DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
T1000
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 02:00, 24 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas T1000 » 17:07, 02 Aug 2008

Nimelt pakuvad digitv'd dvb-c tehnoloogial STV ja Starman. Kui võtad digitv paketi siis saad vaatajakaardi ning osta/rentida digiboxi. Nüüd kui vaatajakaart välja võtta siis näeb ainult vabu kanaleid ehk siis eesti enda kanaleid, teised on kinni ja vajavad vaatamiseks vaatajakaarti. Mul tekkis küsimus, et kui on tellitud üks digitv pakett, kas siis saab ka näiteks vabalt osta kuskilt mujalt teise boxi, ja tasuta ehk ilma kaardita ja lisapaketita vaadata eesti kanaleid teise boxiga.
Teiseks mind üldse huvitab, mis see Starmanil digitv paketis lisaks kaabel-tv'le maksab? Kas vaatajakaart? Digisignaal peaks ju tavalisse kaabel-tv paketti ka tulema? Ehk siis saab tellida kaabel tv, ja hankida kuskilt digibox ja saab vaadata eesti kanaleid ilma kaardita ja üldse digitv paketita?
Ma tean, segane jutt ja kui keegi millestki aru ei saa, siis püüan selgitada. :D

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas kalvis » 10:16, 03 Aug 2008

Digis saab ikka vaadata kodeeritud kanaleid ühe vaatajakaardiga ühe digiboxi taga. Ehk selles boxis, kus on vaatjakaart. Mitmetel kodeerimissüsteemidel on lukustus boxi- st. Esmasel sisestamisel kinnistatakse see kaart boxi külge ja edaspidi ta teistes boxides ei tööta. Ilma lukustuseta kodeerimissüteeemidel võid oma vaatajakaardiga ringi käia küll, töötab ka teiste juures. Ma pole huvi tundnud starmanis ja STV kasutatava kodeerimissüsteemi vastu, seega ma ei tea, mis võimalused sul on.
Tasuta saab kõikjal vaadata kodeerimata kanaleid (ka digis).
Starman edastab enamus kanaleid hoopis analoogsignaaliga ja sa vist pidasid neid tasuta kanaliteks. Digi ta minuteada kasutabki vaid kodeeritud kanalite edastamiseks
Ja starman ega stv ei anna midagi tasuta (tasuta lõunaid pole olemas). Isegi nende analoogkanalite puhul käiakse papp välja, digi kasutatakse just parema kodeerimise saavutamiseks ja et keegi niisama lihtsalt tasuta ei näeks.

Kasutaja avatar
veicos
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas veicos » 12:53, 03 Aug 2008

Kas mitte kõigil kaabel- ja terresteriaaltvoperaatoritel pole kohustuslik rh-loaga kanaleid tasuta edastada? Kuskil siin oli sellest juttu kah vist...

Kasutaja avatar
T1000
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 02:00, 24 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas T1000 » 13:25, 03 Aug 2008

veicos kirjutas:Kas mitte kõigil kaabel- ja terresteriaaltvoperaatoritel pole kohustuslik rh-loaga kanaleid tasuta edastada? Kuskil siin oli sellest juttu kah vist...


Jah, ma mõtlesingi nii tegelikult. Et ühes boxis on kaart ja sinna ta jääb ka. Kuigi tegelt vahet pole, paljud on hiljem boxi välja vahetanud nt elionist ostetud mingi kõvakettaga pvr vastu ja töötab ilusti. Ma just mõtlesin et sinna ühte ta jääb aga ostan nt teise boxi veel kuhu ma kaarti ei pane ja siis ma nagu neid Eesti tasuta kanaleid peaks nägema ikka? Praeguse ühe boxiga näen ilma kaardita kodeerimata kanaleid. Aga kas näeb ka teisega? Ma ise arvan, et peaks ikka nägema. Teadupärast Eesti enda kanalid on kodeerimata ja selleks nad ka jäävad minuteada. Teine asi mis mind huvitab on see, et kas digidignaal jookseb sisse ka tavalisse kaabel-tv paketti. Loomulikult kui sul on see pakett ja digiboks siis sa kodeeritud kanaleid ei näe kuna sul pole vaatajakaarti. Aga kas siis vähemasti Eesti omi näeb? Võibolla saan ise millalgi asja katsetaja tuttava juures, kel tavaline kaabel-tv. Eks siis annan siin ka teada asjast.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas elit » 18:35, 03 Aug 2008

Digis kõik kaardid pole seotud konkreetse box`iga.
Starmani DVB-T (ZUUM) kaart näiteks ei ole seotud konkreetse box`iga. On kaks box`i ja olen proovinud - töötab nii et ei köhi . Peaasi, et maksad, aga vaata millega tahad.

Kasutaja avatar
T1000
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 02:00, 24 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas T1000 » 20:01, 10 Aug 2008

Aga selline küsimus, et hdtv jaoks on vaja hdmi liideseid eks ja hdmi kaablit. Kas mööda seda saab ka tavalist digitv'd vaadata? Või peab tavalist ikka läbi mingi scart'i vaatama? Jutt hetkel ikka DVB-C'st mille kaudu hd'd pakub hetkel vaid stv ja seda ka test perioodis praegu. Õige pea ka starman.

https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1377& ... menyy=1374
Seda box'i pean hetkel silmas siis.

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: DVB-C Digi-Tv kohta paar küsimust.

PostitusPostitas Linnavurle » 20:42, 10 Aug 2008

Saad vaadata.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist