Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kapsukas
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:07, 22 Veebr 2011
    unknown unknown

Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas Kapsukas » 15:47, 02 Mär 2011

Kordan siin Starmani teemalõnga postitust, kuna seal pole veel vastust saanud.

:?: Kas kellelgi on kogemusi Starmani kaabeldigiTV vaatamisest analoogina arvutis? Näiteks ühendades digiboksi (mul on Kaon KCF-ES270CO) SCART-väljundi arvuti S-video sisendiga (mul on arvutis TV-kaart AVerTV GO 007 FM Plus) ja valides kanaleid digiboksist? Probleem on selles, et sellel Kaonil on valida RGB ja CVBS vahel ning ma pole kindel, et S-video ühenduse abil pildi arvutisse saab. Praegu on digiboksis valitud RGB, kuna digiboks ja teler on ühendatud SCART-kaabliga.

:?: Veel üks asjatundmatu inimese küsimus. Kuidas ma aru saan, et see digiboksi ja arvuti vaheline analoogühendus toimib? Ehk teiste sõnadega, millega seda S-video sisendisse saabuvat analoogsignaali arvutis vaadata? Kas TV-kaardiga kaasa tulnud rakendus AVerTV 6 sobib? Või on vaja midagi muud?

Kasutaja avatar
janno3x
Entusiast
Postitusi: 253
Liitunud: 17:20, 16 Veebr 2008
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas janno3x » 17:40, 02 Mär 2011

Vaata hoopis RF ühenduse kaudu !

Ühenda antennikaabliga Kaoni LOOP OUT ja arvuti TV-kaardi antenni sisend.
Kaonil määra RF -reziimis kanali number , näiteks 21.
Siis otsid Tv-kaardiga 21-se kanali üles ja ongi pilt arvutis.
DVB-S: 36E Tricolor GS B527

Kapsukas
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:07, 22 Veebr 2011
    unknown unknown

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas Kapsukas » 18:50, 03 Mär 2011

Aga kui digiboksi tuleb ainult digisignaal? Meil ei tule mõlemat, nii digi- kui ka analoogsignaali, vaid ainult digisignaal, mida minu arust pole mõtet arvuti TV-kaardi antenni sisendisse suunata, kuna mul on analoog-TV-kaart.

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas kreisi » 21:17, 03 Mär 2011

Kapsukas kirjutas:Aga kui digiboksi tuleb ainult digisignaal? Meil ei tule mõlemat, nii digi- kui ka analoogsignaali, vaid ainult digisignaal, mida minu arust pole mõtet arvuti TV-kaardi antenni sisendisse suunata, kuna mul on analoog-TV-kaart.

halooo, sulle soovitati digiboxi rf väljund suunata kaarti !
muundad boxi väljundi rf signaaliks ja arvuti kaart võtab selle analoogsignaalina vastu!
ERR

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas Scott » 04:57, 04 Mär 2011

Kapsukas kirjutas:Probleem on selles, et sellel Kaonil on valida RGB ja CVBS vahel ning ma pole kindel, et S-video ühenduse abil pildi arvutisse saab. Praegu on digiboksis valitud RGB, kuna digiboks ja teler on ühendatud SCART-kaabliga.


Valid CVBS, siis tuleb must-valge pilt. Põhimõtteliselt on sama ka RGB korral. Kui boks S-videot ei paku, siis seda lihtsalt pole või tuleb ise vajalik kaabel valmis meisterdada. CVBS-ist saab hädaga ka S-videole vajaliku värvisignaali kätte, aga kvaliteet pole enam see.

Kapsukas kirjutas:Kuidas ma aru saan, et see digiboksi ja arvuti vaheline analoogühendus toimib? Ehk teiste sõnadega, millega seda S-video sisendisse saabuvat analoogsignaali arvutis vaadata?


Aru saad nii, et pilt ilmub ekraanile :D . AverMedia progest valid tuneri asemel Video-in või S-Video või composite (ma ei tea, mis valikud Sul seal konkreetselt on).

janno3x soovitus on kõige kergem, vajad ainult jupi antennikaablit või RF-kaablit. Selle meetodiga on pildi kvaliteet küll võimalikest variantidest kõige hullem, aga vaatamiseks küllalt hea.

Kasutaja avatar
janno3x
Entusiast
Postitusi: 253
Liitunud: 17:20, 16 Veebr 2008
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas janno3x » 05:32, 04 Mär 2011

Lisaks veel ,et poest ostetud RF-kaabel ,millel otsikud juba küljes ,need on üldiselt kehvad.
Parem on osta kvaliteetne antennikaabel ja otsikud ise külge keerata.
DVB-S: 36E Tricolor GS B527

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas satik » 11:36, 04 Mär 2011

Lugupeetud Janno ja Scott - millest järeldate et nimetatud seadmel on üldse olemas RF-Out?

On olemas Loop-Out, mille mõte on antennisisendisse tuleva signaali edastamine. RF modulaator aga lisab vastuvõetud kanali RF väljundisse. Modulaatori olemasolul peab olema võimalik valida väljundkanalit. Manuaal seda võimalust ei anna - http://www.starman.ee/files/Kaon%20KCF-ES270CO_est.pdf
Modulaatorit pole isegi esimesel Starmani Kaonil, Loop-Out aga küll. Nendes on ainult lahtisidestusaste - st et kui tuuneril puudub toide, ei toimi ka Loop ühendus.

Kapsukas - arvutis tunned vastuvõetud ühendusviisi ära lihtsalt, kui oled näitava programmi sisendi määranud S-Videoks ja nähtav pilt on mustvalge siis on sisendis vaid CVBS signaal. See on väga tõenäoline kui tuuneri väljundiks on valitud RGB sest siis tavaliselt kaasneb sellega vaid CVBS. Kasutada tuleb igal juhul õiget S-Video kaablit.
On võimalik et tuuneris valides väljundisse S-Video, muutub aga teleris pilt mustvalgeks, seevastu arvutis peaks olema siis värvipilt.
Soovitus - kui tahad arvutis salvestada siis kasuta S-Video signaali, vaatamiseks piisab kui kasutad CVBS signaali. Arvutis on see tähisatud Composite nime all.

Kasutaja avatar
janno3x
Entusiast
Postitusi: 253
Liitunud: 17:20, 16 Veebr 2008
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas janno3x » 12:43, 04 Mär 2011

satik kirjutas:Lugupeetud Janno ja Scott - millest järeldate et nimetatud seadmel on üldse olemas RF-Out?

Modulaatori olemasolul peab olema võimalik valida väljundkanalit. Manuaal seda võimalust ei anna - http://www.starman.ee/files/Kaon%20KCF-ES270CO_est.pdf


Mida siis see tähendab Sinu antud lingil :?:
Pilt
DVB-S: 36E Tricolor GS B527

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Starmani kaabeldigiTV analoogina arvutisse

PostitusPostitas satik » 13:26, 04 Mär 2011

Sorry, minu viga.

Vaatasin algusest tagapaneeli pilti ning seal puudub RF-Out. Kasutan ise HD boxi ning ka sellel on olukord sama nagu pildil, RF-Out puudub ka tegelikult.
Järeldus, väljund on valesti markeeritud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 124 külalist