Panasonic P50G20E probleem

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas MultiUser » 15:00, 18 Okt 2010

martj kirjutas:tänaseks jõudnud siis niikaugele et tegemist on ikka "feature"-ga ja selline detailne info tootjalt läbi meie esinduse:

"42g20, 46g20, 50g20 toiteplokis transformaator töötab resonants tingimustes ( LC oscillatory circuit ), see annab võimalust vähendada energiakulu. Kuid see annab natuke rohkem häält, kui oli toiteplokkidel G10 seerias või PV80. Heli annavad IGBT transistorid ja transformaatorid, kuna nende läbi kulgeb suur vool".

Nüüd on sisuliselt kaks varianti, kas minna LCD poole tagasi (loe: osta väiksem ja kallim telekas ning ilmselt ka pildikvaliteet on teine) või siis üritada oma teleka taga olevat seina katta mürasummutusplaatidega et heli nn. seinast vaatajani tagasi ei põrkaks? Kas sellist kõrget pinisevat heli üldse annab summutada?

Kas Pana tahab selle väikese turu selliste trikkidega tõesti ära kaotada...?

Peaks esindusest küsima, et kas teleka garantii kaotab kehtivuse, kui ise selle feature'i superglue'ga ära eemaldaks. :roll:
Kuuldavasti pidi tilk liimi trafod vaikseks tegema. Aga kas tootja sellist lähenemist aksepteerib? Vaevalt.

bond
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 17:22, 02 Veebr 2009
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas bond » 18:31, 18 Okt 2010

Teemast küll mööda,vabandan.Panal on ka muid trikke.Inglismaa kasutajad on hädas vt20 seeriaga.Kiirel liikumisel tekivad moonutused.Näiteks jalgpalli vaadates.Pana vastus oli et,seade pole optimeeritud 50 hz signaali jaoks.Teema ise on av foorumites üle 1k posti.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas valgekotkas » 19:48, 18 Okt 2010

martj kirjutas: või siis üritada oma teleka taga olevat seina katta mürasummutusplaatidega et heli nn. seinast vaatajani tagasi ei põrkaks? Kas sellist kõrget pinisevat heli üldse annab summutada?
kõige lihtsam viis aru saada kas annab summutamine mingit efekti: kapist kõige suurem froteest saunalina või siis suurem fliis teleka taha seina peale korraks ja tulemus on kõrvaga kohe kuulda (kui naised lapsed hoidma panna) :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas zoom » 21:54, 18 Okt 2010

No see lina seinal aitab küll peegelduvaid signaale neelata, kuid ilmselt jõuab kuulajani ka piisavalt, et häiriks.
Samas ei saa ju tagapaneeli ventilatsiooniavasid ka täielikult sulgeda, tekki sinna peale paigaldades. Kuigi ilmselt aitaks selle pinina vastu hästi. :roll:


Edit, tegin lausesse paranduse, nagu mõte ka esialgu oli :oops:
Viimati muutis zoom, 22:54, 18 Okt 2010, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas valgekotkas » 22:14, 18 Okt 2010

zoom kirjutas:Samas ei saa ju tagapaneeli ventilatsiooniavasid ka täielikult sulgeda, tekki sinna peale paigaldades. Kuigi ilmselt aitaks selle pinina vastu hästi. :roll:
et siis miks peab selle telekale peale paigaldama :roll: :roll: :roll: ... probleem on teleka ja seina vahel või õigemini seinalt peegelduvas helis - kui sein "neelab" piisavalt siis peaks probleem vähenema :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 16:41, 19 Okt 2010

valgekotkas kirjutas:
zoom kirjutas:Samas ei saa ju tagapaneeli ventilatsiooniavasid ka täielikult sulgeda, tekki sinna peale paigaldades. Kuigi ilmselt aitaks selle pinina vastu hästi. :roll:
et siis miks peab selle telekale peale paigaldama :roll: :roll: :roll: ... probleem on teleka ja seina vahel või õigemini seinalt peegelduvas helis - kui sein "neelab" piisavalt siis peaks probleem vähenema :wink:


tundub et ma ei ole ainuke. Järjest uusi inimesi pöördub panasonicu esinduse poole probleemiga, et nende vähese mööbli ja värvitud seintega kodus see väike "kimalane" ei ole üldse normaalne asi võrreldes poes nähtuga (ma proovisin ja testisin oma telekat poes umbes 45 minti).

Ma täna hakkan siis testima tekkide ja patjade jms-ga. Võibolla õnnestub ka neid spetsiaalselid helisummutusporoloone laenata.
Kurb on see, et poes on müügimehed kõik suured plasmafännid nagu ma uurisin (kõik kiidavad PQ-d, burn-in'i puudumist, uute mudelite vähest voolutarvet jne) aga mitte keegi neist sellest pininast ei mainind sõnagi ning ei hoiatanud, et siin poes on telekas vait aga kodus võib hoopis midagi muud olla. Ringi nad ei ole ka nõus vahetama, kui tootja selle featureks tunnistab. Täesti surnud ring.

Vana philips lcd on täitsa vait mida kasutan praegu kui plasma teeninduses on.
Viimati muutis martj, 16:53, 19 Okt 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas mustkass » 16:49, 19 Okt 2010

Minu Philipsi LCD piniseb ka natuke,kui standbys ka siis,muidugi kui mängib siis pole kuulda,aga ma võtan ta ööseks vooluvõrgust välja.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas mustkass » 16:52, 19 Okt 2010

Panasonic ikka väga korralik firma,aga noh eks seda praaki tuleb ikka ette...ka kallitel firmadel.
Kahju muidugi.Mul üks vana pana VHS mängib siiamaani nigu kulda...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas peeter3000 » 16:58, 19 Okt 2010

martj kirjutas: Ringi nad ei ole ka nõus vahetama, kui tootja selle featureks tunnistab.

pole see mingi feature..
Soomes saaks asja korda,aga kes ikka viitsib sellega jamada ja sinna tirida..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 17:02, 19 Okt 2010

peeter3000 kirjutas:
martj kirjutas: Ringi nad ei ole ka nõus vahetama, kui tootja selle featureks tunnistab.

pole see mingi feature..
Soomes saaks asja korda,aga kes ikka viitsib sellega jamada ja sinna tirida..



kas on aru saada mida täpselt soomes tehti? öeldi et see power boardi viga oli kevade mudelitel mul aga suve mudel. Mul vahetati ära ka igaks juhuks transformator T201 mis põhjustas probleeme kevade mudelitel. Panaservice tüüp ürita asja ka silikooniga aga midagi.

Kasutaja avatar
Henc
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 19:17, 16 Veebr 2010
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas Henc » 17:17, 19 Okt 2010

mustkass kirjutas:Minu Philipsi LCD piniseb ka natuke,kui standbys ka siis,muidugi kui mängib siis pole kuulda,aga ma võtan ta ööseks vooluvõrgust välja.


Eks neid pirinatekitajaid võib olla seal mitmeid, aga pininat võivad tekitada ka igasugused signaalihäired. Muidugi kui signaal tuleb otse kaablist/antennist ja muid vidinaid vahel ei ole, pole just palju valikuid, kuid kui näiteks telekasse manada digiboksi pilt, võid proovida ühenduskaableid tiba kvaliteetsemate vastu vahetada. Olen ka helitehnikaga suht palju kokkupuutunud ning isegi sellised asjad nagu näiteks voolujuhtme teistpidi keeramine muudab heli. Ise olen testinud näiteks Elioni Amino boksiga - kui ühendada kaasasoleva scart kaabliga ning boksi menüüst valida signaalitüübiks component, tuleb heleda pildi puhul jube sirin sisse, kuid kui panna composite kaob sirin peaaegu täielikult!
Igatahes tasub kontrollida veel igasugused kaablid, mis teleri juures on, üle, sest ka need võivad telerisse igasuguseid häirivaid madalamaid sagedusi saata!
Pilt

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 17:20, 19 Okt 2010

Henc kirjutas:
mustkass kirjutas:Minu Philipsi LCD piniseb ka natuke,kui standbys ka siis,muidugi kui mängib siis pole kuulda,aga ma võtan ta ööseks vooluvõrgust välja.


Eks neid pirinatekitajaid võib olla seal mitmeid, aga pininat võivad tekitada ka igasugused signaalihäired. Muidugi kui signaal tuleb otse kaablist/antennist ja muid vidinaid vahel ei ole, pole just palju valikuid, kuid kui näiteks telekasse manada digiboksi pilt, võid proovida ühenduskaableid tiba kvaliteetsemate vastu vahetada. Olen ka helitehnikaga suht palju kokkupuutunud ning isegi sellised asjad nagu näiteks voolujuhtme teistpidi keeramine muudab heli. Ise olen testinud näiteks Elioni Amino boksiga - kui ühendada kaasasoleva scart kaabliga ning boksi menüüst valida signaalitüübiks component, tuleb heleda pildi puhul jube sirin sisse, kuid kui panna composite kaob sirin peaaegu täielikult!
Igatahes tasub kontrollida veel igasugused kaablid, mis teleri juures on, üle, sest ka need võivad telerisse igasuguseid häirivaid madalamaid sagedusi saata!


Ise konkreetselt testisin 3a vana hdmi kaabliga ning starmani dvb-c-ga. Aga seda muid signaalihäireid üritan välistada, panen voolu läbi upsi eemaldan antennid jms.
Ilmselt homme saan juba mingeid paremaid vastuseid anda.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas valgekotkas » 17:40, 19 Okt 2010

martj kirjutas:
peeter3000 kirjutas:
kas on aru saada mida täpselt soomes tehti? öeldi et see power boardi viga oli kevade mudelitel mul aga suve mudel. Mul vahetati ära ka igaks juhuks transformator T201 mis põhjustas probleeme kevade mudelitel. Panaservice tüüp ürita asja ka silikooniga aga midagi.
üldiselt on kolme sorti vigu (vähemalt jänkidel) a) trafo südamik b) ferriitrõngad - rõngas on paar numbrit väiksem kui plastikkate, aitab teibitrikk ja c) powerboard-i kinnituskruvid on lahti :lol: :lol: :lol: ... on ka korpusesse ülekandunud pirinat ette tulnud seinakinnituste juures ... tundub, et jänkistanis on remondimehed veel lollimad aga seal vahetatakse midagi küsimata asi lihtsalt välja - igatahes julgemad vennad kellel ka elementaarsed oskused on oma pillid kõik vaikseks saanud ja tuttavatelgi seda teinud ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henc
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 19:17, 16 Veebr 2010
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas Henc » 17:46, 19 Okt 2010

Käisin ka natuke kõrva teritamas ja on tõesti. G20 piriseb (siuke vooluhäire saundiga). PZ80 näiteks on jälle vägagi vaikne (kui kõrv ikka tagant vastu panna, siis kostub ventikate kohin ning kui eriti nahkhiire kõrvaga oled, siis ka kerge pirin) aga ei ole võrreldavgi G20 möiretega!

Lisan juurde veel selle, et signaaliallikas ja kaabeldused olid täpselt samad!
Pilt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas tigekala » 18:05, 19 Okt 2010

Heh... Mida ma siis rääkisin algusest peale... Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist