Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas Energizer » 21:01, 15 Apr 2012

Tere!

Kuna nii mõnigi digi-tv.ee kaasfoorumlane tundub olevat elektrialal pädev siis otsiks abi ja vastust järgneva küsimuse puhul:
Kas R7s 118mm sokliga lampi on võimalik ümber ehitada E27 tavalise sokli jaoks? Skeem teoorias oleks lihtne: R7s kontaktid maha võtta ja siis juhtmeid pikendades ühendada tavaline E27 lambipesa (sokkel) , mis kinnituks klambriga kupli kohale.
Miks tahaks ringi ehitada on see, et midagi tundub olevat lambiga lahti, paigaldades uut halogeentoru, ei ole ühendust. toru ei sütti põlema ning paistab et enam ei püsi torud ka paigal, kukuvad ära.
Teine põhjus oleks majanduslik: väikseim saadaolev halogeentoru võimsus on 118mm on 100W. Säästu luminofoor R7s ei sobi kuna kuppel ei taga piisavat ventilatsiooni, säästukas põleb 4 kuuga läbi. Tahaks E27 et sinna siis keerata kasvõi säästu luminofoor, E27 halogeenlamp
Idee oleks lüüa 2 kärbest korraga, säästa energiat ning säästa raha (kui kuplit ei saa ringi ehitada, tuleks osta uus armatuur). Tegelikult on natuke kahju sellest siiski loobuda sest armatuur iseenesest on kena ja ilus. Maha müüa ilmselt ei õnestu, kes see tahab halogeentorul töötavat lampi mis on vooluõgard, max 150w. Seepärast kaalun alternatiive.

Lambi kuppel on avatud suunaga üles lakke umbes nagu põrandalamp, armatuur kinnitub lakke ümmarguse metallplaadi külge 3 toruga. kupli põhi on mingist karastatud kuumakindlast klaasist ning disainelemendiks on rombikujuline dekoratiivklaas. Laes väga ilus ja ostetud saigi just ainult ilu pärast. Seda ei osanud ostes vaadatagi et see on tegelikult halogeeni peal töötav lamp.
Lambi juhtmeid (L ja N) on näha, jooksevad kumbki R7s soklisse, mis moodustub kahest kuulikesest. Kas on väga loll mõte juhtmed R7s sokli juurest läbi lõigata ja mingi ühendusega valemiga teha E27 soklisse ühendus? Keda huvitab lambi välimus siis võin ka pildid teha.
Ärge siis väga lööge kui küsimus loll on, aga Muidujuttu puhudes loodan et foorumiga ei eksi väga.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 662
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas officer » 21:13, 15 Apr 2012

...kui sind minu akadeemiline taust ei sega (1.elektriajmite insener 2.lendur 3.psüh.mag)
siis muidugi võid selle hal.toru asendada E27 või E14'ga juhtmete sobiva ühenduse ja vajaliku mehaanilise osa ringiehitamisega ja et lahendada lõpplikult soojusprobleem,kui just armatuuri ruumi kütmiseks ei kasuta,siis keera sinna sobiv led.pirn ca 10-16W.
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas Energizer » 22:56, 15 Apr 2012

officer kirjutas:...kui sind minu akadeemiline taust ei sega (1.elektriajmite insener 2.lendur 3.psüh.mag)
siis muidugi võid selle hal.toru asendada E27 või E14'ga juhtmete sobiva ühenduse ja vajaliku mehaanilise osa ringiehitamisega ja et lahendada lõpplikult soojusprobleem,kui just armatuuri ruumi kütmiseks ei kasuta,siis keera sinna sobiv led.pirn ca 10-16W.

:D
Tänud, st praktikas peaks olema seda võimalik teha. Aga mis soojusesse puutub siis ma ei usu hästi et E27 hõõgpirnid/halogeenid lähevad kuumemaks kui 150w hal. toru. Mis Ledidesse puutub siis kindlasti kaalun seda. Mul 2 sellist halogeenlampi toas sest elutuba suhteliselt suur. Mis tähendab hetkel suht suurt energiakulu, avatud elektrituru tingimustes alates 2013 usun, et LEDid kindlapeale õigustavad ennast. Ka vaatamata investeeringu hinnale (hetkel ledid suht kallid veel).

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas jaanus- » 19:46, 16 Apr 2012

ma tegin ka sellist tüüpi põrandalambi , millel on vooluregulaator (pimedamaks<>heledamaks) juhtme vahel, tavalise pirniga lambiks, lihtsalt see sokkel peab omama poldiauke et kuskile metalli sisse vastuaukudega kinni kruvida! :wink:
selle hõbereflektori ja halogeen pesa muidugi viskasin kus kurat minema!! ja seal hõbereflektori aluskinnitusest see aukudega jupp järgi sinna põhja jäigi! :wink:
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas renee » 20:23, 16 Apr 2012

Halogeeni puhul pole seal muid vidinaid ka.. Mida peaks eemaldama ja E27sokkel otsa ja muud ei midagi halogeen isenesest ongi juba saastlikum kui hoogpirn. Tootan ruumes kus toas 2 500W halogeen toru. ... Terve kW kytet. Absurd. Koik lambivahetus soovitused jaanud toppama.


Mul juba 27 ledi ja 18 saastakat. . Suhe Ledi kasuks. Vanad ledid on jamad. Uued powerledid ama valguse juures 3..5X valgemad... Enamasti on peal kirjas mitu luumenit. Viimane 9W oli lausa 800luumenit. Asendab ilusti hoogpirni. Aga kallis 19€

Notel pole klavi esmavaates koma. Seega punktid :)

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas Plinn » 14:38, 17 Apr 2012

Ära lammuta midagi. Kui tulemus ei meeldi, siis taastada kah jama. Nende samade halogeentorude asendamiseks on näiteks ka säästukad olemas. Erineva kujuga kuid kontaktid sobivad. Näiteks selle lehe alguses: http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i- ... 118mm.html Leht küll poolamaine kuid just veeretasin üht sellist Tartus Decora's näpuvahel.
EDIT!: Lugesin veelkord Su algset postitust, kus väidad, et säästu luminofoor ei sobi, sest põleb nelja kuuga maha. Samas planeerid E27 pesa kuplisse ratsida, et vajadusel ikkagi sinna säästukat keerata...
Hästi ei saa aru :roll: ..
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas raivo » 20:32, 17 Apr 2012

Lihtsalt jäi silma jaanus- ...

Jõuelektris on kaks värvi väga pühad ja need on sinine ning kollaroheline. Esimest neist kasutatakse ALATI nullina ja teist ALATI maandusena. See on vajalik selleks, et ka mõni teine jaanusest elektrik elaks oma 18 sünnipäevani. :)

Lihtsalt sulle infoks ja hilinenud õnnesoovid ka ... :D
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
satifenn
Entusiast
Postitusi: 232
Liitunud: 03:00, 15 Apr 2006
    unknown unknown

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas satifenn » 21:43, 17 Apr 2012

eelmisega küll 100 protsenti ja rohkemgi nõus.olen näinud väga palju elektrikilpides sedalaadi ühendust kus kollaroheline on pandud faasiks ja vene kombe kohaselt null musta soonega.aga kui kaabli teises otsas juhtub selline inimene ühendama kes paneb äkki värvid õieti siis on jama majas.
nii et jah..need kolm värvi ikka peaks endale pealuu sisse taguma ene kui kruvikeeraja välja otsitakse.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas jaanus- » 23:07, 17 Apr 2012

Lambi puhul pole vahet ,kas tuleb faas vasakult lampi sisse või paremalt, ikka lamp põleb sest vooluring on! Aga üldse on lambi enda korpuse voolujuhtmed ju valged ja need sokli kaks juhet on sokli jaoks lihtsalt lõigatud kuskilt jupist, et teha lühikestele valgetele juhtmetele pikendus, mitte et ma ei teaks mis värvi on juhtmed ette nähtud aga seal ju ainult kaks ongi faas ja null ja vaja kahe sokli klemmiga kokku viia, ja ei midagi muud erilist, kui materjalipuudus aga katkine ilma pirnita lamp oli enne!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas jaanus- » 23:10, 17 Apr 2012

raivo kirjutas:Lihtsalt jäi silma jaanus- ...

Jõuelektris on kaks värvi väga pühad ja need on sinine ning kollaroheline. Esimest neist kasutatakse ALATI nullina ja teist ALATI maandusena. See on vajalik selleks, et ka mõni teine jaanusest elektrik elaks oma 18 sünnipäevani. :)

ma kordan , mul polnud kuskilt juhet saada ,et lühikest juhet pikendada sokli sisse klemmideni !!! Või oli nii et leidsin selle sokli selliste juhtmejuppidega ja ei viitsinud lammutada sest lihtsam oli klemmliistuga ühendada üks ühe juhtme ja teine teise juhtmeotsaga ja asi toimis ja mu aeg on säästetud, mu peres võib vahetatud ja koonerdatud valet värvi juhtmeid pikendusena igalt poolt leida, sest põhimõte on et juhe on juhe! :wink: :D samuti ma tegin ühe segase rca kaabli millel pole vastaspoolel loogilist värvi otsikuid kuna leidsin vastava pistikuga juhtmeid piiratud värvidega aga rca-d ennast oli vaja! :wink:
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas Energizer » 23:58, 17 Apr 2012

Plinn kirjutas:Ära lammuta midagi. Kui tulemus ei meeldi, siis taastada kah jama. Nende samade halogeentorude asendamiseks on näiteks ka säästukad olemas. Erineva kujuga kuid kontaktid sobivad. Näiteks selle lehe alguses: http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i- ... 118mm.html Leht küll poolamaine kuid just veeretasin üht sellist Tartus Decora's näpuvahel.
EDIT!: Lugesin veelkord Su algset postitust, kus väidad, et säästu luminofoor ei sobi, sest põleb nelja kuuga maha. Samas planeerid E27 pesa kuplisse ratsida, et vajadusel ikkagi sinna säästukat keerata...
Hästi ei saa aru :roll: ..


Plinn, aitähh, aga olen tõesti neid säästu luminofoore proovinud, ei sobi sest kuplis pole piisav ventilatsioon. Samas E27 säästuliminofoorpirnide valik on paranenud. On kompaktsemaid, on Globe (ehk hõõgpirnikuju meenutavad) jne . Tavaline U kujuline säästukas ilmselt jah ei tule kõne alla (koledad on :mrgreen:) aga ise olen otsustanud et uus E27 Sokkel ja pirn selle sisse ei lähe päris kuplisse vaid natuke kupli servast ülessepoole. Seepärast kaalungi et kõige tõenäolisemalt lähevad käiku E27 halogeenid. Hiljem tõenäoliselt E27 LEDid.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas Energizer » 00:24, 18 Apr 2012

Vaata jaanus-, ma toon sulle ühe elusast peast näite, mis võib juhtuda kui valed juhtmed valel ajal kokku saavad.

Ühesõnaga mul majapidamises keldriosas elekter veel n.ö vene moodi, on null ja faas. Maandust ei ole. Hakkasin niiskuskindlaid lampe paigaldama. Neid kõige tavalisemaid. Kuna keldri täielikuks elektrikaabelduse uuendamiseks ikka veel raha pole, siis otsustasin et panen ühe jupi (ca 2,5m) kahele lambile, tavalise kolmesoonelise (maandust kasutamata ainult pruun ja sinine) (mitu ruutmillimeetrit ei oska öelda, kas 1,5 või 2). Ja ütlen otse et esimene juhtmeühendus läks aia taha lihtsal põhjusel, null ja faas said kokku :!: Maja peakaitse lõi välja, kõik pime... kui läksin kaitseautomaati sisse lülitama,tegelikult automaat ei läinudki õieti sisse, kui juba väljas...Tänan jumalat et keldriautomaadid olid väljas kui seda tegin...
Mul olid juhtmed ära kooritud, ühes otsas oli harutoosis kõik ok, aga teist, lahtist otsa, mis oli mõeldud lambipesale, unustasin kontrollida, Oleks pidanud kaablisooned enne laiali painutama et nad kokku ei puutuks... Igatahes lõikasin igaks juhuks ka harutoosis tehtud ühendused lahti, veendusin et lahtine lambipesasse minev osa on ohtutu, tegin uuesti ühendused ära ja nüüd on kõik korras.

Minu esimene "tõsisem" elektriinstallatsioon. Ja pääsesin suure ehmatusega sest kartsin halvemat, et elektroonikaseadmed läksid läbi vms. aga ei, kõik on töökorras ja ei mingit kärsatamist...
Siit loo iva: jaanus- vahet pole, sina võib-olla tead mismoodi kuidas sul ühendused on, aga tuleb teile ükskord elektrik või kasvõi EE tuleb uut voolumõõtjat panema ja tema ei tea kuidas mis värvid sul seal koos on.Teeb ühendused ära vastavalt kehtivatele standarditele ja siis kabuhh....
Minu näite puhul on lihtsalt õnn see et see mul on korralikud automaadid (reageerisid kiiresti), aga alati ei pruugi nii hästi minna.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas jaanus- » 18:54, 18 Apr 2012

kuna ainult mina tean mis mul seal toimub siis ma ei lasegi kellegil kutsuda elektrikut ja panen ise oma värvidele vastavalt ühendused paika, aga tegelt ma tegin nati liialdust, tegelt see lambipesa ja paar lisapistiku pesa juurde pandult on ainult suvalised juhtmejupikesed, mujal on elektriku vene kaablid nagu ta oli 20 aastat tagasi! Aga ülemine korrus ja kelder on juba euro värk ja õige maandus!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Küsimus kaasfoorumlastest elektrikutele

PostitusPostitas martinj » 19:13, 18 Apr 2012

jaanus- kirjutas:kuna ainult mina tean mis mul seal toimub ...

Hea pea Sul siis.
Igale poole paned nii kuidas tead ja mõne aasta pärast mõtled, kas see kollaroheline oli nüüd esimene , sinine teine , ja must kolmas faas.

Kokkulepitud värvidest tuleb ka enda jaoks kinni pidada. Lihtsam.
Veidi teises temaatiast.
Tuttav nuttis - netti njetu. Lapsed jooksuga RJ45 võrgupesa seinast juurikatega välja tõmmanud. Ja hakkan siis tagasi ühendama- Ei toimi. Helistan STV-sse - arvutit pole küljes.
Nonii, ütlesin, et kutsugu STV tehnik välja. Ta ühendas ära ja toimis. Ja pärast huvi pärast vaatasin. Värvid olid veidi valesti ühendatud. Nähtavasti jooksis see kaabel ka kuskile naabrite juurde, sest küljes oli vaid neli otsa ja mitte need mis peavad olema. :mrgreen: Saab keldrisse viia kahe korderi kohta ühe kaabli ju. Missugune kokkuhoid ikkagi smile50
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist