Eesti DIGITELEVISIOON

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

PostitusPostitas teekas » 16:29, 27 Juun 2004

Samad sõnad. Olen pea igal õhtul pilgu pealeheitnud, aga ei midagi uut. Kaks töötavat (ETV; RTR) ja kaks mittetöötavat kanalit. Aga alguse asi. Loodame et asi hoopis ära ei vaju ja ikka edasiareneb.

Kasutaja avatar
Wiinanina
Entusiast
Postitusi: 175
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Wiinanina » 19:49, 27 Juun 2004

ei tea, kus need 2 mittetöötavat kanalit. minu humax näitab ühte.
Ja kellaaeg on 45 kanalil millegipärast juba ammu 3..4 minutit ees. kui vahepeal põtru vaadata siis see hästi näha, kuidas kell hüppab

Kasutaja avatar
KLF
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas KLF » 23:34, 28 Juun 2004

Palju neid põdra omasi sul on siis

Kasutaja avatar
Wiinanina
Entusiast
Postitusi: 175
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Wiinanina » 09:48, 29 Juun 2004

KLF kirjutas:Palju neid põdra omasi sul on siis

Nimekirja tuli mingid paarkümmend. Osa kodeeritud, osal pole saateid. Õhtusel ajal mingil alla kümnel mittestaatiline pilt ees.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
KLF
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas KLF » 19:05, 30 Juun 2004

Elan ise Vääna-Jõesuus.Oli võimalus lihtsalt proovida kas töötab ja näed ETV ja RTR sain kätte,aga soomesi mitte. Panen lisa võimu vahele ja proovin siis uuesti. KAs keegi on veel siit lähedalt? Kaugele Soome digi üldse levib?

Kasutaja avatar
orm
Edasijõudnu
Postitusi: 85
Liitunud: 16:51, 19 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas orm » 19:45, 30 Juun 2004

olen siin enne ka sel teemal häält üles võtnud, lühidalt korduseks, et olen saanud soome digi kätte keilas rõõmu kaubamaja kandis ja ka hiiumaa põhjarannikul, kus otsenähtavus merele ja u. 200km espoo saatjani. keilas oli kasutusel hinke 91 elemendiga jagi ja ranteloni "espoo" võimendi, hiiumaal tavaline logo ilma võimendita ja antenn pold ka täpselt suunatud. vaadatavus sõltus ilmast. millegipärast oli nähtav vaid espoo saatja kuigi ka turu oleks võinud paista. raskusi oli 46. kanali vastuvõtuga aga seda ilmselt segas haapsalu 46.k. analog vastuvõt hiiumaal on ka kõikuv, kuid korralik pilt on pidevalt ees, kui üks saatja ära vajub, on alati mõnelt teiselt pilt ette tulnud. digi leidis vaid espoo kanalid. keilas oli analog soome väga hea ja digi signaal stabiilne.
mõlemal juhul oli tegu tavalise katuseantenniga, 2 k. viilkatusega maja harjast u. 2m

Kasutaja avatar
KLF
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas KLF » 19:54, 30 Juun 2004

Millist võima siis kasutad`?
Ning millistel on seadistamise võimalus?
Kas mul ei hakka mängima pae rannik, jään just selle alla(Aga soomed on muidu korralikud)

Kasutaja avatar
orm
Edasijõudnu
Postitusi: 85
Liitunud: 16:51, 19 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas orm » 20:10, 30 Juun 2004

kasutasin rantelon AV 72-espoo võimendit. üks sisend, üks väljund riba regulaatorid E32, E44, E46 +36...50dB väljundnivoo 110dBuV
sellega tuleb ka tallinna 45 kanal läbi ja võib juhtuda, et kui 44 ja 46 kanal on liiga võimendust peale keeratud, lööb tallinna 45 ülevõimendus asja kinni. Proovida võib ka madala müranivooga lairibavõimendit AD20-1,9, neid vist ka võimsamaid (AD30). hea yagi, kas siis see hinke pikk malakas või need oraanžid, mis nende tähis ongi, sihuksed kolmekordsed, ühest otsast koos ja teisest laiali minevad. antennil peaks soome kursil ikka hea nähtavus olema.
proovida võib ju ka päris ilma võimendita, otse. selles kohas peaks küll soome digi kätte saama.

http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... ight=#2904

Kasutaja avatar
sateks
Õpetaja
Postitusi: 372
Liitunud: 21:41, 10 Juul 2003
Asukoht: Tallinn-Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

PostitusPostitas sateks » 12:08, 01 Juul 2004

To Markko:

>....CiTV töötab juba pikemat aega aga PID-id on niiöelda "mitte avalikustamiseks....

Kust on pärit info, et CiTV töötab Tallinna DTTV paketis?

Minu teada pole DENG kanalilt küll ühtegi saadet tulnud.

DENG param.:
E 45, Free,
Vpid - 2308,
Apid - 2309
PCR - 2306
DVB id - 8425,1,4

Edu soovides,

Peeter Vilborn

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 12:47, 20 Juul 2004

Kas keegi teab, ega need digiTV saateantennid Espoo mastis äkki madalamal pole? Millegipärast sõltub mul (Rannamõisas) vastuvõtt ilmast, kuigi analoog-UHF on praktiliselt kogu aeg korralik (kui just ülilevid ei sega). Ülilevid segavad digit oluliselt, siis Espoost vastuvõtt võimalik ei olegi (samadel ja naaberkanalitel analoogid segavad), küll aga olen saanud raadio jaoks täiesti korraliku signaali siis kätte Lahtist ja ka teiste saatjate (Turu, Anjalankoski, Tampere) digisignaali olemasolu olen tuvastanud.
Võimendamisel peab eelkõige arvestama kohaliku TV3-ga 28. kanalil, mis liiga suure võimenduse korral kipub ristmodulatsiooni tekitama. Isiklik kogemus on, et ühe lairibavõimendi vahelt ärajätmisel nivoo langes küll alumisele piirile, aga BER ja seega vastuvõtukvaliteet paranesid oluliselt! Seega on vajalik spetsiaalne filtervõimendi. Eesti tootjad on praktiliselt maha maganud digi tuleku, rabelemiseks läheb siis, kui Soome analoogi kinni paneb.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 11:24, 21 Juul 2004

Kust saab ja mis maksab?
Selles mõttes siiski on maha maganud, et selline "terviklahendus" puudub, millega saaks nii Eesti kui Soome ja nii analoog- kui digitaal-TV samasse kaablisse lasta. Praegugi jätkatakse selliste antennisüsteemide (Espoo suunal ainult väike logoperioodiline antenn ja nõrguke antennimast, mis suuremat Yagit välja ei kannatagi) ja liitmisvõimendite ülespanekut, mis digi olemasoluga üldse ei arvesta. Endal oleks vaja ka maja antennimast vahetada ja Yagi kõrgele üles panna (kõrgustes töötamise vahendeid endal pole), pöördusin meilitsi mitme antennifirma poole, aga mitte ükski ei suvatsenud sellele vastata :cry:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 117 külalist