Hauppauge HVR-4000 DVB-T/DVB-S2

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Hauppauge HVR-4000 DVB-T/DVB-S2

PostitusPostitas serxx » 19:44, 25 Jaan 2007

Niisiis, arutaks selle kaardi võimalusi ja probleeme edasi eraldi teemas, et mitte risustada muid teemasid.

Täna sain siis oma kaardi ka lõpuks kätte ja hetkel käibki proovimine, mida ta suudab ja mida mitte.

Esimene probleem tekkis sellega, et ProgDVB ei leidnud üles DVB-S BDA draiverit, ProgDVB foorumist leitud registry fix aga parandas selle.

Hetkel siis DVB-S pilt ilusti ees, diseqc loomulikult ei toimi, mootorit krutin oma maximumi tüüneriga.
DVB-S2 peab ilmselt testima kaasa tulnud PowerCinema nimelise programmiga.
DVB-T leidis 11 kanalit, kuid kahjuks ei saa hetkel testida, kas pildi ka ette võtab, zuumi kaarti netu.

Eks ma katsetan siin veel kõike mis pähe tuleb ja annan teada tulemustest.

EDIT:
Kohe ka üks küsimus targematele, millist emu võiks ProgDVB-ga kasutada?
Hetkel suutsin ainukesena leida s2emu, kas on veel midagi mida proovida võiks?

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 21:23, 26 Jaan 2007

Vot ei tea nüüd, kas ise loll või milles asi...
Igaljuhul kui eile õhtul veel sain ilusti kanalid leitud, siis täna ei taha progdvb mind üldse enam jutule võtta, panen käima ja minuti pärast jookseb kokku.
Isegi kui proovisin teise ketta peale uue installi teha ja kokkujooksmist enam ei esinenud, kanaleid mul enam leida ei õnnestu, isegi signaali enam ei näita.
Saa nüüd aru milles asi.

Kaardiga kaasa tulnud Cyberlink PowerCinema on tohutult ressursinõudlik ja aeglane, seda kasutada ei soovi.
Selle juures on negatiivne ka asjaolu, et pole võimalik teha kanalite nimekirja analoogist, digist ja satist korraga, saab teha vaid ühest neist. Kui vahetada tüünerit, pead hakkama uue tüüneriga jälle kanaleid otsima ja vana nimekiri läheb selle käigus kaduma.

Milliseid programme veel proovida võiks, millel on BDA tugi?
Enamus DVB softe eeldab ikkagi konkreetse riista tuge, seega sellele kaardile ei sobi.

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 21:55, 26 Jaan 2007

Soovitan DVBViewerit. Minuarust üks parimaid.
http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=features

BDA tuge omav täisversioon on tasuline, kuid ainult 15 eurot.
Failivahetusvõrkudes liigub ka mõni nn. tutvumise versioon.

Progdvb kipub kokku jooksma, kui ebasobiv directshow filtergraaf on valitud. Selle vastu aitab ProgDVB.ini käsitsi muutmine. Või keelad Device manageris kaardi üldse ära ja käivitad progdvb, seadistad muutatused ning suled progdvb, et seadistused saaks salvestatud. Probleemide otsimisel kõrvalda kõik pluginad.

Ei leia kanaleid? Vast aitab kui device listis seadmele stop-start teed. Mõnikord aitab Device managerist seadmele disable-enable.
Kui miski muu ei aita, siis tee system restore punkti kus kõik toimis. Enne süsteemitaastust olen ma igaksjuhuks kõik programmid (mis olen peale taastamisele kuuluva punkti installinud) maha installinud, et oleks vähem segadust.

Siin on üsna suur nimekiri DVB softidest. Uuri ise millel BDA tugi ja tiri uuemad versioonid arendaja kodukalt. Ahjaa MyTheatre on ka päris hea.

http://aliensat.altervista.org/phpATM/i ... oadcasting

http://www.dvbmagic.de/index.php?nav=TV ... &language=

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 22:27, 26 Jaan 2007

ProgDVB sain hetkel käima.
Tundub, et kanalite mitte leidmise probleem on kuidagi seotud kaardi initiga.
Pannes korra tööle kaardiga kaasa tulnud softi ja peale seda mõne teise, leitakse kanalid kõik üles.
Käivitades peale restarti lihtsalt mõne programmi, ei leia see mitte midagi.
Ka ProgDVB crashmine on vist sellega osaliselt seotud.
DVB-S osa töötab hetkel laitmatult.

DVB-T hetkel ei toimi, ilmselt ilm kehv ja signaali pole.
Eile selge ilmaga oli signaali kah vaid mõned protsendid.
Peab ootama veidi, et teisi televaatajaid ei segaks ja siis saab ehk mõneks ajaks võimendi vahele kruvida, võibolla siis saab ka DVB-T pildi ette.

Kohe edit ka:
DVBViewer õnnestus mul saada vaid technisat edition, mis selle kaardiga käima ei lähe.
MyTheatre töötab ka suhteliselt hästi.
MyTheatre pakub seadistuses võimalust valida kaks kaarti, valisin siis DVB-T ja DVB-S, kuid programmi töötades saab kasutada vaid primaarset kaarti, ümber lülitada mul seda ei õnnestunud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Hauppauge HVR-4000 DVB-T/DVB-S2

PostitusPostitas jaan » 16:25, 27 Jaan 2007

serxx kirjutas: DVB-S2 peab ilmselt testima kaasa tulnud PowerCinema nimelise programmiga.


Naljakas, Cyberlink ei maini, et PowerCinema toetaks seda kaarti.

http://www.cyberlink.com/english/produc ... upport.jsp

Seni ainuke Hauppage DVB kaart seal väikses nimistus:
Hauppauge Seahawk tri-mode

Mulle tundub, et selliste hübriidkaartidega on rohkem jama kui eraldi kaartidega. DVBViewer toetab mitut erinevat kaarti korraga, lülitades kanalivalikul ühe pealt teisele.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 12:23, 29 Jaan 2007

PowerCinema igaljuhul oli selle kaardiga kaasas ja töötab, järelikult toetatud.
Käivitub see programm aga jube aeglaselt, menüüdes midagi valides tuleb ka enamasti päris mitu sekundit oodata, enne kui valik lahti tuleb.
Kanalite otsing on jube aeglane.
Vaadates HD pilti ja üritades seda ka salvestada, jääb 1GB mälust väheseks (swap keelatud), mälukasutus on programmi töödades enamasti kuskil 800MB kandis (muidu jääb enamasti 200mb piiridesse).
Protsessor on AMD X2 4200+ EE (2x2.2GHz), seega peaks olema täiesti piisav.
Mis küll siis veel juhtuks, kui antud kooslus WinVista peal käima lasta? 2GB kah vähe?
Kuna WinXP swap loogika on minuarvates ajuvaba, siis swapi lubada ei kavatsegi, enne ostan mälu juurde, kui selleks vajadus peaks tekkima.

Praeguse seisuga on seis selline:
DVB-S osas ei kurda üldse, töötab hästi.
DVB-S2 töötab vaid kaasa tulnud tarkvaraga, ProgDVB ei anna võimalust modulatsiooni muuta ja seega ei leia 8PSK transponderite pealt midagi.
MyTheatre lubab küll modulatsiooni muuta (Auto, QPSK, 8PSK, jt.), kuid ette antud sageduse pealt ei leia ikkagi midagi.

DVB-T pilti ei ole mina veel ette saanud.
Kuna hetkel pole ka eestis kodeerimata kanaleid, ei saa kaasa tulnud tarkvaraga proovida.
ProgDVB/MyTheatre + smartcard lugeja suutsid küll kaardiga suhelda ja võtmed leida ning dekrüptimine just nagu toimis, kuid pilti ette ikka ei saanud.
Hetkel soome poole midagi vaatamas ei ole, kuid mõte oli korra antenn soome poole keerata ja loota, et ehk levib mõni soome vabakanal minuni ja saab kasvõi originaaltarkvaraga mingi pildi testimise eesmärgil korra ette.

Natuke ka signaali levelitest:
Tundub, et vähemalt DVB-S osas on kaardil tundlikus hea.
Kui minu maximum s-1002m ruudutab pilti nii, et seda vaadata ei ole võimalik (q: 30%) siis selle kaardiga on laitmatu pilt ees, ei ühtegi viga (kaabel tüüneri lnb-out otsast).
Mis aga puudutab signaali levelite näitamist, siis võta nüüd kinni mille viga see on, kuid korralikult seda ei näidata.
DVB-S puhul on pidevalt ees näit 94%/100%, DVB-T puhul aga 100%/100%, vahet ei ole, millise satelliidi peale keerad või millise transponderi valid. Alternatiiv sellele näidule on muidugi 0% siis kui signaali üldse pole.

Analoog osa pole hetkel veel üldse proovinud.

On keegi üldse selle kaardiga (eesti) DVB-T pildi ette saanud?

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 20:29, 29 Jaan 2007

Peale mitut päeva katsetamist sai lõpuks koos hr. jaan abiga ka zuumi pilt ette.
Teistele teadmiseks, et alustada tasuks ProgDVB elecard editionist.
Mina ekslikult arvasin, et vahe on vaid selles, et ühel neist on mingid koodekid kaasas, aga võta näpust.

Kasutaja avatar
ENSV
Edasijõudnu
Postitusi: 84
Liitunud: 03:00, 06 Okt 2005
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

PostitusPostitas ENSV » 15:17, 11 Juul 2007

kuidas sa ProgDVB DVB-S osa seadistasid selle kaardiga ? ma ei saa peade asetustki paika pandud, et kanaleid otsida, proge jookseb lihtsalt kokku :?

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 02:29, 12 Juul 2007

ENSV kirjutas:kuidas sa ProgDVB DVB-S osa seadistasid selle kaardiga ? ma ei saa peade asetustki paika pandud, et kanaleid otsida, proge jookseb lihtsalt kokku :?


Selleks üks registry script. Loe ProgDVB foorumit!

:!:

Kasutaja avatar
ENSV
Edasijõudnu
Postitusi: 84
Liitunud: 03:00, 06 Okt 2005
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

PostitusPostitas ENSV » 16:03, 12 Juul 2007

jah, jõudsin selle lahenduseni juba isegi, kuid ikka päris töötav lahendus see pole :(

kust AltDVB jaoks selle kaardile interface leida ? sellega ikka töötab diseq ja DVB-S2 osa ?

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 22:56, 21 Aug 2007

Kas keegi on juba jõudnud proovida TotalMeda 3 nimelist softi?

Siin http://www.hauppauge.co.uk/board/showthread.php?t=12995&highlight=HVR-4000 soovitatakse.

Tõmmata saab siit: http://www.geniatech.com/driver-eng/TotalMedia3.zip

Kasutaja avatar
ENSV
Edasijõudnu
Postitusi: 84
Liitunud: 03:00, 06 Okt 2005
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

PostitusPostitas ENSV » 18:25, 31 Aug 2007

keegi selle kaardiga ka nvidia või ati H.264 kiirenduse tööle saanud HD kanalite puhul ? endal nagu ei toimi, videokaardiks 8600GT ja uimab endiselt, nagu eelmise, X1600 -ga :-|

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 03:59, 01 Sept 2007

ENSV kirjutas:keegi selle kaardiga ka nvidia või ati H.264 kiirenduse tööle saanud HD kanalite puhul ? endal nagu ei toimi, videokaardiks 8600GT ja uimab endiselt, nagu eelmise, X1600 -ga :-|

ATI x1900-ga töötab. Normaalselt sain tööle peale seda kui 620W toiteploki panin. Ennem oli 420W kui ma veel õieti mäletan. Siis hakkis ja jooksis kinni.

Muidugi vajas lisa võimu x1900 mitte HVR-4000.
Millegipärast SAT'i pool saab HD-ga paremini hakkama - maapealsel viskab ikka aegajalt jõnksu sisse. Vaatan DVBVieweriga, PowerDVD7 dekoodritega.
Originaalsofti omadega on HD'l ruudukesed sees. Prosed koormatud alla 50%.

Kasutaja avatar
ENSV
Edasijõudnu
Postitusi: 84
Liitunud: 03:00, 06 Okt 2005
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

PostitusPostitas ENSV » 15:17, 01 Sept 2007

me vist ei räägi samast asjast, mina pean silmas seda teemat:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=315799
ehk kanalitel vaadatav pilt ees ka niisama, kuid lubatud GPU H.264 tugi nagu ei anna endast mitte kuidagi märku. Olenemata kasutatavast codec'ist või seadetest, mida on erinevates foorumites soovitatud, tarbib ikka sama palju CPU jõudlust, nagu enne :-| vaatamiseks kasutan DVBViewer 3.8 kuna see on ainuke proge, mis toimib enam-vähem korralikult selle kaardiga. Dekodeerib CyberLinki H.264 codec, süsteemiks Vista 32bit, prose A64 X2 3800+ ja 2GB RAM ...

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 23:27, 01 Sept 2007

ENSV kirjutas:me vist ei räägi samast asjast, mina pean silmas seda teemat:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=315799
ehk kanalitel vaadatav pilt ees ka niisama, kuid lubatud GPU H.264 tugi nagu ei anna endast mitte kuidagi märku. Olenemata kasutatavast codec'ist või seadetest, mida on erinevates foorumites soovitatud, tarbib ikka sama palju CPU jõudlust, nagu enne :-| vaatamiseks kasutan DVBViewer 3.8 kuna see on ainuke proge, mis toimib enam-vähem korralikult selle kaardiga. Dekodeerib CyberLinki H.264 codec, süsteemiks Vista 32bit, prose A64 X2 3800+ ja 2GB RAM ...


Tundub küll sedamoodi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist