Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas matu37 » 09:56, 16 Jaan 2009

Sama siin, vahepeal oli neid saada ja hinnad olid täiesti uskumatud, aga nüüd on nad kadunud nagu tina tuhka. Tootjateks olid küll täiesti tundmatud nimeda aga nende taga olid ikkagi teada ja tuntud tootjad.

Kasutaja avatar
spezwend
Entusiast
Postitusi: 157
Liitunud: 03:00, 11 Sept 2005
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas spezwend » 13:41, 16 Jaan 2009

Zuumbox kirjutas: Ja kui nende hinda arvestada, siis võrreldes hõõglambiga ei säästa nad s....gi. Minu isiklik arvamus on, et tulevik on hoopis LED'ide päralt.

no kui 100W hõõglambile võrdväärne pirn võtab 25W, siis vahe ju märgatav. ütleme, et pirn põleb päevas 5h (enim kasutatud ruumides ilmselt rohkem), siis aastas teeb see ca180kr olenevalt kW hinnast, aga säästupirn samades oludes ca45kr. vahe on 135kr aga korralik osrami säästupirn maksab 75kr. seega poole aastaga on juba ennast tasa teeninud ja hakkab säästma. :) ma arvutasin kui 1kW/h maksab 1kr aga alates sellest aastast juba rohkem...

sry OT.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas Sombi » 16:46, 16 Jaan 2009

Stosoorok, kas sa voolukõikumised ka arvesse võtsid? Need võivad väga lihtsalt säästupirnist teha saastapirni ja kokkuhoiu asemel on sel juhul tegu laristamisega.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas mønster » 16:56, 16 Jaan 2009

Sombi kirjutas:Stosoorok, kas sa voolukõikumised ka arvesse võtsid? Need võivad väga lihtsalt säästupirnist teha saastapirni ja kokkuhoiu asemel on sel juhul tegu laristamisega.

korralikus säästukas peax pingeregulaator sees olema, nagu elektroonsetes 12V valgustuse muunduriteski.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas Sombi » 17:15, 16 Jaan 2009

mønster kirjutas:
Sombi kirjutas:Stosoorok, kas sa voolukõikumised ka arvesse võtsid? Need võivad väga lihtsalt säästupirnist teha saastapirni ja kokkuhoiu asemel on sel juhul tegu laristamisega.

korralikus säästukas peax pingeregulaator sees olema, nagu elektroonsetes 12V valgustuse muunduriteski.

Mis sellest regulaatorist kasu on kui 230V asemel korraks (0,1sek.) näiteks 330V saab? Toite sisend lendab sellepeale. Olen sportlikust huvist neid "säästukaid" lammutanud ja lappinud. Kõik olid saanud hetkeks suuremat pinget. Hõõglamp haigutab ainult sellise pingekõikumise peale.
Seda teemat võiks mujal edasi arutada, siin räägitakse tegelikult hoopis muust. :oops:

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas a1 » 21:23, 16 Jaan 2009

Sombi kirjutas:Olen sportlikust huvist neid "säästukaid" lammutanud ja lappinud. Kõik olid saanud hetkeks suuremat pinget.

Minu praktika näitab midagi muud:
1. üks kütteniitidest katkeb
2. valgusviljakus aja jooksul kahaneb
3. elektroonika rike (ülepinge?)

Reaalses elus kestavad kauem kui hõõglambid, kusjuures hõõglambi läbiminek lõppeb üsna sageli kibli juurde jalutamisega. Mingi aeg tegin tasuvusarvutust ja 150eek lamp (11W) tasus ennast suht kindlalt ära, vahepeal on elektri hind vaid tõusnud.

Praktikas olen piinanud neid ka poolperioodiga (toide läbi dioodi), jääb ka sellest elama.

See siis isikliku kogemuse baasil. Olen neid juba mitmeid aastaid kasutanud. Esikus, vannitoas on siis hõõglambid, sest seal valgust vaja vaid lühiajaliselt. Kui LEDid parema hinna saavutavad, läheb kõik vahetusse.

Ja et teemasse jääda, siis plasmade enegrianälja vähenemist ootaks küll, FHD on täna ikka paras ahi.

Kasutaja avatar
spezwend
Entusiast
Postitusi: 157
Liitunud: 03:00, 11 Sept 2005
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas spezwend » 23:40, 16 Jaan 2009

a1 kirjutas:Olen neid juba mitmeid aastaid kasutanud. Esikus, vannitoas on siis hõõglambid, sest seal valgust vaja vaid lühiajaliselt. Kui LEDid parema hinna saavutavad, läheb kõik vahetusse.

jätkame OT'ga

siis ma polegi ainuke "imelik" :) müüdimurdjates tehti kunagi katse kus pandi "vilkuma" (täpselt ei mäleta, aga oli vist 1,5min põlemist ja siis paus jne) kaheks kuuks! müüt oli "busted". 1 pirn läks vist läbi ka, aga ei mäleta enam milline... vist see punane inkubaatori lamp...

ja on topic: mul sai just energiatarve kõige suuremaks miinuseks plasma juures ja võtsin poole vähem tarbiva LCD. sõbra juures suvel vaadetas 42 plasmat (30m2 toas) oli selline tunne nagu istuks ahju või kamina lähedal, talvel muidugi mõnus. :)

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas mustkass » 23:56, 16 Jaan 2009

stosoorok kirjutas:
a1 kirjutas:Olen neid juba mitmeid aastaid kasutanud. Esikus, vannitoas on siis hõõglambid, sest seal valgust vaja vaid lühiajaliselt. Kui LEDid parema hinna saavutavad, läheb kõik vahetusse.

jätkame OT'ga

ja on topic: mul sai just energiatarve kõige suuremaks miinuseks plasma juures ja võtsin poole vähem tarbiva LCD. sõbra juures suvel vaadetas 42 plasmat (30m2 toas) oli selline tunne nagu istuks ahju või kamina lähedal, talvel muidugi mõnus. :)


Siis su sõbral vilets plasma,Vivas oli müügil igavene vinge Panasonicu plasmapaneel,hind ka krõbe vist midagi 32-35 tuhande vahel,katsusin pealt no aru küll ei saanud vähe nagu oli soe no nii umbes nagu mu LCD-gi huvi pärast katsusin ka LG plasmat no oli ikka tunduvalt soojem kohe isegi võiks öelda et päris soe.Diagonaal oli mõlemal sama,42 kui ma ei eksi.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas Henkka » 00:33, 17 Jaan 2009

Eelneva offtopicu kohta:
kui te otsustate osta mingi teleka (minu poolest kama kaks, kas plasma või LCD) siis kas ostu puhul on määravaks selle teleka voolutarve :roll: või siiski antud teleka näidatava pildi kvaliteet... :oops:

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas mustkass » 00:57, 17 Jaan 2009

ja jätkuks Henkka jutule:pildikvaliteedi määrab ka hind...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
spezwend
Entusiast
Postitusi: 157
Liitunud: 03:00, 11 Sept 2005
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas spezwend » 01:16, 17 Jaan 2009

mustkass kirjutas:Siis su sõbral vilets plasma,Vivas oli müügil igavene vinge Panasonicu plasmapaneel,hind ka krõbe vist midagi 32-35 tuhande vahel,katsusin pealt no aru küll ei saanud vähe nagu oli soe no nii umbes nagu mu LCD-gi huvi pärast katsusin ka LG plasmat no oli ikka tunduvalt soojem kohe isegi võiks öelda et päris soe.Diagonaal oli mõlemal sama,42 kui ma ei eksi.

ilmselt küll, see oli umbes 3-4a tagasi ca35k maksis, sony toode. iga aasta ju telekat ei vaheta. kui aus olla siis pole 1a vähemalt poodides telekaid passimas käinud.

Henkka kirjutas:Eelneva offtopicu kohta:
kui te otsustate osta mingi teleka (minu poolest kama kaks, kas plasma või LCD) siis kas ostu puhul on määravaks selle teleka voolutarve :roll: või siiski antud teleka näidatava pildi kvaliteet... :oops:
ma ostsin tollal kõige kallima 32'' samsungi lcd kuna tal oli vga sisend, väga ilusa disainiga ja võttis poole vähem elektrit. ainukesana tundus parema pildiga pioneeri plasma, aga see oli poole kallim ja koi tuli sisse. :)

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas zoom » 09:39, 20 Jaan 2009

Kah natuke OT siia lampipirni teemasse.
Kas plasmatelereil on lootust?

Kood: Vali kõik

Nii ei ole plasmatelerid sugugi veel kõrvu pea alla panemas. Viimased Hitachi, Pioneeri ja Panasonicu plasmatelerid vastavad kõige karmmatele Energy Star nõudmistele, mille kohaselt tarbivad töötades alla 208 vati ja ooterežiimil olles üks vatt voolu. Nii on ka turutrendid näitamas plasmatelerite võidukäiku — nende müük kasvas 2008. aasta majanduslikult raskes kolmandas kvartalis võrreldes 2007. aasta sama ajaga 37 protsenti.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas Carat_EST » 08:49, 27 Jaan 2009

mønster kirjutas:teemast mööda (kuna teema tundub ammendunud olevat):
kas säästupirnides kasutataxe ka mürgist elavhõbeda auru, nagu vanades päevavalguslampides, w on mingi tervisele ohutum lahendus kasutusele võetud?


Loe siit:
http://fm.ee/pronto/index.php?/archives/1497-Ohtlik-saeaestupirn.html

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas kalvis » 10:47, 13 Mär 2009

Mõned faktid säästupirnide kohta:
Säästupirnide tasuvusarvutusse on müüjad tahtliku vea teinud - säästupirn on n korda kallim, kuigi y korda kulutab vähem elektrit. Kui elektri hinna vahe korrutada säästupirni tööeaga siis selgub kurb tõsiasi, et täpselt sama kuluga toodab ka hõõglamp valgust. Seega mingit säästu ostja ei saa. Kui veel maja kütta (ärme unusta, et enamuses euroopas köetakse maju elektriga!!!) siis on hõõglamp säästlikum.
Säästupirne ei saa kasutada väljas külma käes, sest kuluvad kiiresti ära. NB! Enamus säästupirne ei tohi üldse kasutada välitingimustes, see on keelatud!!!
Säästupirne ei sobi kasutada WC, trepikojad jne, sest lülitamine tapab väga kiiresti säästupirni (ei pea isegi hõõglambi eluiga vastu)
Säästupirne ei saa kasutada saunas (ei kannata kuuma).
Säästupirn sisaldab palju mürkkemikaale.

Kuna tavatarbija jaoks on tegu väikese kulukusega siis on tal kama kaks, et uue nõudega tegelikult kulud kasvavad ja saab rohkem ebamugavust. Tähtis on, et konkureerivat toodet ei oleks.

Sai küsitud eesti juhtivotsustajal (E.R.), et miks nad siis elektriradiaatorit ära ei keelanud, kuid hõõglambi keelule allkirja andsid. Vastuseks oli mök, mök ja kokutati midagi vajadusest mugavast kütteliigist.
Sama otsustaja väitis siiski, et digiboxide keeld tuleb kindlasti ning plasmadele tehakse kindlasti ära. Vaja vaid ilus mull suuta kokku kirjutada.

Olen korra pidanud käima brüsselis ja näinud otsustamise tegelikku köögipoolt. See käibki nii, ärikad ja muidu lobistid kuluaarides selgitavad + ja - ning bürokraat peale meelehead teeb otsuse. Rahva lollitamiseks on vaja vaid selgitus pliiatsist välja imeda, milleks sobivad ka võltsingud ning valed.
Lihtsameelsed usuvad vaid, et energiatarve on otsuse taga, tegelikult kellegil äris king pigistab.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Plasmatelekad Euroopas põlu alla?

PostitusPostitas Carat_EST » 11:15, 13 Mär 2009

kalvis kirjutas:Mõned faktid säästupirnide kohta:


Need ei saa ja ei tohi variandid on praeguseks enamikus lahenenud - tootjate kataloogides on nii külma, kuuma kui ka tihedale lülimisele vastupidavaid lampe.
AGA:
A) Nende hind ei kannata välja mitte mingisugust võrdlust seniste "pirnidega"
B) enamik "Säästupirne" vajavad nende jaoks spetsiaalselt valmistatud (reflektor jne) valgusteid ehk siis üldjuhul ei piisa isegi 20% võimsama valgusvooga (hõõglambist vaid 3x väiksema võimsusega siis) "Säästupirni" keeramisest vanasse valgustisse.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist