Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas h6bekuul » 13:59, 08 Juun 2017

Tänavu 1. septembrist rakenduv Euroopa Liidu direktiiv, mille järgi tolmuimejate võimsuspiirang langeb seniselt 1600 vatilt 900 vatile.
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas mustkass » 14:36, 08 Juun 2017

Täielik debiilsus ju hakka või ise tolmu imema :smile133
Ma ju räägin kogu aeg üks liit puha vanasti oli NLiit nüüd ELiit ühtemoodi debiilsed mõlemad
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3255
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas 0000 » 15:38, 08 Juun 2017


Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas h6bekuul » 15:46, 08 Juun 2017

Mul 1 robot toimetab juba aastaid, aga vaja ka sellist tolmuimejat, mis suudaks tõmmata robottolmuimejal filtri korralikult puhtaks :)
Alati annab endal midagi ära teha!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas tigekala » 16:59, 08 Juun 2017

Vahvad ja toredad teemad teil siin viimasel ajal - Mingi tolmuimeja peab imema tühjaks teise tolmuimeja,
umbes nagu erinevast soost oleksid ja mingi tehnik tahtis taha vändata mingile frigiidsele mammile...
Soovitan moderaatoritele - 2 teemat ühendada, kus Starmani tehnikul tolmuimeja, mis imeb tühjaks tehniku poolnärtsinud varre...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas Sombi » 17:54, 08 Juun 2017

tigekala kirjutas:Vahvad ja toredad teemad teil siin viimasel ajal

Mis teha, hapukurgihooaeg on alanud :D

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3255
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas 0000 » 07:51, 09 Juun 2017

Küsin huvi pärast, kas kellelgi selline irobot kodus on ja kuidas rahul olete? Saan aru, et hõbekuul omab sellist? Kuidas siis on, kas kodu on kogu aeg tolmust puhas ja võimsamat masinat vajad, et irobotit tolmust rookida? :-)

Foorumil
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas Scott » 08:29, 09 Juun 2017

tolmuimejate võimsuspiirang langeb seniselt 1600 vatilt 900 vatile.

Täpsustuseks, et langeb elektriline ehk võrgust tarbitav võimsus. Tolmuimeja imemisvõimsus on teine asi ja see on headel masinatel umbes kolmandik elektrilisest võimsusest. Rahuldavaks loetakse imemisvõimsust alates 250 aerovatist, soovitav 400.

Näiteks:
1000 W mootorivõimsusega Elektrolux Ultraone tolmuimeja imemisvõimsus on 310 W - see on hea tulemus;
2200 W mootorivõimsusega Siemensi ühe mudeli imemisvõimsus oli 227 W - väga ebaefektiivne.

Kasutaja avatar
Wiinanina
Entusiast
Postitusi: 175
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 1 kord

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas Wiinanina » 08:30, 09 Juun 2017

0000 kirjutas:Küsin huvi pärast, kas kellelgi selline irobot kodus on ja kuidas rahul olete? Saan aru, et hõbekuul omab sellist? Kuidas siis on, kas kodu on kogu aeg tolmust puhas ja võimsamat masinat vajad, et irobotit tolmust rookida? :-)



See, et põrand oleks robotiga tolmust puhas nõuab juba korteri/maja sisustamise ajal järjekindlat tegevust.
Kas mööbel on servaga vastu põrandat, või on vahed põranda ja mööbli vahel nii suured, et robot pääseb mööbli alla.
Kuna mul oli eluruum enne robotit juba sisustatud, siis on situatsioon selline, et vaja aeg-ajalt võtta ikkagi teine tolmuimeja ja mõne koha peal kaasa aidata.
Muidugi palju harvemini kui enne roboti ostmist.

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas h6bekuul » 10:02, 09 Juun 2017

Scott kirjutas:
tolmuimejate võimsuspiirang langeb seniselt 1600 vatilt 900 vatile.

Täpsustuseks, et langeb elektriline ehk võrgust tarbitav võimsus. Tolmuimeja imemisvõimsus on teine asi ja see on headel masinatel umbes kolmandik elektrilisest võimsusest. Rahuldavaks loetakse imemisvõimsust alates 250 aerovatist, soovitav 400.

Näiteks:
1000 W mootorivõimsusega Elektrolux Ultraone tolmuimeja imemisvõimsus on 310 W - see on hea tulemus;
2200 W mootorivõimsusega Siemensi ühe mudeli imemisvõimsus oli 227 W - väga ebaefektiivne.


Kõik õige, aga siiski olen mina täheldanud teatud korrelatsiooni tarbitava ja imemisvõimsuse vahel :)
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas h6bekuul » 10:23, 09 Juun 2017

0000 kirjutas:Küsin huvi pärast, kas kellelgi selline irobot kodus on ja kuidas rahul olete? Saan aru, et hõbekuul omab sellist? Kuidas siis on, kas kodu on kogu aeg tolmust puhas ja võimsamat masinat vajad, et irobotit tolmust rookida? :-)


Ma algusest peale Neatot omanud. Tollel oli (siis ainsana) laserskänner, millega kaardistas ruumi ja vastavalt sellele tegutses. Teised kappasid random ringi :) Nüüdseks neid taibusid juurde tulnud, aga vist ikka on neid suvalt_ringikappavaid ka? Ehk siis see esimene asi, mida uurida. Oluline on veel, et oleks nurgahari (väike harjake, mis ulatab tiba imeja gabariidist välja) lisaks sellele suurele rootorile. See on nii asetatud, et viskaks sodi suurele rootorile ette põrandaliistu juurest, nurgast vms. Ühest nurgaharjast piisab, sest koristus algorütm on kindlas suunas - vastupäeva oli minu omal. Abiks on ka ümber_laua_jala_programm. See kinni firmwares. Aga ettevalmistust tuleb teha üksjagu. Kui mingi sokk, taskurätt või paraja suurusega mänguasi hambusse jääb, siis loomulikult katkeb kõik. Ja mina vaataks juba LiPo akuga masinat tänapäeval. Nüüd ehk juba on? Ja kui nad on suutnud arendada asja nii kaugele, et väljapuhutav õhk liiguks otse üles, mitte kuskilt tagant või külje pealt, siis oleks juba päris kobe. Mul puhub tagant, mis tõttu on olukordi, kus ta ringikeeramisel puhub sodi juba puhastatud alale :) . Ja veel.kui sul on majas pikajuukselisi, siis pead arvestama, et suure rootori ümbermõõdust pikemad karvad keritakse puntraks ümber rootori. Nagu karvakoguja. Oluline siis, et see suur rootor käiks lihtsa liigutusega lahti puhastamiseks. Aga siiski. kui vaatan sodikambrit ja näen, kui suure koguse on ta võimeline sinna korjama, siis mul süda rahul. Suurt imejat kasutangi väikse filtri puhtaks tõmbamiseks ja diivani pealt sodi võtmiseks. Ausaltöelda väga suurt muuks polegi näppinud peale roboti soetamist.
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3255
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas 0000 » 15:13, 09 Juun 2017

Hea ülevaade, tänan! Ise vaatasin iRobotit Robotexil, kus nad väljas olid ja siis käis mõte peast läbi, et kunagi peaks sellise soetama. Esialgu on see mõtteks jäänudki, aga on huvitav lugeda kasutajate kogemusi ;-)

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas Zuumbox » 20:23, 09 Juun 2017

h6bekuul, mis mudel täpsemalt? Mul samuti Neato, Botvac D85. Üldjoontes võib rahule jääda, ainuke puudus sellel mudelil on NiMH aku. LiPo akut pole Neatol kohanud (tööga seoses on neid minu käest üsna mitmed läbi käinud), küll on nüüd juba olemas Li-ion akuga mudelid. Õhu väljapuhe on neil kõigil otse taha. Erinevatel mudelitel on rootorid natuke erineva ehitusega, D85'l igatahes käib see üsna lihtsalt pulkadeks laiali; külgharja kõigil mudelitel pole. Ja muide, palja põranda peal see plastribadega rootorhari ei kõlba - teeb sihukest lärmi nagu reaktiivhävitaja :mrgreen: Kombohari seevastu on okei. Pikad juuksed pole veel hullu aga vaibanarmastest, juhtmetest ja muust säherdusest kraamist tuleb kindlasti vabaneda - need jäävad harja vahele kinni ja siis on nutt ja hala lahti :) Roboti puhastamiseks kasutan tavaliselt suruõhku (muidugi mitte toas, vaid õues :) ), nii saab kõik sopid hästi puhtaks. Ja tööd teeb ta korralikult - tolmukogujasse koguneb sodi üksjagu. Probleemiks pole isegi mõni väiksem kruvi või nööp alla neelata.

Situatsioon pildil: sellised lauajalad käivad Neato'del täiega üle mõistuse :mrgreen: Robot ukerdab sellse asja otsas oma tubli viis minutit, ikka edasi-tagasi, edasi-tagasi, enne kui loobub ja otsa ringi keerab :mrgreen: Ühe korra käskis üks robot isegi mul sellise jama tee pealt eest koristada; küll pisut teises sõnastuses aga mõte jäi samaks :mrgreen:
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas h6bekuul » 21:06, 09 Juun 2017

No leidsid sa ka lauajalad :) Ma isegi vaatasin seda pilti 10 minutit. Mõistlik oleks sinna see magnetrõngas tekitada. Mis sa piinad teda. Säästad aega ja akut. Enda oma marki ei tea, meil ei müüda ammu. LiPo all tegelikult mõtlesingi Li-ioni. Niklid on saadanast sellistele asjadele.
Siuke ta on....ehk loed välja:
https://secure1.suhtlus.ee/resources/ir ... =0&x=a.jpg

https://secure1.suhtlus.ee/resources/ir ... =0&x=a.jpg
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Viimane aeg mõni korralik tolmuimeja ära soetada?

PostitusPostitas Zuumbox » 21:52, 09 Juun 2017

See, mis seal pildil, pole ei minu robot ega minu kodu. Ütleme siis nii, et ma olen nagu pisut seotud selliste asjade remondiga; pildil olev eksemplar teeb parajasti testisõitu. Mis "niklisse" puutub, siis Sinuga täitsa päri; kui enda oma ostsin, polnud lihtsalt muud valida :(

Sinu oma tundub olevat Neato Botvac 85
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist