Maapealne digitv maapiirkondades ?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 18:43, 12 Nov 2009

Panin siis sellise http://www.digi-shop.ee/PublishedServic ... ode=340651 vahele
nüüd on näitajad sellised
E40 test s48 ja q84
E47 mux1 s48 ja q75
E52,E61 mux2 & mux3 ei leia ikka midagi aga see pole ka oluline mulle

Tegin ka kaabli kõvasti lühemaks ning võtsin ka kõri ümber ära, et signaal veel rohkem ei sumbuks. Arvan ise, et taolise varustusega(mõtlen just antenni)ja üsna kehtvades vastuvõtu tingimustes mul paremat ei mängigi välja. Loodan ainult nüüd, et need hakkimised ära kaovad.
Majast eemal ca 80-90m suur tööstushoone, millest mööda vaatamine suht keeruline, kuna see asub kõrgemal kui mul maja, selleks vaja siis vähemalt 6-7 m masti.

Anyway suured tänud kõigile kes nõu andsid ja erinevaid variante soovitasid!!!
Foorumi panen kindlasti omal bookmarki ning külastan seda ka edaspidi!
Vast võib mu probleemi nüüd lukku panna.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 21:01, 22 Nov 2009

Krt nii kauaks saigi mul head pilti, nädal poolteist!
Tugevus langenud 50% juurest 36-38 ligi ja kvaliteet 75 juurest 49-52% juurde...
Millest selline jama? oskab keegi öelda?
Antenni suund ja kõrgus sama mis algul, kõik ühendused ja kaablid mitu korda kontrollitud, seis ikka sama:S üsna närvi ajab ikka...raha ja ajakulu kõik asjatult!
Eile läksin tagasi analoogi peale, kuna võimatu vaadata, nii kõvasti ruudutas pilt.

Mida küll ette võtta...???

A see ka, et millised andmed on õiged? Netis olid võimendus märgitud kuni 15 dB. Karbil aga hoopis kuni 12 dB. Või see nii väike vahe, et ei mängi rolli?
Võimendus siis selline http://www.digi-shop.ee/PublishedServic ... ode=340651
Vbl jääb sellest siiski väheks mulle vaja võimsamat veel?

Oskab keegi nõu anda vms, nii vihale ajab ikka see asi, vahepeal mõtlesin juba löön käega kogu värgile..

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas elit » 21:58, 22 Nov 2009

Rahu! Ainult rahu.
Loe veelkord kogu teema läbi.
Kas vihmavesi, lörts ja lumi ei pääse lühistama kaablit antenni juures?

Need ettevõtmised, mida oled teinud, on kõik tehtud õiges suunas.
Nagu panid vist ka ise tähele, võimendi lisamine ei tõstnud oluliselt signaali tugevuse näitajat S-i. Samas kvaliteet (Q) tõusis oluliselt.
Siin on mõtlemiskoht - miks S tõusis nii vähe? Oodanuks suuremat tõusu.
Esimesena tuleb pähe mõte, et ettejääva suure hoone tõttu kas antenn ei püüa signaali saatja otsesuunalt (või, mida loen vähemtõenäoliseks, et saab signaali tublisti nõrgenenuna läbi tolle hoone). Lihtsaim oleks proovida antenni suuna muutmist.

Hea oleks lasta mõõta signaali tugevust selleks volitatud ametlikel profidel (nad sõidavad Eestis ringi just sellel põhjusel reageerides kaebustele).
Siis leiaks võib-olla antennile sobivama (sh. ka kõrgema) koha.
Oled jätnud teatamata, kas ja kuidas teised lähiümbruses digiTV -d vaatavad. Ma ei küsinud seda asjatult.

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 23:16, 22 Nov 2009

Kuidas ma neid spetsialiste võiksin leida? praegu mux1 S 40 ja Q 58 ruudutab mis hirmus testkanalil näitajad samad mis algul ehk 48 ja 84 ja siin pilt korras
Teistel valdavalt ümbruses viasat või elion(ma põhimõtteliselt ei taha liituda nendega, veel vähem viasatiga, alles sain lahti neist) ja tuleb välja olen vist ainuke kes vaatab 2km raadiuses Dvb-T
Üritasin üks päev masti kindlamalt kinnitada sarika külge, panin paar klambrit juurde siis seal vaja puurida ja vasaraga natuke tööd teha oli tarvis vbl siis rikkusin midagi ära ei oska öelda...võimendi ei taha põrutamist, liigutamist vms... vbl kandus see mööda masti edasi, kuigi võimendi oli meeter poolteist kõrgemal masti küljes

Teen homme/ülehomme pildid ka kogu värgist vbl aitab see natuke rohkem kui minu jutt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas elit » 09:36, 23 Nov 2009

Pöördu Tehnilise Järelvalve Ametisse tel. 6672100 (Jaan Talisaar).

Räägi ära oma probleem (kus, kui kaugel Valgjärve saatjast, missugune antenn, võimendi jne.). Tõstata küsimus signaali tugevuse vastavusest nõuetele. (Võib-olla on sinnakanti vaja täiendavat saatjat, sest ei saa ju kogu kant jamada vastuvõtuga).

Temalt peaks saama ka temapoolseid nõuandeid jne.

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas Plinn » 09:40, 23 Nov 2009

maunts001 kirjutas:...võtsin ka kõri ümber ära, et signaal veel rohkem ei sumbuks...
Ei saa aru, mida Sa, ja kus kohas, tegid. Ehk kirjeldad või teed pilti...
Kaablil ei ole ühtegi ülearust tükki küljes, mida saaks ära võtta, et "rohkem ei sumbuks"... :roll:
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas valgekotkas » 12:03, 23 Nov 2009

Plinn kirjutas:
maunts001 kirjutas:...võtsin ka kõri ümber ära, et signaal veel rohkem ei sumbuks...
Ei saa aru, mida Sa, ja kus kohas, tegid. Ehk kirjeldad või teed pilti...
Kaablil ei ole ühtegi ülearust tükki küljes, mida saaks ära võtta, et "rohkem ei sumbuks"... :roll:
mis seal aru saada - inimene tegi tõsise installi ja ajas kaabli omakorda kaablikõrisse ...
maunts001 kirjutas:Üritasin üks päev masti kindlamalt kinnitada sarika külge, panin paar klambrit juurde siis seal vaja puurida ja vasaraga natuke tööd teha oli tarvis vbl siis rikkusin midagi ära ei oska öelda...võimendi ei taha põrutamist, liigutamist vms... vbl kandus see mööda masti edasi, kuigi võimendi oli meeter poolteist kõrgemal masti küljes

vaata igaks juhuks üle soone kinnituskoht antenni külge - tean juhust kus isolatsiooni puhastamisel oli kerge sisselõige soonele tehtud ja peale kinnitamist ühel hetkel andis järele - signaal oli enamvähem kogu aeg sitt aga kvaliteet kõikus pidevalt ... pärast uuesti otsa kinnitamist oli kõik ok
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas officer » 12:37, 23 Nov 2009

...minu zoombox keeldus ühel ilusal päeval +5 antennikaablisse pritsimast,selle võiks ka härrasmees ülekontrollida,kui on maharahunenud :D
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 13:19, 23 Nov 2009

Antennikaablile panin algul kaitseks kõri ümber, et ta ei oleks ilmastiku käes(vihm,tuul jne), kaabel õues jookseb ülevalt katuselt mööda seina äärtpidi alla. Nüüd võtsin ära sest arvasin, et see vbl ka segab signaali vms. summutab jne.

VBl piltidest rohkem abi, ma ei oska eriti seletada ka seda asja, pole kursis selle digivärgiga eriti
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas officer » 14:15, 23 Nov 2009

1.vahetult antenni küljest tulev kaabel võiks ilusti boomi ja selle toetuse külge sidemetega kinnitada,muidu hakkab tuul antenniühendust kaabli liigutamisega tuules lõhkuma.
2.antennikaabli pöörderaadius võimendi sisendis liiga väike(minu arvates),see viib antennikaabli lainetakistuse paigast ära.
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 14:43, 23 Nov 2009

Kinnitan kaabli ilusti boomi ja toestuse külge.
Antennikaabli pöörderaadius võimendi sisendis liiga väike(minu arvates),see viib antennikaabli lainetakistuse paigast ära. Andke andeks aga ei taipa eriti... kas liiga palju on painde all kaabel mis sisse tuleb võimendisse? ma ei saa seda vist kuidagi teist moodi ka teha...?!?

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas valgekotkas » 15:55, 23 Nov 2009

kaabel on jah pisut lohakalt kinnitatud ja painded väikese raadiusega - eriti murelikuks teeb mind see koht kus kaabel räästal eterniidi serva pealt alla akna suunas keerab ... selline kaabel ei kesta tuule käes kaua ... mis sellesse suurde hoonesse puutub siis sellise rakursi alt vaadatuna mina küll ei loeks seda oluliseks takistuseks, esiteks kaabeldus korda ja "tormikindlaks" :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas elit » 18:35, 23 Nov 2009

Peale juba eelpool soovituste, lisan ka mõned:

- antennikaabel on liiga pingul (külmadega läheb veel rohkem pingule). Pärast võimendit pole mingit vajadust sellise lahendusega lühendada kaablit sumbuvuse vähendamise eesmärgil;
- kui toas on reservi, siis reservi arvelt pane siiski kaabel piki toru jne. ja kinnita nii tihedalt, et ei loperdaks tuules ega hõõruks vastu katuseserva (millest kaabel peaks mööduma kaarega ja olema mõlemalt poolt kinnitatud);
- ka antennist võimendisse minev kaabel on üleliia lühike/pingul. Kui tubane kaabli reserv võimaldab, siis kinnita võimendi kõrgemale, et antennist tulevale kaablile saaks teha suurema raadiusega kaare võimendisse sisenemisel ja saaks kaabli norm. kinnitada.
- tundub, et tööstushoonest on peaaegu võimalik antenniga üle vaadata.

Kas helistasid TJA -sse?

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas officer » 21:10, 23 Nov 2009

maunts001 kirjutas:Kinnitan kaabli ilusti boomi ja toestuse külge.
Antennikaabli pöörderaadius võimendi sisendis liiga väike(minu arvates),see viib antennikaabli lainetakistuse paigast ära. Andke andeks aga ei taipa eriti... kas liiga palju on painde all kaabel mis sisse tuleb võimendisse? ma ei saa seda vist kuidagi teist moodi ka teha...?!?


...kui coax kaablit painutada liiga väikese raadiusega(terava nurgaga),siis kaabli sees,painde keskkohas, muutub seoses deformatsiooniga keskmise soone ja kaablisuka vaheline kaugus,mis omakorda tekitab selles kohas sumbuvuse raadiosagedusele,see on väga lihtsustatult öeldud...
Kui sul on kasutusel antennivõimendi,siis mõned meetrid kaabli pikkust juurde ei tee küll midagi liiga :roll:
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE

maunts001
Entusiast
Postitusi: 103
Liitunud: 00:01, 05 Nov 2009
Asukoht: Võrumaa
    unknown unknown

Re: Maapealne digitv maapiirkondades ?

PostitusPostitas maunts001 » 21:12, 23 Nov 2009

Tänud abi eest, teen nüüd nii nagu te soovitate. Tegin kaabli küll lühikeseks kui võimendi paigaldasin, aga noh ei ole hullu mul alles viasat kaablit päris palju(kunagi sai seda miski pärast hullupikalt kaasa)(vast ikka sobib see) ei tahaks enam uuesti osta kaablit, kuid kui muud üle ei jää eks siis ostab uuesti.
Panen kogu kaabli uuesti, nüüd juba seinale kinnitan korralikult, kuigi see mis mööda katust räästani tuleb seda ei õnnestu mul kuidagi vist tormikindlaks teha vms.
Vaatan vbl õnnestub ka masti pikemaks teha 1-1,5m.
TJA ei ole helistanud veel, vaatan üritan siis kõigepealt ise vigadeparaduse teha, kui see ei aita eks siis pöördun sinna.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist