Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas pets1 » 22:51, 08 Juul 2010

no kukele need "kanalid". tehtagu ETV ja ETV2 korda. kas siin Levira 51% omanik maksab nii, et tolmab???
ja kehtestatagu, et alla n-kiiruse ei lubata eestis levida.
Viimati muutis pets1, 22:53, 08 Juul 2010, muudetud 1 kord kokku.

Foorumil
Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas kokku123 » 22:52, 08 Juul 2010

Ehk peaks hindu väheke langetama :roll:

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas satik » 22:53, 08 Juul 2010

Sellest DTV ahtast ribast rääkisin kuskil siin foorumis ka mingi aeg tagasi kuskil... ei mudi otseselt levira midagi, lihtsalt valitud pakkimine on ebaadekvaatne.
Meeles on et 192kbps mp2 oli lõigatud samuti 15-16kHz kandis, 224kbps aga juba 19kHz juures, 256 oli 20kHz juures.
Eks ma kontrollin kuidas see tegelikult on, sellest ikka mitu aega möödas kui sai uuritud.
Vihaseks ajan ühe win masina, ehk leian ka mp2 koodri mingi eraldiseisva, kui ei siis Uleadi DvdFactory aitab hädast välja. HE-AAC pakkimise teeb Handbrake mäkis, sisendisse võtan mingi PCMi 48kHz 24bitise jupi. Mp3 tarvis pean kah otsima midagi. Mind huvitab lisaks sagedusribale ka erinevate koodekite moonutuste hulk ja võime pakkida valget müra. FFT proge hakkab uurima.
Need siis saavad suunad olema.

Roska, tänud põhjaliku vastuse eest. Oligi arvata et aluseks võeti võimalikult shit pilt mitte võimalikult hea pilt. Heli aga on vaid ERR kanalite puhul 160kbps, müstika et kommertsjaamad hindasid end kõrgemalt...

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas Henkka » 23:06, 08 Juul 2010

roska kirjutas:4,5 Mbps sain siis aru, oleks video vaja viia ehk samale tasemele, kui oleksime kasutanud MPEG-2 kodeerimist. Tegelikkuses unustate Te ühe asja ära, see kes maksab, tellib muusika ehk Levira teeb seda, mille eest on kanalid valmis maksma. Siin on pigem küsimus kanalitele, miks on heli 160 kbps ja mitte enam 256 kbps ja miks pole kasutusel CBR vaid VBR. Kanalid ei olnud valmis maksma konstantse 3 Mbps eest, vaid maksavad kuu keskmise bitrate eest. Muide kanalid käisid ise testimas, enne DTT-le minekut, mis on neile vastuvõetav bitrate. Kusjuures kasutati väga halva kvaliteediga videomaterjali ning selgus end visuaalselt pole enam vahet, kas bitrate on 2,5, 3 või 4, pilt sellest enam paremaks ei lähe.

Kui 2006. alustati DVB-T teenusega, siis võieti kasutusele parim võimalik tehnika, mis tol hetkel saadaval oli. Selle eluiga saab järgmisel aastal läbi, mis tähendab, et läheb suure tõenäosusega vahetusse varsti.


Oh kurat küll,
nigu Venemaal... hoteli samovo luchevo, no poluchilos kak vsegda ...

Loodetavasti füüri uue raua jaoks ikka on?

Mul on täiesti kama kaks selle suumi fantastilise ja ilgelt hästi valitud (põhiliselt venekeelsele Etkari valijaskonnale suunatud) MUXide sisu ja kvaliteet - pange pigem juba 24 kanalit ühte suumi MUXi :mrgreen: ,
aga vaba ja seega riigi poolt rahastatav MUX1 võiks olla ka normaalse nägemisvõimega (mitte ainult nägemispuudega) Eesti vaatajale vaatamiskõlbulik...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas pets1 » 23:08, 08 Juul 2010

sa Satik oled vist noor mees, et "andke mulle toetuspunkt ja ma tõstan maakera paigast" :mrgreen:
FFT-d võid ju teha, aga inimkõrv on inimkõrv oma "puudustega". maailmas ka vist ikka rahvusringhäälingutes 256.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas satik » 23:10, 08 Juul 2010

Henkka kirjutas:
riigi poolt rahastatav MUX1 võiks olla ka normaalse nägemisvõimega (mitte ainult nägemispuudega) Eesti vaatajale vaatamiskõlbulik...


Just täpselt, tegemist on siiski riigi esinduskanalitega lõppeks :!:

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas pets1 » 23:13, 08 Juul 2010

ma oleks radikaalsem, need "kanalid", mis lisaks rahvusringhäälingule vabas levis tahavad olla, allugu normaalsetele tehnilistele nõuetele ja kõhigu pappi või koligu 24-kanalilisse suumimuxiauku!

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas satik » 23:22, 08 Juul 2010

pets1 kirjutas:sa Satik oled vist noor mees, et "andke mulle toetuspunkt ja ma tõstan maakera paigast" :mrgreen:
FFT-d võid ju teha, aga inimkõrv on inimkõrv oma "puudustega". maailmas ka vist ikka rahvusringhäälingutes 256.


Teab kui noor ma ikka olen... kuid kuulmisse ja kuulamisse olen tõsiselt suhtuv.
AAC varjuküljed on mul lihtsalt uurimata, praegu aga saab ühendada mitu kasulikku vaatlust.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas valgekotkas » 23:22, 08 Juul 2010

pets1 kirjutas:ma oleks radikaalsem, need "kanalid", mis lisaks rahvusringhäälingule vabas levis tahavad olla, allugu normaalsetele tehnilistele nõuetele ja kõhigu pappi või koligu 24-kanalilisse suumimuxiauku!
vot sellega on nii ja naa ... ma oleks pigem selle poolt, et kui on hea algkvaliteediga materjal siis tulgu laiema ribaga ja kui ikka essu lastakse siis ei muutu see saiaks ka terve muxi ribaga :mrgreen: ehk siis "juhitav variable bitarte" aga kuidas see tehniliselt välja näeb ja kes seda määrab jne
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas Henkka » 23:24, 08 Juul 2010

pets1 kirjutas:ma oleks radikaalsem, need "kanalid", mis lisaks rahvusringhäälingule vabas levis tahavad olla, allugu normaalsetele tehnilistele nõuetele ja kõhigu pappi või koligu 24-kanalilisse suumimuxiauku!


Võibolla ma eksin, aga mul on tunne, et kanalite poolt väljastatav signaal on SD jaoks võibolla normaalne, aga mingi rahaga seotud "kamm" on just selle "pakkimisega" ?
Tsitaat:
Muide kanalid käisid ise testimas, enne DTT-le minekut, mis on neile vastuvõetav bitrate. Kusjuures kasutati väga halva kvaliteediga videomaterjali ning selgus end visuaalselt pole enam vahet, kas bitrate on 2,5, 3 või 4, pilt sellest enam paremaks ei lähe.

Seega sitta videomaterjali ettekäändena kasutades valisid need kanalid odavaima pakkimise "säästuvariandi", kui nüüd sinna sisendisse ka hüpersuper HD anda... ega midagi positiivset enam ei juhtu :twisted:

On nigu on... (Vladislav Korzhets)

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas Sculder » 23:29, 08 Juul 2010

roska kirjutas: kasutati väga halva kvaliteediga videomaterjali ning selgus end visuaalselt pole enam vahet, kas bitrate on 2,5, 3 või 4, pilt sellest enam paremaks ei lähe.

Vau sitt ei muutunudki saiaks ... ulme :roll:
DVB-S2: DM8000HD PVR (1W & 5E) | DVB-T/S/C: Panasonic TX-P42V20E | DVB-T2: Panasonic DMR-BW780EBK | DVB-T2/S2/C: LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas pets1 » 23:33, 08 Juul 2010

Henkka, no seda ma räägin, et miks on vaba muxi hetkeseis ja areng tüüritud mingitest kummalistest "kanalite" eri- ja erahuvidest?
seda saab murda vaid piisavate miinimumnõuete kehtestamisega.

krt, mingit parteid eestis leidub, kes võtaks asja oma valimispaketti? auu, kõik va. üks keskmine, kelle poolt ei hääleta mistahes lubaduste eest :mrgreen:

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas Henkka » 23:40, 08 Juul 2010

pets1 kirjutas:Henkka, no seda ma räägin, et miks on vaba muxi hetkeseis ja areng tüüritud mingitest kummalistest "kanalite" eri- ja erahuvidest?
seda saab murda vaid piisavate miinimumnõuete kehtestamisega.

krt, mingit parteid eestis leidub, kes võtaks asja oma valimispaketti? auu, kõik va. üks keskmine, kelle poolt ei hääleta mistahes lubaduste eest :mrgreen:


Kle pets1 ,
kanalid tehku mis tahavad. Peaasi, et nad vabas levis on.
Saab raffas oma seepi ja "tiivakeste" reklaami ilma operaatorile raha maksmata nautida - ikka puhtam ja kuivem tunne...

Aga mina tahan ETV ning ETV2 normaalseid pilte näha. OK, 16:9 ON LÕPUKS MINGIL MOEL OLEMAS.
Kui nüüd pildile natuke detaile ka juurde saaks... :mrgreen:

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas pets1 » 23:48, 08 Juul 2010

Nõus, ETV ja ETV2 tuleb parandada kuna need on maailmas kordumatud. Need olgu nigu prillikivi, mitte selged nagu seebivesi :mrgreen:
"Kanalites" levivat content'st saab ka igalpoolt mujalt, nõus mingi rahustav ja ängistust vähendav, tähelepanu kõrvale juhtiv roll neil on, aga see pole ka mingi "tasuta lõuna".

Kasutaja avatar
sinira
Entusiast
Postitusi: 156
Liitunud: 03:00, 08 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Küsitlus: Ligi viiendik loobus telerivaatamisest

PostitusPostitas sinira » 06:19, 09 Juul 2010

roska kirjutas:Mis see bitrate peaks siis olema Teie arvates? Ja ärge hakake mingit HD hullust ajama. ETV pole selleks valmis ja teised kanalid ammugi mitte, sest reklaamiraha sellest rohkem ei tule.

Sinira, Sinu väide, et ETV R2 heli oli parem, kui Elioni IPTV kaudu, on imelik, sest signaal, mis läks saatjasse ja mis läheb IPTVsse on täpselt sama MPEG-2 stream. Sama jõuab ka Starmani, STV ja Telseti kaablisse.

Ich weiz nicht aga oma kõrv on võib-olla imelik? Saatjast(nicam) ja iptvst või dvb-t -st maeitea aga dünaamiline ulatus on küll teine. Miski on(oli) küll teistmoodi. iptvs oli bitrate vist 4Mbs ETV -l . Kui levira MPEG2--- MPEG4, palju seal dünaamikat mahub? Nicam oli 8MHz riba sees. Nicam helisaatja oli ju eraldi ja videosaatja eraldi. Rumal loogika aga alati on eraldi parem kui koos.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 144 külalist