Digiboks maale vanaemale

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas meremees2 » 15:33, 07 Apr 2010

DonQ kirjutas:Ma ei mõelnud puldi õppimisvõimet. Pidasin silmas telekat, mis suudab SCART signaali peale üles ärgata :)
--


Kui telekas on stand by-s, siis mitte ükski seade ei suuda ju seda Scart kaudu üles äratada. Et jah kui panna telekas esimesena käima, siis vahet pole mis sisend on valitud, nii kui boksi käima lükkad, siis telekas sätib end ise vajalikule sisendile. See jah töötab, minu mõttekäik oli selles, et vanematel inimestel on kahe puldiga raske harjuda, sest vähemalt teleka sisse/välja peavad nad teleka enda puldiga tegema, kuid kindlasti ei ole see raketiteadus ja mina oma vanematega lahendasin selle pisikese spikriga paberil, kus kirjas täpne asjade lülituse skeem. Neil oli veel telekad milledel ainuke mõistlik ühendus oli 3RCA, seega lisaks peab ka hoolikalt seda sisendit vaatama/muutma. Nüüdseks üle poole aasta kasutanud ja probleeme on olnud ainult sellega, et signaal on nõrk ja pilt ruudutab teinekord, õigemini antenn ei vasta nõuetele, mille nüüd lähiajal pean ära vahetama.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Scott » 21:49, 07 Apr 2010

meremees2 kirjutas:
DonQ kirjutas:Pidasin silmas telekat, mis suudab SCART signaali peale üles ärgata


Kui telekas on stand by-s, siis mitte ükski seade ei suuda ju seda Scart kaudu üles äratada.


Enamus kineskoopteleritest ärkab üles, kui SCARTi 8. jalale nullist suurem pinge tekib. Samamoodi läheb pinge kadumisel stand-bysse tagasi ka.

Paneelteleritel on asi nirum, SCART-sisendi oskab aktiivseks lülitada, aga boksi välja lülitades telekat tuttu ei vii.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas meremees2 » 09:12, 08 Apr 2010

Scott kirjutas:
meremees2 kirjutas:
DonQ kirjutas:Pidasin silmas telekat, mis suudab SCART signaali peale üles ärgata


Kui telekas on stand by-s, siis mitte ükski seade ei suuda ju seda Scart kaudu üles äratada.


Enamus kineskoopteleritest ärkab üles, kui SCARTi 8. jalale nullist suurem pinge tekib. Samamoodi läheb pinge kadumisel stand-bysse tagasi ka.


Kui nii siis jah saab isegi ainult ühe puldiga hakkama. Jõle piinilik, aga seda ma ei teadnudki... :oops:

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Plinn » 10:01, 08 Apr 2010

Scott kirjutas:
meremees2 kirjutas:
DonQ kirjutas:Pidasin silmas telekat, mis suudab SCART signaali peale üles ärgata

Kui telekas on stand by-s, siis mitte ükski seade ei suuda ju seda Scart kaudu üles äratada.

Enamus kineskoopteleritest ärkab üles, kui SCARTi 8. jalale nullist suurem pinge tekib. Samamoodi läheb pinge kadumisel stand-bysse tagasi ka.
Paneelteleritel on asi nirum, SCART-sisendi oskab aktiivseks lülitada, aga boksi välja lülitades telekat tuttu ei vii.

Kur*t, mul on ikka s*tt elu olnud! :evil: Pereringis tükki viis-kuus scart'iga CRT telekat olnud, ja mitte ühelgi pole sihukest omadust täheldanud. :roll: Paar-kolm on neid veel veel kusagil alles, millest siis eile ühe menüüdes siit valgustust saanuna põhjalikumalt sobrasin. No ei leidnud mina sihukest võimalust! :( Ju need rondid siis sihukesest hinnaklassist on, millel seda funktsiooni pole. Kahtlustan, et enamusel "maavanaemadel" kah suht sama klassi telekad.
Samas! - kui mõtlen selle peale, kuidas mul zuumboks mingit oma salaelu elab ilma minu kohalolekuta, siis ega vist ei tahakski selle taha telekat, mis koos boksiga täiesti "x"-aegadel ja -seaduspärasusega sisse/välja lülitab.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


aqv
Edasijõudnu
Postitusi: 49
Liitunud: 11:10, 07 Aug 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas aqv » 10:14, 08 Apr 2010

Kas igas odavas SCART juhtmes see karv ka reaalselt olemas on?

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Plinn » 10:29, 08 Apr 2010

Seni olen teadlikult ostnud ainult neid scartjuhtmeid, kus ka see "karv" ikka reaalselt olemas on, ja odavad on nad mu meelest küll olnud. See on olnud "hädavajalik" selleks, et näiteks teleka taha ühendatud videomakk või DVD-mängija selle sisselülitamisel ka teleka vastava sisendi peale ümber lülitaks. Videomakil oli veel funktsioon, mis vist selle sama scardi kaheksanda pin-i peale pinge tekkides, pani maki salvestama. Lootsin seda kasutada koostöös zuumboksiga, kuid kuna too aparaat hakkab pärast taimeri programmeerimist lisaks eelprogrammeeritud kellaaegadele, sisse-välja lülituma ka täiesti suvalistel aegadel, siis osutus see võimatuks.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas kokku123 » 11:27, 08 Apr 2010

Ei tea ka minul pole sellist CRT televusserit ete jäänud mis standby-st suudaks kohe ellu ärgata kui digiboxi või midagi sisse lülitan.

Vaid sellised kõik mis suudavad ise scart sisendi valida ja end ümber lülitada.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Carat_EST » 13:16, 08 Apr 2010

Mitte kõigil telekatel ei lülita 8-pin telekat sisse, aga neid on ja neid millel see sisemine juhe puudu, kuid koht täitsa olemas (tean et osa vanemaid Samsungeid ja Goldstare (LG) olid sellised) on veel rohkem.

Muud SCART 8-jala jutud on õiged, mainimata on veel 4:3 / 9:11 ümberlülitus erinevate pingetega.
Loe lisaks:
http://en.wikipedia.org/wiki/SCART

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Aivar355 » 14:08, 08 Apr 2010

Carat_EST kirjutas:Mitte kõigil telekatel ei lülita 8-pin telekat sisse, aga neid on ja neid millel see sisemine juhe puudu, kuid koht täitsa olemas (tean et osa vanemaid Samsungeid ja Goldstare (LG) olid sellised) on veel rohkem

Kas see juhe puudu tähendab, et on võimalik juhe õigesse kohta lisada ja hakkabki toimima?

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas meremees2 » 14:27, 08 Apr 2010

Aivar355 kirjutas:
Carat_EST kirjutas:Mitte kõigil telekatel ei lülita 8-pin telekat sisse, aga neid on ja neid millel see sisemine juhe puudu, kuid koht täitsa olemas (tean et osa vanemaid Samsungeid ja Goldstare (LG) olid sellised) on veel rohkem

Kas see juhe puudu tähendab, et on võimalik juhe õigesse kohta lisada ja hakkabki toimima?


ma kardan, et ei vanaema, ega lapselaps ei hakka seda juhet sinna ka jootma... asi hakkab juba teemast puha välja minema.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Aivar355 » 14:52, 08 Apr 2010

Kui teaks täpsemalt kuidas, siis asi see juhe ikka joota, aga läheb vist teemast välja tõesti.
Endal vaja ka üksikule vanainimesele digiboks osta ja kaldun vist zoomdboksi kasuks kuna selle pult peaks ikka enamlevinud telekatega ühilduma, lisaks on sellel võimalik signaal telekasse saata ka antennikaabli kaudu, plaan häälestada teleka 1. kanalikoht zoomboksi sagedusele, siis ei ole vaja peale teleka sisselülitamist sisendit valida (tollel Samsungil ainult RCA sisendid, Scart puudub ega seal vist antennikaabliga erilist kvaliteedivahet pole). Praegu Konsumites ja Maksimarketites kampaaniahind ka ilma lepinguta 999.-

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas skyline » 15:08, 08 Apr 2010

