1. leht 1-st

Kaffeine hääletu?

Postitatud: 09:15, 07 Sept 2006
Postitas jaanusj
Sai siis ubuntule kaffeine peale lastud ja vajalikud codecid asjad ka. DVB-S näitab kanaleid ilusti, aga mis puudub on hääl. Hääl puudub ka faile mahamängides. Samas teiste mängijatega näiteks ogg-i mängides on hääl olemas. On kellegil sarnast pähklit pureda tulnd?

Re: Kaffeine hääletu?

Postitatud: 13:52, 07 Sept 2006
Postitas wookie
jaanusj kirjutas:Sai siis ubuntule kaffeine peale lastud ja vajalikud codecid asjad ka. DVB-S näitab kanaleid ilusti, aga mis puudub on hääl. Hääl puudub ka faile mahamängides. Samas teiste mängijatega näiteks ogg-i mängides on hääl olemas. On kellegil sarnast pähklit pureda tulnd?

Ja Kaffeine peaks häälitsema mis meetodiga?

Postitatud: 17:51, 07 Sept 2006
Postitas jaanusj
Et hääl nagu peaks kas sati korral helikaardist välja tulema Kaffeinega..?

Postitatud: 19:02, 07 Sept 2006
Postitas wookie
jaanusj kirjutas:Et hääl nagu peaks kas sati korral helikaardist välja tulema Kaffeinega..?

Ei seda küll jah, ma pigem mõtlesin oma küsimusega seda, et milline sinu audio osa setup välja näeb, milline helikaart sul on ja kas sa kasutad OSS'i või Alsa't.

Tähendab kontrolli kahte asja.
1) kas audio PID'id on ikka õiged ja kas mõni meediafail (miski divx või mp3, mis kettanurgas vedeleb) on nõus Kaffeine sees häält tegema.

2) kui ükski asi ei ole nõus Kaffeine sees häält tegema kontrolli, kas Settings::Player engine alt on ikka player engineks valitud xine. Kui ei ole, vali. Väga suure tõenäosusega hakkab selle peale hääl kostma (kaffeine tulev vist pärast seda kinni kah panna korraks).
2.1) kui ikka häält ei tule, ava Settings::xine Engine Parameters, sealt Audio ning uuri, millise meetodi (driveriga, nagu nad seda sõimavad), on kaffeine nõus häälitsema hakkama.
Kui ikka ei saa, kurda muret.

Postitatud: 21:59, 07 Sept 2006
Postitas jaanusj
Kaffeine sai peale lastud ubuntu add/remove alt , valikus on engine ainult kaffeine seega xine vist puudub?

Postitatud: 23:37, 07 Sept 2006
Postitas wookie
jaanusj kirjutas:Kaffeine sai peale lastud ubuntu add/remove alt , valikus on engine ainult kaffeine seega xine vist puudub?

Seega xine puudub ja Kaffeine kasutab Kboodle põimitavat komponenti, mis ajab audiot üle artsi, mis sul ei pruugi üldse seadistatud ja töötav olla.

Paigalda palun libxine või libxine1, oleneb, kuidas sinu distributsioon seda nimetab.

Kui libxine on paigaldatud, peaks Kaffeine Settings menüüsse ilmuma võimalus lülitada ümber xine mootori peale ning peale sellele ümber lülitamist peaks Settings menüüsse ilmuma xine Engine Parameters valik.

Arvestades seda, mis on hetkel teada, olen ma üpris veendunud, et peale xine kasutusele võttu hakkab sul Kaffeine häält tegema.

Postitatud: 16:06, 08 Sept 2006
Postitas jaanusj
Tänud hea nõu eest! Sai libxine peale lastud ja lisaks veel mõningad asjad automatix abiga - nüüd kõik ok!

Küsimus veel lirc paigaldamisega, millist pluginat kasutada. Hetkel on raudvara selliselt tehtud et girderiga töötab. Kas lirc abil saab valida samamoodi raudvara ehitust nagu windowsi lircis?

Postitatud: 17:29, 08 Sept 2006
Postitas wookie
jaanusj kirjutas:Küsimus veel lirc paigaldamisega, millist pluginat kasutada. Hetkel on raudvara selliselt tehtud et girderiga töötab. Kas lirc abil saab valida samamoodi raudvara ehitust nagu windowsi lircis?


lirtsul on umbes kilomeeter pikk konfifail.. ja siis veel eraldi nuppude ja signaalide definitsioonid ja mis pask kõik veel... ju seal kuidagi seda rauda valida saab...

Postitatud: 19:56, 08 Sept 2006
Postitas aidz
jaanusj kirjutas:Küsimus veel lirc paigaldamisega, millist pluginat kasutada. Hetkel on raudvara selliselt tehtud et girderiga töötab. Kas lirc abil saab valida samamoodi raudvara ehitust nagu windowsi lircis?

Kui lirc installeeritud ja töötab, siis vdr mingit lisapluginat ei vaja(VDRi kompileerimisel tulbe siis lisada võti USE=LIRC). Raua selgeks tegemine käib ennem kompileerimist (./configure kui kribad, siis tuleb menüü, kus saad raua paika panna, vastavalt valikule kompileeritakse vajalikud moodulid. Eraldi oli mingi setup.sh vist kah sourcega kaasas). Sama jutt ka juhul, kui kernelil on lirc tugi juba sees, seal saab samuti ära määrata, mis rauga tegemist on. Kui nn. driveritega ühelepoole saadud ja driver mällu loetud, siis irrecord utiliidiga saab teha konfifaili vastava puldi jaoks. Lõpuks saab siis juba lircd deemoni käima panna. Kas lirc töötab korralikult, saab kontrollida käsuga irw.

Postitatud: 14:05, 11 Sept 2006
Postitas arkoko
aidz kirjutas:Kui lirc installeeritud ja töötab, siis vdr mingit lisapluginat ei vaja.

lirc.conf olemas, lircd käivitatud, --lirc vdr-le antud, kuid ainult keyboard töötab. Kas ka .lircrc (/etc/lircrc) vajalik? Kui kah, siis umbes mis sisuga see olema peaks?

EDIT:
Küsimus mahavõetud. Vastus: pole vajalik. Näpukas konfifailis.