1. leht 4-st

Kassett

Postitatud: 21:21, 19 Okt 2018
Postitas rait01
Kasseti uus tulek
https://menu.err.ee/870419/kassetikoguj ... geriputkas
Minu arust on kasset kehva kvaliteetiga. Ainus mis on hea kvaliteetiga lint dat ja digital compact cassette.

Re: Kasset

Postitatud: 23:17, 19 Okt 2018
Postitas satik
Helikassett võib olla reaalselt sama kvaliteediga kui nimetatud DAT ja DCC, lihtsalt kassett peab olema korralik, samuti muidugi makk, Dolby S on üks oluline kriteerium. Muidugi, magneetumuse mittelineaarsus ja ülemoduleerimine on siiski võimalikud probleemid, aga tõesti korralik makk suudab vähemalt teist moonutust hoida viisakalt peidus.

Mis puutub aga neisse kassettikallistajatesse, siis ühte kohalikku "tehaseomanikku" ma tean, kes salvestas enamvähem keldrist leitud suvalise riistvaraga... Kui tekkis küsimus kvaliteedi kohta, oli rõhk sellel et näe, trükitud on etiketid viisakalt ja rattuste rottuste eest on ka makstud. Mis kuulamine...?
Valus kui muusikabisnis käib diletantide taktikepi all.
Eestis tehakse ka muide vinüüle, ega sealgi asjad suurt teistmoodi pole - ok cutting plant on jah mitte keldrist vaid lõpetatud firma laojäägist pärit, masterit tehakse CD-like tasemel (st 16bit/48kHz) nii et hõisata võib ehk taas vaid ümbriste kunstilisuse üle...

Re: Kasset

Postitatud: 07:15, 20 Okt 2018
Postitas xda
Täiesti mõttetu haip. Kuna tänapäeval käib kõik digitaalselt pole mingit pointi ei vinüülil ega kassetil. Analoogi puhul veel saaks aru. OK, vinüüliga saavad diskorid vähemalt miskit teha.

Re: Kasset

Postitatud: 09:54, 20 Okt 2018
Postitas satik
Mul oli vast ehk 2-3 aastat tagasi hetk, kus lapsed küsisid - kuidas neid asju mängitakse...? Küsimus algas vinüülist ja läks sujuvalt kohe ka kasseti peale. Kui vinüüli vastu säilis huvi umbes ühe plaadipoole jagu, siis kassetti suhtes kadus huvi umbes viie minutiga - vaatamata sellele et neid saanuks ka ise salvestada (selle koha peal läksid suunurgad üles, aga sinna see jäi).
Kvaliteedi üldised erinevused oli liiga ilmsed võrreldes DSD'ga, kuna vanemat last võib ka muusikuks nimetada, siis jõudis talle asja sisuline point suht kiirelt kohale - nimelt see et pointi pole :lol: .
Veidi hiljem tegin temaga ühe katse - kas eristab 24/96 träkki DSD64'st... aega kulus keskmiselt umbes 15 sekki määratlemaks, vigade hulk oli 9/10'st, kusjuures oleks peaaegu 8/10'st tulnud, sest ei suutnud väga lihtsalt otsustada. Päris huvitav kogemus oli.

Re: Kasset

Postitatud: 10:39, 20 Okt 2018
Postitas peeter3000
satik kirjutas:Veidi hiljem tegin temaga ühe katse - kas eristab 24/96 träkki DSD64'st... aega kulus keskmiselt umbes 15 sekki määratlemaks, vigade hulk oli 9/10'st, kusjuures oleks peaaegu 8/10'st tulnud, sest ei suutnud väga lihtsalt otsustada. Päris huvitav kogemus oli.

palun täpsusta, eristas või mitte..?

ise ma olen ka kunagi olnud kassetidele salvestaja, raadiost, soome raadiost..

hetkel kuulan oma veoautos usb pulga pealt kõige uuemat "musa" põhiliselt DnB.
autos on ka DAB+ raadio ja võin öelda, et FM raadio kvaliteet on neist kahest klassi võrra viletsam, mis tähendab, et olen loobunud FM raadio kuulamisest täielikult (v.a. uudised)

USB pulgale tõmban "musa" Youtubist ja kvaliteet on AAC 96K, mis konverditakse mp3-ks (raadio ei mängi mp4), minuarust on kvaliteet väga hea!
(felleri loodud YT downloader dev edit 0.7.6)

Re: Kasset

Postitatud: 18:11, 20 Okt 2018
Postitas satik
Jah, eristas, 10 loost 9.

Re: Kasset

Postitatud: 20:24, 20 Okt 2018
Postitas moij
satik kirjutas:Helikassett võib olla reaalselt sama kvaliteediga kui nimetatud DAT ja DCC, ...

Kindlasti mitte. Oled sa lähenenud kassetile mõõteriistadega?
Ma olen ja puht objektiivselt on moonutused alla igasugust arvestust. Algul arvasin, et makk on vigane aga selgus, et probleem on kassetis kui sellises. Makk oli Technicsi reast ülevalt teine ja läbivkanaliga.

Re: Kasset

Postitatud: 21:01, 20 Okt 2018
Postitas satik
Reaalne samane kvaliteet on kuuldeliselt: et "sound" on samasugune ning mürad alla kuuldeläve. Jah, kui mõõta siis THD erineb, muidugi leiab ka erineva mürafloori, aga kui sissetulevat heli montoorida otse või üle lindi, siis korraliku tehnikaga tugitoolis istudes vahet ei tee. See oli minu jutu point. Selle kogemuse saamiseks oli kasutusel Aiwa AD-S950 ja kroomkassetid. Normaalidega ei saanud päris sama tulemust kui "line-in".

PS: AD-S950 kohta tutvustav jutt - http://www.hifi-classic.net/review/aiwa ... 0-184.html
Mul oli ka kunagi võimalus enamvähem kõiki Technicsi asju igatpidi katsetada, ma ei mäleta ühtegi kassetikat mis oleks stock'ina mingitki emotsiooni kauem kui rakordi lõppemine ülal hoidnud. Kusjuures AZ6 puhul ma lausa ootasin et ta esineks hästi, aga oli nagu ikka. Mulle nimelt istus Technics'i disain. Aiwa puhul aga meeldis just see, et oli võimalik iga lint enne salvestust optimaalseks timmida, seepärast siis ka oligi reaalne (tugitoolist kuuldav) sound saada sisendiga üks ühele.

See ei tähenda et ma läheks kaasa selle kassetimaania uuestitulekuga, kui keegi seda hakkab järeldama. Kassett oli ja jääb laiatarbe meediumiks, millel oli ajastu kontekstis oma koht, mis nüüdseks on minetatud jäädavalt.

Re: Kasset

Postitatud: 23:46, 20 Okt 2018
Postitas moij
Ei ole nagu loogiline, 24/96 ja DSD64 on erinevad aga üle kasseti ja otse ei tee vahet?

Re: Kasset

Postitatud: 00:41, 21 Okt 2018
Postitas mustkass
xda kirjutas:Täiesti mõttetu haip. Kuna tänapäeval käib kõik digitaalselt pole mingit pointi ei vinüülil ega kassetil. Analoogi puhul veel saaks aru. OK, vinüüliga saavad diskorid vähemalt miskit teha.


No vinüülil on ikka väga suur mõte kui oled tõsine melomaan jah kui piirdud you tube või mõne teenuspakkuja toodanguga siis pole jah vahet mida või kuskohast kuulad,kasstiga on jah nii ja naa on väga hea helikvaliteediga kassette mul omal ka neid mitmeid veel järel aga see on omaaegne lääne toodang ja heli on tõesti võrratult hea.

Re: Kasset

Postitatud: 01:45, 21 Okt 2018
Postitas satik
moij kirjutas:Ei ole nagu loogiline, 24/96 ja DSD64 on erinevad aga üle kasseti ja otse ei tee vahet?


Ma kasutasin kassette eelmisel sajandil, siis kui igasugune hires Sony (sacd) või Technicsi/Panasooniku (dvd-a) versioonis olid veel üldse avaldamata nähtused. Nii et kuna see tugitoolitest toimus rohkem kui 20 aastat tagasi, et ei saa isegi küsimust püstitada sel kujul nagu sa intrigeerivalt soovid. Sellest ajast on ka tehnika muutunud, oskused kuidas kuulata ja ka kuidas mõõta. Lisaks, kassetti hindasin mina, hires formaate minu tütar. Kas loogikat tuli juurde?

Muide, tollane DCC formaat oli ka mitte CD moodi 16bit, vaid MPEG-1 384kbit/s, millele lisati 32 ribaline PASC (precision adaptive sub-band coding, mitte maakeeles pask, kuid kadudega pakkimine siiski, võrreldav ATRAC esimeste versioonidega MD juures). DAT võis olla ka vaid 12bit, kui formaadi sämplinguks valiti 32kHz, kõrgemate sageduste juures oli küll 16 bitti kasutusel. Nii et hea kassetikas analoogis pani DCC igal juhul nurka häbenema, DAT'i puhul sõltus asjaoludest.

Technics ei teinud kunagi Dolby-S dekki, või tegi? Minu mälu ei mäleta et oleks teinud.

Re: Kasset

Postitatud: 12:27, 21 Okt 2018
Postitas moij
Sa võiks siis oma kassetika muljeid veidi värskendada, muidu jääbki prevaleerima mälestus hea heliga formaadist, mida ta üheski variandis kuidagi ei ole.
Ma ka kassetist eelmisel sajandil väga halvasti ei arvanud aga võrreldes tänapäevaste formaatidega ja ka DAT-i või DCC-ga on ta ikka tegelikult väga kehv.

Re: Kasset

Postitatud: 12:47, 21 Okt 2018
Postitas satik
Otsi endale kõigepealt 3-pealine Dolby-S dekk ja räägime uuesti. Mul on muide olnud Philipsi DCC, seega ma tean millest jutt on. Sul vist ei ole sellist olnud...
Ma jään selle juurde mida ütlesin, vaata seda niipidi et mitte kassett pole hea heliga vaid DAT ja DCC (eriti) on piisavalt kehva heliga. Küsimus on mitte absoluudis, vaid referentsis :wink: .

Re: Kasset

Postitatud: 18:13, 21 Okt 2018
Postitas mustkass
Tracy Chapmani ja Trafficu kassetid need on tõeliselt kvaliteetsed lindistused Technics RX BX 501 peal kõlavad hästi

Re: Kasset

Postitatud: 19:50, 21 Okt 2018
Postitas 0000
Kassett , kasseti, kassetti, keegi võiks pealkirja ära parandada, et oleks korrektne!?
Kasseti sound on hoopis teine, kui näiteks CD, vinüülil, või lintmakil minu arvates. Kui on korralik makk ja kassett, siis on ka heli korralik. Ma ise kassetikallistaja küll ei ole, aga kassette on vanast ajast hulgi alles ja kaks korralikku kassetimängijat on ka alles ja täiesti töòkorras (AIWA AD-F410 ja harman/kardon TD 420). Viimati kuulasin kassette nii kaheksa aastat tagasi, aga kõik on alles, töökorras ja võiks kohe käima panna, kui sooviks. Üllataval kombel ajahammas neid rikkunud ei ole.