Linuxiliste, Enigma shelli

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Linuxiliste, Enigma shelli

PostitusPostitas kalvis » 14:07, 15 Apr 2019

Soov kehtib kõigile linuxi põhjalistele tuuneritele aga mind huvitab OpenATV Enigma kasutajaliidesele kuidas saaks tuuneris endas avada Terminal Windows aka shell aknake ja seal käsurida kirjutada, kui USB on topitud tavaline klaviatuur.
Muidu ssh kliendiga tavaarvutis kõik toimib aga ma tahan tuuneris endas tema linux keskkonda kasutada!!!

Kas piisab Enigma kasutajaliidese konfist või peab mingi mooduli installeerima. Poleks paha kui see asi oleks puldiga valitav menüüst.

Pisike lisasoov aga kuidas saaks midnigt commanderi installeerida (OpenATV)? Netist leidsin, et saab aga on vaja käsitööd. Keegi on juba teinud ja teab kust vastav ipk alla tõmmata?

Kasutaja avatar
mcm
Entusiast
Postitusi: 257
Liitunud: 03:00, 12 Juun 2006
Asukoht: Lääs
    Windows 10 Spartan
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Linuxiliste, Enigma shelli

PostitusPostitas mcm » 15:18, 15 Apr 2019

Kui OpenATV terminalis/shellis juba sees oled, siis "opkg install mc" installib midnight commanderi.
Ise olen enda shell skriptide puldist jooksutamiseks installinud PPanel plugina ja skriptid olen defineerinud /etc/ppanles/ppanels.xml
https://mediawiki.openpli.org/PPanel

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Linuxiliste, Enigma shelli

PostitusPostitas kalvis » 13:12, 23 Apr 2019

Läheb katsetamiseks. Mul oli plaanis midnight commander nagunii installida, see on käsurea maailmas ülihea abimees.

Paraleelselt uurisin välja, et OpenATV saab selle installida aga vaeva siiski on. Mõned op.süsteemi paketid vaja lisaks.
Eks näis, aega natukene kulub. Senised file managerid kahjuks pole nii head.
Ja kui samamoodi siis saab terminal windowi kah menüüsse lisada. Lõppkokkuvõttes kõik see mida vaja.

Asja taga muudki - vaja teinekord filmile subtiitrite pealkirju kohendada ja palju muud. Ei viitsi edasi tagasi üle võrgu kopeerida või muudki.

Nojah ja veel võib lisaks firefoxi või muudki tavaarvuti kraami lisada, et netis surfata ja teha arvuti asju. Muidu kunagi lisasin paar vanade mängude emulaatorit, täitsa võis mängida MS-DOS-i mänge ja samuti Playstation, Amiga jne. mänge. kui vaid viitsimist oli. Ma siiski tõestasin vaid ära, et emulaatorid töötasid ARM prosega boxis, mängimise jätsin teistele.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Linuxiliste, Enigma shelli

PostitusPostitas kalvis » 11:28, 30 Apr 2019

Midnight commander läks lihtsalt
opkg install mc
ja töötab.
Käsureaga see variant ei sobi, vajalik pluginni lisamine.
Leidsin lihtsama lahenduse - Enigma2 on menu.xml, kuhu saab käsitsi lisada system käsu koos uue omanimetud menu kirjega ja peaks töötama. Siiski viimane pole lõpuni katsetatud kuna HTML/XML progemine pole kõige tugevam külg, kuigi olen seda teinud

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist