Sat TV vastuvõtt ja DECT telefonid

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
pmorris1
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 00:39, 19 Mai 2008
Asukoht: Rapla
    unknown unknown

Sat TV vastuvõtt ja DECT telefonid

PostitusPostitas pmorris1 » 14:35, 19 Apr 2009

Räägin oma loo - äkki kellelgi teinekord abiks ;-)

Ühel kenal päeval olid ühtäkki lapse multikakanlid sati pealt kadunud - korraks näitas ja siis hangus.
Ning kuna tuuner oli häälestatud startima justnimelt esimese multikakanali pealt, siis teisi kanaleid ei saanudki proovida - ennem jooksis tuuner kokku.

Tuuneri logi näitas, et midagi on väga pahasti:

Kood: Vali kõik

dvb-ttpci: StopHWFilter error
dvb-ttpci: ARM crashed @ card 0.
...


Arvasin juba, et ju siis aeg ... - suht vana tehnika ka juba. Kuid peale mõningast kaevamist panin lõpuks tähele, et startides tuuneri mõne teise transponderi pealt töötab kõik perfektselt. Kuid niipea, kui lähed multikate transponderile, jookseb asi kokku.

Vaatsin siis sama transponderi infot teise tuuneriga ja panin tähele, et signaali kvaliteet kõigub kogu aeg 0 ja 100 vahel...

OK. Asi selge - viga hoopis konkreetses transponderis.
Läksin siis netti otsima lootuses leida kinnitust, et 28,2E transponder D10S (11642 V) on rikki läinud ja saadab välja sogast signaali ;-)

Ja üllatus, mis ma leidsin! Sama probleemiga _samal_ transponderil on maadelnud paljud Ühendkuningriigi kodanikud - probleemi põhjustavad DECT telefonid, mis töötavad sagedusel 1880 MHz! 11642-8750=1892MHz (transponderi sagedus - LNB LO ossilaatori sagedus = kaablisse tuleva signaali sagedus). Ehk siis need sagedused peaaegu kattuvad ja telefoni oma saastab sati oma.

Sõber oli paar päeva tagasi toonud mulle oma rikkis Panasonicu DECT'i, et ehk saan ellu äratada. Ja see laadis mul kõikse aeg akusid laua peal ning kiirgas samal ajal täie võimsusega 1880 MHz signaali laiali. Võtsin siis sellel toite maha ja multikad olidki tagasi!

Loo moraal: ärge võtke oma koju tundmatuid raadioseadmeid ning veelgi enam - hoiduge nende pingestamisest! ;-)
DVB-S: SS1 + VDR-1.5.2 + 1,8m H-H + Vbox; SS2 + AltDVB. DVB-T: KWorld VS-DVB-T 323UR + DVBDream; ZUUMbox ver.1

Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: Sat TV vastuvõtt ja DECT telefonid

PostitusPostitas matu37 » 15:33, 19 Apr 2009

Supper.....keerulisele probleemile lihtne lahendus....

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Sat TV vastuvõtt ja DECT telefonid

PostitusPostitas a1 » 21:09, 19 Apr 2009

Mul oli kunagi Samsungi videokaamera, mis võttis alati urina helisse, kui objektiiv decti alust juhtus vaatama.

Kasutaja avatar
Höbehall
Edasijõudnu
Postitusi: 90
Liitunud: 02:00, 08 Jaan 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown

Re: Sat TV vastuvõtt ja DECT telefonid

PostitusPostitas Höbehall » 23:09, 21 Apr 2009

Ja mitte ainult sat-tv. Kui minu DECT telefoni tugijaama juhe sattub ZUUMboxi antennikaabli lähedusse, hangub pilt koheselt.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist