Teleri remont

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

Re: Teleri remont

PostitusPostitas kreisi » 09:12, 08 Mai 2012

elit kirjutas:Ma räägin, et ostke Sony, sest ta on üks nendest, kes kasutab kvalteetseid juppe.
Sony LCD-d töötavad hästi.
Kaks koop Sony`t töötasid samuti hästi, kui jätta kõrvale probleemike, et ühel oli SCART-pesa kehvalt joodetud, mille ülejootmine polnud mingi töö.
Küll olen kord ligi nädala jamanud ühe koop Philips`ga (kivide ja transsidega). Teler ei väljunud standby`st. Vea asukoha leidsin kiiresti. Nagu ikka kõigepealt kontroll multimeetriga - kõik olulised jupid olid nagu korras. Aga ei olnud ning alles põhjaliku kontrolliga leidsin vea - ühe dioodi karakteristikud olid muutunud (mida multimeeter ei avastanud). Panin uue ja teler töötas tip-top.
Kõige sagedasemad on lüütide vead just igasugustel odavatel apastraatidel.

Millele su väide tugineb, et sony kasutab kvatiteetseid juppe?

Minu kogemus nii garantii kui tavaremondi puhul seda ei kinnita!
ERR

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas elit » 09:25, 08 Mai 2012

Mina ei ole professionaalne päevast-päeva remontija, kuid minu kogemus on lihtne - mida vähem kurdetakse/pöördutakse, seda töökindlamad seadmed. Enam kedagi jutule ei võta väljaspoolt tuttavateringi.
Võib-olla on Sony sunnitud minema kaasa konkurentsi-võistlusega st. võimalikult madala hinnatasemega ja hakanud kasutama odavamaotsa juppe.

Kasutaja avatar
kapa
Entusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puravere
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Teleri remont

PostitusPostitas kapa » 15:32, 08 Mai 2012

kapa kirjutas:Nädal tagasi tegi samsung, mingi 5 aastat vana LCD sellise vembu,et pilt lihtsalt kadus,aga hääl oli olemas ,siis jätsin paariks tunniks seisma ja ikka pilti ei ole.Jätsin,siis ööks käima ja hommikuks oli pilt ees.(see oli siis pühapäev)Terve nädal mängis ilusti ja reedel minestas uuesti,vist lõplikult.Olen jätnud seisma tundideks ja jätnud jälle käima ööks,aga ei võta pilti ette.(hääl on kogu aeg olnud)Lähen ostan uue pilli kolmapäeval,aga loodan,et siin on mees kes puhub hinge sisse sellelele tõbisele samsungile ka.Hea oleks kui oleks siit lõna poolt nt.tartust keegi.


No nii,pilt jälle täna hommikust saati ees.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Teleri remont

PostitusPostitas martinj » 21:49, 08 Mai 2012

kreisi kirjutas:.....
Millele su väide tugineb, et sony kasutab kvatiteetseid juppe?

Minu kogemus nii garantii kui tavaremondi puhul seda ei kinnita!


Olen tähele pannud, et Sonyl ja sonil on vahe. Kõik sõltub vedamisest. Elektroonikadisainiga tegelev sõber rääkis mulle, et detailidel on olemas "parim enne" kuupäev. Ja loomulikult üritatakse seade nii koostada, et juppide "parim enne" lõppeks veidi pärast garantiiaega.
Enam pole nii, et Rekord 312 ja eelkäijad (muide sellele telekale kuulub venelaste tootmisaja ja tiraažirekord , lõpetati vist alles 90ndate alguses) näitas aastakümneid, vaheta aegajalt lampe.

Tänapäeva asjad ei ole mõeldud kestma.

Edit: link telekale
http://rw6ase.narod.ru/000/tw/rekord_w312.html
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Foorumil
Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas faas » 22:02, 08 Mai 2012

Miks peaks üks moodne lcd või plasma kestma 20 aastat? käinud 5 aastat (kui sedagi) ja ajalugu :) rohkem pole vaja. :)
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas andyman » 23:48, 08 Mai 2012

Eelmine aasta Sony müüs päris pikalt telereid 5 a garantiiga. Nii et vast 2 aastaks pole need telerid mõeldud.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas satik » 00:04, 09 Mai 2012

martinj kirjutas:--- Rekord 312
Edit: link telekale
http://rw6ase.narod.ru/000/tw/rekord_w312.html


Väga lahe telekas oli see. Selle teleka pärast taheti mind koolist välja vista ja ähvardati KGB'sse saatmisega. Oh oli ajad. Lugu järgmine - koolis oli säärane telekas ja ma vaikselt timmisin tema vahesagedused niimoodi ringi et ta hakkas lisaks vene helile ka soome heli mängima, kusjuures väga puhtalt. Ükskord sattus õppealajuss (ausalt, ilge kommunist ja faktiväänaja) sellele telekale peale kui keegi oli ta parajasti soome peale unustanud, ja korras. Hakati uurima, kes torkis, lõpuks jäi näpp minu peale. Ja sadas maha hoiatus - poiss kui me siit leiame hääleploki siis lendad koolist ja lähed KGB uurimisse. Toodi kohale tasemel raadiomehaanik ja kaugsideamatöör (Rints) ja lasti telekas lahti võtta ning plokki otsida...
Muidugi seda ei leitud, Rints tuli pärast ligi kui keegi ei näinud ja patsutas õlale - hästi tehtud. Juhtus see millalgi siis kui breznev viimast korda "kolistas"...

Aga jah, tänased tehnoloogiad pole tehtud nii et peaksid kestma. Ja seda mittekestmist ei õigusta ka ca 5 aastane moraalne vananemine mitte kuidagi.

Kasutaja avatar
andyman
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 12:51, 21 Apr 2008
Asukoht: Tln
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas andyman » 00:33, 09 Mai 2012

satik kirjutas:Väga lahe telekas oli see. Selle teleka pärast taheti mind koolist välja vista ja ähvardati KGB'sse saatmisega. Oh oli ajad. Lugu järgmine - koolis oli säärane telekas ja ma vaikselt timmisin tema vahesagedused niimoodi ringi et ta hakkas lisaks vene helile ka soome heli mängima, kusjuures väga puhtalt. Ükskord sattus õppealajuss (ausalt, ilge kommunist ja faktiväänaja) sellele telekale peale kui keegi oli ta parajasti soome peale unustanud, ja korras. Hakati uurima, kes torkis, lõpuks jäi näpp minu peale. Ja sadas maha hoiatus - poiss kui me siit leiame hääleploki siis lendad koolist ja lähed KGB uurimisse. Toodi kohale tasemel raadiomehaanik ja kaugsideamatöör (Rints) ja lasti telekas lahti võtta ning plokki otsida...
Muidugi seda ei leitud, Rints tuli pärast ligi kui keegi ei näinud ja patsutas õlale - hästi tehtud. Juhtus see millalgi siis kui breznev viimast korda "kolistas"...


Mul oli maal selline telekas. Panin veel ise soome hääleploki sisse. Ei osanud vist päris õieti teha, pärast pidi soome ja vene heli eraldi nupust vahetama. Tore kuulda, et ka lihtsalt timmimisega oleks soome heli kätte saanud.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas elit » 08:27, 09 Mai 2012

Kuulge, te mõtlete väga kitsalt.
Unustate kaks olulist asja:
- et teler/muu elektroonikaseade kestaks ainult garantiiaja/5 aastat, selleks peaks elatustase/sissetulekud tublisti tõusma hindade külmutamise tingimustes (kahjuks võimatu)
- tekib väga palju elektroonikaromusid, milledest taaskasutada on võimalik vaid vähest osa (seega ressursi raiskamine).

On ka asjaolu, mis toetab teie mõtteavaldust - säiluvad paljud töökohad.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Teleri remont

PostitusPostitas martinj » 09:04, 09 Mai 2012

Nendele Rekorditele oli väga lihtne Soome häält tekitada. Oli vaja kaht 5/25 pF trimmerkondet ja tumbler. Soome jaoks ühendati siis need trimmerid mõlema helipooliga paralleeli. Ja tõesti - plokki polnud.
:mrgreen:
To: satik. Kas see mitte Andropovi aeg polnud. Siis olla tulnud mingi kõva käsk , et üldkasutavates telekates ei tohi Soome plokke olla.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas satik » 12:55, 09 Mai 2012

martinj kirjutas:Nendele Rekorditele oli väga lihtne Soome häält tekitada. Oli vaja kaht 5/25 pF trimmerkondet ja tumbler. Soome jaoks ühendati siis need trimmerid mõlema helipooliga paralleeli. Ja tõesti - plokki polnud.
:mrgreen:
To: satik. Kas see mitte Andropovi aeg polnud. Siis olla tulnud mingi kõva käsk , et üldkasutavates telekates ei tohi Soome plokke olla.


Ma küll sain ilma trimmeri ja tumblerita hakkama. Eks tegelikult jäi vist vene heli tiba kehvemaks, kuid see polnud otseselt ka eesmärk et peab THX olema :mrgreen:
Ajastuga oleks lihtne mööda panna, sest sellel ajal olid kremlis nn lahtiste uste päevad, pead ja sekretärid vaheldusid nii kiiresti et nad ei teadnud vist ise kah mis nad olid. Aga ei pannud... sest see õppealajuss oli ise nii aktiivne punane et polnud mingit andropovit vaja. Nii agar krdi kommunist et terve Nõukogude Jeesti õppis tema väljamõeldud ajaloomaterjalide järgi - muidugi oli tal nina seepärast vihmavarjuks.

Kasutaja avatar
Maalt
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 02:00, 08 Veebr 2006
Asukoht: Lääne-Virumaa Vihula
    unknown unknown

Raadiole ka soome hääl

PostitusPostitas Maalt » 21:57, 09 Mai 2012

Kui telekatele tuli soome heli saamiseks midagi juurde tinutada, siis vähemalt ühle raadiole (miski Meridian) tuli vastuvõtusageduse ümberhäälestamiseks 100 MHz alale kaks kondekat skeemist lahti ühendada. Ilmselt oli skeem mõne Lääne pilli pealt maha puksitud ja siis 70 MHZ peale ümber GOSTitud.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleri remont

PostitusPostitas elit » 23:20, 09 Mai 2012

Olen ka kümmekond raadiot ümberteinud kolmel meetodil:
- väiksemad kondekad ja ümberhäälestamine
- asendanud lääne plokiga
- lisanud lääne ploki nendes, kus oli ruumi.
Puuduseks jäi see, et jäivad lääne peal monoks, kuna aja puuduse tõttu ei teinud ümber piloottoonile.
Endal paar tükki siiani kasutusel kõrvalistes majandusruumides.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Raadiole ka soome hääl

PostitusPostitas martinj » 23:29, 09 Mai 2012

Maalt kirjutas:.....Ilmselt oli skeem mõne Lääne pilli pealt maha puksitud ja siis 70 MHZ peale ümber GOSTitud.

Skeeme puksiti maha küll, aga reeglina mitte 1:1 . Kopeeriti vaid ideid ja skeemitehnikat. Põhjus lihtne - venelastel polnud täpselt samade parameetritega transse ja kive . Analoogid küll millalgi tekkisid. Samuti on erinevatel toitepingetel vajalikud erinevad eeltakistid. Ja võnkeringid tuli nii ehk naa kohapeal arvutada. Need paralleelkonded mis pöörikuga on, on reeglina laineala piiride seadmiseks ja kokkujooksu saavutamiseks. Nende äralõikamine toob sageduse küll üles, aga hüveteguri ja kokkujooksu säilitamiseks on vaja ka keerdude arvu muuta - jäävad osad jaamad kuulmata. (nn FM ala on laiem kui "UKV" ala - tegelikult on need mõlemad samaaegselt nii FM ja UKV :mrgreen: aga kõnepruugis on ilusam öelda effemm )
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
burnin
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19:21, 08 Dets 2012
Asukoht: Abja-Paluoja/Pärnu linn
    unknown unknown

Re: Teleri remont

PostitusPostitas burnin » 13:09, 10 Dets 2012

Tere. 15 aastat tagasi ostis mu vanatädi(kes praeguseks on meie seast juba lahkunud)uhke teleri Luxor Vision 2500.
Pilt
****pildi autoriõigused ei kuulu minule****

Tegemist koop värviteleriga, puldiga ja puha. Peale vanatädi(kes oli mulle vanaema eest) surma umbes 5aastat tagasi, reisis teler koos vanatädi pojaga Tartu linna ja enam me midagi sellest ei kuulnud. Kuna meie sugulased eriti suhelda ei soovinud, siis jäigi asi sinnapaika. Mingi hetk läksin neile külla ja jutu käigus selgus, et teler on alles. Kuna võtsin endale Viljandi lähedale korteri, pakkusid nad mulle seda telerit esimeseks pildikastiks. Nii ma ta koju tagasi tõingi :D aga oh häda. Teler käis pool aastat ja järsku - toide kadus. Ühelegi nupule ei reageerinud ja kaitsmed terved. Hakkasin siis asja lähemalt uurima(kuna aparaati ära visata ei tahaks).
Emaplaati uurides oli näha, et toiteploki impulsstrafo võimsustransistor oli lõhki läinud(n.ö. "parim enne" oli vist mööda saanud, nagu eelnevates postitustes juttu oli) :) Vahetasin transistori. Pingestasin teleka. Toitetrafo hakkas tegema klõp-klõp-klõp...ja toiteploki väljundites on poole madalamad pinged. Miski põles vist veel maha toiteplokis(tarbijates lühiseid ei tundunud olevat).
Toitelokk peab välja andma +185V, +30V, +18V, +12V ja +5V. Telekat võrguvooluga pingestamata, andsin nendele kondekatele, mille juurde eelmainitud pinged trükitud on plaadil, välise reguleeritava toiteplokiga pinged peale. Heli hakka tööle, kanalidisplei, realaotus..pildilaotus, kineskoobi hõõgniidid ja pilt tuli ette. Mis toiteplokki asendusena kasutada, kas mõne teise teleka oma annaks veel umbes 185V välja? Ülejäänud pingete jaoks on mul toiteplokk olemas, mis annab need pinged välja.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist