QBox HD

Räägime siin HDTV vastuvõtuseadmetest
Sihi
Entusiast
Postitusi: 466
Liitunud: 17:19, 07 Aug 2008
Asukoht: Lõuna-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 18 korda

QBox HD

PostitusPostitas Sihi » 13:39, 13 Veebr 2009

QBox HD on nüüd täiesti saadaval. Kas kellelgi on juba kogemusi selle pilliga? Huvitab mis tasemega pilliga on tegu? Ja teretulnud on kogu info, mida oskate tema kohta öelda. Hind on küll üsna soliidne (480€).

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas faas » 14:33, 13 Veebr 2009

Viimastel andmetel tilgub neid paari kaupa,vigisevad kes Duolabsist tellisid kuidagi ei saa kätte.Osad viled ei tööta ja sobitatakse softi :) .Huvitavama poole pealt on muidugi Diablo sisse ehitatud ja Enigma2(osaliselt DB viled pidid toimima,kanali listi editor kah DB oma jne.) lubatakse sinikiire tuge jne. kuid nagu ikka itaalia värk kes seda teab(usb dvd seade pidi mängima),"lutt" pidi kah läbi kannatuste toimima kuidagi.WiFi mooduli pead kahjuks ise lisaks ostma kui tahad.Jälgin ise seda asja huviga foorumites aga praegult ei ostaks toores ja tõbine väidetavalt. :)
Siin Eestis vaevalt keegi on tellinud endale, meil DB on moes ja hinnas. :lol:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas gasth404 » 09:24, 14 Veebr 2009

Olen ka huviga foorumites jälginud 2 box müügiletulekut: QBox HD ja AzBox HD Premium. Tõsi ta on, et üksikuid juba kasutajatel käes, aga nii et tellid ja kohe saad veel pole. Tundub et tegu rohkem beeta testimisega et soft korralikult tööle saada.
Minu jaoks on uue Box ostmisel tähtis olnud et HDD ja maapealne digi oleks (saaks) sisse panna. QBox-l on T kohe standartis, Az lubab eraldi T tüüneri müüki anda kuid 2 tüüneri kohta sees.
QBox juures see et ta Doulabsi oma on minu arust positiivne, vähemalt oma CAM-de toega on see firma hästi hakkama saanud. Hetkel, et ka Diablo 2.3 sisse ehitatud on suht kasulik meie jaoks. Natuke härib häirib box-de kirjelduse juures et kui kõik teised räägivad MPEG4 HD -st siis tema tech.spetsis on HDTV H.264 Hardware tundub et mõlemad peaks sama tähendama - et saavad nii HDTV ja meie maapealsete digi kanalitega hakkama.
AzBox tundub rohkem meediakeskuse moodi. Eeliseks tundub olevat, et saab kasutada WEB browserit ja alghind (hetkepakkumistes nii 100EUR) odavam, kuigi kui talle DVB-T, Diablo ja HDD juurde osta tuleb ikka nagu ka QBox nii 600EUR kanti kokku. Need kes Box juba kätte saanud kurdavad et ei tahtnud ühtki CAM ega kaarti ära tunda aga hetke softiparandustega paistab kaartide probleem lahendatud olevat.
Aga eks näe ilmselt hetkel ostmisega kiirustada ei tasu asjad võivad ainult paremaks ja hind odavamaks minna.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas Henkka » 10:30, 14 Veebr 2009

gasth404 kirjutas:Minu jaoks on uue Box ostmisel tähtis olnud et HDD ja maapealne digi oleks (saaks) sisse panna.


Mõnes mõttes saan aru, et DVB-T sisaldumine DVB-S2 HD tuuneris on tähtis :?: - üks HDMI juhe ja vastav teleka sisend vähem :mrgreen:
Ikkagi oluline kokkuhoid...

Aga miks HDD peaks boksis sees olema, ei saa ma küll üldse aru.
Kiire väline eraldi toitega USB HDD on ju oluliselt kergem kaasa võtta, kui näiteks on vaja oma salvestustega kuhugile mujale minna? Ja kui see HDD saab täis või muidu ära tüütab, on ülilihtne hankida järgmine ja parem :mrgreen:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

Re: QBox HD

PostitusPostitas ziege » 16:34, 14 Veebr 2009

Prose peaks selle Qbox HD-l olema sama mis lombakal CubRevo-l, seega pole lootust korralikule emulaatorile. Piisav põhjus miks mitte osta antud asja.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas Henkka » 16:50, 14 Veebr 2009

ziege kirjutas:Prose peaks selle Qbox HD-l olema sama mis lombakal CubRevo-l, seega pole lootust korralikule emulaatorile. Piisav põhjus miks mitte osta antud asja.


Olen kohanud seda "lombaka" terminit üsna tihti, seda küll seoses Kati ja lugupeetud foorumikaaslase tigekala postitustega.

Palun, kas keegi seletaks lahti, mida siis õigupoolest selle määratlusega mõistetakse (noh, nagu vanasti oli "kudi" ja nüüd näib olema "lutt" - seda ma juba jagan, aga mida tehnilises mõttes siin "lombakas" tähendab???)

Meditsiinilises plaanis kujutan ette küll, aga vaevalt Qbox HD karke või ratastooli nõuab? :roll:

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

Re: QBox HD

PostitusPostitas ziege » 17:28, 14 Veebr 2009

No enigma2 seal jookseb kyll aga mitte mingi norm emu ( nt cc cam). Neil seal mingi oma incubuscam mille võimalused on enam kui piiratud. Muidugi oleks tore kui see asi töötaks kui 8000-ne dream ja oleks viimasest pea poole odavam -kindlasti oleks siis ka ise ostja.
Viimati muutis ziege, 17:35, 14 Veebr 2009, muudetud 1 kord kokku.
_________________________________
DB8000HD DVB-S/C/T 1W/5E/13E/19E/
DVB-C, ZuumTV- Starman

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas gasth404 » 17:32, 14 Veebr 2009

Henkka kirjutas:Mõnes mõttes saan aru, et DVB-T sisaldumine DVB-S2 HD tuuneris on tähtis :?: - üks HDMI juhe ja vastav teleka sisend vähem :mrgreen:
Ikkagi oluline kokkuhoid...

Aga miks HDD peaks boksis sees olema, ei saa ma küll üldse aru.
Kiire väline eraldi toitega USB HDD on ju oluliselt kergem kaasa võtta, kui näiteks on vaja oma salvestustega kuhugile mujale minna? Ja kui see HDD saab täis või muidu ära tüütab, on ülilihtne hankida järgmine ja parem :mrgreen:

Eks igal ühel ole omad eelistused.
Ausalt öeldes mõtlesin ma alguses sellise teleka peale kus kogu see muu jama juba sisse ehitatud oleks aga tundub et sellest veel vara unistada. Nii ma jäin selle juurde, et teleka kõrvale tuleb ainult üks kast ja ühe puldiga peab saama kõik tehtud. Tehnika küll viimasel ajal nii kiirelt arenend et mine tea mis aasta pärast hea on ja ilmselt kui oluliselt parem HDD olemas siis ka box juba vananenud.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas faas » 17:55, 14 Veebr 2009

Nagu ma aru saan siis osad DB partei mehed nimetavad kõiki teisi tuunereid lombakaks seda ei maksa tõsiselt võtta(pole mina veel sellist pilli kohanud mis välja tuleb ja kõik ludinal töötab) ka DB omad vead,oh seda õnnetust kui mõni nende jumaluse kõrvale troonile mahub. :lol: peaks vist jätma selle vaidluse eelmine sama nimeline teema läks lukku :!: .Vaevalt kah siin tõde selgub.Aga ma arvan tõsine DB konkurent tuleb kui tootmise ja muu käima saavad juba hind paneb asja paika.Ja päris kindlasti saab olema täitsa hea pill lihtsalt veits aega vaja, et softi pool korda teha.

NB! minu meelest need asjad millest siin foorumis avalikult ei räägita, ei tee veel tuunerist head tuunerit.Maitse asi muidugi. :lol:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas Henkka » 19:55, 14 Veebr 2009

gasth404 kirjutas:Ausalt öeldes mõtlesin ma alguses sellise teleka peale kus kogu see muu jama juba sisse ehitatud oleks aga tundub et sellest veel vara unistada. Nii ma jäin selle juurde, et teleka kõrvale tuleb ainult üks kast ja ühe puldiga peab saama kõik tehtud. Tehnika küll viimasel ajal nii kiirelt arenend et mine tea mis aasta pärast hea on ja ilmselt kui oluliselt parem HDD olemas siis ka box juba vananenud.


Oma kogemuse alusel soovitaksin sel juhul hoopiski DVB-T MPEG-4 tuuneriga korralikku telekat,
mis annab need maapealsed pildid kenasti kätte.
Antennijama on ka lihtsamalt lahendatav.
Tegelikult zuumboks HD vms (ühendatud HDMI kaudu) on oluliselt universaalsem ja tulevikukindlam, kuid lähtudes kastide ja pultide arvu minimiseerimisest ei tule see variant kahjuks kõne alla :mrgreen:

SATi jaoks oleks korralik DVB-S2 HD tuuner koos välise kõvakettaga ja ongi OK.
Tõsi, toimetada tuleb siis juba kahe puldiga - telekas ja SAT tuuner :mrgreen:

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas faas » 20:06, 14 Veebr 2009

Henkka aitab ühest puldist :!: Minul 5 pilli lisaks telekale ja 1 puldiga saab hakkama :wink: Teemast mõõda küll aga pultide arvu vähendamine lihtsam kui leida korralik kõike tegev seade(pean silmas mis mangiks nii,cd,dvd,dvd-a,sacd,sati ja telkut) muidugi vajadused erinevad aga eraldi on kvaliteetsemad ja uuendada lihtsam.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas Henkka » 20:17, 14 Veebr 2009

Tegelikult mind ju see teema ei ärrita, kuna olen harjunud, et mul on käigus telekas, Kati (kas üks või kaks tükki, sõltub juba oludest. EDIT:Töötab korraga siiski vaid üks nendest), Zuumboks, kaks DVD mängijat (neil on vähe erinevad omadused ja kõikehõlmavat ma ei leidnud) ja Elioni ovaalne junn IPTV jaoks :) , nojah ja Yamaha YSP-800 samuti - sellel ka ju pult.

Pulte laual on normaalselt 3 tk (telekas, kati ja Yamaha), ülejäänud on kaugemale paigutatud ja pruugitakse vastavalt vajadusele :mrgreen:

Aga pange kogu see kupatus ühte kasti ja nimetage DM -8000000 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas valgekotkas » 20:39, 14 Veebr 2009

Henkka kirjutas:Aga pange kogu see kupatus ühte kasti ja nimetage DM -8000000 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teoreetiliselt võimalik mõne nädalaga aga praktiliselt on "nimega" elektroonikakompaniid kokku leppinud tagatubades, et seda ei tehta sest: esimene kes sellise kasti müüki toob on võidumees ja ülejäänud s.tuvad verd :mrgreen: ... muidugi on nad veel kindlustanud oma tagalad igasuguste litsentsidega - hea näide driimil HDMI puudumine :P (tegelikut tulemus "täiustatud DVI" teeb ära sama töö - seega tigekala rahu :wink: ) ... siis veel see asi ka, et näiteks .mkv tuge ei paku oma masinatel mitte ükski nimega bränd - kui keegi arvab, et nad ei oska või ei taha siis eksib - "piraatluse soodustamine" läheks neile lihtsalt rohkem maksma kui müügitulu :!:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas aandra » 11:57, 15 Veebr 2009

Ootame ära, kui see "makaronide" tehtud "imeloom" ka suuremasse tootmisse läheb. Väike partii läks rahva hulka detsembri lõpus ja uut oosatakse....
Itaallane on laisk rahvas ja kole mugav. Ehk on nende box ka mugav kasutada. Hind on muidugi 1/2 suurest Dreamist, mille suuremat tulekut on juba ka mitu aastat oodatud... Tahaks oma käega mõlemaid näppida, siis saab midagi ka öelda võrdluseks. Foorumite kommentaarid on nagu härja ila...

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: QBox HD

PostitusPostitas gasth404 » 12:55, 15 Veebr 2009

Üldiselt tasub foorumitest kommentaare asja kohta lugeda enne kui ise järgi proovima hakata. Siin küll võib juhtuda, et paljudel juhtudel teema algatajaks müügimees kes ise seadet turustab, mis küll ei tähenda et tekst vale oleks vaid tavaliselt siis nendest teemadest mis probleemiks antud box juures on ei räägita.
QBox-le viimastel päevadel kõvasti uut beeta softi netti üles riputatud aga kuna kasutajaid ilmselt vähe pole leidnud, kas midagi paremaks läinud on.
Üks teema torkas küll silma Doulabsi foorumis: keegi oli kuu aega tagasi Doulabsile raha üle kandnud, paari nädala eest sai nendega veel ühendust ja lubati kohe box välja saata. Mida aga senini pole, seda pole ja enam telefonile ka keegi ei vasta.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist