Maapealne digitv maapiirkondades ?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas valgekotkas » 23:29, 08 Dets 2009

maunts001 kirjutas:Ma ausalt öeldes nii muserdatud juba, et olen nõus kasvõi piiramatul hulgal võime, toitesöötjaid jnejne vahele ostma.
rahu, ainult rahu - ütles karlsson kui mootor suure kanjoni kohal turtsuma hakkas :wink: ... algatuseks pead ikkagi veenduma, et box on ok - vahet pole kas paned toitesöötja vahele või mitte, Sa oled ostnud uue ja töötava boxi ja kui tootja on selle karbi kohal nõksu sisse lasknud siis ei ole see teps sinu viga ... teiseks oled ära teinud tubli töö ja paigaldanud tänaseks toreda süsteemi - au ja kiitus ... kolmandaks oled üles näidanud tahtejõudu ja ei anna alla ... kokkuvõttes oled ikka ehe eesti mees koo jonniga :!: ... toitesöötja ei ole iseenesest muidugi paha lahendus kui mitu vaatajakohta tekib ja usu mind - küll tekib - põhjuseks need kenad numbrid S ja Q kohal mis aegajalt lausa nädala püsivad - olles suht lähedal ja teades mis ilm on siinmail olnud siis olen enam kui kindel, et tegemist ei ole ülelevi aegse kena pildiga (olen piilunud samal ajal oma boxi näitusid ja need on stabiilsed olnud) ... kahjuks on mul hetkel väga tihe tööperiood ja ei saa sulle külla sõita koos oma boxi ja kerge targutamisega :oops: :P igal juhul ära tee huupi otsuseid ja ära jäta jonni :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 00:12, 09 Dets 2009

Tänud kotkale toetava sõna eest! Ega jah jonn on tõesti kange:D ei taha kohe mitte alla vanduda:P
Valgekotkaga võiks tõesti kaubale saada selle digivärgi asjus, kui sul kunagi aega peaks tekkima, seda enam mõlemad Võrumaal ka, usun, et saame tasus ka kokkuleppele.

Ennekõike muidugi lasen selle boxi poes üle vaadata ning uurin muid variante mis võiksid aidata veel. Lisan boxi kasutusjuhendi ka vbl sellest abi midagi.
http://www.llmerge.ee/index.php?option= ... 77&lang=et

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas pioneer » 19:22, 09 Dets 2009

maunts001 kirjutas:Signaali jagamise mõte teise telkusse tuli jah tõesti vahepeal kui näitajad üsna pikka aega head olid, nüüd aga see vähemalt esialgu küll offline idee. Saaks no ühelegi telekale korraliku/stabiilse pildi, rääkimata siis kahest:P
to pineer: sama võim on jah mul mis su lingis antud. Ja selline toitesöötja peaks siis sobima sellele võimule ma saan aru? Homme pole aega, kuid reedel käib poes kust ostsin boxi ja kui selgub,et polegi toidet, box vigane vms, ostan selle toitesöötja vahele.
Ma ausalt öeldes nii muserdatud juba, et olen nõus kasvõi piiramatul hulgal võime, toitesöötjaid jnejne vahele ostma.

Muidugi ma ise päris kindel pole kas see 12V toitesöötja sobib 5-12V võimendile. Kui keegi teab siis võiks kinnitada seda.

Mul endal see 12V toitesöötja aga võimendi on 12-24V (MFA321)

Kas analoogi pilt on kogu aeg stabiilselt hea. Kui on hea siis kaldun arvama, et see box on ikkagi vigane.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 20:04, 09 Dets 2009

Analoog oli vana antenniga hea, uue antenniga veel parem.
Nüüd aeg-ajalt kui digi jamab vaatan olude sunnil jälle analoogi. Peale võimu lisamist uuele antennile, on ka analoog ülijama(etv pole üldse ja K2 ning tv3 väga kehvad) Arvan ise, et see sellepärast, et võim ei lase analoogi miskipärast korralikult läbi vms. ei tea ise ka miks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Erco
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 15 Okt 2006
Asukoht: Rapla
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas Erco » 21:33, 09 Dets 2009

Ega sul telekapoolne kaabliotsik juhuslikult mõni odavamapoolne plastmassijublakas pole. Oli juhus kus see signaali ja kvaliteedi maha tõmbas, testriga mõõtes justkui korras aga peale korraliku f-pistiku paigaldust sai korda.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 21:38, 09 Dets 2009

Ei. Otsikud kõik metallist nagu peab.

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas pioneer » 21:54, 09 Dets 2009

maunts001 kirjutas:Analoog oli vana antenniga hea, uue antenniga veel parem.
Nüüd aeg-ajalt kui digi jamab vaatan olude sunnil jälle analoogi. Peale võimu lisamist uuele antennile, on ka analoog ülijama(etv pole üldse ja K2 ning tv3 väga kehvad) Arvan ise, et see sellepärast, et võim ei lase analoogi miskipärast korralikult läbi vms. ei tea ise ka miks.

1. Tundub ikkagi selle viga, et võimendi ei saa toidet.
2. Võimendi küljes juhtmed vastupidi.
3. Võimendi vigane.

Kasutaja avatar
Erco
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 15 Okt 2006
Asukoht: Rapla
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas Erco » 22:00, 09 Dets 2009

proovi ilma võimuta

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas teekas » 22:02, 09 Dets 2009

Tänud kotkale toetava sõna eest! Ega jah jonn on tõesti kange:D ei taha kohe mitte alla vanduda:P
Valgekotkaga võiks tõesti kaubale saada selle digivärgi asjus, kui sul kunagi aega peaks tekkima, seda enam mõlemad Võrumaal ka, usun, et saame tasus ka kokkuleppele.

Ennekõike muidugi lasen selle boxi poes üle vaadata ning uurin muid variante mis võiksid aidata veel. Lisan boxi kasutusjuhendi ka vbl sellest abi midagi.
http://www.llmerge.ee/index.php?option= ... 77&lang=et


Selle box,i toitega on vist asi nagu digileviga Eestis. Kõik nagu peaks olema ......., aga ei ole kah. Box ise aga täitsa OK, vaja head signaali ainult.
Proovisin selle aparaadiga MINI DVB-T võimu, oli ja ei olnud (samas HomeCast T3100 CO) töötas igati laitmatult. Pistsin aga sellele boxile ette Ranteloni AV76 võimu, kruttisin signaali mõõteriistaga paika ja töötab ka see box nagu vaja.
Eesti DigiLeviga olen jõudnud arusaamisele et odavalt (nagu lubatud) ei saa sina levi äärealadel midagi. Nüüd olen läbi testinud enamuse meil müüdavaid boxe ja pilt enam-vähem olemas mis ja kuhu. Samas aga soovitan kasutada levi piirimail häid ja kvaliteetseid võimendeid ja korralikku antenni. Majavõrk (kaablib) peab kah muidugi OK olema. Ideaalne, kui igale tarbijale oma-ette kaabel läheks. Nii et, kahjuks on Ivo Linna reklaamist ikka asi väga kaugel paljudes kohtades Eestimaal.
Vestlused Leviraga on aga suht mõtetud (ärgu kõnealused solvugu). Vastus reeglina: see ei ole võimalik, Eesti kanalid on üle Eesti praktiliselt kõikjal nähtavad: on, aga kahjuks nagu vahelduv vool - ON ja EI OLE. Teatud tuuneritega aga ei ole enam üldse nähtavad.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 22:20, 09 Dets 2009

Ilma võimuta oli mux1 S25 ja Q40 mux2 ja mux3 ei lugenud üldse sisse, seetõttu saigi võimendi soetatud. Ainult testikanal oli enam-vähem vaadatav ilma võimuta.
Lugesin varasemaid postitusi, et kõrval olevad poola restid(pildi on näha kaks tükki üsna lähedal mu antennile ja võimule)on vbl kiirgama hakanud vms. Homne päev kakun kõik poola restid maha katuselt, ja vaatan mis tulemus on :wink:

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 23:45, 09 Dets 2009

Põhimõtteliselt võib siis sellise toitesöötja http://www.emmel.ee/index.php?route=pro ... uct_id=309 osta Triax MFA651 võimendile 5-12V tahab siis toidet. Mu box tõenäoliselt kas vigane või jääb see pakutav 5V võimule siiski väheseks.
Sellepärast küsin, et äkki saan mõnest poest proovida, kui sobib see ja tulemused paranevad, ostaks ära.
Kui selle aga taha ühendan lülitan selle boxi toite üldse välja, krt seda teab vbl saadab sinna midagi siiski üles, siis tekib veel ülepinge vms..!?!

Kasutaja avatar
satDX
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 19 Aug 2005
Asukoht: Tampere
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas satDX » 00:01, 10 Dets 2009

maunts001 kirjutas:Põhimõtteliselt võib siis sellise toitesöötja http://www.emmel.ee/index.php?route=pro ... uct_id=309 osta Triax MFA651 võimendile 5-12V tahab siis toidet. Mu box tõenäoliselt kas vigane või jääb see pakutav 5V võimule siiski väheseks.
Sellepärast küsin, et äkki saan mõnest poest proovida, kui sobib see ja tulemused paranevad, ostaks ära.
Kui selle aga taha ühendan lülitan selle boxi toite üldse välja, krt seda teab vbl saadab sinna midagi siiski üles, siis tekib veel ülepinge vms..!?!


MFA 651 toitub vabalt boxist +5V, pole vaja lisatoiteplokki :wink:
kontrollitud nii zuumi kui ka topfield boxiga ca 50-60 km mastist
ühel juhul vana poola restantenn sobitusosaga, teisel juhul könig kolmeharuline antenn serigo poest

Kasutaja avatar
satDX
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 19 Aug 2005
Asukoht: Tampere
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas satDX » 00:22, 10 Dets 2009

pioneer kirjutas:Kui signaali jagada ka teise telku jaoks siis oleks ikka kasulikum toitesöötja panna. Muidu on nii, et kui teist telkut vaadata siis peab ka see box töötama, et võimendi toidet saaks.

Vähemalt siin on kirjas MFA651 DVB-T UHF 12dB 5-12V http://www.serigo.ee/product_info.php?c ... s_id=70969
Nii, et siis võiks 12V toitesöötja panna http://www.emmel.ee/index.php?route=pro ... uct_id=309 Kui ma ei eksi siis peaks ka võimendus tugevam olema. Aga eks targemad parandavad kui midagi vale.


see ongi ju tüüpiline eesti poolte netipoodide viga, et tehnilisi andmeid praktiliselt pole
ei viitsita lisada ja kõik, võiks olla kas või valmistaja link
sellepärast ma ei osta eesti netipoodidest mitte midagi kui ei andmeid pole
vaadake saksa poode või muid euroopa omasid
soovitan saksa e-bay
ise ostan sealt asjad nii töö jaoks kui ka hobi jaoks

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas mustkass » 01:15, 10 Dets 2009

[quote="maunts001"]Põhimõtteliselt võib siis sellise toitesöötja http://www.emmel.ee/index.php?route=pro ... uct_id=309 osta Triax MFA651 võimendile 5-12V tahab siis toidet. Mu box tõenäoliselt kas vigane quote]

Kulla mees,miks sa oma boxi poes ära ei lase kontrollida,mida sa seal aretad,kui katki kas garantiisee või vahetavad ringi.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas valgekotkas » 08:26, 10 Dets 2009

mustkass kirjutas:
maunts001 kirjutas:Põhimõtteliselt võib siis sellise toitesöötja http://www.emmel.ee/index.php?route=pro ... uct_id=309 osta Triax MFA651 võimendile 5-12V tahab siis toidet. Mu box tõenäoliselt kas vigane

Kulla mees,miks sa oma boxi poes ära ei lase kontrollida,mida sa seal aretad,kui katki kas garantiisee või vahetavad ringi.

see tal vist kuulsast katkiparandus poest "polar" ostetud ja selles kohas millegi testimine või parandamine lõpeb reeglina ... eeee ... mittehästi :lol: ja seetõttu pead enne ikka 100% kindel olema, et nende kätte tervet asja ei vii :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist