jootekolviga 9500viaci kallale

tartsel
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19:50, 18 Nov 2008
    unknown unknown

jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas tartsel » 22:42, 28 Dets 2008

Tere. Oman antud tüünerit ja üritan jälgida vist oli astrat. Masinas vedeleb ka miski conax (kas täidab oma funktsiooni- ei oska öelda). Aga probleem selles et hangub ära . Foorumis tuhnides tuli välja et pidavat paari kondeka vahetusest piisama. on tegemist tüüpveaga? on mõeldav se kodus põlveotsas korda teha, või remonti viia või miski uus osta. Või teeb keegi sixpacki eest ära? :D
Olgu ka mainitud et sati alal täiesti roheline. Taldriku vist oli 110 cm samsa universaalse peaga ja tüüneri sain sõbralt, kellel se seisis. Kruttisin üles , aga jah peale mõningast vaatamist hangub ära, indikaator kõigub jubedalt.
On asjal üldse miskit mõtet?
Tänud asjaliku infi eest.

Kasutaja avatar
matu37
DigiTVfänn
Postitusi: 599
Liitunud: 20:40, 05 Apr 2008
Asukoht: Tln / Kesklinn
    unknown unknown

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas matu37 » 08:27, 29 Dets 2008

Kui sul snr kõigub siis aja see kõigepealt korda, väga paljud tüünerid on signaali suhtes väga tundlikud, aga oma kogemusest võin öelda, et seniakaua kuni sul väike ber tiksub ei ole stabiilsust oodata.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas elit » 09:41, 29 Dets 2008

Enne kolviga kalleleminekut kontrolli kaabli ühendust LNB-ga ja tüüneriga (F-pistikud).
Samuti veendu selles, et antenn on ikka kindlalt kinnitatud ja hästi suunatud satelliidile.

Kasutaja avatar
hot_bird
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas hot_bird » 09:43, 29 Dets 2008

Saab ise vabalt hakkama tinutamisega iseasi kas sellest enam abi on. Mul üks selline isend, millel on tuuneri sees olev CONEXANT kivi vaja ära vahetada. Kondekad on vahetatud aga abi polnud. Papagen-i lehel on sellest teemast pikalt ja laialt räägitud. Proovida võid alustades kondekatest.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
vrido
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 14:56, 26 Apr 2008
    unknown unknown

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas vrido » 21:49, 29 Dets 2008

Tead mis veel tasub proovimist - enne kui hakkad lammutama.
Jahutada on vaja!
Mul sama massin ja hangus ka mehiselt. Leidsin mingid fotodega juhised et kus ja mida vahetada.
Kruvisin lahti lõikasin ja käiasin ja nägin üldse lolli vaeva ja sain lõpuks ühe (väidetavalt olulise) kondeka vahetatud. See raip asus ise kõvast plekist varjestuskarbikese sees.
Rõõm oli suur kui uuesti käima läks aga signaali indikaator hüppas ikka vahvalt ja minu suureks meelehärmiks hangus endiselt.
Siis uurisin tarkust edasi.
Soovitati vent peale panna. Panin miski suure ja vaikse arvuti toiteka vendi sooja õhku välja imema. 12v tahtis aga andsin talle ainult 7v ja nii ta töötab mul praktiliselt hääletult juba pool aastat. (toite leiad seest - seal miski lai kaabel toitekast ja igasugu pinget pakub)

Ja mis peamine - tuner pangestub aruharva.

Ehk on abi.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas valgekotkas » 21:58, 29 Dets 2008

lugedes eelnevat postitust ja teadmata milline see karp seest välja näeb teen oma pakkumise - kui protsessoril on mingi passiivradikas juhuslikult peal siis ilmselt see plöga mida termopastaks kutsutakse on ära kuivanud ja toimib hoopis kasukana :lol: ... kui aga prose on radikavaba siis palun mitte näkku lüüa :oops: ... igal juhul aitab madalam temperatuur elektroonikal stabiilsemalt töötada ja jahutamine ei tee iial paha ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

tartsel
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19:50, 18 Nov 2008
    unknown unknown

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas tartsel » 22:57, 29 Dets 2008

kaablid kõik ok.
käisin seestpoolt uurimas ja passivne radikas on.
Homme toimetan selle jahutuse asjaga- mitu mittetöötavat atxi 12 cm faniga. Installeerib ühe vendi külge, vaatap mis saab edasi. krt, paneb kohe kaks- üks toite jahutusele ja teine prosele.
Tänud ja eks annab teada kas toimib. :D

Foorumil
Kasutaja avatar
margusten
Digivanake
Postitusi: 2067
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 171 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas margusten » 09:25, 30 Dets 2008

Mul on ka neid Samsungeid ikka palju läbi käinud ja kõigil kipub see viga olema et signaalitugevuse indikaator hüppab hirmsasti. Senikaua kui pilt ei ruuduta ega katku pole põhjust rabeleda. Merges remonditakse ka seda viga ja mõned on väga rahul pärast kuigi see pole odav minu meelest.
Ükskord vahetasin terve tuuneri ploki uuema vastu ja kohe oli teine tera, siiski see tinutamise töö oli üsna vaevaline ja ei soovita kellegile.
Aga mul üks selline ront käitub just vastupidiselt - külmast peast ruudutab ja katkub hirmsasti aga pärast 5 min soojenemist on ok.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas valgekotkas » 09:27, 30 Dets 2008

margusten kirjutas:Aga mul üks selline ront käitub just vastupidiselt - külmast peast ruudutab ja katkub hirmsasti aga pärast 5 min soojenemist on ok.
ilmne vihje külmakale :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas Zuumbox » 20:36, 30 Dets 2008

valgekotkas kirjutas:...see plöga mida termopastaks kutsutakse on ära kuivanud ja toimib hoopis kasukana...

Tüüpiline viga on see, et termopastaga liialdatakse - "kasukaefekt" tekib ka siis. Pasta peab ära täitma ainult praod ja kriimud; teda ei tohi jääda kahe kontaktis pinna vahele!
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas raivo » 21:37, 30 Dets 2008

valgekotkas kirjutas:
margusten kirjutas:Aga mul üks selline ront käitub just vastupidiselt - külmast peast ruudutab ja katkub hirmsasti aga pärast 5 min soojenemist on ok.
ilmne vihje külmakale :wink:


Ei.See ei ole kahjuks külmakas.Olen nii enda oma, kui ka teisi samasugusi pille analoogilise veaga näinud.Ja kahjuks ei aita see kondekate vahetamine.Kivi vahetamiseni ma ei jõudnud.Läks enne seda infi prügikasti lihtsalt.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

tartsel
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19:50, 18 Nov 2008
    unknown unknown

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas tartsel » 21:43, 30 Dets 2008

vrido kle oskad juhendada täpsemalt selle toite võtmisele?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas tigekala » 21:45, 30 Dets 2008

margusten kirjutas:MERGEs remonditakse ka seda viga ja mõned on väga rahul pärast kuigi see pole odav minu meelest.
Ca 5-6 aastat tagasi, oli sama pilliga sama viga. MERGEs vahetati lihtsalt pilli tuuner.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas raivo » 21:48, 30 Dets 2008

Tigekala jutt õige ja ka minule pakuti ainukese lahendusena tuuneri vahetust.Raha mis selle eest küsiti aga tegi selle suht mõtetuks kahjuks.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: jootekolviga 9500viaci kallale

PostitusPostitas Zuumbox » 23:25, 30 Dets 2008

tartsel kirjutas:vrido kle oskad juhendada täpsemalt selle toite võtmisele?

Jutuksolevat karpi küll ei tunne :oops: aga 7V saab näiteks 12 ja 5 voldi vahena kätte; ehk siis vendi+ võta +12V ja vendi- +5V küljest...
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist