Võrguketta ühendamine

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas gasth404 » 10:36, 12 Nov 2014

Tekkis idee, et kuna erinevad salvestused ja failid olid erinevates seadmetes, panen nad kokku ühele välisele kettale ja ühendan selle ruuteriga. Mõtlesin et siis on nad igal ajal igast kohast kättesaadavad.
Põhimõtteliselt läks kõik ilusti tööle, nii arvutid kui smart telekad leidsid selle NAS kohe üles aga VuDuo-le ei suuda kuidagi teda külge haakida. Saan küll teha nii et arvutiga kopeerin Vu siseselt kettalt NAS-le ja vastupidi, aga ta peaks ju suutma selle välise NAS ketta samuti külge mount-ida nagu sisemise. :?:
BH -s on sees plugin: Network Drive Setup, mis teoreetiliselt peaks toimima nii: et kirjutad Server reale võrguketta nime ja valid mount ning edasi toimetab ise. Praktikas proovisin nii nime kui võrguaadressi kui mõlemaga koos igasuguseid erinevaid kombinatsioone, tulemuseks viskab ekraanile please wait ja jääbki ootama. Ega keegi ei kasuta ruuteri külge ühendatud sisemist võrguketast või järsu on kellegil mõtteid kuidas veel proovida?
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas valgekotkas » 14:30, 12 Nov 2014

gasth404 kirjutas:... või järsu on kellegil mõtteid kuidas veel proovida?
praegu jääb tunne, et see on sul lihtsalt BH lombakuses kinni - proovi mõne teise tegija softi ;) - nähtud seda küll kus mingi versiooni puhul ei saada isegi sisemise ketta haakimisega hakkama, selmet siis võrgukettaga :)
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas gasth404 » 15:39, 12 Nov 2014

valgekotkas kirjutas:praegu jääb tunne, et see on sul lihtsalt BH lombakuses kinni - proovi mõne teise tegija softi ;) - nähtud seda küll kus mingi versiooni puhul ei saada isegi sisemise ketta haakimisega hakkama, selmet siis võrgukettaga :)
Hakkas endal ka juba tekkima sama tunne :)

Kuskil neti avarustes oli vihje:
Have you enabled the required network options?
Menu -> Setup -> System -> Network? NFS &/or Samba
Proovin kas leian BH softist sellise koha üles aga kui ikkagi ei saa toimima proovin PL-iga.
Kas peaks PL-le mingi plugina otsima või see mount tal menüüdes sees?
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas admin » 21:13, 15 Nov 2014

Kõige viimane BH(2.1.1) saab Unol küll kõigega ilusti hakkama ja midagi eraldi kusagilt lubama ei pea. Haagib külge nii NAS kui linuxi masinas olevad kettad.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas dreamants » 16:54, 15 Jaan 2015

Ma olen ka siin hädas solo2-le võrguketta külge haakimisega. Teadmised võrgundusest ka üsna põdurad. Kettaks Synology DS214. Windowsiga, Linuxiga(Mint17), Androidiga kõigega saan ligi aga VU-ga ei saa. Olen proovinud OpenATV-d, BH ja ka VIX'i. Mount Manageriga ühendades näitab nagu ketas oleks küljes(muutub roheliseks) aga kataloogid jäävad punaseks. Äkki keegi targem mees oskab vihjeid anda. Minu juhe jookseb kokku - kõik teised pääsevad ju ligi, miks VU ei pääse? Paar päeva siin juba googeldades abi otsinud aga miski pole aidanud.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas dreamants » 10:41, 16 Jaan 2015

Mingi lahendus nüüd leitud, natuke tarkust jälle juures. Installisin OpenATV-sse DLNA/uPnP Browser'i. Selle abil pääsen võrguketta jagatud kataloogidele ligi. Aga NFS-iga ei saa, kuigi näitab küll, et ketas on haagitud.

kuutamo
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09:21, 30 Okt 2012
    unknown unknown

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas kuutamo » 17:46, 16 Jaan 2015

Olin sama probleemi ees. Siis leidsin Openatv foorumist lahenduse.
Lähed Synology "Shared Folder" sealt valid kausta mida tahad jagada. Seejärel valid selle kausta valikutest "NFS Permissions" ja lisad sinna oma solo2 ip aadressi.

jaank
Entusiast
Postitusi: 112
Liitunud: 14:19, 01 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas jaank » 18:43, 16 Jaan 2015

Ubuntuga sai Synology külge haakida päris kenasti, VUga pole veel proovinud.
Ise toimiks nii:

1) Säti NFS õigused. Synologyga on see paras jura, õnneks googeldades on õpetused olemas. Korraga ei saa jagada tervet NASi vaid ainult ühte kausta.
Õigustesse lisa ip-ks soovitavalt 192.168.1.* , et kõik sisevõrgus asuvad asjad oleks lubatud ühendada. Võid lisada ka VU konktreetse ip.
2) etc/fstab faili lisa sama rida mis kasutusel Linuxi samas failis. Midagi sellist:

Kood: Vali kõik

mount -t nfs -o rw,nolock 192.168.0.1:/volume2/dreambox /media/net

192.168.0.1:/volume2/dreambox asemel peaks siis valima kausta kuhu kausta Synologys ta moundib.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas dreamants » 20:16, 16 Jaan 2015

kuutamo kirjutas:Olin sama probleemi ees. Siis leidsin Openatv foorumist lahenduse.
Lähed Synology "Shared Folder" sealt valid kausta mida tahad jagada. Seejärel valid selle kausta valikutest "NFS Permissions" ja lisad sinna oma solo2 ip aadressi.

See kõik on tehtud Synology kodulehe "How to..." õpetuse järgi. Ka jaanik'u soovitatu ei aita. Igatahes tänan vihjete eest, uurin edasi.

jaank
Entusiast
Postitusi: 112
Liitunud: 14:19, 01 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas jaank » 22:18, 16 Jaan 2015

Proovin enda oma NFSiga täna külge haakida.
Selle DLNAga on jama see, et peab Synil laskma kõik failid ära indekseerida, et nad seal esineks, millega ma eriti tegelda ei viitsi.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas gasth404 » 07:56, 17 Jaan 2015

kuutamo kirjutas:Olin sama probleemi ees. Siis leidsin Openatv foorumist lahenduse.
Lähed Synology "Shared Folder" sealt valid kausta mida tahad jagada. Seejärel valid selle kausta valikutest "NFS Permissions" ja lisad sinna oma solo2 ip aadressi.

Tänan, kausta lisamine tõepoolest aitas :) Tegelikult sain ma juba esimene kord lõpuks VuDuo2-ga võrgukettale ligi aga siis pidi ketta Secure Folder Access Off panema. Sel juhul polnud kausta vaja määrata aga kui on panin kadus ligipääs ära. Ega ma seda siis eriti ei viitsinud rohkem proovida sest see BH sees olev meediamängija mulle ei sobinud. Oleks tahtnud varianti millega oleks saanud otse võrgukettale salvestada või vähemalt kopeerida VuDuo sees olevalt kettalt võrgukettale, aga seda funktsiooni seal polnud.
BH-ga siis määrasin kõigepealt võrgu menüüst haakepunkti ja siis ühendasin võrguketta ning meediamängijasse tekkis võrguketta kataloog.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Võrguketta ühendamine

PostitusPostitas dreamants » 10:36, 17 Jaan 2015

Tänud ka minu poolt. Suure pusimise peale kõik see mida soovisin saavutada on saavutatud, nimelt võrgukettale salvestama. Killuke tarkust ka jälle juures.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist