Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas andyman » 12:00, 02 Jaan 2013

Enne edastasin Fortumile (Imatrale) elektrinäite kord aastas (või kui hind muutus). Arve tuli kord aastas. Nüüd tahavad iga kuu näidu esitamist. Nii et lisaks hinnatõusule muudki negatiivset.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 12:58, 02 Jaan 2013

Tere päevast!

Aivar355: Vaata mees, loe seda:
http://www.virumaateataja.ee/1052498/ra ... e-tarbija/

Toon välja tsitaadina ühe olulise lõigu ühe lõigu: " Kuidas siis teie hind kujuneb, te ostate ju elektrit ka börsilt. Võib juhtuda, et börsihind läheb väga kõrgeks, aga inimene maksab selle eest endiselt kokku lepitud ja võib-olla madalamat hinda?

Just. Me toetume oma emafirmaga palju tooteportfellile, mis sisaldab suures hulgas taastuvenergiat. Loomulikult ostame ka börsilt. See ongi meie risk, mis me kliendi ees võtame. Kui turul hinnad tõusevad, siis meie kliendilt rohkem ei küsi. Ja vastupidi ka muidugi. Klient on end kindlustanud hinnatõusu suhtes, aga jah, ta ei saa ka osa ajutistest soodustustest, kui turuhind on all."

Kokkuvõtlikult, ei huvita mind absoluutselt kust ja kellelt Elektrum puuduoleva elektri ostab, ma maksan ikka kokkulepitud fikseeritud hinda. Ostab ta siis EE-lt siis plekib selle vahe kinni. Aga tõenäoliselt saab suurte koguste pealt Elektrum elektri siiski soodsamalt kätte sest nii nagu bilansihaldurite vahel, nii on ka turuosaliste ehk ostjate-müüjate vahel tihe konkurents. Kõige vähem võidavad, ehk suisa kaotavad siiski üldteenuse kliendid. Neile väänatakse eelmise kuu börsi mwh hind millele lisandub vaikimisi määratud elektritarnija marginaal. + võrguteenuse tasud loomulikult.


Mul on kahetariifne,ma ei tea, milline elektripaigaldis Guidz`l on, hindade järgi arvestades võib-olla ühetariifne. Oleks mul ühetariifne siis võib-olla poleks ma ka Elektrumi klient, sest ühetariifsed paketid paistavad olevat jah enamvähem ühesugused kõigil. . Ja mina rõhun sellele et saan soodsaimat öist elektrit! Päevased tariifid on jah ühtlustunud aga öist ei paku keegi 4,14senti kwh eest käibemaksuga.
Püsitasu? Hea küll mõõtesüsteemi haldamise tasu mõõtepunkti kohta, lätlane küsib 2.10€-jagame päevade vahel ära? saame keskmiselt 7 senti päevas.Tegelikult on see raha selle eest et elektrilevi edastab näidud elektrumile(andmelattu, kust Elektrum mu näidud saab). ja ilmselt plekin ka mina seda selleks et Elektrumil oleks ligipääs eleringi andmelattu, sest tarbija on järjekordselt see kes seda andmeladu peabülal pidama... Börsipaketi marginaal on hetkel EE-lmax 0,54 senti kwh eest (tavaline energia, rohelise marginaalid on kõrgemad) , mis teeb 1000kwh eest lisatasu 5,40€.Mida rohkem tarbid seda rohkem maksad seda lisatasu. Noh kas on vahe 2.10 vs 5.40€? Mina võin tarbida kasvõi 2000 kwh/kuus aga maksan ikka vaid 2.10 seda õnnetut mõõtepunkti tasu.
Tegelikult on see raha selle eest et elektrilevi edastab näidud elektrumile. ja ilmselt plekin ka mina seda selleks et Elektrumil oleks ligipääs eleringi andmelattu, sest mõõteandmed saab elektrum andmelaost. Et EE-l see kulu puudub, selle eest on kwh tariifid keskmisest kõrgemad, tarbid rohkem, maksad rohkem ja kaudselt ka need kaotatud mõõtesüsteemi ja ampriitasud ikkagi kinni, kusjuures pane tähele Elektrilevi hinnakiri koos saba ja karvadega jääb samaks, see tähendab et need read mis on viimasel suletud turu arvel elektrilevi ehk võrguteenuse eest, jäävad kehtima ka avatud turul oma ampripõhiste tariifide jne maksudega. Tutvuda saad uue hinnakirjaga siit: https://www.elektrilevi.ee/-/doc/630515 ... ed_est.pdf
Võrguteenus jääb ikkagi n.ö. suletud turule.
Järeldus, ainus asi, mida tavaklient valida/muuta saab on elektri omahind, eri tootjatel on erinevad omahinnad, korrektsuse huvides siis kas käibemaksuga või ilma. Börsihind ei ole elektri omahind, see on, niipalju kui ma aru saan elektri mwh turuhind. Kui ostad seda täna siis maksad keskmise järgi. Kuna tunnipõhist arveldamist reaalselt täna veel ei rakendata, siis võib see keskmine olla nii kõrgem kui madalam. Otsusta ise, kas oled valmis maksma elektri omahinnast kõrgemat hinda. Miks? Sest börsihinnale läheb marginaal otsa, mis teeb näiliselt odavama börsihinna kallimaks, sa maksad peale selle eest, et elektriga kaubeldakse sinu eest börsil st ostetakse sulle kokkulepitud paketihinnaga elektrit. Selle asemel et lüüa hind lukku kokkulepitud perioodiks ehk ostad "otse" ilma vahendajatasuta.

Tige, hästi paned! Vaimukuse tipp, lase samas vaimus edasi...
Viimati muutis Energizer, 13:20, 02 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas tigekala » 13:18, 02 Jaan 2013

Energiline, ma ei viitsi absoluutselt sinusugusega vaielda.
Sa oled ju niikuinii, digi ja HDTV ajastul, oma kinekaga teleka ja DVB-S tuuneriga, või sees.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas valgekotkas » 13:20, 02 Jaan 2013

juba vanarahvas teadis rääkida, et tibusid loetakse sügisel ja laskmata karu nahka ei jagata ... :D
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 13:22, 02 Jaan 2013

tigekala kirjutas:Energiline, ma ei viitsi absoluutselt sinusugusega vaielda.
Sa oled ju niikuinii, digi ja HDTV ajastul, oma kinekaga teleka ja DVB-S tuuneriga, või sees.


See puutub asjasse samapalju , kui elevandi ja sääse vaheline sarnasus...

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas tigekala » 13:26, 02 Jaan 2013

Ei... hulga rohkem puutub...
Kui sa oled digi ja HDTV ajastul või sees oma kinekaga teleka ja DVB-S tuuneriga, siis ma absoluutselt ei imesta, et sa arvad,
et oled ka kuuevarbaliste elektriga või sees.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 13:58, 02 Jaan 2013

Energizer, kas Elektrum maksab sulle reklami eest, mina ei jää sinu viidatud Elektrumi müügimehe reklaami pimesi uskuma, vaid mõtlen oma peaga ka. Kui sa ise usud, et tegid õige valiku ja oled rahul, siis on hästi, sa ei pea seda iga hinna eest püüdma tõestada, sest see põhinebki sinu usul, faktidega seda ei kinnita. Ja ei maksa väga muretseda börsihinnaga ostjate pärast, 2012 keskmine börsihind oli 3,92 senti/kWh, ilmsellt jääb ka 2013 sinna kanti, pane käibemaks ja marginaal juurde tuleb ca 5 s/kWh, mis on praktiliselt sama, mis sa Elektrumile maksad. Ja ära tekita paanikat: 0,54 senti marginaal on ainult ühes konkreetses kombineeritud paketis, 100% börsihinaga paketis on endiselt 0,29 ja kui lepingut tegema hakata, pakutakse veel soodsamat.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 14:57, 02 Jaan 2013

Arvan, et on vara teha järeldusi selles, kes on võitnud ja kes on kaotanud. Aeg annab aru.

Lepingute sõlmimise eel tehtud arvutused näitasid, et pakkumiste vahed on väga väikesed.

Mingi selgus tuleb veebruaris, kui on käes esimesed vabaturu arved. Alles siis võib midagi öelda ja otsustada, sest pakkuja vahetamine on ülilihtne ja tasuta. Jaanuari kuuga ei ole võimalik oluliselt võita ega kaotada.

Mingid pakkujate vahetused tulevad, kuid mitte massiliselt.
Ka pensionärid, kui arvuliselt suur, kuid el.kulu tähtsuselt väike grupp, on maharahunenud ega ründa enam kontoreid päevade kauppa.

Kõige analüüsivamad peaksid olema elektriga kütjad.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas vanemleitnant » 22:34, 02 Jaan 2013

Energizer kirjutas:4,14senti kwh eest käibemaksuga

Räägime ju sendi sajandikest. Minu leping EE-ga on näiteks 5,14. See tähendab, et kui ma tarbin 1000kWh, maksan kuus umbes 10€ rohkem? Üks, või hää küll, kaks lõunasööki? Hind tõuseb, aga kas on 4,14 või 5,15 ei ole vahet. Tegelikult vahe ikka on.
elit kirjutab:
Kõige analüüsivamad peaksid olema elektriga kütjad.
No mida krt ma analüüsin? Et hoian aastas 100€ kokku ja olen Metsakalmistul kõige rikkam surnu?
Krt, ma olen täna väga tigedas meeleolus.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 23:20, 02 Jaan 2013

KUi Energizer tarbib 1000 kWh kuus, tuleks püsitasu tõttu tegelik kWh hind 0,21 senti kõrgem ehk 4,35 senti. Ja see 5,15 on iilmselt ühetariifse paketi hind, Energizer maksab aga päevasel ajal kWh eest 6,04 senti, koos püsitasuga 6,25 senti, sellepärast ta teebki siia foorumisse postitusi ka põhiliselt öösiti.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 00:43, 03 Jaan 2013

Aivar335: vähemalt sa taipad kuhu ma sihin. Küll aga on suuremad elektritarbimisega seotud tegevused, nt küttepuude saagimine, pesu pesemine jne viidud nädalavahetuse peale.Sest reede õhtust kl 23-00 kuni esmaspäeva hommiku kella 07-00 kehtib öötariif. Igale poole, kuhu oli võimalik panna säästupirnid, on pandud, kuhu ei saanud, sinna panin halogeenpirnid.

Rohkem ei kommenteeri kuna see nagunii kedagi ei huvita mis viisil ma veel üritan energiat säästa (jutt ei ole kaugeltki istumisest pimedas toas) .
PS reklaami eest mulle ei maksta,pole kunagi makstud ja pole ka nende töötaja ega ei tööta keegi mu sugulastest-tuttavatest nende juures... aga elektrimüüja valisin silmagi pilgutamata ehk sekunditki kõhklemata põhjusel et EE oma ehmatavalt kõrge "personaalse" hinnapakkumisega lihtsalt ei jätnud muid valikuid. Ma ei näinud absoluutselt mingit mõtet ära oodata see "maagiline 10.detsember" .

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas vanemleitnant » 01:02, 03 Jaan 2013

Energizer kirjutas:Elu näitas et õieti tegin

Mismoodi elu nüüd 3. jaanuaril juba näitas? Ja ma parandan sinu keelekasutust ka: mitte "õieti", vaid "õigesti".
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas siil udus » 01:21, 03 Jaan 2013

Energizer on raskelt mures, et tegi rutakalt vale otsuse.
Muud ma siin tema kommentaaride mõttest aru ei saa.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 02:50, 03 Jaan 2013

jälgides hindade kasvu, ei kahetse. aga ok sellega oleks ka minu poolt kõik öeldud, rohkem ei räägi enne kui veebruar käes, saab esimesed arved kätte ja küll siis ka võrdlemiseks läheb...

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 08:35, 03 Jaan 2013

Ma ei näe põhjust lõpututeks vaidlusteks, sest kõigile peaks olema selge, et väljendatavad seisukohad sõltuvad sissetulekutest. Ühtedele on 10€ juba väga oluline, teistele aga pole ka 100€ märkimisväärne summa.

Küll on ajalooline kogemus õpetanud eestlasi kokkuhodlikusele/säästlikusele, sest hea elu ja suur sissetulek pole garanteeritud kellelegi, ehkki teatud grupid (riigipiruka juures olijad jt.) teevad kõik enda heaolu säilitamiseks kasvõi igaveseks.

Tõesti, alles veebruaris oleks alust suuremaks mõttevahetuseks, sest aktiivsete osalejate seisukohad on hästi teada.
Viimati muutis elit, 09:26, 03 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 136 külalist