Mida ma teen valesti (Soome TV)?

Nomius
Postitusi: 0
Liitunud: 13:15, 06 Dets 2009
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Nomius » 19:03, 12 Dets 2009

Hetkeseis selline, et sain Soomed kätte pärast seda, kui uue võimendi vahele panin ja nüüd on kogu Tv ühe antenni taga ( teised pean ülevalt katuselt kevadel maha võtma). Ei liigutanud antenni (vist sai eelmine kord õieti paika) ja "fine-tuningu" teen vajadusel hiljem.
Tänan kõiki abi eest.
T:J

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas elit » 21:06, 12 Dets 2009

Said Espoolt?

Mux3 ka?

Nomius
Postitusi: 0
Liitunud: 13:15, 06 Dets 2009
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Nomius » 18:27, 13 Dets 2009

Ku ma teaks, mis Mux on, vastaks kindlasti....
Kas selle vana võimendiga (see, mis pildil) on ka digiajastul midagi peale hakata?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Zuumbox » 19:30, 13 Dets 2009

Asi pole digiajastus vaid asi on sagedustes, mida see võim läbi laseb. Teine asi on see, et digi(kaug)vastuvõtu jaoks ta hästi ei sobi oma liialt suure mürateguri tõttu (http://www.rantelon.ee/images/est/r4r1i27.pdf). Soome (Espoo) sagedused (E32, E44, E46 ja E53), nagu juba öeldud, sealt läbi ei lähe. Ainus mis sealt läbi läheb on Kloostrimetsa mux1 (E45).

...Mis tõugu Su uus võim on?

Soome saatjate sagedused ja levialad leiad siit: http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;8224;4850
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 15:49, 18 Juun 2010

Nomiusele,
kui saladus pole siis millise võimu panid vahele? Mul on ka vaja Eesti ja Soome ühe antenniga telekasse saada. Hetkel viskab Soomet ainult ilusate ilmadega.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Henkka » 16:12, 18 Juun 2010

ToivoSvamm kirjutas:Nomiusele,
kui saladus pole siis millise võimu panid vahele? Mul on ka vaja Eesti ja Soome ühe antenniga telekasse saada. Hetkel viskab Soomet ainult ilusate ilmadega.


ToivoSvamm , Sa oled ikkagi lootusetu tüüp...
Kui Sa tõsiselt usud, et antennist mitte saabuva signaali võimendamine annab tõsist tulu (meeldetuletuseks natuke matemaatikat: 0 signaal x 50 dB võimendaja on kui palju signaali???),
siis soovitan osta võimalikult kallid võimendid ja neid kohe kolm tükki järjestikku panna :mrgreen:
Küll siis soovitud Soome tuleb iga ilmaga ja isegi ilma ilmata...

Ja korraliku antenni peale ära üldse oma piiratud võimalusi raiska - milleks???

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 16:44, 18 Juun 2010

No mis ma ikka teen, sai ju alles antenn endale ostetud ja hakka jälle uut ostma :) Aga kui muud võimalust pole eks siis peab uue vaatama. Oskad sa Henkka mulle soovitada mingid lahendust selle asja lõpetamiseks?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Henkka » 17:25, 18 Juun 2010

ToivoSvamm kirjutas:No mis ma ikka teen, sai ju alles antenn endale ostetud ja hakka jälle uut ostma :) Aga kui muud võimalust pole eks siis peab uue vaatama. Oskad sa Henkka mulle soovitada mingid lahendust selle asja lõpetamiseks?


Täpselt ma ei oska kahjuks, kuna ise olen vana kooli (TPI 1980) raadioinsener ja vaatan asju sellest koolitusest lähtudes.
Usun, et Peeter3000 annab Sulle palju paremat nõu kui mina seda kunagi suudaks anda.

Ja lohutuseks - "kingsepal pole kingi...jne" - mul on Männikul mingi vana UHF Yagi antenn mastis, mis oli esialgu just Soome vastuvõtuks paigaldatud (sel ajal analoog loomulikult) - nüüd on see antenn tõsiselt ära kõdunenud, aga Kloostrimetsa MUXid tulevad ilusti.
Ja polegi mul neid soomesid vaja (khm, saan nad kätte mitmel muul moel päris ilusasti...)

Aga hästi lühidalt probleemi lahendus (see on siis minu teooria ja ei pruugi üldse tõsi olla)
- tuleb paigaldada vähemalt üks väga korralik antenn piisavasse/võimalikku kõrgusesse (mitte pööningule) ja see Q näitaja järgi soovitud soomede peale paika panna
- antenn(id) võiks olla korralik(ud) Yagi(d) (mitte logo) või ka Peeter3000 poolt pakutav paraboolreflektoriga antenn (ise mõtlen just sellise peale, kui asi kunagi tulevikus peaks huvitama)
- kui on hirmus himu nende soomede järgi, tuleb sarnaseid antenne paigaldada kas 2 või 4 ning signaalid omavahel kultuurselt kokku liita (selle liitmise osas on jälle Peeter3000 vist parim nõuandja
- tuleb arvestada, et kogu "lõbu" maksab päris hästi - kas on mõtet?
- ja lõpuks võib osutuda, et kohalikke eestisid selle vinge süsteemiga ei saagi eriti vastu võtta... Siis tuleb Eesti jaoks eraldi lihtne antenn hankida ja eraldi kaabliga alla tuua. Kuidas vastuvõtja juures kahe kaabli vahel valikut teha, on jälle mitu varianti...

Edu tööle!
(Ise ma ei viitsiks nende soomede pärast tõesti niisugust projekti ette võtta :mrgreen: )

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas pets1 » 17:46, 18 Juun 2010

see on paras hullumeelsus - 2 triaxi antenni, gasfet võim, toiteplokk, antenniliitja, plastmassist horisontaalpoom ja kõrge mast. võid antenninduse peale arvestada ~3000EEK (192EUR)
lihtsam ja kindlam on pärida näiteks vanaemalt kinnisvara põhjarannikul... :mrgreen:
siis pääseb u. 45EUR-ga ja samadel päevadel pilt on/off.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Henkka » 17:53, 18 Juun 2010

pets1 kirjutas:see on paras hullumeelsus - 2 triaxi antenni, gasfet võim, toiteplokk, antenniliitja, plastmassist horisontaalpoom ja kõrge mast. võid antenninduse peale arvestada ~3000EEK (192EUR)


Noh see on üks ja mitte keerukaim/kalleim variant -aga mis pagana plastmassist horisontaalpoom??? , nende Yagide puhul saab väga kenasti ka metallist kinnitustega läbi.
Hinnaarvestus läheb vist üsna täppi :mrgreen:

ja üks mis kindel - pilt on ikkagi mõnel päeval "on" , mõnel teisel päeval "off" ja vahepealsetel päevadel "on / off" :mrgreen:

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas pets1 » 18:08, 18 Juun 2010

nomaitea, kui horisontaalne poom on metallist, siis töötab see vähemasti teooria järgi vibraatorina ja sellise gigantse, suvalise pikkusega, lainepikkusega võrreldes, elemendi lisamine süsteemi - head see ei tähenda.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Henkka » 18:17, 18 Juun 2010

pets1 kirjutas:nomaitea, kui horisontaalne poom on metallist, siis töötab see vähemasti teooria järgi vibraatorina ja sellise gigantse, suvalise pikkusega, lainepikkusega võrreldes, elemendi lisamine süsteemi - head see ei tähenda.


Vaata nende Triaxide pilte (juhul, kui me ikka nendest räägime) ja kui on 2 antenni süsteem, võib ju nad panna kas kõrvuti (suunadiagramm horisontaalis kitseneb) või ka masti peale ülestikku (suunadiagramm kitseneb siis vertikaalis, mis võib ülilevide puhul kasulikuks osutuda - see jälle mu oma teooria )

Kahe, nelja ja ka enama Yagi antenni paigutused on piisavalt hästi praktikas läbi proovitud ning ka Internetis kirjeldatud.

P.S. Unustasin lisada, et Uda-Yagi antenn on üldse selline konstruktsioon, mida on põhiliselt arendatud "katseta/eksi" meetodil, sest ta eriti arvutada ei anna.
Kõik samad asjaolud kehtivad ka mitme Yagi liitmise ja nende omavahelise mehaanilise ühendamise osas.
Samal ajal on Yagi antenn pagana hästi välja kukkunud variant - kuigi peaks teoorias olema väga kitsa ribaga.
Selle vastu on nüüd need "X-kujulised imeelemendid" ...
kui hea see kõik on, näitavad ainult katsemõõtmised.
Viimati muutis Henkka, 18:28, 18 Juun 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas pets1 » 18:26, 18 Juun 2010

vertikaalne poom (mast) ei koti kui on "tavaline" (horisontaalne) polarisatsioon, siis pole oluline mitu antenni ülespidi kombineerid.
aga teoorias horisontaalne juht "tavalise" polarisatsiooniga vibreerib, voolud liiguvad, kiirgab ja mida kõike veel.
no näit otsi antenna+nonmetallic+stacking

ka ps.
antenne annab vägagi hästi arvutada - täpsust loetakse enam kui rahuldavaks. vabavara on ka piisavalt liikvel.
näit selline hakkas endalegi huvi pakkuma www.digitalhome.ca/ota/superantenna/, see on üsnagi sünteetika.

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 18:36, 18 Juun 2010

Kuidas sul Henkka siis õnnestus ühe antenniga nii Soomet kui Eestit vaadata? Mina elan Anjalankoski saatjast 160km lõuna ja edela suuna vahel. Ma peaks ju ka saama Soomet vaadata saama normaalselt. Nõuka ajal oli hea pilt! Mind huvitabki saada normaalne tulemus hetkel oleva antenniga http://www.abcantenn.ee/index.php?sisu=tootekataloog&lang=est&id=1312&mid=2&kat=1026 ja millist võimendit sinna vahele annaks paigaldada. Juhul kui see ei ole võimalik, siis millise antenni ma peaksin lisama ja kuis ma san need ühte kaablisse ühendada? Hetkel tuleb mul telekani 30m juhet.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mida ma teen valesti (Soome TV)?

PostitusPostitas Henkka » 18:42, 18 Juun 2010

pets1 kirjutas:vertikaalne poom (mast) ei koti kui on "tavaline" (horisontaalne) polarisatsioon, siis pole oluline mitu antenni ülespidi kombineerid.
aga teoorias horisontaalne juht "tavalise" polarisatsiooniga vibreerib, voolud liiguvad, kiirgab ja mida kõike veel.
no näit otsi antenna+nonmetallic+stacking


Vabandan veel kord ja kordan, et see kõik on teooria, mida ma siin kirjeldasin.
Ma ei ole ise praktikas midagi sellist proovinud. Soomede (dvb-t) järgi ei ole mul mingit vajadust :mrgreen: .
Teooria on muidugi hea, aga praktika veel parem :)

Kui aga kunagi raha tekib, siis peeter3000 kodulehel olevat paraboolreflektoriga (ja GaAs võimendiga )antenni http://www.digi-shop.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=SAA49 tahaks küll ära proovida :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist