SkyStar2 ja uued emaplaadid?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 22:59, 28 Sept 2005

Igal juhul tänud sulle ice, et sa oma tegemistest üldse siin foorumis rääkisid. Ilma sinu jututa poleks ma samamoodi osanud arvata, et vanem pci kaart uuemas pesas ei toimi. Oleksin ostnud selle asus a8n emaplaadi ja selle rahuliku südamega maha põletanud. Üldiselt jah arvutimaailmas on kõik sama nime kandvad asjad olnud siiani tagurpidi ühtesobivad. Kui tuleb midagi uut, siis tehakse ka teistsugused ühenduspesad. Vaat, kus saaks "nalja", kui näiteks USB1 seadmed USB2 pesades maha põleksid :oops: Igal juhul sinuga nõus, et täielik sigadus see pci ühtesobivuse ärakaotamine.

PS! Ma tegelikult ise ka täpselt ei tea, kas mu emaplaat on PCI v2.2 või v2.3. Veebilehed väidavad, et v2.3, kuid emaplaadi raamatus räägitakse lihtsalt 3.3v/5v pingetest.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 15:41, 08 Okt 2005

Ei oska ka emaplaati valida,mis SkyStar 2 töötaks.Peale selle peaks emaplaat toetama AMD 2 tuumaga protsessorit ja kahte graafikakaarti.Hetkel jäi silma Epox EP-9NPA+SLI,aga kas ta töötab SkyStar 2 või ei?
Ehk keegi soovitab saite millelt vastavat infot hankida!

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 20:17, 08 Okt 2005

eijagamatsu kirjutas:Ei oska ka emaplaati valida,mis SkyStar 2 töötaks.Peale selle peaks emaplaat toetama AMD 2 tuumaga protsessorit ja kahte graafikakaarti.Hetkel jäi silma Epox EP-9NPA+SLI,aga kas ta töötab SkyStar 2 või ei?
Ehk keegi soovitab saite millelt vastavat infot hankida!


Võta näiteks VIA chipset'iga ja asi ants... Too epox on nforce4 chipsetiga ja sellise ma juba maha põletasin... Nii et ettevaatust!

iCE

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 22:24, 08 Okt 2005

Tähtis on PCI siini 5v toetus.

ice: Mul on ka nForce4 chipset ja töötab ilusasti. Samas võib juhtuda, et VIA kividega emaplaat ei pruugi 5v toetada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 23:34, 08 Okt 2005

Kahjuks enamuse tootjate kodulehelt ei leia infot,selle kohta kas on 5V toetus PCI siinil või ei?Välja arvatud MSI.Võtaks MSI,aga puudub AMD 64 X2 toetus.Klemm on koos,ei oska kusagilt infot hankida!

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 00:02, 09 Okt 2005

Millist MSI mudelit sa vaatasid? Minu arusaamist järgi toetavad kõik MSI emaplaadid viimaste tarkvarauuendusega AMD x2 protsessoreid. Lihtsalt BIOS (maakeeli emaplaadi tarkvara) tuleb ära uuendada. Kui varem pole teinud, siis tuleks paluda arvutifirmas see ära teha, sest sellega võib plaadi õhtule lasta, kui see protsess ebaõnnestub mingil põhjusel. Aga eks hoiatus ole karmim, kui tegelikkus ;) Praktikas ainuke asi, mis juhtuda saab on voolukatkestus keset uuendamise protsessi.

Aga muidu uurisin huvi pärast MSI USA saiti. Seal kirjas, et MSI-l on 2 SLI mudelit. Vaata siia ja siia. Mõlemal on suured logod juures, et AMD x2 protsessorite toetus on olemas. Kusjuures need emaplaadid on ainulaadsed, kuna emaplaadile on integreeritud tavalise odava jama asemel Sound Blaster Live! HD helikaardid :D Pluss mõlemal PCI 5v toetus.

Aga ikkagi soovitan veel ise ka netis maad uurida vaatamata sellele, et minu MSI K8N Neo4 Platinum mudel töötab ideaalselt SS2 kaardiga.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 00:50, 09 Okt 2005

Logo oli jah,et AMD X2 toetus,aga tehnilised andmed;
Supports 64-bit AMD® Athlon™ 64FX/64 processor (Socket 939)
Supports 3000+ (D0), 3200+ (D0), 3500+, 3800+, 4000+, FX53 and FX55.
Euroopa saidil oli nimekiri prosedest,mis töötavad,aga mind huvutava AMD Athlon 64x2 3800+ toetuse kohta oli märge NONE=under testing.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 01:08, 09 Okt 2005

See info on vananenud. Mul ka uus (paar nädalat vana emaplaat) ja seal polnud samamoodi seda x2 protsessorit nimekirjas, aga minu amd X2 protsessor töötab korralikult uue BIOS softiga. Töötas tegelikult ka vanaga, aga igaks juhuks uuendasin ta ära. Point on selles, et need veebilehed on kunagi X ajal valmis tehtud ja keegi ei hakka neid uuendama iga uue tarkvara väljatulemisega. Hea, et suvel need logodki sinna lisati ;)

Igal juhul ma olin samamoodi nõutu, et leida emaplaati X2 prose jaoks, millega SS2 töötaks. Lõpuks leidsin. Raske oli leida ainult firmat, kes suudaks panna kokku komplekti, mis mind huvitab. Kõik tahavad oma odavat hiina jama müüa ja pole spetsiifilistest ja kallitest juppidest huvitatud :(

Teemast mööda, aga AMD X2 protsessor on sul hea valik. Ropult kiire tööloom. Sati vaatamine koos MPEG lahtipakkimisega koormab proset 1-2% :D :D :D

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 01:52, 09 Okt 2005

Tänan info eest,arvatavasti valin MSI K8N SLI Platiniumi või K8N Diamondi.Kunagi,kui kasti kokku saan annan teada,kas töötab Skystar 2-ga.Aga kuna detailide saadavus võib võtta oma jagu aega,siis ehk saab alles detsembris kasti kokku.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 03:08, 09 Okt 2005

Eks see proovimine olegi riskiga. Kui töötab siis töötab ja kui emaplaat seda pci 5v ei toeta, siis põleb suure tõenäosusega maha.

PS! Tuletan veelkord meelde, et minul ei ole nForce SLI emaplaat, vaid natuke lahjem (nForce Ultra), aga see ei tohiks asja oluliselt mõjutada, sest põhiline erinevus on neil kahe graafikakaardi lisamise võimaluses. Südamerahustuseks uuri ikkagi veel iseseisvalt netist ka asja, et seal SLI versioonis mingit üllatust ei oleks. Vaevalt, et on, aga ikkagi.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 12:36, 09 Okt 2005

Häid uudiseid, seltsimehed!

Nimelt on varsti turule oodata uusi combo PCI-Ex kaarte (DVB-S/T+analog+fm). Nii single kui twin tüüneritega.

Pilt

Lingid:

http://www.lifeview.com.tw/html/product ... t_sta2.htm

http://www.lifeview.com.tw/html/product ... t_t2a2.htm

iCE

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 12:42, 09 Okt 2005

Ma vaatasin järgi,mõlemal SLI versioonil on 5V toetus PCI siinil.Tunduvalt suurem risk on osta mõni teine emaplaat,millel ei ole kindlalt teada,kas ta toetab 5V PCI siinil või mitte?Nii,et eriti valikut pole ja eks netis on kindlasti infot,aga seda infot ei leia üles,ei oska otsida.Ega keeleoskus pole ka kiita.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 16:07, 09 Okt 2005

Ice, suur tänu info eest!

Kas see just teemakohane on,aga kas PCI-Ex kaardid vanemates PCI versioonides ka töötavad? Asi on selles et mul pole PCI-Ex PCI siiniga emaplaat. Kui teaks, kas need kaardid mu masinas töötavad mõtleks ka selle ostu peale.
LIfeViewil on teisi Single DVB-S, Duo DVB-S/Analog TV tuunerkaarte, mis ilmselt ei ole PCI-EXpress kaardid.

Vaatasin LifeViewi kodukat sügavamalt:
Neil on selline seade, põhimõtteliselt STB, mida saab ükskõik millise ekraaniga ühendada, olgu see siis TV, LCD või CRT molu... Huvitav lahendus, kas pole?
See näitab tegelikult kui väikeseks muutuvad tänapäeval elektroonilised seadmed.
Vajalikud on ainult eraldi kõlarid ja ekraan.
http://www.lifeview.com.tw/html/product ... ox_duo.htm

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 17:04, 09 Okt 2005

Energizer kirjutas:Kas see just teemakohane on,aga kas PCI-Ex kaardid vanemates PCI versioonides ka töötavad? Asi on selles et mul pole PCI-Ex PCI siiniga emaplaat.


Ei. Pci-Express on hoopis teistsugune ühenduslüli, kui vanem pci standard.

Kasutaja avatar
vlt
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas vlt » 10:10, 21 Okt 2005

Veel selline infokübe, et mitte-nii-eriti-uue emaplaadiga, vt82c686b kivikomplekt keeldus ss2 toimimast. Umbes pooltel katsetel ei suutnud bios kaardi üles leida ja kui leidis siis ei saanud draiver enam peale ronimisega hakkama.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist