Kodusisene internet - jagamine

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
jaanu143
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

Kodusisene internet - jagamine

PostitusPostitas jaanu143 » 15:41, 23 Mai 2005

Hetkel olemas Nokia ADSL modem ja kasutan Elioni poolt pakutavat kodu ADSL-i, mis minu vajadusi ka täielikult rahuldab.
Probleem aga järgmine et nüüd sooviks seda ADSL-i jagada
1. Ühe lauaarviti
2. ühe sülearvuti (Wifiga)
3. Norby adapteri vahel
4. edaspidisele mõeldes ka sat tüüneri vahel.

Mida vahele osta (switch, ruuter, vms) et kõik need seadmed ka tõrgeteta toimiksid? Lahendus peaks ka olema oma hinnalt ka mitte just kõige kallim.
Hüva nõu oleks abiks.
Võib-olla on siin ka selliseid kellel neid seadmeid siin ka müüa oleks?

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 15:47, 23 Mai 2005

Kui NOKIA on renditud Elioni käest, siis on mõtekas see tgastada ja hankida selline purk nagu Linksys WAG54G, 4 porti, wireless, firewall, maksab 1700 EEK. Rahuldab kõik väljatoodud vajadused.
http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=1&iItemID=27750

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

PostitusPostitas truffi » 15:49, 23 Mai 2005

Siis sul vaja wi-fi ruuterit..piisab 4-st pordist.
Ma arvan, et kui tahad odavat, siis ma ühele panin (tahtis kah odavat..maksis Mikromaailmas 690.- ) Canyoni ja töötab täiesti korralikult juba mitu kuud (samas on ka wi-fi piisavalt hea leviga, et saab vajadusel ka mööda oma aeda ringi jalutada läppariga)... :wink:

Kasutaja avatar
jaanu143
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanu143 » 15:52, 23 Mai 2005

Ei ole renditud. Ostsin ta 2 aastat tagasi välja kuna pidasin seda tookord soodsamaks, kui rentida.
Olen ise leidnud et praegu Elioni poolt pakutav juhtmevaba internett (ruuter, modem ja wifi kaart) 990.- eest on ka küllalt soodne aga siis jääb üks modem üle.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

PostitusPostitas truffi » 15:57, 23 Mai 2005

jaanu143 kirjutas:Ei ole renditud. Ostsin ta 2 aastat tagasi välja kuna pidasin seda tookord soodsamaks, kui rentida.
Olen ise leidnud et praegu Elioni poolt pakutav juhtmevaba internett (ruuter, modem ja wifi kaart) 990.- eest on ka küllalt soodne aga siis jääb üks modem üle.


Loe mu eelmist postitust, siis ei jää midagi üle ju :wink:

elioni modemi paned ühte otsa pidi elioni poole minema (nagu praegu), teise otsa mis momendil sul arvutisse läheb, torkad wi-fi ruuteri taha (siis paned sinna ruuterisse oma elioni käest saadud kasutajanime ja parooli sisse...ruuter on ka tulemüüriks ja siis ruuterist võtad juba juhtmega oma arvuti, dreami jne taha (4 väljundit)....edasi kustutad oma modemi tarkvara oma arvutist (sest parooli elioni sisselogimiseks hakkab edaspidi jagama ruuter, mitte enam sinu arvuti) ja nii lihtne see ongi...siis on nii, et nagu arvuti stardid, oled kohe netis klõpsti :wink:
EASY ju :)

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 16:00, 23 Mai 2005

Sel juhul on tarvis jah mingi ruuter vahele ehitada, aga nende odavate asjadega on nagu on, Canyoni kohta ei oska öelda, aga Trendnet`i kohta on kuulda negatiivset tagasisidet, jookseb kooma jne. Sellepärast soovitasingi Linksys`i, kuigi hind on jah krõbedam. Äkk on need lingid veel abiks
[url]http://www.hinnavaatlus.ee/phorum/viewtopic.php?t=173349&PHPSESSID=aea59f39d8265bf3a8952c872785e5b7


[/url]http://www.hinnavaatlus.ee/phorum/viewtopic.php?t=174101&PHPSESSID=aea59f39d8265bf3a8952c872785e5b7

Kasutaja avatar
jaanu143
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanu143 » 16:08, 23 Mai 2005

truffi kirjutas:Siis sul vaja wi-fi ruuterit..piisab 4-st pordist.
Ma arvan, et kui tahad odavat, siis ma ühele panin (tahtis kah odavat..maksis Mikromaailmas 690.- ) Canyoni ja töötab täiesti korralikult juba mitu kuud (samas on ka wi-fi piisavalt hea leviga, et saab vajadusel ka mööda oma aeda ringi jalutada läppariga)... :wink:

Päris seda kõige odavamat ka nüüd ei taha, sest elu on näidanud et odavad asjad tuleb mõne aja pärast kallimate vastu välja vahetada, sest nende võimalused ammenduvad.
Korralikku tahaks soodsa hinnaga.
Truffi oskad sa midagi soovitada?

Kasutaja avatar
j2nesh
Entusiast
Postitusi: 215
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Pernau
    unknown unknown

PostitusPostitas j2nesh » 16:48, 23 Mai 2005

Kasutan Linksys'i ruuterit, mingi aastake juba. Senimaani pole ühtegi kala teinud.

Kasutaja avatar
aidz
Edasijõudnu
Postitusi: 56
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas aidz » 16:50, 23 Mai 2005

3com (Mikromaailmas 1215 krooni) jättis hea mulje, 3 kuud tagasi panin 2 tükki ylesse (bridgena) ja olen ära unustatud, et nad olemas on. Linksys (cisco) peaks ka korralik asi olema.

Kasutaja avatar
dreamx
Entusiast
Postitusi: 130
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas dreamx » 19:23, 23 Mai 2005

Töötab see Ericssoni variant kah väga-hästi,pole probleeme kohanud.Viimase poole aasta jooksul,nii kuis üles panin nii ta täna seal seisab ja töötab.Voolukatkestustele peab kah hästi vastu 48h oli vool maas,pässakad olid kõik ilusti mälus,levi raadius on kah korralik,aias 60m IBM töötab ilusti levi GOOD ei näe põhjust 700.- lisaks investeerida kaubamärgi eest.Küll aga see va Linksys on norm asi muidugi kuid papp on papp ja reaalset vahet mina küll ei näinud :!: :idea: :wink:

Kasutaja avatar
haistag
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas haistag » 13:04, 24 Mai 2005

kui modem olemas siis pole vaja nii kallist linksysi ...mul teeb sama asja ära linksys wrt 54g jagab 4 porti + wifi ja maksis ordis 1100 eeki . Linksys igatahes kavalam osta ....sinna teha väike vajalik firmeare upgrade (alchemy soft) ja saab igast imesid teha. :)

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 15:36, 24 Mai 2005

Mikromaailmas umbes 1200 eek eest pakutav ASUS wl-500g wifi ruuter on ka asjalik ja minu teada kõige võimalusterohkem ruuter selle raha eest. Sisaldab ka printserverit, ftp serverit (usb kõvaketta ühendamise võimalus), veebikaamera serverit, võimaldab heli edastada võrgu kaudu usb kõlariteni jne. Täielikult konfigureeritav (s.h. bandwidth management) ja pidevalt arenev soft tänu fännide toetusele. ASUS reklaamib seda kui kõige targemat ruuterit maailmas. Saab lisada ka tugijaamu. Mingi kallim deluxe variant on ka olemas, mis on paarsada krooni kallim ja lubab 35% efektiivsemat võrguliiklust, kui tavaliselt. Hea ja ilus asi tuntud tegijalt.

PS! Deluxe variandil on 2 USB pesa ja puudub LPT port, odavamal on LPT ja 1 USB.

Asuse kodukal lähem info:
KLIKI SIIA.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 16:15, 24 Mai 2005

Kuidas see reklaam nüüd oligi:

KUI ÜKS ASI SOBIB KÕIGEKS, SIIS TEGELIKULT EI SOBI TA MITTE MILLEKSKI

Võta kogemusi kuulda ja nagi kuskilt Linksys WRT54GS. Sellele Sveasofti tarkvara selga ja töötab kui kulda. Mul neid erinevates kohtades tiksumas üle 50...

iCE

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 19:48, 24 Mai 2005

Mul omal see asus püsti juba mitu kuud ja probleeme pole olnud. Praktikas jah seal muud vaja ei lähegi, kui netijagamist ja printeri serverit. Nendel, kel staatiline ip, oleks ftp server ka huvitav asi. Igast maailma otsast pääseks oma kodusele võrgukettale lihtsalt ligi :) Lisafunktsioonidest niipalju, et kuna tänapäevased ruuterid (linksys, asus jt.) on kõik linuxipurgid, siis lisavõimalusi on neil täpselt niipalju, kui programmeerijatel ideesid ja raual jõudu ning sisendeid/väljundeid. Muidugi sisemise flash mälu maht on ka määrav.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist