Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

nihkel
Postitusi: 0
Liitunud: 21:19, 31 Mai 2010
    unknown unknown

Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas nihkel » 11:26, 01 Juun 2010

Tere,

Mul oleks täiesti konkreetne küsimus. Nimelt lõppeb mul umbes kohe kaheaastane Elioni kohustuslik leping. Seega saab minust vaba mees, kes ei sõltu enam ühestki teenuspakkujast. Kulude kokkuhoiu mõttes ei seoks ma ennast enam ühegi operaatori mitmikpaketiga ( TV+internet ) vaid võtaks endale sobiliku hinna eest interneti ning asuks vaatama vabalevi telekanaleid. Siin tuleb aga mängu minu totaalne teadmatus. Ehk siis: rääkimata sellest, et ma ei saa aru, mida tegelikult tähendavad DVB-T ja DVB-C ( kuid see ei olegi ehk oluline ), ei oska ma kuidagi otsustada, millist lähenemist vabalevi kanalite vaatamisel rakendada.

Mida ma kasutan:
*telekas on selline, millel sees mingi auk, kuhu sobib mingi(?) kaart.
*elades Tallinna korterelamus, ei ole ma väga kindel, kas saan vedada mingit pisikest "toaantenni" kuskile. Samuti pole meie majal ühtegi katuseantenni.

Ja mu küsimus nüüd olekski, et mis oleks see kõige rentaablim lahendus? Ehk on keegi hea inimene, kes viitsib natuke kaasa mõelda ja aidata.

Tänan.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas tigekala » 11:31, 01 Juun 2010

nihkel kirjutas:Mida ma kasutan:
*telekas on selline, millel sees mingi auk, kuhu sobib mingi(?) kaart.
Nu jah. Eesti maapealse digi tv ehk terrestriaali ehk DVB-T vabalevi kanaleid veel kannatab selle telekaga vaadata,
aga kui topid sinna Zuum TV conax'i kaardi siis ootab sind eest päris suur ehmatus.
Kuna oled harjunud Elion'i pildikvaliteediga.

Palun.

nihkel
Postitusi: 0
Liitunud: 21:19, 31 Mai 2010
    unknown unknown

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas nihkel » 11:39, 01 Juun 2010

tigekala kirjutas:
nihkel kirjutas:Mida ma kasutan:
*telekas on selline, millel sees mingi auk, kuhu sobib mingi(?) kaart.
Nu jah. Eesti maapealse digi tv ehk terrestriaali ehk DVB-T vabalevi kanaleid veel kannatab selle telekaga vaadata,
aga kui topid sinna Zuum TV conax'i kaardi siis ootab sind eest päris suur ehmatus.
Kuna oled harjunud Elion'i pildikvaliteediga.

Palun.


eeldan, et see ehmatus ei saa olema positiivse alatooniga. siiski, mis oleks hea lahendus? oma peas olen just välja nuputanud, et ehk oleks parim lahendus Zuumi kaart, mis läheks siis sinna Conaxi kaardi sisse ning see omakorda telekasse olemasolevasse sloti.
et siis, mis oleks variandid, nagu ma ka enne uurisin?

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas haljazme » 11:45, 01 Juun 2010

Nu kui on kindel plaan vaadata tasuta telekat, siis ei jää sul muud üle, kui antenn osta ja paika panna ning ongi 5 vaba kanalit olemas.

Kui aga juba plaanid zuumi tasulist paketti, mille jaoks sul kenasti kaardipesa olemas, siis tasub ehk järgi mõelda, ehk mõni kaablioperaator suudab paremat pildikvaliteeti pakkuda.
DM7000s & DM500s @ 5E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


reino44
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 21:23, 25 Juul 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas reino44 » 12:30, 01 Juun 2010

Selle teleriga ei saa vaadata meie vabu kanaleid õhu kaudu, peab boksi ostma. Vaadata saab kaabel tv. :)

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas Energizer » 12:34, 01 Juun 2010

Noh, kui elad kortermajas siis vaevalt et ilma kaablioperaatorita head pilti saad

Samas kui end siduda ei taha pead tõesti jah antenni katusele ajama. Hoiatuseks, 5 kanaliga läheb sul igavaks. Sinu asemel kaaluksin lisaks 5-le kohalikule kanalile ka FTA SAT komplekti, vastavalt siis erisoovidele, kas HotBird või Astra 19,2E, kui sa midagigi inglise või saksa-vene keelest jagad, saad vaadata, valik natuke laiem ja mis peamine,sa ei sõltugi ühestki operaatorist ja seda üsna muretult. Investeering tasub ära sest meil eestlastel veel puudub telekamaks nii, et ainuke kulutus on sat vaatamise riistvarale. Millist riistvara ja palju investeerida sõltub sinu rahakotist ja eelistustest. Enne tee selgeks mida tahaksid vaadata ja siis vaata kuidas rahakott võimaldab. Soovitan julgelt uurida vastavateemalisi postitusi algajate foorumijaotuses.

Ise vaatan sedasi satti mitu aastat ja ei nurise. Eesti vabalevist puudust ei tunne.

klaabu
Edasijõudnu
Postitusi: 93
Liitunud: 00:22, 29 Sept 2003
    unknown unknown

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas klaabu » 12:43, 01 Juun 2010

Nagu ma aru sain tahad sa peale teleka veel internetti. Nüüd löö oma summad kokku ja ma kahtlen, et sa kuidagi odavamalt saad. See teadmine, et teleka eest ei pea maksma on petlik. Üksinda interneti eest maksad sa tunduvalt rohkem. Võibolla tasuks Elionist võtta lihtsalt odavam pakett.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas faas » 12:52, 01 Juun 2010

Minu soovitus uuri millised operaatorid on Sinu majas olemas ja mis maksma läheb (neti eest maksad ju ikka, kui tahad) Zoom on 100 eeku kuus, moodul 500+ eeku ja X summa neti pakkujale mingi raha tuleb ikka kokku.On n.õ. säästu lahendused kus on net ja kohalikud kanalid ainult (vist isegi alla 200 eegu kuus) elionil vist kah midagi sarnast.Tavaliselt korter majades 2 vähemalt kes oma teenuseid pakuvad.Ja usun leiad soodsa pakkumise.

:oops: klaabu juba kirjutas põhimõteliselt sama :)
Lisaks veel tasuta lõunad ei kõlba süüa tavaliselt ja kõhtu ei täida. :lol:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas peeter3000 » 12:58, 01 Juun 2010

nihkel kirjutas:Tere,

Mul oleks täiesti konkreetne küsimus. Nimelt lõppeb mul umbes kohe kaheaastane Elioni kohustuslik leping. Seega saab minust vaba mees, kes ei sõltu enam ühestki teenuspakkujast. Kulude kokkuhoiu mõttes ei seoks ma ennast enam ühegi operaatori mitmikpaketiga ( TV+internet ) vaid võtaks endale sobiliku hinna eest interneti ning asuks vaatama vabalevi telekanaleid. Siin tuleb aga mängu minu totaalne teadmatus. Ehk siis: rääkimata sellest, et ma ei saa aru, mida tegelikult tähendavad DVB-T ja DVB-C ( kuid see ei olegi ehk oluline ), ei oska ma kuidagi otsustada, millist lähenemist vabalevi kanalite vaatamisel rakendada.

Mida ma kasutan:
*telekas on selline, millel sees mingi auk, kuhu sobib mingi(?) kaart.
*elades Tallinna korterelamus, ei ole ma väga kindel, kas saan vedada mingit pisikest "toaantenni" kuskile. Samuti pole meie majal ühtegi katuseantenni.

Ja mu küsimus nüüd olekski, et mis oleks see kõige rentaablim lahendus? Ehk on keegi hea inimene, kes viitsib natuke kaasa mõelda ja aidata.

Tänan.

Kuna teleris puudub Eesti kanalite digibox ,aga on STV ja Starmani DigiTV (kaabel-dvb-c)
digibox,siis soovitus:
-uuri kas STV või Starman pakuvad kaabeldigiteenust Sinu aadressile
see on odavaim variant Sulle.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas kalvis » 13:26, 01 Juun 2010

Kas tasuline või tasuta kanalid sõltub su oma maitseeelistustest ja harjumustest.
FTA kanaleid on satil palju, kuid tuttavate juures olen neid sirvinud ja pean kurvastuseks teatama, et suurt vaadata pole neis üheskis midagi. Keskmisele eestlasele on tihti just neis FTA kanalites ehk sporti ja uudiseid.
Seeest eesti digilevi praegused 5 FTA kanalit on piisavad, et vähemalt midagigi vaadata. Kui sul on kiire net ja viitsimist siis kombineerituna jääb sul aega puudugi, et õhtune aeg ära sisustada filmide ja teleka vaatamistega.

Kui aga soovid tasulisi kanaleid vaadata (aega on juba niipalju üle või kodus muud pereliikmed soovivad) siis hea valiku ja hinna suhte saab kaabelTV operaatoritelt. Kui neid ei ole siis Viasat. Kes satti ei taha võib ka maapealse tasulise võtta.

Üks variant on veel miks satti eelistada, ostad IP sat tüüneri või arvutikaardi ja siis saab trikkidega rohkem vaadata kui FTA kanalid. Kuid tavaliselt eesti kanaleid otse lahti ei saa ja ikkagi ostetakse nende vahtimiseks FTA digibox.
On ka palju peresid, miks on kasutusel mõlemad - naispere tahab vaadata seepi, muud aga actionit või sporti. Siis ostetakse mõlemad - ühed vahivad FTA boksist oma eesti seebikanaleid, teised satilt maksulisi kanaleid.
Kõik tuttavad sarnase küsimuse lahendamisel on ostnud FTA digiboxi. digibox maksab praegu vaid 700 krooni, see on kommiraha ja reeglina saab olemasoleva antenniga vaadata. Nõudlikumad on ostnud SAT-i täiendavalt juurde. SAT seadmed ei ole kallid, kuid peamine probleem on just taldriku ülespanek (ei ole kohta kuhu panna) või tehnilised probleemid. Veidi kallim on just nõudlikule kasutajale vajaminevad seadmed.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas Energizer » 01:25, 02 Juun 2010

see kas fta kanalid satilt sobivad, sõltub ikka inimesest endast. see mis ühele ei sobi, sobib väga hästi kellegile teisele.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas tigekala » 08:56, 02 Juun 2010

No kuule... Energizer...
Kui ta juba on vaadanud Elion'i täispaketti, siis sati pealt ta vaevalt FTA kanaleid vaatama hakkab.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas renee » 09:47, 02 Juun 2010

minu telekaga küll fta dvb-t ga vahet elioni kasuks märgata pole, viimasel ajal on tasuta kanalite pilt märgatavalt paremaks läinud ja mingit müra 2,5 meetri pealt näha pole lcd sony 40", va kanal2 filmid. zuumist ma ei räägigi seal on asi ikka liiga kokku pakitud.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas elit » 12:12, 02 Juun 2010

Kui ma ei eksi, siis on Sul Elioni kaabelTV veel millegiga, kuid see ei ole IPTV AmiNet boksiga.

Ega erilist kokkuhoidu ei saavuta loobudes kaabli kaudu signaali saamisest mistahes operaatorilt, kuna internet on vist ikka vajalik.
Muu lahenduse jaoks tuleb nii või naa osta seadmed, antenn jne. Probleemiks võib osutuda antenni ülespaneku võimalikkus kortermajal.

Muidugi tulevad kulud ka Elioni kliendiks jäämisel, sest Elion tahab viia TV kliendid IPTV kasutajateks, kuid on olemas odav pakett, mis sisaldab ka internetti ja ostes seadmed ise saab tähtajaga mitteseotud lepingu.
IPTV boks on kasutatav ainult IPTV võrgus (mujal mitte!). Kasutatud bokse peaks olema saada soodsa hinnaga.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Elioni leping lõppeb. Kuhu ja kuidas edasi?!

PostitusPostitas Energizer » 12:23, 02 Juun 2010

tigekala kirjutas:No kuule... Energizer...
Kui ta juba on vaadanud Elion'i täispaketti, siis sati pealt ta vaevalt FTA kanaleid vaatama hakkab.

ja arvad et elioni täispaketi vaatamise järel on võimalik rahulduda 5 eesti digilevi kanaliga? Teemaalgataja ju kirjutab et sooviks olla sõltumatu ühestki operaatorist.
Sõltumata ühestki operaatorist on võimalik TV-d vaadata vaid 2 moel
1. Eesti digilevi FTA DVB-T
2. FTA DVB-S

Lisaks veel väikesed alternatiivid interneti TV puhul (on olemas portaalid kust saab livestreamisid, sama pakuvad ka paljud telekanalid ametlikult oma saitidel)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist