FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas sniff01 » 19:19, 27 Nov 2008

tonuj kirjutas:
Täiskaadrite vahe on ruumi kokkuhoiuks hästi pikaks viidud, täitekaadrite kohalt ei saa pilti näitama hakata kuna siis oleks pool ekraani "rohelisi" ruudukesi täis ja kasutajate kisa veelgi suurem.


kuna tegu "roheliste" asjakestega siis saab vabalt ka kõik roheliste mehikeste kaela ajada, seega ka punkt 4. Mingist maavälisest nähtusest sõltuv tehnoloogiline kiiks; sobib :twisted:

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Zuumbox » 20:24, 27 Nov 2008

Ma lisaks siia kategooriasse veel ühe nähtuse - see nn "sinine lumi", mille kohta pole keegi ikka veel mõistlikku sõna poetanud :roll:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas matu37 » 20:32, 27 Nov 2008

ma kardan, et kõige rohkem on "sinist lund" ja "rohelisi mehikesi" pühapäeviti, ja eriti just hommikuti :lol: :lol:

Kasutaja avatar
obene
Entusiast
Postitusi: 139
Liitunud: 02:00, 26 Dets 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas obene » 20:33, 27 Nov 2008

Näiteks MPEG2 puhul saadetakse nn. täiskaadreid tavaliselt kuni 2 tk sekundis, sellest ka kiire kanalivahetus. MPEG4 kanalivahetust saaks samal põhimõttel kiiremaks teha, kuid siis tuleks pildi tihedamal detailsemal kirjeldamisel ka bitrate suurendada, mille tulemusel omakorda paraneks üleüldine kvaliteet.

Sinine lumi on küll häiriv. Ega see vist enne ei muutu, kui kanalite käest küsida, et miks nad käsikäes sellist defekti eetrisse lasevad.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas renee » 20:58, 27 Nov 2008

üldiselt vabade kanalite kvaliteet:

kolmapäeval olnud põgenemine oli ikka täiesti lubatud keskmise dvd kvaliteediga, isegi nägudes viimsed poorid väga selgelt ja tervalat pildid, täna neljapäeval vaadates seda brigaad kolme, täiesti vastupidine kogemus, isegi divx filmid pole nii kehvad.

niiet nagu roska ja buhh on rääkinud, kõik taandub algmaterjalile.

ja kui keegi räägib et crt peal on super, sisi eilne põgenemine oli ka lcd peal super ja värvid ka nagu piisavalt kõik olemas ja ilusad.

Kasutaja avatar
obene
Entusiast
Postitusi: 139
Liitunud: 02:00, 26 Dets 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas obene » 21:04, 27 Nov 2008

Oleneb kelle pilgu läbi kvaliteeti hinnata. Kui ei häiri "elavad" pinnad, moskiitomüra, ruudud jms, siis tõesti on ka suvaline juutuubi video täitsa dvd :shock:

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas vanemleitnant » 21:49, 27 Nov 2008

Samuti nagu kõigis muudes küsimustes jaguneb kogu inimkond kaheks - ühed, kes on üldjoontes rahul Eesti digi-TV pildiga ja teised, kes ei ole rahul. Mina kuulun koos paljude teistega esimesse hulka. Muide, teeks hääletuse, siis näeks, mis värk on.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas sniff01 » 21:52, 27 Nov 2008

renee kirjutas:niiet nagu roska ja buhh on rääkinud, kõik taandub algmaterjalile.



Selle kohta ütleks, et hülgemöla.
Meenutan siin ammu öeldut, et jalka EMi pilt ETV digiversioonis meenutas mingit hägust bastellmaali võrreldes analoogi ja rääkimata juba satil tulnud nii SD kui HD piltidega.
Sellega ei väida, et algmaterjali kvaliteet pole olulise tähtsusega aga oskus saiast si**a teha pole siinmail probleemiks.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas renee » 06:44, 28 Nov 2008

kui ma nüüd vaatan salvestatud failide suurust, siis põgeneminese salvestus on ka 260mega 1190Mega, võrreldes teiste 1h pikkuste salvestistega 930M

ja ma olen näinud ja saan võrrelda ka elioni ja starmani mpeg2 kvaliteediga, mis on samast telekast läbi käinud ja esimest korda saan väita, et siinai oli starmani digi ikka parima kvaliteediga, aga nüüd on mpeg4 näidanud juba päris sama kvaliteeti.

ma arvan, et seda kehva kvaliteeti on pigem tasuliste madalama resoga jne kanalite juures, ja kanal kahe filmid tulevad enamjaolt kuidagi kehva pildiga, nii et ma pole isegi tahtnud vaada

see on muidugi minu subjektiivne hinnnang, aga mul on kogemusi juba kalliste vidinatega 20aastat (35a vana) ja elektroonika hull olen ka juba 5a peale.

telekaid vaatan alati huviga ja majas on mul ka 4tk 10m hdmi kaalit 1 teleka juurset teise juurde majas juba seintesse ehitatud.

zuumboxe (2tk) olen ka igasse auku ja kõikide hdmi ja sd rgb setingutega proovinud (rgb juhtmed lint juhtmed 50cm kõik sooned varjestatud jne.

ja ma väidan ikka, et 40" sony telekas sisse ehitatud dvb-t tynneriga ja neoton kaardiga näitab palju paremat pilti kui zoombox, kõik isegi värvide sügavus on zonyl otse parem - nojah pilti ei tehta vahepeal analoogseks ja puuduvad need ujuvad osad taustal.

olympiamänge vaatasin ka ainult hd kvaliteedida (upscaled SD) hdmi kaablit kasutades ja olin väga rahul, niihead jooksvat ja reaalset telepilti (mitte meledy HD- iluasi, demo) ei ole meia maal maapealselt kunagi saadetud, aga muud seal zuumist hd kaabliga vaadata ei saa, kuna telekas ei oska millegipärast hdmi kaabliga tulevat pilti 4:3 näidata ja venitatud pilt on ikka kehvema kvaliteediga. ja nõme.

millegi pärast näen et pooled uute telekate omanikud just vaatavad kõike laiformaadis ja see kvaliteedi langus neid ei huvitagi.
aga samas tulb juba päris palju laiformaadis saateid just ainult levira fta'st. lemmik tähevärav - lai ja palju uusi ideid.

minu eesti keelt mitte kontrollida, see oli mu kõige nõrgem aine, mata olümpiaadide ja 5 te kõrval.

Kasutaja avatar
tti
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tti » 09:42, 28 Nov 2008

Küsimus Rene`le:
Kas Zoomboxiga SD-st HD-ks upscaled pilt oli parem kui Sony SD-st full resulutsioonile
skaleeritud pilt ?
Kahjuks ei saa kontrollida sest Zoombox sai tagastatud peale Sony ostmist aga Sat vastuvõtjad säilitavad upscaledes formaadi oli see siis 4:3 või 16:9.
Sony näitab HDMI kaabli kaudu 4:3 formaadis SD pilti normaalselt. Ainult
HD pildil puudub 4:3 valik.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas renee » 10:50, 28 Nov 2008

kahjuks ei saa võrrelda, kuna mul puudub full hdd telekas, ost plaanis jõuludeaeg või peale seda.

zoombox annab välja nii 720 kui ka 1080i, see olympia ajal levira poolt upscaletud hd etv2 pilt oli ikka märgatavalt parem nii 720i kui 1080i puhul kui zuumi või ka sony enda sisseehitatud dvb-t etv2 sd pilt, mida telekas vastu võttis, vahe oli ikka mäekõrgune.
Selline hd oleks ikka super, kui sellist pilti keegi realse kanali puhul ka näitaks oleks ta kohe turu liider.

kui levira kannaks üle kahte test hd kanalit ja need oleks kasvõi etv ja tv3 siis oleks vast fullhd telekate müügil kohe punane jutt taga ... :)

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Scott » 18:01, 28 Nov 2008

renee kirjutas:...
ja ma väidan ikka, et 40" sony telekas sisse ehitatud dvb-t tynneriga ja neoton mooduliga näitab palju paremat pilti kui zoombox, kõik isegi värvide sügavus on zonyl otse parem - nojah pilti ei tehta vahepeal analoogseks ja puuduvad need ujuvad osad taustal ...

Kellel võimalus, võiks võrrelda ka Zuumboxi ja telerisse sisseehitatud MPEG2 tuuneriga soome kanaleid. ZB HDMI ühendusega on soome kanalite pilt udusem ja värvid kahvatumad, SCARTi kasutades on erinevus veelgi hullem. Kas see tuleneb Zuumboxist või tehakse MPEG4 boksides mpeg2 töötlus "ülejala", saab selgust vaid erinevaid bokse katsetades, kellel see võimalus olemas.

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Dijital » 23:01, 01 Dets 2008

Oskab keegi kommentaarida, kas kuluaarides käivad ka jutud kanali Neljas vabasse digilevisse tulekust?
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas valgekotkas » 23:18, 01 Dets 2008

Dijital kirjutas:Oskab keegi kommentaarida, kas kuluaarides käivad ka jutud kanali Neljas vabasse digilevisse tulekust?
millest selline mõte? ... miks peaks ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Dijital » 11:27, 02 Dets 2008

Uitmõte tekkis sellest, et kõik Eesti telekanalid, kelle on oma sõsarkanalid, on vabas levis. Äkki Kruuda tahab ka nii :P. Ning samas Elioni IPTV-s on ka Neljas juba olemas.
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 163 külalist