LED lambid.

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Energizer » 21:43, 03 Mär 2013

Zuumbox kirjutas:Kahjuks ei mäleta :oops: Karpi pole alles ja lambi peale pole kah kirjutatud...

pirnil paistab mingi markeering olevat, pildi fotot suurendades aru ei saa, muust, kui et 7W. Mis seal veel kirjas on? Pirni mingi tootekood? Äkki selle järgi annab googeldada?

Foorumil
Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Zuumbox » 08:27, 04 Mär 2013

Ei, see ei ole tootekood, vaid pirni toitepinge: AC ja selle järgi voltide vahemik.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Sculder » 00:23, 05 Mär 2013

Zuumbox kirjutas:Pakun veel ühe "pirni" välja :) Võimsust sellel eksemplaril korralikud 7 W ja valgustab hästi.
Mõisa just ei maksnud, kuskile 10€ tuuri see oli. Ostetud Keila kaablitehase elektripoest.




Energizer kirjutas:mitu lumenit selline 7w annab?


550lm
DVB-S2: DM8000HD PVR (1W & 5E) | DVB-T/S/C: Panasonic TX-P42V20E | DVB-T2: Panasonic DMR-BW780EBK | DVB-T2/S2/C: LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Energizer » 20:52, 05 Mär 2013

Sculder kirjutas:
Zuumbox kirjutas:Pakun veel ühe "pirni" välja :) Võimsust sellel eksemplaril korralikud 7 W ja valgustab hästi.
Mõisa just ei maksnud, kuskile 10€ tuuri see oli. Ostetud Keila kaablitehase elektripoest.




Energizer kirjutas:mitu lumenit selline 7w annab?


550lm

Selge...Minu jaoks vähevõitu. :? Kasutuses luminofoorid 800 lumenit ja 1200 lumenit.

Et üks led annaks 800 lumenit peaks võimsus olema ca 10W? Kui nii, siis on odavam ju osta tavaline säästukas? Või loeb ledide arv pirnis???

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Aivar355 » 21:23, 05 Mär 2013

Ise ostsin eelmisel nädalal oomipoest 10W 850 luumenit LED-lambi ja olen küll rahul, vahetasin sellega välja 20W säästulambi ja see 10W LED valgustab tollest tunduvalt paremini tõsi too säästkas oli küll mingi no-name hiinakas. Tundubki, et LED-ide kvaliteet ei sõltu nii palju tootjast kui säästukate oma, laualampides kasutusel Maximast ostetud leedukate Sirijuse 2,7W LED-id, maksid kampaania ajal mingi 3 EUR sentidega, pole neil ka häda midagi.

Foorumil
Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Zuumbox » 21:24, 05 Mär 2013

No aga Oomipoes pakutav 10W 850lm? Käisin täna just Järve Oomipoes (küll natuke teisel põhjusel) ja oli riiulis täiesti olemas.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Energizer » 21:55, 05 Mär 2013

Zuumbox kirjutas:No aga Oomipoes pakutav 10W 850lm? Käisin täna just Järve Oomipoes (küll natuke teisel põhjusel) ja oli riiulis täiesti olemas.

Halogeenide asendamisel nendega vast oleks jumet, krt peab ära proovima.... 42W halogeen ju 650 lm.

Olemasolevaid säästuluminofoore (11W ja 15W) vast pole mõtet nendega asendada, sel juhul sääst nii minimaalne, et see elektriarvel vist ei kajastugi. Kui vahetada kogu majapidamise tähtsamate ruumide valgusallikad LEDide vastu, siis see võtaks rahakotist kaugelt üle 100€... Aga soovitud kokkuhoidu võib-olla ei tajugi. Juba tavalise säästukaga ei taju. Erandina muidugi need õnnetud 8 halogeenpirni mis mul üldkasutatavates ruumides (esikutes) ja keldris on. Point on selles et keldrisse pole nii tihti asja et tekiks vajadus pirne kaua sees hoida.

Aga fakt on see, et tänu säästukatele läheb enamus tarbitavast elektrist nüüd olmetehnikale. Vaadates tarbimist enne ja nüüd... Oma osa on muidugi ka elektri hinnatõusul, aga möödunud aasta veebruaris tarbisin 972 kwh. Sel aastal kõigest 584 kwh. On ikka vahe.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas MultiUser » 10:37, 06 Mär 2013

Zuumbox kirjutas:No aga Oomipoes pakutav 10W 850lm? Käisin täna just Järve Oomipoes (küll natuke teisel põhjusel) ja oli riiulis täiesti olemas.

http://dx.com/p/e27-7w-700-lumen-3500k-7-led-warm-white-light-lamp-bulb-ac-85-265v-57081
http://dx.com/p/e27-7w-cob-led-900lm-3500k-warm-white-light-bulb-110-220v-183638

Esimene neist on endal kasutusel ja on täiesti kasutuskõlblik. Üsnagi keskpärane spektri "temperatuur".
Ilmselt tellin millalgi ka teise ära, nii prooviks...

Kõiki halogeene aga paraku välja ei viskaks. Silmadest hakkab kahju ;-)
Halogeenid (nagu ka muud hõõglambid) on ikka palju sõbralikuma spektriga. Kõik säästukad/LEDid annavad ikka suhtkoht kehva "värvigammat". Eks see puuduv osa spektrist ju ongi see "sääst" ka energiatarbes. Suurim osa "raiskamisest" on jah infrapuna otsas aga eks see läheb ju kah talveperioodil kasutusse 8)
Pole vahet, kui kallid need säästukad ka poleks. Erksad võivad nad olla aga siiski on erinevus traditsiooniliste lampidega väga tuntav.
Ainsa valgustina elutubades neid ei kasuta, ikka vaid kombineeritult.

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Plinn » 14:08, 06 Mär 2013

Torkan kah sõna sekka.
Tegemist ei ole küll "lambiga" vaid on hoopis selline https://www.prismamarket.ee/tooted/kodu ... 5160222208 LED-riba. Pakendil üks märgatavamatest kirjadest on "Egolamp" aga seda guugeldades suurt midagi ei leia.
Müüakse mitmesuguses komplekteeringus - toiteblokiga ja ilma, ja veel puldiga erinevaid valguse-/värvirezhiime kasuta lubav. Müügil olen näinud Prismades ja K-rautas. Mina ostsin komplekti, mis sisaldas ainult toiteblokki ja 5m sooja valgusega LED riba.
Ja kasutusele võtsin veidi üle nelja meetri riba nii nagu komplekt eeldab ja juhend näitab. Eksida ei saa - plug & play. Umbes paar nädalat hiljem märkasin, et kogu töös oleva pikkuse peale on tekkinud üksikuid tuhmimalt põlevad LED-e. Tänaseks on asi töötanud viis kuud õhtuti ja pea kolmandik LED-e on kaotanud oma heleduse. Võrgupinge on stabiilne ja ei kõigu. Toiteblokk on originaal - see mis tootega kaasa tuli.
Samas! Veidi üle poole meetri sedasama riba kasutasin ühes teises valgustiprojektis. Toiteks kasutan lihtsalt 12V trafot ja dioodsilda. Umbes kolm kuud on see viimane asi õhtuti töötanud ja praegu veel ei mingit ledide kustumist. Kõik on kirkad ja ühesuguse heledusega.
Nii, et selline lugu - lihtsalt infoks...
Viimati muutis Plinn, 08:09, 08 Mär 2013, muudetud 1 kord kokku.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Martini » 20:19, 06 Mär 2013

Oh ma võin sellest asjast nii palju rääkida, et käed väsivad enne ära, kui jutt otsa saab :)

1. postulaat. CFL ehk säästulamp on pask. Punkt.
2. postulaat. Halogeen on peaaegu hea, aga annab jube palju sooja ja sellest tulenevalt võtab ka elektrit üsna palju.


Stoori algas sellest, et ma jätsin ükskord kogemata tükiks ajaks väikeses ruumis põlema 5x50w GU10 halogeenid. Temperatuur, mis pärast seda toas oli, ütles lühidalt - never again.

Vahetasin need välja sama arvu (5) GU10 3x3W CREE chipsetiga LEDide vastu. 6000K. Võiks öelda, et peavõit. Soojaks ei lähe, valgust on rohkem kui enne, elektrit läheb 250w asemel alla 50w. AGA - peamine järeldus on see, et "sooja valguse" jutu võib endale teadagi kuhu pista.

Seletan. Korralik 6000K LED näeb valguselt välja sama nagu päike. Ma olen reaalselt sinna ruumi vaadates mõelnud, et "hm, ribakardin jäi vist lahti". Boonus - asjade värvid näevad välja samasugused nagu õues. Suvaline hõõglamp, sh halo, moonutab rõvedalt värve. Kogu see jutt, et "kust saaks võimsaid LEDe, mis näevad välja nagu vana hõõglamp" on minu jaoks ammu võrdne sellega, et "tahaks autole ksenoontulesid, mille valgus oleks samasugune kui neil pirnidel, mis enne halogeene olid". Vaadake kalendrisse, meil on aasta 2013. Ilmselt kunagi vingusid mingid ludiidid ka selle üle, et Edisoni hõõglamp pole "üldse nagu küünal". Mina tahan, et minu valgus oleks nagu päikesevalgus.

Sellest alates olen ma pisitasa halogeene LEDide vastu välja vahetanud. Jämedalt võib öelda, et asendama peaks suhtega 6/1. 60w halo asemele on paras 10w LED.

Kõrvalpõige oli õuelampide asendamine, 11w CFL (ma tõesti ei tea, miks ma need kunagi ostsin) 5w LED vastu. Läks valgemaks. Kordan, CFL on pask. Põhiliselt selle pärast, kui kaua ta põlema minnes aega kulutab tegeliku heleduse saavutamiseks.

On ka negatiivseid kogemusi. Ostsin 12.5W LEDid, tulid hongkongist. Pidid olema valge 6000K, tegelt olid sinakad. Mulle ei meeldinud, aga ei samas ei maksnud need ka suurt midagi. Panin taimelampideks, basiilik kasvab nagu loom. St ka sellel kräpil LEDil on luumenit jalaga segada, aga väga odava raha eest on spekter midagi muud, kui "silt" lubab.

Ma saan aru küll, et me oleme praegu mingis murdepunktis, aga ma olen 100% kindel, et 5 aasta pärast ei saa absoluutselt mitte keegi enam aru, miks kunagi inimesed ostsid klaaspalle, kus sees oli helendav juhe. Umbes nagu auruvedur - tore meenutada, aga praktiline väärtus puudub.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Rents
Entusiast
Postitusi: 110
Liitunud: 15:46, 14 Mär 2008
    unknown unknown

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Rents » 23:08, 06 Mär 2013

Plinn kirjutas:Torkan kah sõna sekka.
Tegemist ei ole küll "lambiga" vaid on hoopis selline https://www.prismamarket.ee/tooted/kodu ... 5160222208 LED-riba. Pakendil üks märgatavamatest kirjadest on "Egolamp" aga seda guugeldades suurt midagi ei leia.
Müüakse mitmesuguses komplekteeringus - toiteblokiga ja ilma, ja veel puldiga erinevaid valguse-/värvirezhiime kasuta lubav. Müügil olen näinud Prismades ja K-rautas. Mina ostsin komplekti, mis sisaldas ainult toiteblokki ja 5m sooja valgusega LED riba.
Ja kasutusele võtsin veidi üle nelja meetri riba nii nagu komplekt eeldab ja juhend näitab. Eksida ei saa - plug & play. Umbes paar nädalat hiljem märkasin, et kogu töös oleva pikkuse peale on tekkinud üksikuid tuhmimalt põlevad LED-e. Tänaseks on asi töötanud viis kuud õhtuti ja pea kolmandik LED-e on kaotanud oma heleduse. Võrgupinge on stabiilne ja ei kõigu. Toiteblokk on originaal - see mis tootega kaasa tuli.
Samas! Veidi üle poole meetri sedasama riba kasutasin ühes teises valgustiprojektis. Toiteks kasutan lihtsalt 12V trahvot ja dioodsilda. Umbes kolm kuud on see viimane asi õhtuti töötanud ja praegu veel ei mingit ledide kustumist. Kõik on kirkad ja ühesuguse heledusega.
Nii, et selline lugu - lihtsalt infoks...

Mul tapselt sama jama, küll 5050 smd led ja olnud paar nädalat stabiliseeritud toite taga ning meetrile on un tekkinud nii mõnedki tuhmunud ledid. Huvitav miks nii?

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas kalvis » 13:37, 07 Mär 2013

Olemasolevad loodusseadused väidavad, et 1W elektri muundamisel nähtavaks valguseks on just kõige suurem kasutegur rohelise valguse (?=555) kitsal ribaspektril. Igasugune laiema silmasõbralikuma spektri saamisel tuleb lõivu maksta kasuteguril (kordades).

LED-id on just eriti kitsaribalised, sealt ka nende hea kasutegur. Et kvaliteeti parandada siis on ka LED-dele lisatud juurde luminofoore, mis tüüpset sinist valgust madalamatele lainepikkustele viib, nn.on saadud need päevavalguse LED-id. Mulle jäi kõrvu, et kasutegur LED luminofooril on kõigest 10%, ülejäänud 90% lõpetab soojusena. Teine viis on kasutada erineva valgusega LED-e. Valgus jääb ribavärviliseks aga kui roheline ja punane on lisaks olemas siis on ikka parem kui vaid sinine valgus.

LED-del on tüüphäda, et kristall valgust emiteerides soojeneb. Kui soojeneb liiast siis pn siire sulab kokku ja kaotab valguse emiteerimise omadusi. Seepärast ongi power LED-idel suured radikad küljes, ilma kooleksid kibekähku. Kui radikat ei soovita/ ei saa juurde lisada siis tuleb voolutugevust piirata aga siis ei saa niipalju luumeneid kui lubatud. Kui ostja on teadmatuses siis võib ju sedasi ühekordset toodet müüa?!

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas MultiUser » 19:12, 07 Mär 2013

kalvis kirjutas:LED-del on tüüphäda, et kristall valgust emiteerides soojeneb.

:lol:
On küll jah...
Hõõguva traadiga klaaspallidel pidavat samasugune häda olema. Aga näe, radikat vaja ei lähe. :mrgreen:

Hea ainult, et LEDide soojus kaotsi ei lähe :mrgreen:

Ei olnud plaanis irvitada, lihtsalt kukkus nõnda välja.
Äkiste kunagi keegi leiutab viisi, kuidas see LEDide soojakadu valguseks muuta (näiteks lastes temperatuur nii kõrgeks, et kogu kupatus hõõguma hakkaks)...

Foorumil
Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Zuumbox » 22:56, 14 Apr 2013

Ostsin eile Bauhofist hetke meeleolu ajendil ühe vähe raskemast kaalukategooriast LED lambi (ilma naljata, lamp on tõesti suht kobakas). 12 W, 1000 luumenit; tänu nädalavahetuse Bauhofi hinnaalandustele sain kuskil 16 euriga kätte. Kirjade järgi soe valgus 2800K, see aga, julgen väita, on pullikaka. Tegelikult on selle lambi valgus väga lähedane päevavalgusele (100 W "soojapall" on selle kõrval ikka väga kollane) - laelampi keeratuna lööb toa valgeks nagu päeval. See lamp on ka esimene, mida minu lambilülitite "silmad" (väike punane LED + 100 kOm takisti) ei suuda häirida - "silm" põleb aga lamp on pime (see 7 W eksemplar, millest ma varem kirjutasin, hakkas vilkuma). Tuliseks läheb kah parasjagu, talvel külmetama ei pea :mrgreen: Kokkuvõttes päris hea pirn, täiesti sobiv asendus 100 W hõõglambile. Ainult vastupidavus on muidugi suur küsimärk; seda näitab vaid aeg...
http://www.bauhof.ee/smartlight/Tooted.html
http://www.bauhof.ee/p/ledlamp-smartlight-12w-e27-1000lm-3000k/655183
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Foorumil
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Scott » 06:12, 15 Apr 2013

Zuumbox kirjutas:... Tuliseks läheb kah parasjagu, ... Ainult vastupidavus on muidugi suur küsimärk; seda näitab vaid aeg.
http://www.bauhof.ee/p/ledlamp-smartlight-12w-e27-1000lm-3000k/655183

Korra-paar aastas lased suruõhuga radika tolmust puhtaks ja raputad pisikesed sitikad välja, siis pole vaja ülekuumenemise (vastupidavuse) üle muretseda.

Arvestada tasub ka sellega, et esimesed paartuhat töötundi on LED-lamp heledam kui "ette nähtud", hiljem on heleduse vähenemine vaevumärgatav kuni arvestusliku eluea lõpuni (tavaliselt 75% märgitud luumenitest).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist