Päevapoliitilised jutud

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 18:36, 06 Dets 2018

peeter3000 kirjutas:
satik kirjutas:
Probleem on aga hoopis selles et PPA ei tea täpselt palju meil juba on sisserändajaid - :


mina "palju reisides" näen "igal pool", nii piiril Eestiga, laevaga Soome vahel kui ka näiteks Tallinnas linnaliinibussides ja tänavatel viimasel ajal väga palju sisserändajaid soojadest maadest.. olen mõelnud, kas keegi nende üle üldse mingit arvet peab või n.ö. dokumente tänaval kontrollib!!


Immigrante on meil u 300K. Neiel on Tallinnas oma linnaosa ehitatud

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 20:51, 06 Dets 2018

Nendel kellele on oma linnaosa ehitatud, on praegu päris suures osas olemas kohalik kodakondsus. Nendel keda peeter3000 kohtab, seda ilmselt aga väga suures osas ei ole. Selles on vahe.
Nii et isegi kui mingis võtmes on võimalik aru saada foorumlase smr ärrituse suunatusest, ei ole mõeldav nende 300 000 mingil kujul deporteerimine, see oleks niigi hõreda riigi sisuline tapmine ja tegelikult venelastele kätte mängimine. Soojamaalastega on lugu teistmoodi, nemad nimelt pole vähemalt hetkel olulises osas muutunud riigi kodanikeks, seega on meil kui riigil tegelikult kohustus teada mida need isikud siin ajavad. Ja juhul kui selget eesmärki ei leidu, tuleks nad aidata sinna kus neil tekib mingi selge eesmärk.

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 21:05, 06 Dets 2018

satik kirjutas:Nendel kellele on oma linnaosa ehitatud, on praegu päris suures osas olemas kohalik kodakondsus. Nendel keda peeter3000 kohtab, seda ilmselt aga väga suures osas ei ole. Selles on vahe.

2016 aastal oli ilma kodakondsuseta inimesi meil 80 754. Ja palju neid soojamaalasi meile siia toodud on? 300? 3000? 13000? Ikka on vahe kordades.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 21:23, 06 Dets 2018

Kuid mida sa ette paned siis? Taandame probleemse numbri 300 000 väiksemaks, 80 754 peale ja teeme nendega mida? Anname neile lihtsustatud korras kõik mida nad soovivad? Või ütleme putinile, porozenkole ja lukazenkole, et siin on teie ärakaranud, palun vastu võtta?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


sergei.o
Entusiast
Postitusi: 344
Liitunud: 22:12, 15 Veebr 2015
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas sergei.o » 22:05, 06 Dets 2018

smr,
ma ei saa su loogikast aru. Et 300 000 on hirmus palju aga 320 000 on vähe, igati OK.

Üllatav, et isegi Läti Seimis on internatse vähem kui meie Riigikogus, sest hääletati rändeleppe vastu.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 17:14, 07 Dets 2018

No tore on - Läti keeldus "rändeleppega" ühinemast, 41 saadikut oli vastu ja 31 poolt. Ja Leedu, samuti võttis mõistuse pähe - "Lithuania will not sign the UN Migration Pact, Lithuanian Prime Minister Saulius Skvernelis said Wednesday, however Vilnius will voice approval for it."
Aga meil on seltsimehed, käed kulpis - alati valmis!!

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 00:57, 08 Dets 2018

satik kirjutas:Kuid mida sa ette paned siis? Taandame probleemse numbri 300 000 väiksemaks, 80 754 peale ja teeme nendega mida? Anname neile lihtsustatud korras kõik mida nad soovivad? Või ütleme putinile, porozenkole ja lukazenkole, et siin on teie ärakaranud, palun vastu võtta?

Mul ei ole lahendust, ma olen teise ala mees. Mul on aga soov, et juba 25 (või 50,75 jne) aasta kestnud probleemiga tegeletaks, mitte et raskuspunkt läheb probleemile, mis võib juhtuda tulevikus.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 11:51, 08 Dets 2018

Et kuidas siis? Et hakkame esimesest otsast probleemi lahendama, mis siis et teisest otsast probleem tõenäoliselt hakkab kiiremini eest ära minema?

Mineviku ja tuleviku probleemidel on üks põhimõtteline erinevus, mis minu jaoks paneb prioriteedi paika. Kui mineviku omadel on meiega suht samal ajal jõulud, siis tuleviku omad kiidavad et on häppi new jear, kus saab end noorte tüdrukute vastu hõõruda. Või midagi enamat, nagu Kölni turg, nagu 10 aastase tüdruku mitu kuud "kostil pidamine" Soomes https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/oul ... ita-useita (jah, selle lehega on nüüd juba error 404, sest polnud salliv, aga pealkiri on näha lingist) või https://www.ohtuleht.ee/910049/oudus-so ... bXmrSSZLI8
Kui vaatame üldse Soome kogemust - meile ju meelib väga "arenenud" Soome ja Rootsi poole nii vahtida, et vihm ninas, siis ei ole tavaline et bussiliiklust saboteeritakse https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005922071.html ja https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/loi ... gs.cF3V51w Tõlget vist see sõna ei vaja: turvapaikanhakija...

Mis ma tahan öelda on see, et need 80 või 300 tuhat isikut on siiski meiega sarnase kultuurtaustaga, mida ei saa öelda nende tuleviku probleemsete kohta. Ma pole ka kuulnud et keegi nendest 300 tuhandest nõuaks "hakka moslemiks või sure!" See tähendab et lisaks kultuurile on ka usueelistus täelikult erinev.

Niisiis, prioriteedid, smr. Prioriteedid.
Vana kogemus tuletõrjumisest: kui maja põleb, siis ei kustutata esmalt niivõrd esimesena põlema hakanud varikatust, vaid otsitakse kas majas on gaasibaloon ja tehakse selle ümbruse põlemine raskeks või võimatuks. Siin ei saa öelda et võibolla juhtub tulevikus et plahvatab - plahvatab igal juhul ja küsimus on vaid millal. See on prioriteedi määramine.

Nagu ma varem ütlesin, mingis võtmes ma mõistan seda muret nende 300 tuhande üle, kuid ma ei näe siin mingit alust kultiveerida mingit russofoobiat. Nende siiaränne on juba ära juhtunud meist sõltumata, meeldib või mitte. Eestlastel polnud teha selles osas mitte midagi, kuid tuleviku osas meil on võimalik teha ning selle tegemata jätmine on lihtsalt kuritegelik ja riigivaenulik!

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 12:27, 08 Dets 2018

Kesikud eesotsas sm. simsoniga teevad täna maainimestele "jõulukingituse" - https://parnu.postimees.ee/6471944/otse ... 1541177523
Täna kell 17.44 väljub Pärnust Tallinna viimane raudruun ja katkeb 90 aastat kestnud rongiühendus pealinna ja Pärnu vahel.
Pealkirjas on küll üks põhimõtteline vale - rongiliiklus mitte ei katke, vaid katkestatakse. Oluline vahe.

- 17 miljonit, mida oleks raudtee lõigu korrastamiseks vaja, pole riigile ületamatu summa, sest 200 miljonit on lahkelt Läti riigi eelarvesse kingitud, aktsiiside tõstmise ja piirikaubanduse soodustamise näol.
- vedurijuhtide sõnul pole tee olukord üldsegi nii hull ja välja öeldud võimalik lubatud kiirus 50 km tunnis, ei vastavat tõele.
- 10 aasta pärast valmiv (???) kiirrong RB, ei ole väikeasulate ja -külade inimeste liiklemisvahend.

Ja see sm. simson loodab veel midagi seoses valimistega, olles kesikute esinumber Pärnumaal... :wink:

smr
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 15:35, 28 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas smr » 21:25, 08 Dets 2018

satik kirjutas:Mis ma tahan öelda on see, et need 80 või 300 tuhat isikut on siiski meiega sarnase kultuurtaustaga,

Siin lõppeb minu osalemine siin vestluses. Mul on tunne, et sa oled venelasi näinud ainult Delfi piltidel.
satik kirjutas:Nagu ma varem ütlesin, mingis võtmes ma mõistan seda muret nende 300 tuhande üle, kuid ma ei näe siin mingit alust kultiveerida mingit russofoobiat.

Russofoobiat? Kas ma võin mainida näiteks 30K inimese siberisse saatmist või lumehelbeke solvub kohe?
satik kirjutas:Nende siiaränne on juba ära juhtunud meist sõltumata, meeldib või mitte. Eestlastel polnud teha selles osas mitte midagi, kuid tuleviku osas meil on võimalik teha ning selle tegemata jätmine on lihtsalt kuritegelik ja riigivaenulik!

Mineviku osas oli meil võimalus võidelda. Paraku riigijuhid otsustasid teisi :(

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 21:58, 08 Dets 2018

smr kirjutas: Mul on tunne, et sa oled venelasi näinud ainult Delfi piltidel.

Tunne on teil petlik. Ma olen suisa elanud Venemaal, Peterburis. Ma olen seal näinud ka palju eestlasi, näiteks turul, kus nad üritasid pingsalt jätta muljet et nad on soomalaised aga mitte eestlased...

smr kirjutas: Kas ma võin mainida näiteks 30K inimese siberisse saatmist või lumehelbeke solvub kohe?

Võib küll mainida, ja ei solvu kohe. Hoopis natuke kahju on, sest te unustate et päris suures osas olid eestlaste siit Siberisse saatjad... samuti eestlased. Jah, venelased andsid muidugi võimaluse ja küüditasid seal kuhu eestlasi käsku täitma ei jätkunud. Ka minu isa oli küüditatute hulgas, nii et ma oman küllaltki isiklikku suhet Siberisse saatmise osas. See aga ei anna mulle õigust minna tänavale venelasi püüdma.

smr kirjutas:Mineviku osas oli meil võimalus võidelda. Paraku riigijuhid otsustasid teisi :(

Nõus, oli võimalus aga tollased sotsid loobusid, rääkisid roosamannat nagu praegusedki praegu "rändeleppe" puhul. Minu arust ligineb sotside mentaalsus tasapisi aga vankumatult meditsiinilise diagnoosi poole - ja seda mitte lõõpides vaid ma mõtlen seda tõsiselt.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    Linux Chrome
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas dreamants » 13:58, 21 Dets 2018

Suured sulid tõllas...
Oliver Nääs: Savisaar on puhas nagu prillikivi
https://www.postimees.ee/6483085/riigik ... opetatakse

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas tigekala » 17:07, 21 Dets 2018

Lihtne ju... Võtan, mida suuremas summas, seda parem - erinevaid altkäemakse.
Ja siis kui asi juhuslikult haisema läheb, hakkan narkariks, ühesõnaga - olen haige inimene ja ei suuda enam osaleda kohtuistungitel.
Aga Savisaarel niipalju oidu polnud, selle asemel lasi Oliver Nääsi soovitusel - lausa ühe jala maha võtta.
Järgmine laks oleks olnud - üks silm ja ülejärgmine - üks munand.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas satik » 18:50, 21 Dets 2018

Töötoas mängis raadiost justnagu intervjuud sm. savisaarega telefonitsi antud teemal - mulle tundub et ta oli parasjagu svipsis kõne ajal ja tekst oli ka vastav :).
Lisaks saab ta tagasi kogu raha: selle mis konfiskeeriti, selle mis kulus õigusabile jne. See näeb nii tulus välja et kavalad on juba püsti pannud start-up'i - https://puutumatudpoisid.blogspot.com/2 ... tents.html :lol: :lol:

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Päevapoliitilised jutud

PostitusPostitas dreamants » 20:26, 21 Dets 2018

Nagu sai juba vihjatud, suured sulid tõllas, väiksed võllas. Kõik Savisaare protsessiga seotud tema alluvd kohtu all ikka edasi. Klassika, olgu või õigusriik. On või :?: :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist