Teleka pildi kalibreerimine

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 23:31, 22 Aug 2013

Kui on jäänud mulje, et ma ei tea kalibreerimisest midagi, siis see pole õige arusaam.
Ma olen teadnud ja tean suurepäraselt kalibreeimise mõtet, kuid....

Öelda, et tehaseseadistus on täitsa "mööda", sellega ei saa nõustuda, sest see on kesktee (kirik keset küla). Inimesed on väga erineva maitsega - ühtedele meeldivad vähemsügavad/vähemeredad värvid ja teistele just vastupidi.
Suured erinevused on juba rahvuste, piirkondade [Euroopa, Idamaad (Jaapan, Hiina jt.), Aafrika jne.] vahel.
Peale selle inimeste individuaalsed erinevused, värvide nägemise vead jne.
Eelpool öeldu tõttu ei oma kalibreerimine neile mingit tähtsust, st. isegi pole vastuvõetav.
Ütlen veelkord, et kalibreerimine ei taga tõelist väärtust - värvide tõetruudust.

Heleduse suhtes olen samal seisukohal. Mingil juhul ei tohi muuta musta halliks ega halli mustaks, sest need oleks suured moonutused.

Mina hindan inimeste vabadust sättida seaded oma soovi järgi.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 00:32, 23 Aug 2013

elit kirjutas:Eelpool öeldu tõttu ei oma kalibreerimine neile mingit tähtsust, st. isegi pole vastuvõetav.
Ütlen veelkord, et kalibreerimine ei taga tõelist väärtust - värvide tõetruudust.

Heleduse suhtes olen samal seisukohal. Mingil juhul ei tohi muuta musta halliks ega halli mustaks, sest need oleks suured moonutused.

Mina hindan inimeste vabadust panna oma soovi järgi.

Kokkuvõttes, profi- ja ekspertseadistused ei ole mitte alati "parima" seadistuse etaloniks kõigile vaid eeskätt ikkagi friikidele, nagu audiofiilid oma helisüsateemi ehitamisel ja parendamisel kõike näpuga järge ajavad. .

Ma arvan kah, et isegi kui filmi kunstilise ja lavastusliku osa suhtes ka režissöör tahabki midagi öelda, siis ei tähenda see, seda, et seda peab vaatama ekspertseadete järgi. Minu meelest on tobe see, et kui vaatad filmi, pead valima kindlasti mingi Kino või filmirežiimi, niikui hakkad uudiseid vaatama, lappad menüüst jälle mingile standard või eco režiimile. Nii ikka ei saa. See pole telekavaatamine, kui iga 2 tunni tagant pead seaded uuesti valima. Ma ei hakka ju kinorežiimis uudiseid või talkshow`d vaatama.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 20:18, 23 Aug 2013

descite kirjutas:Olles ise kalibrerinud oma panasonicu vt30't vastava seadmega, võin öelda, et vahe tehaseseadetega on suur. Olen proovinud ka netist leitud seadetega, kuid nendega ei ole tulemus ligilähedaseltki sama, kui aparadiga kalibreerimise tulemus. Iga paneel on siiski erinev ja tulemust mõjutab ka vaatmiskeskkond.

Räägi vähe täpsemalt, mis aparaadiga, kes tegi, palju maksis, kui siia ei taha panna seda infot saada mulle PS.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 20:34, 23 Aug 2013

elit kirjutas:Inimesed on väga erineva maitsega - ühtedele meeldivad vähemsügavad/vähemeredad värvid ja teistele just vastupidi.
...
Peale selle inimeste individuaalsed erinevused, värvide nägemise vead jne.
Eelpool öeldu tõttu ei oma kalibreerimine neile mingit tähtsust, st. isegi pole vastuvõetav.
Ütlen veelkord, et kalibreerimine ei taga tõelist väärtust - värvide tõetruudust.
...
Mina hindan inimeste vabadust sättida seaded oma soovi järgi.


Kui siin juba audiofiilsus läbi käis (olen sellest mitte väga kaugelt mööda käinud), siis mina võrdleks sind rullnokaga, kes kuulab bass ja kõrged põhja keeratult ja seletab kõigile, et nii on tema arust parim, ainult sina teeda seda sama teleka pildi suhtes.

Sinu toodud seadate tabelis on Profi ja Profi flat panels HD ilmselt kalibreerimisel saadud ja need erinevad oluliselt sinu kasutatutest.
Eriti arusamatud on sinu seadetes teravus 65, musta korrektsioon keskmine, täpsem kontrast kesmine, detailide võimendamine kõrge ja servade võimendamine kõrge. Pole kuigi mõistlik neid seadeid sellisena kasutada ja kunstlikult pilti moonutada.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas sanders » 20:54, 23 Aug 2013

Kui talvel teleka ostsin, hakkasin ka kohe hoolega kruttima, iseloom on selline, näpud kohe sügelevad igasugu tehnikavärkide kõhtu ronima. Kord kui oli vaja tehaseseaded taastada, imestasin ise ka kui ilusaks pilt läks - nii jäigi, enam midagi muutma ei kipu

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 22:09, 23 Aug 2013

moij
Kuule, mida Sinule ütlen. Sinu jutt tundub tühja targutamisena, sest ilmselt pole neid variante reaalselt proovinud.
Ma olen proovinud, peale nelja kirjeldatud variandi, veel mitukümmend muud enda varianti ja mul on selge ettekujutus, mis-mida-kuidas ka kombinatsioonidena mõjutab. Täna olen proovinud nelja.
Muuseas, praegu on peal Profi flat panels HD, milles tuli kohe teha muudatused:
- heledust oli üleliia ja tuli panna 57 asemele 47
- värve oli vähe (pilt liiga lahja) ja panin 50 asemele 63.
Veel tuleb muuta:
- teravus 50...60 peale, kuna 1920x1080 puhul jääb teravusest puudu. Madalamate resode puhul poleks vaja muuta
- vaja on lisada musta korrektsiooni.
Detailide ja servade korrektsiooniga võib leppida.
Üllatusena jäi valge bilanss heaks.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 22:15, 23 Aug 2013

See eest, pole musta ollagi... LCD puhul, mis sest, et LED...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 22:25, 23 Aug 2013

sanders kirjutas:Kui talvel teleka ostsin, hakkasin ka kohe hoolega kruttima, iseloom on selline, näpud kohe sügelevad igasugu tehnikavärkide kõhtu ronima. Kord kui oli vaja tehaseseaded taastada, imestasin ise ka kui ilusaks pilt läks - nii jäigi, enam midagi muutma ei kipu

Tehaseseade ongi kontrastne,erksate värvidega, et inimesele teleri koju toomisel (poe demoseadeid ei maksa üldse arvestada) tekitada positiivseid emotsioone a la` "vau milline selge ja ilusate värvidega pilt".
Kui aga tahad tehaseaseadest erinevat pilti, pead timmima- minu jaoks on nr1 energiasääst. Oleks plasmaga võimalik samamoodi säästa, ehk oleks isegi selle peale mõelnud...
Viimati muutis Energizer, 22:34, 23 Aug 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 22:34, 23 Aug 2013

tigekala kirjutas:See eest, pole musta ollagi... LCD puhul, mis sest, et LED...

LED on kompromiss energiasäästu ja musta värvi sügavuse vahel.Olen täitsa nõus. Samas LED on enamasti teadlik valik neile, kes otsivad odavamat või energiasäästlikumat lahendust. Olgu siis ohvriks musta sügavus.
Endal vähemasti 42" paneel on Direct LED mudel, mitte Edge LED- ekraan on vähemasti ühtlaselt valgustatud. Kuigi jah lokaalset hämardamist ei saa kasutada. Pidavat olema enamasti kas puudu või mõne erandiga seadistatav service menüüst.
Viimati muutis Energizer, 22:50, 23 Aug 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 22:40, 23 Aug 2013

Musta on igati piisavalt.

Muuseas, paegu on 4,8E (112 UKRAINE SD) 10806H 30000 peal testtabel MACTEST 103.
Kellel on võimalust - vaadake.

Selle tabeli abil saab muu kõrval väga hästi hinnata teleri valget ja musta.
Tabeli must ei ole vähimalgi tajutaval määral kehvem, kui teleri paneeli must äär, Motorola boks jt. Dreanbox on selgelt vähem must.

Sellega olen väga rahul.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 22:50, 23 Aug 2013

elit kirjutas:Musta on igati piisavalt.
Pane mõni keskmise või kõrgema klassi Pana plasma oma LCD/LED kõrvale, siis näed, et musta pole ollagi.
Sul on, kas tumehall, tumelilla, tumepruun või... jne.
Sa ei tea, millest Sa räägid.

elit kirjutas:Sellega olen väga rahul.
Ma eeldan, et Sa vene keelt oskad.
Siin : http://www.hifinews.ru/advices/details/168.htm on üks väga hea jutt antud teema kohta.
NB ! Loe ka kommentaare.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas mustkass » 00:18, 24 Aug 2013

elit kirjutas:Musta on igati piisavalt.

Muuseas, paegu on 4,8E (112 UKRAINE SD) 10806H 30000 peal testtabel MACTEST 103.
Kellel on võimalust - vaadake.



Tegelikult on see test Amos 4.0w satelliidil.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas descite » 10:25, 24 Aug 2013

moij kirjutas:
descite kirjutas:Olles ise kalibrerinud oma panasonicu vt30't vastava seadmega, võin öelda, et vahe tehaseseadetega on suur. Olen proovinud ka netist leitud seadetega, kuid nendega ei ole tulemus ligilähedaseltki sama, kui aparadiga kalibreerimise tulemus. Iga paneel on siiski erinev ja tulemust mõjutab ka vaatmiskeskkond.

Räägi vähe täpsemalt, mis aparaadiga, kes tegi, palju maksis, kui siia ei taha panna seda infot saada mulle PS.


aga just nimet ise. viimati i1 display pro nimelise aparaatusega. Kasutades calman 4 softi ja seal olemas olevat workflow'd.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 13:27, 24 Aug 2013

i1 display pro ja Calman 4 on sinu omanduses siiani?

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 13:37, 24 Aug 2013

elit kirjutas:Muuseas, paegu on 4,8E (112 UKRAINE SD) 10806H 30000 peal testtabel MACTEST 103.

Mis sa piinad ennast selliste tabelitega, tõmba mp4 formaatis hulka parem asi http://www.wuala.com/alluringreality/Public/MP4-2c.7z paki mälupulgale lahti, su telekas peaks seda oskama maha mängida küll, seal hulgem igasuguseid testimise ja kalibreerimise pilte, mille järgi saad ka silma järgi üsna hästi pilti paika ajada, just musta, heleduse, valge ja värviküllastuse osas, seletused http://dl.dropbox.com/u/8968806/Patterns-Manual.pdf
Kui mp4 ei sobi, saab sama asja ka BluRay ISO või AVCHD formaadis lehelt http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd ... ation/0_50

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist