Head helivõimendid

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Head helivõimendid

PostitusPostitas 0000 » 18:39, 20 Juun 2014

Tahaks uue väikse võimendusega võimendi leida. Kui on selles osas ettepanekuid, siis laske tulla. Võim võiks olla väike (nii mõõtmetelt kui võimsuselt) kuid võimalikult kvaliteetne. Raske ülesanne aga ootan viiteid :-)

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas satik » 18:57, 20 Juun 2014

http://www.bakoonproducts.com/en/product/amp-12r/
http://www.bakoonproducts.com/review/ak ... interview/

Arvatavasti sellest kvaliteetsemat võimendit ei leia. Kui on reaalne huvi, siis võibolla saab teda ka Maarjamaal kuulata.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas 0000 » 19:58, 20 Juun 2014

Näeb kaunis põnev välja, huvitav, kus sellist siis näha saaks?

Ma ise mõtlesin midagi sellist:
http://www.serveurlibre.com/alban/telec ... /A100F.pdf
Aga eks see on loomulikult tootmisest maas ja käisin ka EW Sound&Lightist läbi aga seal valitses täna kahjuks ikaldus. :-(

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas satik » 20:37, 20 Juun 2014


Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas Henkka » 21:03, 20 Juun 2014

Selle jaapanlase intervjuud oli väga kosutav lugeda.
Soovitan soojalt!

Negatiivne tagasiside võimendis ei pruugi tõesti mõneski mõttes hea olla.
Pean mõtlema, kui palju sellest asjast enda õpilastele edasi rääkida.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas 0000 » 22:33, 20 Juun 2014

Ma vist vaatan Hi-Fi klubisse:
http://hifi.ee/html/tooted.html
Aga seal vaja kohal käia. See satiku hind on liiga kirves minule :-(
Asi võib ju seda väärt olla aga igal asjal on mõistlikkuse piir ja see hind ei ole mõistlik, vähemalt minule mitte.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas satik » 23:16, 20 Juun 2014

Tegemist ei ole satiku hinnaga vaid toode on nii EU piires hinnastatud. Kui vaatad seal lehel menüüs valikuid, võid leida demo seadme väljaspoolt EUd vaat et poole odavamalt... ise tood ära näiteks.

Mul on olemas mõned skeemid SATRI edasiarenduste kohta, mille juures saan nentida et mõnigi OP võimendi on ka suuremate moonutustega kui see võim nimivõimsusel - neli nulli peale koma... Aga ma pole leidnud kedagi kellega söandaks selliste tegemist ette võtta. Tegemist oleks käsitööga kuid hind saaks jääda ka kolmekohaliseks.
Kui on hea skeem ja PCB joonis, siis paraku on oht et need pannakse lihtviisil edasi teenima nagu hiinlased teevad - teevad õigele tellijale ja samas kõrvalt tehakse kellele iganes, kes küsida oskab.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas 0000 » 23:17, 20 Juun 2014

Aga seda ma ju küsisingi, et pakkuge mõistlik variant.
Ja mõistlik ei ole ka 75 EUR maksev skytronic, mis parameetrite järgi justnagu sobiks, saadaval Oomipoes ;-)
Ootan seega head võimendi vihjet endiselt (seni kuni ma seda ise veel leidnud ei ole).
Tingimused- võimalikult kvaliteetne/moonutuste vaba. Stereo, mitte mingi raadiote ja dolbajoobidega, see on peatingimus. Edasi väiksed mõõtmed. Võimendus võiks olla mingi 50 W lineaarselt. Ja lõpuks hind. Aga hinna piir on kahjuks mitte üle 600 EUR ja soovitavalt ikka võimalikult vähem.
Viimati muutis 0000, 23:28, 20 Juun 2014, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas satik » 23:27, 20 Juun 2014

Jahah, varem olid tingimused lihtsamad -
0000 kirjutas: Võim võiks olla väike (nii mõõtmetelt kui võimsuselt) kuid võimalikult kvaliteetne.

:lol:
Ma olen mõnikord ka varem mõnda asja soovitanud ja peaaegu sõimata saanud et liig odavat pakkusin. Eks siis viitan lae ära ja sealt igaüks ise vaatab kuhu ulatab.

Aga hakkame parem niipidi vaatama - mis on source ja mitu neid olla võiks? Kas VOL peab olema puldiga? Kas võib olla tavaline pote või peaks olema attenuaator?
Kõlarite järgi pakun et piisav oleka ka GainClone LM3886 baasil, kuni 50W kanalisse. Sama sõber võiks selle ära teha ma arvan...

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas 0000 » 23:30, 20 Juun 2014

Ega see soovitus oli Sul huvitav, tegelikult :-) aga selline hind jääb unistuseks.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas Henkka » 00:32, 21 Juun 2014

satik kirjutas:Tegemist ei ole satiku hinnaga vaid toode on nii EU piires hinnastatud. Kui vaatad seal lehel menüüs valikuid, võid leida demo seadme väljaspoolt EUd vaat et poole odavamalt... ise tood ära näiteks.

Mul on olemas mõned skeemid SATRI edasiarenduste kohta, mille juures saan nentida et mõnigi OP võimendi on ka suuremate moonutustega kui see võim nimivõimsusel - neli nulli peale koma... Aga ma pole leidnud kedagi kellega söandaks selliste tegemist ette võtta. Tegemist oleks käsitööga kuid hind saaks jääda ka kolmekohaliseks.
Kui on hea skeem ja PCB joonis, siis paraku on oht et need pannakse lihtviisil edasi teenima nagu hiinlased teevad - teevad õigele tellijale ja samas kõrvalt tehakse kellele iganes, kes küsida oskab.


Seda et...
tuletan meelde et OP võimendi töötab ainult negatiivse tagasiside puhul. !!!!!
Ja see on üsna jõhker negatiivne tagasiside, sedavõrd et OPvõimendi enda tegeliku võimenduse võime rahulikult arvestamata jätta...

Ma ei ole selle SATRI skeemitehnoloogiat näinud, aga toetudes väljatöötaja intervjuule, on tal päris õiged ideed (mis puudutab ajaliste nihete korrektsiooni/vältimist).
Natuke paneb mind kõhklema asi et vennike väidab voolu kaudu tüürimise palju parema olema kui pinge kaudu tüürimise... või sain ma lihtsalt valesti asjast aru.

Kui tal toodetele ostjaid on, siis on ju hea.

Kuivõrd täpsemaid skeeme pole saada, on see minu jutt siin lihtsalt üks IMHO arvamuseavaldus :roll:

Vabandan kui midagi väga lolli väljendasin ning palun siis ka see lollus lahti seletada.
Kõik saavad targemaks :mrgreen:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas satik » 02:48, 21 Juun 2014

Jah muidugi, kui OP on analoogvõimendiks sätitud. Nii ma ka mõtlesin enda öeldut, et SATRI Ver X moonutab vähem kui mõnigi audiolülitusse pandud operatsioonvõimendi mis toodetud chipina ja nagu Henkka täiendas, kasutab siis tugevat tagasisidet. Teisiti ei saaks kahjuks.

Märkimisväärne on lihtsalt see et enamasti OP ehk tegelikult OV moonutab reeglina vähem kui terviklik võimsusvõimendi. SATRI aga moonutab tavalisest võisusvõimendist mitme järgu võrra vähem, selliselt siis ka mõnestki OV võimendist vähem.

Vooluülekande ja -võimendusega on teisedki peale SATRI tegelenud, Krell C.A.S.T. ja Sony ACT tehnikad näiteks ( http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... y-cmt.html ), idee ise aga on juba 1968 avalikult esitatud, nii et see jaapanlane on tegelikult olemasolnud ideed kõvasti poleerinud lihtsalt.

Tagasisideta võimendid ei ole aga üldiselt väga uus nähtus, neid on ka varem ning lähemal tehtud. Näiteks Taanis Millennium XP, mida toodeti väikeseeriana käsitööna. Kasutati äärmiselt kvaliteetseid komponente, parimaid mida toodetud on ning tehnilised näitajad olidki suurepärased.
http://www.lcaudio.com/index.php?page=31

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas Henkka » 07:52, 21 Juun 2014

Vooluallikate kohta lühiinfo http://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%BCsivooluallikas
loomulikult meil ei ole tegu püsivooluallikaga, vaid ikka audio taktis muutuva voolu allikaga... :mrgreen: aga ideaalsel juhul tõesti peaks igasugused kaablijamad põhimõtteliselt välistatud olema, kuivõrd vooluallika sisetakistus peaks olema lõpmatult suur (teoreetiliselt) , nüüd paneme selle vooluallika voolu muutuma audio taktis ning asi ongi lahendatud...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: JBL Control1 Pro

PostitusPostitas Henkka » 08:16, 21 Juun 2014

satik kirjutas:Tagasisideta võimendid ei ole aga üldiselt väga uus nähtus, neid on ka varem ning lähemal tehtud. Näiteks Taanis Millennium XP, mida toodeti väikeseeriana käsitööna. Kasutati äärmiselt kvaliteetseid komponente, parimaid mida toodetud on ning tehnilised näitajad olidki suurepärased.
http://www.lcaudio.com/index.php?page=31


Aitäh satik
see on väga tänuväärne lugemine.
Soovitan ka skeemi lähemalt vaadata (khmmmm... ilmselt järeletegemise vältimiseks on seal üht-teist tahtlikult varjatud, näiteks on miskised vooluallikad joonistatud dif.astmete jaoks ja on ka muud "huvitavat" - jabur skeem kohe suurest sildist paremal, mis ilmselt toimib mingi mittelineaarse takistina...ja miskipärast on üks transistor pandud dioodlülitusse - ilmselt on ta siis väljundtranssidega sama radiaatori peal?),
hea materjal huvilistele lugeda ja järele mõelda ikkagi :mrgreen:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Head helivõimendid

PostitusPostitas satik » 11:25, 21 Juun 2014

See võimendi on isegi Eestis järele tehtud muide, tegijaks Sulo Kallas, kui keegi teab 8).

Tegelik skeem on mul olemas, see ei ole teps mitte nii lihtsakoeline nagu põhimõtteline joonis näitab. See dioodtransistor on jõudevoolu stabilisaator, mille tegelik juhtvool saabub eraldi moodulist nimega DC Servo, mis omakorda saab osa juhtsignaalist võimendi väljundist läbi 1M takisti.
Mu oma igapäevane võimendi on põhimõtteliselt samade juppidega, v.a. S1D ja S2D transid (sest neid aastal 1992 ei toodetudki veel) ja minu lahenduses läheb voolustabilisaatori juhtimiseks samuti väljundist takk, seekord 56k, ülejäänud võimendi on samuti ilma tagasisideta. Mul on ka diffaste lahendatud nii et seda saaks tüürida n.ö. RCA signaaliga, mitte balanseeritud signaaliga :) . Nagu ma kunagi vist olen kirjutanud, siis sellest võimust käib isegi Composite video signaal VÄRVILISENA läbi, seega kasutatav sagedusriba ulatub ikka mitme megahertsini.
Toitepinge on samuti +/-63V ning kasutusel need Sankeni lõputransid, öeldud on et 8 oomiga on võimsus 100W, 4 oomiga 150W ja välja kannatab ka 1 oomist koormust, praegused kõlarid on miskit 2,7 oomi Re järgi... On tunda et tegelikult on võimsust tiba rohkem.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist