3G (3,5G) internet+TV (SAT)küsimused

Andmeside probleemidega pöördu siia
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

3G (3,5G) internet+TV (SAT)küsimused

PostitusPostitas Energizer » 01:34, 27 Jaan 2012

Tere!

Mõlguvad siis peas mõtted Elioni e-kodu internet kinni panna, isiḱilikel põhjustel eelkõige olen pettunud nende paigaltammuvast tootearengust, uusi tuuli püsühenduse omanikele pole (hüperkiire korrusmajades ei lähe arvesse), olen üks tuhandetest ADSL2+ klientidest kelle ühendus jookseb üle vasepaari, uusi kanaleid IPTV-sse ei tule, seega milleks maksta 16€ 5/1 ühenduse eest. Tahaks soodsamalt.


Mobiilse neti suhtes olen teadlik, et EMT oma mõistliku kasutamise põhimõttega ajab tõepoolest näpuga järge, keeravad kiiruse maha kui 15GB täis on, ühel tuttaval reaalne kogemus. Seega, olgu selle EMT "parima" levialaga, kuidas on,nagu ei kipu. Kuigi meelitavad hirmsasti oma kodukal.

Küsiks, kuidas on konkurentidega? T2 ja Elisa?
Mahupiirangud, stabiilsus?

Minust kui kasutajast:
Online mänge ei mängi, torrent.tv-d ei vaata. Põhilised tegevused, mailid, e-pangandus ja vahest mõned tõmmised netist.

Idee oleks osta It poest 3G ruuter et mitte siduda ennast teenuspakkuja tähtajalise kohustusega ning võtta mingi keskmine kiiruspakett. Elioni ruuter läheb siis second hand-na müüki või siis proovin teda rakendada Acess pointina (levialalaiendus).

Kas on mõtet "mängida"? Teenuspakkujale on vaja jalgadega näidata et ma pole stagnatsiooniga rahul. Samas mahupiirangu puudumine on see püsiühenduse suurim pluss...

Krt mitu aastat on Elioni püsiühenduse upload alla 1 mbit.
Midagi ei muutu, nuta foorumis või vasta marketingiosakonna küsimustele telefonis.

EDIT: muutsin teemapealkirja, kuna seoses margusteni heale soovitusele tekkis küsimusi. Küsimuse postitan teema lõppu, et oleks lihtsam sealt jätkata.
Viimati muutis Energizer, 19:43, 28 Jaan 2012, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas Opo » 07:41, 27 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Mobiilse neti suhtes olen teadlik, et EMT oma mõistliku kasutamise põhimõttega ajab tõepoolest näpuga järge, keeravad kiiruse maha kui 15GB täis on, ühel tuttaval reaalne kogemus. Seega, olgu selle EMT "parima" levialaga, kuidas on,nagu ei kipu. Kuigi meelitavad hirmsasti oma kodukal.

Küsiks, kuidas on konkurentidega? T2 ja Elisa?
Mahupiirangud, stabiilsus?

Elisa on välja ütelnud 50GB-i piiri kuus ja Tele2, et neil esialgu puudub. Mis puutub aga stabiilsusesse, siis sõltub otseselt asukohast ja kasutjate arvust. Targem on kasutada ära firmade tasuta testimisperjoodid (kuidas võrguga näiteks nädalavahetustel on) ja siis otsustad. smile196
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

whitepower
Edasijõudnu
Postitusi: 45
Liitunud: 07:47, 17 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas whitepower » 08:28, 27 Jaan 2012

Elisa on Tallinna kesklinnas suht ebastabiilne !

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas valgekotkas » 08:38, 27 Jaan 2012

Energizer kirjutas: seega milleks maksta 16€ 5/1 ühenduse eest. Tahaks soodsamalt.
oeh ... mida sa siis lõpuks tahad - netti või soodsamalt? ... kui tahad netti siis kasuta rahumeeli oma vaskpaari võimalusi edasi - kui tahad odava raha eest ajusid n.ssida siis koli mobiilse peale üle :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas tigekala » 08:45, 27 Jaan 2012

Kusjuures mobiilse peal, õhtul kui kõik koju tulevad, ei tööta enam emmigi... smile141 ... teatud asi...
Isegi üle Skype videokõnet tehes, töötab suurte häkkimiste ja freezimistega kui ühes otsas on mobiilne.

Selle mobiilse kohta on ka anekdoot :

Mees tuleb peale palgapäeva koju...
Naine : Kus raha on ?
Mees : Käisime töökaaslastega stripiklubis, kulutasin kõik ära.
Naine : Ma oleksin sulle 5€ eest ise strippi teinud !
Mees leiabki taskupõhjast viimase kortsus viieka...
Naine teeb strippi...
Mees : haltuura on alati haltuura olnud...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas bljumkin » 09:34, 27 Jaan 2012

Energizer kirjutas:Tere!

Mõlguvad siis peas mõtted Elioni e-kodu internet kinni panna, isiḱilikel põhjustel eelkõige olen pettunud nende paigaltammuvast tootearengust, uusi tuuli püsühenduse omanikele pole (hüperkiire korrusmajades ei lähe arvesse), olen üks tuhandetest ADSL2+ klientidest kelle ühendus jookseb üle vasepaari, uusi kanaleid IPTV-sse ei tule, seega milleks maksta 16€ 5/1 ühenduse eest. Tahaks soodsamalt.


Mobiilse neti suhtes olen teadlik, et EMT oma mõistliku kasutamise põhimõttega ajab tõepoolest näpuga järge, keeravad kiiruse maha kui 15GB täis on, ühel tuttaval reaalne kogemus. Seega, olgu selle EMT "parima" levialaga, kuidas on,nagu ei kipu. Kuigi meelitavad hirmsasti oma kodukal.

Küsiks, kuidas on konkurentidega? T2 ja Elisa?
Mahupiirangud, stabiilsus?

Minust kui kasutajast:
Online mänge ei mängi, torrent.tv-d ei vaata. Põhilised tegevused, mailid, e-pangandus ja vahest mõned tõmmised netist.

Idee oleks osta It poest 3G ruuter et mitte siduda ennast teenuspakkuja tähtajalise kohustusega ning võtta mingi keskmine kiiruspakett. Elioni ruuter läheb siis second hand-na müüki või siis proovin teda rakendada Acess pointina (levialalaiendus).

Kas on mõtet "mängida"? Teenuspakkujale on vaja jalgadega näidata et ma pole stagnatsiooniga rahul. Samas mahupiirangu puudumine on see püsiühenduse suurim pluss...

Krt mitu aastat on Elioni püsiühenduse upload alla 1 mbit.
Midagi ei muutu, nuta foorumis või vasta marketingiosakonna küsimustele telefonis.

Ootaksid ehk tiba ostmistega.EMT pidi juba selle aasta 4G pakkuma hakkama, küllap tulevad ka teised järgi.Ja-jaahh, praegu toimuvad veel küll väljasõidud levialasse, aga kui uued sagedused eraldatakse, peaks võrgu rajamine päris kiiresti käima.
btw, EMT'st hoia igal juhul eemale - nii 3(,5)G kui 4G puhul.Nende mahupiirangud on väga ranged ja jälgitakse neid kah pea Kb pealt.
Tore on kuulata, kui EMT-asjapulgad promovad oma 4G'd kui juutuubist etc haa-dee vaatamiseks sobivat ...
ja seda 30GB kuulimiidi puhul ...; äkki keegi viitsib välja arvutada, kauaks seda ee-emm-tee-haa-dee-vaatamist ka jätkuks ..., 8)

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas faas » 10:24, 27 Jaan 2012

:) Energizer istu oma Elioni traadi otsas edasi ja ära virise :lol:

Kasutusel 2 X EMT+Tele2: lubatuid kiirusi ei ole kunagi näinud, enamus juhtudel venib nagu ila ehk siis tegu ikka n.õ. hädalahendusega millega saab kuidagi oma kirjad loetud ja vahest kah uudised aga kodus pole teha midagi. :!: Koduses majapidamises on traadiga Elion.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas mustkass » 10:54, 27 Jaan 2012

Paraku meil head ja odavat ei eksisteeri,ainult reklaamivad (loe:valetavad) inimestele :evil:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas Scott » 10:55, 27 Jaan 2012

bljumkin kirjutas:Ootaksid ehk tiba ostmistega. ... btw, EMT'st hoia igal juhul eemale - nii 3(,5)G kui 4G puhul.Nende mahupiirangud on väga ranged ja jälgitakse neid kah pea Kb pealt.
Tore on kuulata, kui EMT-asjapulgad promovad oma 4G'd kui juutuubist etc haa-dee vaatamiseks sobivat ...
ja seda 30GB kuulimiidi puhul ...; äkki keegi viitsib välja arvutada, kauaks seda ee-emm-tee-haa-dee-vaatamist ka jätkuks


Mul on EMT 3,5G 7gigase mahupiiranguga (vana, praegu enam ei pakuta) piiramata kiirusega pakett ja küll ei näe kurtmiseks põhjust. Kiiruse puhul on enamasti piduriks muud kohad võrguliikluses, aga mitte masti-pulga vaheline side. 2-3 Mbit/s on tavaline, max kiirus, mille olen kätte saanud, on 6 ja veidike üle Mbit/s. Mõni harv kord tilgub ka alla 1 Mbit/s, aga seda nüüd väga harva. 720p video Youtubest laseb kohe vaadata. Upload on 0,5 megabitti, 55 MB fail läks 25 minutit üles. Kuna uploadi väga ei vaja, pole see mulle probleemiks.

Netikasutus igapäevane: ajalehed, foorumid, dokumendifailid, elektroonikaskeemid, mõnikord raadio-telesaadete järelkuulamine-vaatamine, Looduskalendri kaamerad. Youtube on võimalik, kuid tavatarbijast ses suhtes erinev, et vajaliku-huvitava (peamiselt muusika- või telesaate)video jätan kõvakettale alles, kui tuleb tahtmine mitu korda vaadata, ka ei mõjuta siis enam see, kui video vahepeal YT-st maha on võetud. Kui HD-kvaliteedis, siis eelistan seda.

Kuus tuleb umbes 150 - 200 tundi netiühendust, 7 gigani pole jõudnud, max on olnud 6,5. Tegelikult on vist ka sel vanal paketil nüüd vaikimisi 15 GB piirang. Maksimaalse mahuga päev oli just paar päeva tagasi, pea 800 MB, muidu 150 - 300 vahel. Seega, kui kuu lõpus mahtu üle, võib julgelt ka mõne plaaditäie alla tirida.
Alguses oli see sama pakett 3 GB kuupiiranguga, siis oli küll nii, et veebibrauseris oli piltide allalaadimine keelatud, aga ka siis piiranguni ei läinud.

Oli kunagi korteris Starmani nett, aga kuna nad pidevalt modemeid vahetada tahtsid, siis peale järjekordset muutmist uut ei võtnud. Muide, Põhja-Tallinnas on EMT nett üldiselt 5 Mbit/s kiirusega, kuna kõik traadi otsas istuvad.

E: Keskpäeval testitud: Pilt
Viimati muutis Scott, 12:09, 27 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas kokku123 » 12:00, 27 Jaan 2012

tigekala kirjutas:Kusjuures mobiilse peal, õhtul kui kõik koju tulevad, ei tööta enam emmigi... smile141 ... teatud asi...

Puhta pees ilmselt ei töötagi.

Mul iga õhtu suht sellised näitajad
Pilt
Alla 1.5 Mbps kiirust pole veel näinud.

Tele2 siis (Mahupiirang vist oli miski 35gb või sinna kanti)

Hetkeseis
Pilt

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas Energizer » 12:15, 27 Jaan 2012

Oeh... smile26

Tänud kõigile kes vastasid!

Kuna vastukaja on mobiilse neti suhtes valdavalt negatiivne siis ei jäägi midagi muud teha kui traadi otsas edasi istuda.

Valgekotkas, mida ma tahan või? Et upload E-Lõvi võrgus oleks kiirem. Krt isegi piltidega meilide saatmine on nagu faxmodemiga failide liigutamine (vanasti sai faile ET võrgus kiirusega 14,4 kilobitti sekundis, alla laetud, kiiremini vasktraat ei lasknud lihtsalt). Praeguste mahtude juures on mulje sama.


Mis mobiilset hd pilti puudutab, siis arvan et selles osas jääb "parima leviga" mobiilioperaatori projekt seisma. Neil pole lõpplahendust nagu E-Lõvi IPTV digiboks.Turgu ka poleks (peaksid seda jagama E-Lõviga, aga lõppkokkuvõttes kaotaksid mõlemad, kuigi on ühe grupi tütred) Tehniliselt küll saaks aga kogu lõpplahendus käiks praegustel tingimustel nende endi "Mõistliku kasutamise põhimõtte" vastu. See et nad lubavad mobiilset hüperkiirust ja lubavad HD läbilaskevõimet, on puhas reklaam ja see ei tähenda midagi, kuna mahupiirang on ka 4G-s 30 Giga. Kes tahab mahupiiranguta peab valima 4G+ paketi 120€ eest. Üle mõistuse kirves hind.

Natuke teemast mööda, aga ma ei saa aru miks piiriülene ringhääling ikka veel jõustunud pole?!? Helistati mulle näiteks ükskord E-Lõvist ja küsiti, miks IPTV kinni panin- vastasin, pole neid kanaleid mis huvitavad. Ja kui järgnes küsimus, mida näha tahaksin, siis põrutasin otse "Itaalia tasulisi kanaleid, Sky ja Mediaseti". Ma arvan et mulle vastati lihtsalt viisakusest, et "kui meil hakatakse kanalivalikut uuendama siis ehk pannakse midagi sisse". Reaalsuses usun, et vastaval E-Lõvi osakonnal on suu vett täis, nad ei saaks eluski lepingut selliste gigantidega. Aga mina oleks nõus maksma, sest kohapeal Itaalias saab Sky kätte juba 19€ eest kuus. Asja point on see et tahaks vaadata legaalselt. Lutti mul pole ja lutti ma ka ei taha, lihtsalt kahju on, et mingi tobeda litsentsipoliitika pärast mul vaatamata jääb. Ega ma ainus ohver pole. Kunagi üks hispaanlane tundis huvi Via eesti paketi vastu, tema suhtes on piirangud Eesti kanalite ja Eesti tasuliste pakettide suhtes. Kokkuvõttes tundub, et Eesti interneedus ja meedia (televisiooniteenuste kättesaadavus) on täielikus stagnatsioonis.
Siiralt, mul on lihtsalt kahju sellest.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas valgekotkas » 12:27, 27 Jaan 2012

Energizer kirjutas:
Valgekotkas, mida ma tahan või? Et upload E-Lõvi võrgus oleks kiirem. Krt isegi piltidega meilide saatmine on nagu faxmodemiga failide liigutamine (vanasti sai faile ET võrgus kiirusega 14,4 kilobitti sekundis, alla laetud, kiiremini vasktraat ei lasknud lihtsalt). Praeguste mahtude juures on mulje sama.
nagu ma esimesest postist järeldan on sulle "jeelövi" lepingiliselt kohustatud pakkuma 5/1 ühendust - kui upload ikkagi seda ei ole siis pead neile sellest teada andma aga enne tee kodutööd ja jälgi ühendust, pane jooksma ping ööpäevaks, piina speedtesti perioodiliselt ja tee statistikat - kui sul on kodutöö tehtud ja faktid "paberil" võetakse sind ka jutule ;) ja selgitatakse pudelikael välja ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas Energizer » 13:11, 27 Jaan 2012

valgekotkas kirjutas:
Energizer kirjutas:
Valgekotkas, mida ma tahan või? Et upload E-Lõvi võrgus oleks kiirem. Krt isegi piltidega meilide saatmine on nagu faxmodemiga failide liigutamine (vanasti sai faile ET võrgus kiirusega 14,4 kilobitti sekundis, alla laetud, kiiremini vasktraat ei lasknud lihtsalt). Praeguste mahtude juures on mulje sama.
nagu ma esimesest postist järeldan on sulle "jeelövi" lepingiliselt kohustatud pakkuma 5/1 ühendust - kui upload ikkagi seda ei ole siis pead neile sellest teada andma aga enne tee kodutööd ja jälgi ühendust, pane jooksma ping ööpäevaks, piina speedtesti perioodiliselt ja tee statistikat - kui sul on kodutöö tehtud ja faktid "paberil" võetakse sind ka jutule ;) ja selgitatakse pudelikael välja ...

see pudelikael on piltlikult öeldes selline, et saan kätte kuni 0,84 mbit (ehk siis 840 kilobitti, e-lõvi meelest normidesse jääv kiirus). Kuna E-Lõvi armastab oma tingimustes kasutada sõna "kuni" siis võiksin kasvõi kohtusse minna aga jääksin kaotusseisu.Paarsada kilobitti pole eriline asi mille pärast tähti närida. Pingimise statistikast on sama palju kasu kui tuuleveskitega võitlemine. Kokkuvõttes, küsimus on selles, miks nad ei paku uploadi 2 mbiti. Tehniliselt kannataks ADSL2+ paremini suuremat uploadi, kui VDSl mis nõuab kliendilt jaamale lähedasl olemist... Kogu võti on selles et kliendil võib olla toas kasvõi valguskaabel, aga E-Lõvi enda liinid on samasugused kui 10-20 aastat tagasi. Nende ja EE vahele võib tuua võrdusmärgi (EE alajaamad ja õhuliinid). Selle asemel et infrat arendada, arendavad nad osaliselt töötavaid nutitelefonide appe ja muid "kasulikke" teenuseid nagu piiratud "pilvesalvestus" jne. Tavaline e-lõvi klient ei oska võib-olla kiiremat uppi tahta, aga kes arvuti taga rohkem toimetab see juba oskab tahta. Mõnikord on ping ka veebis surfates suht aeglane, ooteaeg kuni server päringule vastab ja veebilehte laeb, on liiga pikk tekib küsimus, mille eest ma maksan? Ruuteri logides tundub et kõik on OK, ei katkestusi ega midagi.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas serxx » 13:53, 27 Jaan 2012

Olles proovinud mobiilset internetti nii- ja teistpidi, siis võin ka paar sõna sekka öelda.

Kui hakata seda tegema, siis kindlasti ruuteriga.
Edasi on kaks võimalust:
1. Kasutada pulka, millel on antennipesa + ruuter mis pulka sööb.
2. Kasutada ruuterit, millel on antennipesa.

Kui kasutada lihtsalt netipulka arvuti küljes, on väga raske saada head levi ja kiirust. Muidugi on ka variant pista pulk plastpudelisse (nestea suure korgiga pudel on selleks hea näiteks) ja USB pikendusega aknast välja. Aga ka sellel on omad puudused.

Aga nüüd pulkadest:
Raskusi tekitas pulga leidmine, millel oleks antennipesa. Ainus pulk, mille kohta ma võin öelda, et katusel oleva antenniga asi hästi töötas, on Huawei E169. Aga see pulk on jällegi kõigest 384kbit uploadiga.
Huawei B260 ruuter töötas välise antenniga ka suht hästi, aga pidevalt pangestus. Vajas vähemalt kord nädalas saba tõmbamist seinast.
Huawei E1762 pulk antenniga hästi ei toiminud. Samuti ei toiminud ka ZTE (vist) MF612. Mõlemaga läks antenni ühendamisel asi reaalselt halvemaks. Võimalik, et antennipesa on diversity vastuvõtu jaoks ja saatmiseks seda ei kasutata.
Välise antenni toega seadmeid oli üldse raske leida, kui nendega katsetasin. Sellest ajast on mul siiani veel 4-5 netipulka kuskil kodus vedelemas.

E169 pulga + ruuteriga sai iseenesest asja suht hästi tööle (lisaks sai seda lahendust kasutatud ka liikuvas autos). Muidugi kiirused kõiguvad, aga kui eesmärk pole suuri faile stabiilselt maksimumkiirusega tirida, siis ajab asja ära. Midagi tegemata otseselt ei jää.
Kui muidugi võrrelda kaabliga ühendust ja ükskõik millist kaablita ühendust, ei kõhkleks ma hetkegi ja otsustaks igal juhul kaabli kasuks.
5/1 ühendus on 90% ajast igal juhul mobiilsest internetist kiirem. 16€ pole ka teab mis suur raha. Kui sa just 4G peale ei koli, siis suuremaid kiiruseid sa kindlasti mobiilse internetiga ei saa (vähemalt mitte stabiilselt). 4G jällegi on niipalju kallis (eriti seadmed), et üleminek pole täna veel otstarbekas. Piiramatu 4G on täiesti ulme, EMT hinnakirja järgi 120€ kuus.

Ka mina soovitaks kaabli otsas edasi olla ja oodata/vaadata arenguid. Kui 4G mõistliku hinnaga massidesse jõuab, siis ehk kannatab võtta mobiilse neti. Ma kahtlustan, et ega Eliongi päris käed rüpes ei istu ja mingil hetkel siiski uuendab oma kaablid ära ja hakkab ka kiiremat ühendust pakkuma.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: 3G (3,5G) Elioni püsiühendust asendama?

PostitusPostitas tigekala » 15:21, 27 Jaan 2012

kokku123 kirjutas:Puhta pees ilmselt ei töötagi.
Sa proovi NDS3 0963, NDS4 09CD või NDS4 09C4 asju, mis traadi otsas töötavad OK, aga mobiilsega õhtuti häkivad/freezivad nagu jube.
Kui Sa üldse tead, mis asjad need on...
Tavalise conax/viaccess ja isegi NDS2 090F asjad, millede ligipääse kontrollitakse iga 10 sekundi tagant, muidugi töötavad.

Energizer kirjutas:... seega milleks maksta 16€ 5/1 ühenduse eest. Tahaks soodsamalt.
... ja...
Energizer kirjutas:Aga mina oleks nõus maksma, sest kohapeal Itaalias saab Sky kätte juba 19€ eest kuus.
smile20
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist