Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

PostitusPostitas skyline » 22:36, 12 Okt 2010

Henkka kirjutas:Tänan heade sõnade eest ja tundub, et siiamaani ei ole teemategijal asi õnnestunud...
Noh, paremad päevad on ju veel ees :mrgreen:

Ise olen 52 aastat vana raadioinsener , veneaegse kõrgharidusega made in TPI, lõpetasin selle õppeasutuse 1980.
Lugedes seda teemaalgataja "punnitamist" tekib jah tunne, et loll olla on ikka loll küll. Aga ürita edasi.

Sulle on juba antud sitaks palju väga mõistlikke nõuandeid, kui Sulle asi ikka pärale ei jõua, ei saa ilmselt keegi aidata :mrgreen:

Edu!


Ma enne reedet selle telekani uuesti ei satu, nii et ei maksa arvata et ma päevade kaupa tulutult üritan! Üritasin pühapäeval pool tundi ja siis tulin nõu küsima.

Ja nagu öeldakse, ega haridus matsi ei riku! Edu ka sulle!

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

PostitusPostitas a1 » 22:41, 12 Okt 2010

elit kirjutas:Siis maki RF väljundi sageduse/kanali muutmisega ja teleri kanaliotsinguga leia see kanal, millel saad pildi teleri ekraanile.


Kui see ikkagi ei õnnestu, siis vii VHS teise teleka juurde (mille külge saab ühenduda scardiga) ja kontrolli videomaki menüüst, kas RF on lubatud (ja millisele kanalile). Osadel makkidel saab seda (RF) nimelt menüüst kinni panna.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

PostitusPostitas Energizer » 23:46, 12 Okt 2010

ei hakka vaidlema, aga näiteks minu Panasonicul on videomaki RF modulaator vaikimisi lubatud ja seda kusagilt kinni keerata ka ei saa. RF kanalit saab muuta jah.

Teemaalgatajal on problerem miks tema vana armas telekas ei näita pilti läbi teise videomaki.

Mul on teooria et äkki tema ühendusviis STB-VHS-TV lonkab sest videomakk võtab signa vastu üle scardi, aga scart ei saada pilti RF modulaatorisse sest too ei ole selleks mõeldud. Ehk on asi puhtalt sellises tehnilises nüansis kinni, et RF modulaator täidab ainult analoogeetri kinnipüüdmise funktsiooni mitte SCART signaali edastust. Enne tuleks signa sisse saada videomaki RF sisendisse ja alles sealt siis läbi Loop`out telerisse.

On veel üks idee, aga vaevalt et see asja muudab: FM-TV signaalide liitja-edastaja. Kogu keemia on selles et STB võtab pildi digis vastu aga välja annab ainult üle SCARTi.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

PostitusPostitas skyline » 18:25, 24 Okt 2010

Annan tagasisidet. Õnnestus 15a vana Samsung videopleieri ja digiboksi kombinatsioon edukalt šilelise teleka taga tööle saada :) Viga oli selles, et varasemalt olin proovinud pilti telekasse saada siis kui videopleier oli standby asendis, sest olin harjunud, et uuema Funai DVD/VHS combo puhul ei ole see standby olek pildi edastamisel probleemiks. Selgus ka, et uuema Funai abil ei õnnestunudki pilti telekasse saada, ju ta pole nii arhailiste telekate jaoks ikka mõeldud ja selleks sobis vana Samsung väga hästi

Mingit kvaliteedikadu võrreldes teise telekaga, kuhu digiboksi pilt otse sisse jookseb õnneks läbi videomaki ei ole, tegu nagunii analoogpildiga, sest telekal HDMI-d ei ole.

Võib tunduda mõistmatu, et miks ma üldse proovisin kasutada videomakki modulaatori asemel- põhjus on puhtalt selles, et vahel tahaks ka midagi mälupulgalt maha mängida või sinna salvestada, kuid ainukesed turul pakutavad sisse ehitatud modulaatoriga digiboksid (Zuumbox SD ja Schaub Lorenz) seda võimalust ei paku. Vana videomakk modulaatorina vahel annab aga mulle nüüd vabad käed digiboksi ostul :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digi-tv pildi saamise võimalikkusest vene telekasse

PostitusPostitas Energizer » 20:19, 24 Okt 2010

Lõpp hea, kõik hea: Igatahes on hea kõrva taha panna et enamus sisendeid ja liideseid signaali ei edasta kui seade on välja lülitatud (standby-s), samas sõltuvalt muidugi seadmest võib ka RF modulaator siiski toimida ja bypass meetodil analoogeetrisignaali edastada. Oma panasonicu makk oli kunagi kasutuses analoogkaabeltv pilti vaadates. Makk võis olla ooterežiimis, kuid teleka antennisisendist sai teleka tüüner signaali kätte, kui makil toitejuhe seinast ära võtta siis see muidugi ei tööta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 72 külalist