjal luuakse erakond, kui aeg selleks on õige."
http://maailm.postimees.ee/3959341/savt ... iliikumise

Moskva Dorogomilovski kohus rahuldas Ukraina ülemraada endise saadiku Vladimir Oleiniku kaebuse. Kohtuprotsessi toimumispaigas valvasid politseinikud lisaks hoone sissepääsule ka korrust, kus istung toimus. Ajakirjanikke saali ei lubatud, kuid nad said toimuvat jälgida eraldi ruumis näidatavast ülekandest. Kohtuasja käigus küsitles kohtunik Anna Šipikova Ukraina endisi kõrgeid ametnikke, kes juhtisid presidendi administratsiooni, peaprokuratuuri, siseministeeriumit ja julgeolekuteenistust. Kõik tunnistajad ütlesid, et peavad Kiievis toimunud sündmusi selgelt põhiseadusvastaseks ning riigipöördeks.
Endised kõrged ametnikud: ,,Euroopa Liit lubas vahetada Ukrainas võimu, juhul kui keeldume ELiga assotsiatsioonilepingut sõlmimast."
Endine salateenistuse juht Aleksandr Jakimenko: ,,Kõiki Maidani väljakul toimunud sündmusi juhtisid USA ametnikud."
Tunnistajad: ,,Maidanil tegutsesid instruktorid Gruusiast, Baltimaadest ja Poolast."
Ukraina presidendi administratsiooni endine juht Andrei Kljujev: ,,Snaipreid Maidanil organiseerisid eraldi esindajad Gruusiast, oli ka snaipreid Balti riikidest, püüdsime selliseid relvadega kinni."
Kohus küsitles ka endist Ukraina presidenti Viktor Janukovitšit kui asjassepuutuvat isikut.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/a13da0 ... e-snaiprid

Euroopa parlamendi saadik Yana Toom: ,,Venemaa vastased sanktsioonid mäletatavasti on seotud Ukraina sündmustega, mis aga puudutab arvukaid hukkamõistvaid resolutsioone, lubage mul kahelda, et nende abil annab mõjutada sõjaolukorda."
http://uudised.err.ee/v/eesti/954e2f28- ... -suuriasse

Kasahstani välisminister Erlan Idrissov: ,,Mis puutub ettevõtjate tegevust, siis arvan, et nad peaksid arvestama selle (Krimmi) haldusüksuse ebakindlat kuuluvust. Ja meie soovitus on vältida ükskõik millist otsest koostööd selles osas. Seda olukorda peab arvestama. Tegelikult on arvukad riigid sattunud ebamugavasse olukorda. Aga selline on tegelikkus. Peab lähtuma tegelikkusest ja see ütleb, et Krimmi seisund on määramata. Leiame, et rahvusvahelise õiguse alusel on Krimmi seisund lõplikult määramata ja seega lähtume sellest, et selle staatus ei ole kindel. Arvestame sellega, et Venemaa ja Ukraina leiavad poliitilised ja muud võimalused, et lahendada see küsimus lõplikult eelkõige omavahel. Sel on rahvusvahelise õiguse seisukohalt keeruline seisund. Arvan, et see on tuleviku küsimus."
http://maailm.postimees.ee/3958805/kasa ... i-vaeltida

Reportaaž Donbassist: lihtsad asjad ja rasked küsimused
http://maailm.postimees.ee/3959609/repo ... kuesimused

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1040
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
  Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 21:52, 02 Jaan 2017

USA senaator John McCain: ,,Mis ma olen näinud, on koostöö meie kahe riigi vahel, nii et Ukrainal võiks olla turvaline ja kindel piir, mis on iga riigi õiguseks. Meie sõnum täna on järgmine: 2017. aastal alistame sissetungijad ja ajame nad tagasi sinna, kust nad tulid. Ja (Vene president) Vladimir Putin, sa ei alista iialgi ukraina rahvast ja ei röövi neilt nende sõltumatust ja vabadust. Ma tulen sõnumiga ameerika rahvalt: me oleme sinuga, teie võitlus on meie võitlus ja me võidame selle üheskoos."
Ukraina president Petro Porošenko: ,,USA kongressi mõlema partei esindajate kuulumine Ukrainat külastavasse delegatsiooni kinnitab Ühendriikide vankumatut toetust Ukrainale ka tulevikus. USA kongressi mõlema partei saadikute toetus on tähtis. Sellest annab tunnistust nii vabariiklaste kui ka demokraatide kuulumine Ukrainat külastavasse delegatsiooni. See kinnitab, et toetus võitlusele agressori Venemaaga ning Ukraina suveräänsuse, territoriaalse terviklikkuse ja iseseisvuse eest jääb püsima. On elutähtis, et Ukraina rahvas, parlament ja valitsus seisaksid selles võitluses ameerika rahva kõrval. Me tunnetame seda usaldusväärset toetust ja abi. See on minu riigi jaoks sellisel raskel ajal väga tähtis. Kutsun senaatoreid Donbassi külastama, et saada algallikast teavet Venemaa ja mässuliste õõnestustegevuse kohta. kraina võitleb vabaduse, väärtuste ja demokraatia eest ning kaitseb neid 21. sajandil Euroopa südames."
Ukraina presidendi pressiteenistus: ,,Porošenko kohtus senati delegatsiooniga, mida juhib vabariiklasest senaator John McCain."
Delegatsiooni kuuluvad ka vabariiklane Lindsey Graham ja demokraat Amy Klobuchar. Osapooled märkisid Minski lepete Venemaa-poolse täitmise tähtsust ja rahvusvaheliste Vene-vastase sanktsioonide säilitamise olulisust kuni Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse täieliku taastamiseni, muuhulgas Krimmi üle.
Porošenko teavitas senaatoreid ka Ukrainas läbiviidavatest reformidest ja tõstis esile USA rolli nendes. McCain kinnitas otsustavust toetada Ukrainat võitluses Venemaa agressiooni vastu.
Ukraina välisministeeriumi pressiteenistus: ,,Ukraina välisminister Pavlo Klimkin ja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vastne esimees, Austria välisminister Sebastian Kurz sõidavad 3.-4. jaanuarini Donetski oblastisse töövisiidile. Visiidi eesmärk on tutvustada Austria välisministrile Minski lepete elluviimise seisu ja piirkonna sotsiaal-majanduslikku olukorda."
Klimkin ja Kurzarutavad Austria OSCE-s eesistumise aegseid pingutusi Ukriana olukorra lahendamisel, sh OSCE politseimissiooni saatmist Donbassi, samuti erivaatlusmissiooni volituste tugevdamist seire tõhustamiseks ja Minski lepete elluviimise verifitseerimiseks. Kavas on ka ministrite kohtumine oblastivõimude ja seiremissiooni liikmetega.
Viin: ,,Kurz kavatseb külastada Mariupoli piirkonda, et tutvuda Ida-Ukraina oludega kohapeal."
https://twitter.com/SenJohnMcCain/statu ... 3948931073
https://youtu.be/5Eds-8P0VfA
http://uudised.err.ee/v/valismaa/ddd777 ... sel-aastal

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist