Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

PostitusPostitas Chill » 18:07, 16 Sept 2007

Ega keegi Kunda kandis zuumboxi kasuta?
Mul väike jama - vaatan zuumi arvuti+id kaardilugeja abil,aga nüüd ühel hetkel ei dekrüpti Starmani kaart enam signaali.Ilmselt kaardi koode uuendati,aga ju siis uuendused (EMM) arvuti abil kaardile ei jõuagi :(
Nii et tuleb vahepeal zuumboxi sisse pista ja seal ära uuendada.Endal aga zuumboxi ei ole....

Kasutaja avatar
ints0000
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 03:00, 10 Sept 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas ints0000 » 19:53, 17 Sept 2007

Kehras siis poolarestiga soomet ei näe. Signaali on kuni 50% ja Q on kuni 6%, manuaal otsing miskit ei leia.

Digiboxi nupust välja lülitades analoog signaal nõrgeneb, kui sealt väljundist võtta.

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas bljumkin » 20:54, 17 Sept 2007

ints0000 kirjutas:Kehras siis poolarestiga soomet ei näe. Signaali on kuni 50% ja Q on kuni 6%, manuaal otsing miskit ei leia.

Digiboxi nupust välja lülitades analoog signaal nõrgeneb, kui sealt väljundist võtta.

Jah,tuleb ikka normaalset antenni kasutada.

Kasutaja avatar
mattis
Entusiast
Postitusi: 170
Liitunud: 02:00, 15 Jaan 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas mattis » 21:01, 18 Sept 2007

...
Viimati muutis mattis, 12:10, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 07:54, 19 Sept 2007

See on põhjustatud maastiku profiilist, mis kahjuks tekitab sellise situatsiooni seal, et Tallinna signaal sinna enam ei ulatu. Kohtla-Nõmme ja Koeru on samas liiga kaugel. Mux 1 puhul peaks selle kandi jaoks tulema eraldi saatja, kui kõik plaanid teostuvad. Teiste saatjate võimsuse tõstmine kahjuks seda probleemi ei lahenda.

Kasutaja avatar
haistag
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas haistag » 09:32, 19 Sept 2007

roska räägi parem kunas eesti kanalid zuumboksi sisse lähevad .

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

PostitusPostitas Chill » 12:55, 19 Sept 2007

roska kirjutas:See on põhjustatud maastiku profiilist, mis kahjuks tekitab sellise situatsiooni seal, et Tallinna signaal sinna enam ei ulatu. Kohtla-Nõmme ja Koeru on samas liiga kaugel. Mux 1 puhul peaks selle kandi jaoks tulema eraldi saatja, kui kõik plaanid teostuvad. Teiste saatjate võimsuse tõstmine kahjuks seda probleemi ei lahenda.


Millal see saatja umbes paigaldada kavatsetakse? Ja kas on lootust et see paigaldatakse Elisa Karula masti? Minu arust oleks see optimaalseim lahendus - hea kõrge mast ja piisavalt leviaugu keskel.Või Levira ei kasuta põhimõtteliselt Elisa maste? Saatja võiks Tallinnaga SFN-is olla ka.
Ja huvitav mis metoodikaga see levikaart koostatud on? Arvutimodelleerimisega? Mille järgi see vastuvõtuala piir on arvestatud? Ja kas see on tõmmatud nõrgima saatja signaali järgi või tugevaima? Sest täpselt ühtemoodi nad ei levi nüüd küll...
Ahjaa,sellest maastiku profiilist...miks vanal digi-tv levikaardil jäi Võsu leviala sisse,ja seda veel siis kui saatja võimsus tunduvalt väiksem oli? Samuti levib detsimeetri 28 kanali analoog normaalselt...miks maastiku profiil siis seda ei sega? Ma arvan hoopis et mingi kala on saateantennis,et see ei kiirga korralikult ida suunas,kagu suunas näiteks on ju leviala piir mastist tunduvalt kaugemal...

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 16:37, 19 Sept 2007

Eesti kanalite tulek DVB-T-sse oleneb kanalitest, mitte kellestki muust. See küsimus tuleks suunata Kanal 2-te ja TV3-e. Tehniliselt on kõik valmis juba 10 kuud.

E28 saatja ja digisaatjad on täpselt samas antennis ja antenn on ringdiagrammiga. Vanast levikaardist ei oska ma midagi öelda, tänane kaart põhineb reaalsetel mõõtmistel, kus arvestatakse MKM määrusega väljatugevuste kohta. Mastide osas pole otsuseid tehtud.

Kasutaja avatar
mattis
Entusiast
Postitusi: 170
Liitunud: 02:00, 15 Jaan 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas mattis » 19:11, 19 Sept 2007

...
Viimati muutis mattis, 12:10, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 09:05, 20 Sept 2007

täna vast mingite digiringhäälingu lubade jagamine kulminnis, need vist kohustavad digis eetrisse minema. ei usu, et kanal2 ja tv3 neist lubadest ilma tahaksid jääda - või ma eksin?

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 09:06, 20 Sept 2007

ei tea millal zuumi jaoks kõvakettaga digibox'id tulevad,
näpud sügelevad... raha olemas ...

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 10:08, 20 Sept 2007

Palju huvitavam küsimus on see, et kuidas võiks tulevikus käima saada PlayStation 3 digituuneri koos zuumiga. Kes ei tea - uue aasta alguses hakatakse PS3-le müüma digituunerit, mis teeb tast muuhulgas PVRi. Arvestades seda, et PS3 on värskelt võitnud parima koduse meediakeskuse auhinna on selle kasutamine eraldi digiboxi asemel igati huvitav mõte. Aga ma ei kujuta ettegi, kas keegi suudab välja mõelda, kuidas seal lahendada vaatajakaartide küsimus. Muud omadused on väga head, powerit jätkub ükskõik mille lahti kodeerimiseks ja HDMI kaudu on ka suurepärane 1080p väljund olemas, mis sa hing veel tahad. Kuna PS3 ostmine on minu meelest vältimatu :) siis tundub jube atraktiivne mõte, et digiboksi kui sellise võiks ära unustada.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 13:35, 20 Sept 2007

Martini kirjutas:Aga ma ei kujuta ettegi, kas keegi suudab välja mõelda, kuidas seal lahendada vaatajakaartide küsimus.
Linuxipõhiste ruuterite (nt. Asus wl500g, jt.) jaoks on olemas NewCS. Seega teoreetiliselt saab kaardiserveri paigutada väljapoole arvutit.

ttt kirjutas:SEBi kaardilugeja tootab PC/SC reziimis!
NewCS toetab nii conaxit kui ka PC/SC isegi winXP versioonis.
Selline klient-server mudel tootab, zuumi kaart suhtleb labi newCS-i WinCSC-ga. Kontrollitud!
Mul ei ole DVB-T kaarti, et loplikult kogu keti toimimist kinnitada.
Teadmiseks, et oma jargmises ConaxCAMi emulaatori versioonis lubab Joker PC/SC tuge.

Kui manuaale lugeda, siis selgub järgnev:
readme.txt kirjutas:newcs.openwrt -> NewCS binary for OpenWRT (this only support phoenix as type)
newcs.openwrt.pcsc -> NewCS binary with support for PC/SC for OpenWRT. (this only support phoenix and pcsc as type)
newcs.openwrt.usb -> NewCS binary with support for the Infinity-USB programmer for OpenWRT. (this only support phoenix and infinity as type)

Kaardilugeja saaks ühendada wireless ruuter külge, aga vajalik on kaardilugeja PC/SC draiver vastavale platvormile.

Kas PS'l ka ProgDVB Elecard Editioni või VDR'i käima saab on ebaselge.
http://en.wikipedia.org/wiki/PS2_Linux
http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
PS2'l on 16:9 monitoride toetus on üsna kehv
http://playstation2-linux.com/sog.php

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1072
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 20:02, 21 Sept 2007

Chill kirjutas:Sigadus...mul pole sõnu...ma ju kirjutasin neile ja nad lubasid arvestada...


Laitust väärt tõepoolest.

Äkki teeks petitsiooni? Mulle hakkab tunduma, et tahtlikult üritatakse Soomet summutada.

Chill kirjutas:nõukogude aeg peaks nagu möödas olema...

Ma arvasin ka...

Ausalt öeldes, praegu Eestis toimuv on digitelevisiooni maine minu silmis korralikult ära rikkunud.

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

PostitusPostitas Chill » 20:25, 21 Sept 2007

TarmoTanilsoo kirjutas:
Chill kirjutas:Sigadus...mul pole sõnu...ma ju kirjutasin neile ja nad lubasid arvestada...


Laitust väärt tõepoolest.

Äkki teeks petitsiooni? Mulle hakkab tunduma, et tahtlikult üritatakse Soomet summutada.


Oleks veel ainult et Soomet,aga tahetakse ju Eesti oma signaali häiretele vastuvõtlikkusse olukorda panna...laushoolimatus ja minnalaskmine.Mis teha,postsotsialistlik kultuuriruum lööb ikka taas välja.
Levira on üldse jätnud ühe äärmiselt puuduliku töökultuuri ja eetikaga ettevõtte mulje,kuigi antud juhul on sideamet vähemalt samal määral süüdi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 176 külalist