Mina seda SD Zoomboxi mida müüakse Konsumites ja MAksimarketites ei soovita. Olen rentinud seda Starmanilt poolteist aastat. Miks ei meeldi:
1. Pult. Pult on jube kobakas must tellis, hämaras ruumis olen tihti selle kätte haaranud ja vaadanud et miks ei toimi, siis vaadanud, et pilt valet otsa pidi käes :) Nupud ka vanainimeste jaoks kole lähestikku mustal taustal ja musta värvi. Näen iga kuu kuidas mu pensionärist isa maadleb nende nuppude tabamisega.
2. Kanaleid ümber tõsta pole võimalik. Lausa marus olin peale hiljutist sageduste muutmist, kus alles Starmani infotelefoni abil sain kanalid normaalselt kätte ja surnud kanalid kustutatud.
3. Pult ei tunne Sony Trinitron telekat ära :( Kogu aeg tuleb opereerida kahe puldiga
4. TM testist ilmnes et ooterežiimil suur voolutarve, oli vist 15w…ei julge seda isale öeldagi, muidu hakkab seda pidevalt stepslist välja kakkuma

Hetkel tahaks ka oma esivanemal seda Zoomboxi renti ära lõpetada, aga tahaks boksi, mis oleks nii Conaxi pesaga kui ka võimaldaks USB-lt koos subtiitritega filme maha mänguida nagu seda United suudab, paraku sellist boksi meil müügil pole- on kas ühtede või teiste omadustega, aga sellist 2:1 asja ei ole…ootan veel, ehk tuleb midagi sellist müüki.
PS Paljudel boksidel on USB sisend tagaküljel kust on ebamugav tarkvarauuendusi, muusikat, filme boksi lasta.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas Scott » 02:55, 09 Apr 2010

Plinn kirjutas:Pereringis tükki viis-kuus scart'iga CRT telekat olnud, ja mitte ühelgi pole sihukest omadust täheldanud. ... millest siis eile ühe menüüdes siit valgustust saanuna põhjalikumalt sobrasin. No ei leidnud mina sihukest võimalust! Ju need rondid siis sihukesest hinnaklassist on, millel seda funktsiooni pole.


Carat_EST kirjutas:Mitte kõigil telekatel ei lülita 8-pin telekat sisse, aga neid on ja neid millel see sisemine juhe puudu, kuid koht täitsa olemas (tean et osa vanemaid Samsungeid ja Goldstare (LG) olid sellised) on veel rohkem.


Täpsustuseks: see standbyst ärkamise võimalus on olemas põhjamaades toodetud teleritel, Jaapani ja muu lõunapoolsete toodangus see funktsioon kas puudub või tuleb, nagu Carat-EST mainis, veidi telerit täiendada. (Proovisin Sony 14" kineskoobiga - ei toimi!)
Teiseks: Plinn, see omadus ei kajastu menüüs, pole mõtet otsida.
Kolmandaks: automaatne lülitamine toimib nii, et lülitad boksi ooterežiimile, siis valid teleri puldiga aktiivseks SCART-sisendi (ette tuleb must ekraan) ning seejärel lülitad teleri puldist standbysse. Nüüd peaks digiboksi puldist tööle lülitamine ka teleri ootest välja tooma. Samamoodi väljalülitamine - boksi puldist ootele või välja lülitades läheb ka teler standbysse. Kui see õpetus ei toimi, pole järelikult telekas selleks võimeline. OT lõpp.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas kokku123 » 12:01, 09 Apr 2010

hmm seda õpetust peaks kohe proovima. Endal siin miskine daewoo televusser. Kui AV peale panna siis on ta niikaua AV peal kuni sa ta tagasi tavaantenni peale lükkad või juhtme seinast tõmbad. (vahepeal võid televusseri standby panna või kanaleid vahetada aga AV reziim jääb peale).

Kasutaja avatar
DonQ
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2006
    unknown unknown

Re: Digiboks maale vanaemale

PostitusPostitas DonQ » 13:13, 09 Apr 2010

Veidikest teemaväline küsimus ;), aga kas keegi selle United DVBT9070 kastiga siis on kokku puutunud või ei ole?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 161 külalist