Pilt kadunud

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 16:32, 09 Juun 2016

Ida -Virumaal Kuru külas suvilaühistu. Paar aastat tagasi kadus Kohtla-Nõmme suunalt pilt- OK, keerasin antenni vertikaalpolarisatsiooni ja vaatasin Kallaste /Torila/ masti kuni 25. maini. 20-dal mail oli tugevus veel 58% , 25. mail oli 32%ja 26. mai õhtul tuli kiri ette, et signaali pole! Kasutasin antenni Televes PRO 45. Kuna antennenn oli talv läbi ülevel ja kevadeks olid peegeldi/reflektori/ alumised plast osad need oranžid/ alla kukkukunud , arvasin, et viga antennis- kuigi näitas ju ja peegeldi alumiinosad kõik paigas, ostsin Oomi poest uue antenni VLS-UHF52L. Ka see ei näita midagi.
Helistasin mitmeid kordi tasuta tv numbrile ja sealt öeldi, et Kohtla Nõmme peab näitama, kui ei siis Koeru- no mõelge ometi! Nendel jah kaardil omad sirkliga veetud levialad- no kuulge, looduses on ju mäed orud ja metsad! Ja et Kallaste ei ulatu kuidagi sinna -see on võimatu! Et ju siis on mingid peegeldused. Ma ei tea milleks see number üldse on kui nõu ei saa.
Täna helistasin Jõhvis asuvale firmale Poljus ja sealt öeldi, et nad Kurus palju antenne üles pannud ja Kohtla-Nõmme sinna ei levi, suured metsad ja miski veel segab- ainus võimalus on Kallaste- kui saab, või vaadata Slantsõ-st vene kanaleid. Mehed oma piirkonnaga kursis! Peale seda küsisin asja tasuta tv numbrilt üle ja seal raiuti nagu rauda, et Kohtla-Nõmme peab tulema.
KAS KEEGI OSKAKS NÕU ANDA, MIDA EDASI TEHA, ET PILT JÄLLE TELEKASSE JÕUAKS?

Aitäh!

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 8.1 Firefox
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas Dijital » 17:58, 09 Juun 2016

Kas mingeid mobiilisaatjaid pole sinna kanti paigaldatud vahepeal? Kaabeldus ikka korras?
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    Ubuntu Firefox
On tänatud: 18 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas Plinn » 19:29, 09 Juun 2016

Ja millega vaadatakse - kas sisseehitatud digituuneriga telekaga või eraldi digiboksi vahendusel? Kuidas teised sealkandis telekat näevad? Ehk on võimalik kelleltki katsetamiseks laenata toimivat digiboksi?
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 20:24, 09 Juun 2016

Aitäh vastajatele!
Mobiilisaatjaid pole viimastel aastatel lisandunud, viimane Kauksi ja Vasknarva ristis.
Kaabeldus sai uus /igaksjuhuks/ koos uue antenniga ja uuel antennil on see 4G filter ka sees. Vana TELEVES pro 45 on ka veel üleval.
Vaadanud olen digiboksiga dBOX R-100 ja telekas on väike kineskooptelekas. Väga hästi näitab!
Naabreid, kes telekat vaatavad pole sel aastal veel näinud, on need kes loobusid TV-st peale digi tv tulekut. Üks võttis eelmine aasta veel antenni maha.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


rootsikunn
Digivanake
Postitusi: 1299
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Windows 10 Spartan
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 201 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas rootsikunn » 20:29, 09 Juun 2016

Kui rehaga ei saa siis võiks proovida https://www.telia.ee/era/kodu :wink:

kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 20:37, 09 Juun 2016

Ah-jaa kasutusel on ka antennipistiku taha käiv 18dB antennivõimendi....ja digiboksi antennitoide /5V/ on ka sisse lülitatud, võimendi jaoks.
Proovinud olen ka ilma selle anteenivõimenduspulgata.

kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 20:46, 09 Juun 2016

rootsikunn kirjutas:Kui rehaga ei saa siis võiks proovida https://www.telia.ee/era/kodu :wink:


Huvitav, mks peipsiäärset Kuru ei saa valida, mobiililevi kõikides võrkudes on seal väga hea

rootsikunn
Digivanake
Postitusi: 1299
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Windows 10 Spartan
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 201 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas rootsikunn » 20:58, 09 Juun 2016

kunts kirjutas:Huvitav, mks peipsiäärset Kuru ei saa valida, mobiililevi kõikides võrkudes on seal väga hea

Alusta maja või talu nimega..ja lõpuks võib juu helistada numbrile:123

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    Windows 8.1 Firefox
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas Dijital » 21:15, 09 Juun 2016

kunts kirjutas:Ah-jaa kasutusel on ka antennipistiku taha käiv 18dB antennivõimendi....ja digiboksi antennitoide /5V/ on ka sisse lülitatud, võimendi jaoks.
Proovinud olen ka ilma selle anteenivõimenduspulgata.

Milline see võimendi on? Proovi ka ilma. Mul oli ka üks võimendi, millel peal kiri, et 5V-18V pinget vaja tööks, aga tegelikult jäi 5V väheks, mille tõttu boks arvas, et ma võiks antenni ka taha panna. Kas signaali nivood ka digiboksis kuskil näed?
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 22:14, 09 Juun 2016

Dijital kirjutas:
kunts kirjutas:Ah-jaa kasutusel on ka antennipistiku taha käiv 18dB antennivõimendi....ja digiboksi antennitoide /5V/ on ka sisse lülitatud, võimendi jaoks.
Proovinud olen ka ilma selle anteenivõimenduspulgata.


Milline see võimendi on? Proovi ka ilma. Mul oli ka üks võimendi, millel peal kiri, et 5V-18V pinget vaja tööks, aga tegelikult jäi 5V väheks, mille tõttu boks arvas, et ma võiks antenni ka taha panna. Kas signaali nivood ka digiboksis kuskil näed?


Proovinud olen ka ilma antennivõimenduseta ja siis olen ka võimendi toite välja lülitanud, ja proovinud ka toitega vahet pole
Võimendi on pulga kujuline- käib F- liidese külge- peal on DVB-T võimendi 18dB
Signaali tugevust ja kvaliteeti näen ainult TV ekraanilt

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    Ubuntu Firefox
On tänatud: 18 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas Plinn » 15:56, 10 Juun 2016

kunts kirjutas:
kunts kirjutas:Ah-jaa kasutusel on ka antennipistiku taha käiv 18dB antennivõimendi....ja digiboksi antennitoide /5V/ on ka sisse lülitatud, võimendi jaoks.
Proovinud olen ka ilma selle anteenivõimenduspulgata.
...
Proovinud olen ka ilma antennivõimenduseta ja siis olen ka võimendi toite välja lülitanud, ja proovinud ka toitega vahet pole
Võimendi on pulga kujuline- käib F- liidese külge- peal on DVB-T võimendi 18dB
Signaali tugevust ja kvaliteeti näen ainult TV ekraanilt

Võimendi ei peaks olema antennipistiku taga vaid võimalikult antenni juures ja alles sealt tuleb pikk kaabel vastuvõtjasse. Nii jõuab kaablisse juba võimendatud, antennist saadud, kasulik signaal ja see on tugevam võimalikest müradest, mida kaabel ise on ümbritsevast eetrist vastu võtnud. Alles antennipistiku juurde paigaldatud võimendi võimendab ka kaablisse imbunud häired ja ei paranda signaali/müra suhet. Näruma kaabli ja tugevate häirijate korral võib mõni võimendi üldse ainult müradega tegeldagi..
Kas olemasolevat digiboksi ja võimendit kusagil garanteeritud leviga oludes testida pole võimalik?
Viimati muutis Plinn, 19:12, 10 Juun 2016, muudetud 1 kord kokku.
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Sulev
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 15:50, 30 Okt 2015
    Windows Vista Firefox

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas Sulev » 18:13, 10 Juun 2016

Kas antenni kõrgemale tõsta ei anna?

Kasutaja avatar
kalamaja
Entusiast
Postitusi: 255
Liitunud: 03:00, 01 Okt 2006
    Windows XP Chrome
On tänanud: 22 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kalamaja » 11:48, 11 Juun 2016

Signaali aeglane kadumine viitaks nagu mingi kontakti halvenemisele- tuleks kogu kaabeldus viimase vindini demonteerida ja uuesti kokku lapata,vaevalt,et Kallaste mastis lepestokki muudeti .
Kas Koeru pealt pole mingit lootust,kas Slantsy signaal kuidagi tuleb,muidugi Kallaste poole ainult veetasandik ja ei midagi muud,ideaalne levimine ,samamoodi on Kihnus saatja ,et edelanurga rannikut, kus ka metsad ees teenindada
PS Lisaks veel,et minimaalse võimalisena on veel see,et mai lõpul jalutas siin ringi tropolevi mitmeid kordi ja sellel ajal võib selliste mitte eriti tugevate kohalike signaalidega juhtuda igasugu seiklusi nii paariks tunniks,kuid mingi variant on ka see, kuna eelpoolkirjeldatud vastuvõtt pole veel dx aga juba kuulub mittegaranteeritud vastuvõttu kategooriasse
Viimati muutis kalamaja, 12:48, 11 Juun 2016, muudetud 1 kord kokku.

kunts
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 15:42, 09 Juun 2016
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 1 kord

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kunts » 12:44, 11 Juun 2016

Digiboksi kontrollisin Tartus, Valgjärve mast on nii tugev, et võimendi andis ainult väääga väikese kvaliteedi tõusu, signaali tugevus oli mõlemal juhul maksimum. Aga järgmine nädalavahetus proovin selle Slantsy ära, lihtsalt , et kas sealt tuleb midagi. Ma peres ainuke kes vene keelt tonksab, nii et pikaajaliselt pole sest kasu.
Antenn on umbes 10-12 meetri kõrgusel, kui kõrgemale tõsta siis on otsapidi juba mändide rohelus ees. Ja ega masti konstruktsioon ka ei võimalda- puitmast.
Aga tänan kaasamõtlemast! Vahel võib tulla häid ideesähvakaid.

Kasutaja avatar
kalamaja
Entusiast
Postitusi: 255
Liitunud: 03:00, 01 Okt 2006
    Windows XP Chrome
On tänanud: 22 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pilt kadunud

PostitusPostitas kalamaja » 13:40, 11 Juun 2016

Ida poolt peaks Slantsy mux1 olema 30 kanalil ja Oudova Trutnevo mastist mux1 24 kanalil,seal on 182 m ja 5 kW.
Aga sealt ju T2-s vist...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 38 külalist