Soovin nõuandeid arvuti monitori kohta.

Tarkvara ja riistvara probleemid
ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 00:56, 02 Nov 2007

serxx kirjutas:Ja mis põhiline, sellel ju puudub LCD kõige olulisem detail, DVI liides!


Ma pakun, et see puudu ka tema arvutil :lol:

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 01:55, 02 Nov 2007

Peamine, et inimene rahul on. Kõik muu on bullshitt...


Pilt

Kasutaja avatar
Synk
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02:00, 01 Nov 2007
Asukoht: PƤrnumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Synk » 23:45, 02 Nov 2007

lentsora kirjutas:Esialgu olen väga rahul.Mida teised arvavad?


Mind huvitaks, kuidas sul filmide kvaliteet on uue monitoriga? Ma ostsin samal päeval sellise http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arv ... rid/65719/
Muidu vinks-vonks, aga kõik filmid, mis vanas CRT monitoris tundusid head vastavalt oma reliisile, siis nüüd on kõik DivRIP'id nagu CAM või kehvad TC'd.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 08:03, 03 Nov 2007

Ehk on abiks, kui DivX koodekil keerad postprocessingu maksimumi peale ning XviD koodekil deblock+dering peale, see peaks pildi paremaks tegema.
Viga pole monitoris vaid filmides, LCD oluliselt parema teravuse tõttu tulevad kõik vead rohkem esile.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
lentsora
Entusiast
Postitusi: 101
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas lentsora » 12:52, 03 Nov 2007

Serxx -rägib õigust.Mul on lust filme vaadata,kuigi,kuna mul on tv-kaart,siis vaatan filme üldse televiisorist läbi arvuti.Soovitaks sullegi.

Kasutaja avatar
Synk
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02:00, 01 Nov 2007
Asukoht: PƤrnumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Synk » 12:55, 03 Nov 2007

serxx kirjutas:Ehk on abiks, kui DivX koodekil keerad postprocessingu maksimumi peale ning XviD koodekil deblock+dering peale, see peaks pildi paremaks tegema.
Viga pole monitoris vaid filmides, LCD oluliselt parema teravuse tõttu tulevad kõik vead rohkem esile.


DivX leidsin küll koha, kus maximumi peale keerata http://img396.imageshack.us/img396/3170/koodekry9.jpg
aga XviD'il ei leia sellist kohta.

Kasutaja avatar
Synk
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02:00, 01 Nov 2007
Asukoht: PƤrnumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Synk » 13:00, 03 Nov 2007

lentsora kirjutas:Serxx -rägib õigust.Mul on lust filme vaadata,kuigi,kuna mul on tv-kaart,siis vaatan filme üldse televiisorist läbi arvuti.Soovitaks sullegi.


Ma vaatan ka tegelt telekast (uue monitoriga peab nüüd enne reso muutma), aga asi on põhimõttes, et ostad küll kalli ja kaasaegse monitori... ja siis lõpuks avastad, et poleks tegelt vaja olnudki... vana käis küll väga hästi!

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 17:13, 03 Nov 2007

Kui sul on XviD eraldi installitud, mitte mingi koodekite paki koosseisus, siis leiad konfigureerimise võimaluse:
Start > Programs > Xvid > Configure Decoder

Välja näeb see selline:
Pilt

Kui aga tegemist on koodekite pakiga ning start menüüst linki ei leia, siis tuleb mõne filmi mängimise ajal uurida filtreid, mida ta kasutab ning siis saab samasuguse akna ette.

Kasutaja avatar
Synk
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02:00, 01 Nov 2007
Asukoht: PƤrnumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Synk » 18:56, 03 Nov 2007

No tänud, leidsin üles ja sain hakkama.

Pilt

Ega see tegelt kvaliteeti eriti ei parandanud... ju siis tuleb selle kaela ajada, et LCD oma teravuse tõttu toob filmi konarused esile.

Kasutaja avatar
lentsora
Entusiast
Postitusi: 101
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas lentsora » 20:11, 03 Nov 2007

Kas mõni hea inimene seletaks mulle,mida tähendab DVI LIIDES?

Kasutaja avatar
Synk
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 02:00, 01 Nov 2007
Asukoht: PƤrnumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Synk » 20:53, 03 Nov 2007

lentsora kirjutas:Kas mõni hea inimene seletaks mulle,mida tähendab DVI LIIDES?


Pilt

vasakul DVI liides ja paremal VGA, või 15 pinnine... midaiganes.

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 22:07, 03 Nov 2007

DVI - Digital Visual Interface on kaasaegne digitaalsete monitoride, projektorite jne. seadmete ühendusport. Ehk signaal allikast kandijani (näiteks arvutist monitorile) edastatakse digitaalsel kujul.

Kuigi tavakasutaja DVI- või VGA-liideste kaudu edastatud pildil vahet oluliselt teha ei suuda, on sel liidesel üks oluline seik.
Nimelt peagi saabuv BluRay ja HD-DVD koos uue HD (High Definition) filmistandardiga toob kaasa HDCP sertifikatsiooni, mille saamiseks peab ekraan olema varustatud kas DVI- või HDMI-liidesega. Selle Inteli, Microsofti ja graafikakaartide tootjate koostöös sündinud sertifikatsiooni eesmärgiks on taas autoriõiguste tagamine ja piraatluse vastane võitlus ning sertifikaadita ekraanil HD filme täislahutuses ei näe – maksimaalne oleks siis vaid 960x540. :lol:

Allikas: Arvutimaailm

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 22:16, 03 Nov 2007

kamm kirjutas:Kuigi tavakasutaja DVI- või VGA-liideste kaudu edastatud pildil vahet oluliselt teha ei suuda, on sel liidesel üks oluline seik.
Nimelt peagi saabuv BluRay ja HD-DVD koos uue HD (High Definition) filmistandardiga toob kaasa HDCP sertifikatsiooni, mille saamiseks peab ekraan olema varustatud kas DVI- või HDMI-liidesega. Selle Inteli, Microsofti ja graafikakaartide tootjate koostöös sündinud sertifikatsiooni eesmärgiks on taas autoriõiguste tagamine ja piraatluse vastane võitlus ning sertifikaadita ekraanil HD filme täislahutuses ei näe – maksimaalne oleks siis vaid 960x540. :lol:

Allikas: Arvutimaailm


Arvutimaailm oma tundut pooliku tõe rääkimisega...
resolutsioonidel üle 1024x768@32bit teeb pea igaüks vahet DVI'st või DSUB15'st lähtuvatel piltidel. 1920x1200@32bit puhul näevad need kaks aga välja juba tugevalt erinevad...

DVI või HDMI ei tähenda aga automaatselt seda, et HDCP'ga kaitstud meedia nendel ekraanidel ka raudselt töötab. Algusaastate 'hurraaga' toodetud seadmetel on puudu HDCP kivi ja ilma selleta pole vahet, kas on sul pistikuks HDMI, DVI või DSUB15

:idea:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist