1. leht 1-st

Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 21:16, 13 Okt 2016
Postitas Carat_EST
Millel põhinevad need väited et suurema ekraaniga telerid (45"...65"+) lähevad rutem rikki (kohe nii et ei ole taastatavad) kui väiksemad?
http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/suurema-ekraaniga-telerid-lahevad-rutem-hingusele?id=75884019
Kahtlen ülimalt IT Bussi meeste väidetes.
Ma ei kipu eriti üldse uskuma, et nende statistika võiks õige olla.
Kuna suurema diagonaaliga telereid ostetakse siiani tunduvalt vähem kui väiksemaid siis ei jõua nad ju üldse nii sagedasti remonti kui väiksemad.
Samuti ei kipu ma uskuma juttu UHD või HD teleri ostmiseks vaid SD pildi vaatamiseks neid vajavatakse ikka Blu-Ray või UHD/HD striimide vaatamiseks.
Kui aga elutuppa osta 30" teler saate endale personaalse teleri Blu-Ray vaatamiseks sest juba kahte vaatajat on raske korraga nii väikese ekraani ette mahutada. (30" = 67cm; kõrgus siis ca 37 cm (laius ca 66 cm) - full HD soovitav vaatamiskaugus 2,5...3x kõrgus -> 0,92...1,11 m)
Ja 30"...37" kineskooptelerid olid vanasti suurimad mida SD pildi (aga 16:9 formaadis) jaoks tehti.

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 21:43, 13 Okt 2016
Postitas Zuumbox
Carat_EST kirjutas:Samuti ei kipu ma uskuma juttu UHD või HD teleri ostmiseks vaid SD pildi vaatamiseks neid vajavatakse ikka Blu-Ray või UHD/HD striimide vaatamiseks.

Usu või ära usu aga on inimesi, kes ostavad HD teleri Kanal2 seebikate vahtimiseks ja usuvad tõsimeeli, et nad vaatavad HD pilti :mrgreen:

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 04:15, 14 Okt 2016
Postitas Sulev
Suurel telekal on kindlasti suurem risk saada pihta mõne lendava objektiga, nt mängukonsooli puldiga või toas näiteks lapse poolt lendu lastud muu esemega. See tuleneb puhtalt tõsiasjast, et suurele sihtmärgile on lihtsam (ka kogemata) pihta saada kui tillukesele.
Suuremal telekal on ka ekraanile ja teleri tugikonstruktsioonile mõjuvad jõud ja jõuõlad erinevad, enamasti siiski suurele telerile kahjulikus suunas, seega suurem risk telekas transportimisel või liigutamisel lõhkuda. Nt kas või ekraani keskele mõjuvad ekraani enda massist tingitud jõud teleri liigutamisel, eriti kaldus asendis või ekraanitasapinnaga ristisuunalisel järsul kiirendamisel.
Suurem telekas on tõenäoliselt ka raskem ja viletsale seinale/halvasti kinnitatuna või nõrgale alusele asetatuna on suurem tõenäosus alla kukkumiseks.
Suuremal teleril on reeglina suurem tarbitav võimsus ja sellest tulenev mõju elektroonikakomponentidele (nii soojuslik, kui ka muidu kulutav).
Kuigi soojuse ära juhtimisel kipib sageli just väikeste elektroonikaseadmete puhul probleeme esinema, võib nt suure ekraaniga teleritel esineda soojuse ebaühtlane jaotus (soe õhk teleri sees kontsentreerub korpuse/ekraani ülemisse äärde) ja sellest tuleneda võivad probleemid.
Suuremal telekal võib komponente või elemente, nt ekraanipikseleid või taustavalgustuse elemente, olla ka arvuliselt rohkem: suurem komponentide arv = suurem rikke esinemise tõenäosus.
Suuremad mõõdud teevad ka materjalides tootmisdefektide esinemise ja nende mõju avaldumise tõenäolisemaks (tõenäosus, et 2 ruutmeetrises klaasis esineb mõni mikrodefekt, on suurem, kui veerandruutmeetrises, jne).

Samas on suuruse mõju ka summarsena ilmselt suhteliselt väike, näiteks mitte ületades kahekordselt poole väiksema diagonaaliga teleri rikke tõenäosust. Ja kuna päris suuri telereid ostetakse suhteliselt vähem, siis probleemid ei paista välja ka remonditöökoja tunnetuslikus statistikas.
Tunnetuslikku statistikat võib surtele teleritele kahjulikumas suunas mõjutada muidugi see, et suured telerid on kallimad ja sarnase rikke korral võidakse omaniku poolt suurema tõenäosusega püüda lasta parandada, samas kui väike ja odav telekas lihtsalt uue samasugusega või suuremaga asendatakse. Arvulist statistikat, kui suur osa müüdud ühe või teise suurusega teleritest teatud aja jooksul katki läheb, aga ei tehta (kui, siis vaid garantiiremondi osas, kuid see info jääb suuresti tootja teada).

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 16:59, 14 Okt 2016
Postitas sanders
Minu designline Philipsil on ekraani ees klaas, mis toetub lauale ja väga raske jalg, mis teevad teleka hästi kaitstuks, jäigaks ja püsivaks. Telekas ei paindu läbi ja ei hakka kõikuma, seda on hea tassida, kartmata, et sõrmed ekraani lõhuvad. LG telekal neid kahjuks pole, kuigi võiks olla. Ma ei tea, kui paljudel telekatel ekraani ees klaasi üldse kasutatakse?

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 18:18, 14 Okt 2016
Postitas mustkass
LG-l on IPS paneel pole sinna mingit klaasi ette vaja mul oli kunagi klaasiga Philips 8605 krt külje pealt ei saanud üldse vaadata moonutas koledasti,IPS paneel on tugevam ja vaatenurk suurem

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 19:14, 15 Okt 2016
Postitas renee
Zuumbox kirjutas:Usu või ära usu aga on inimesi, kes ostavad HD teleri Kanal2 seebikate vahtimiseks ja usuvad tõsimeeli, et nad vaatavad HD pilti :mrgreen:


Usu või ära usu, aga sony 55" 4k telekal on tv3 pilt vaga sarnane hd pildile 2,5m kauguselt, pole näha sakilisi jooni nagu eelmisel 3a vanemal Sony 46" hd telekal, uuem suurem 4k mudel oskab sd pildi ikka suureparaseks teha, niiet uuem suurem on ikka päris hea, kanal2 on märgatavalt parem kui enne.... sai ka vaadatud 4k netfliksi, see suht palju hd st kyll parem ei tundunud 2,5m pealt.
Suurema mudeliga on viasati sd pilt ikka väga nutune, arvan, et telekas ise näitaks seda pilti paremini ... Nüüd see adapter viasatil ka olemas saaks keegi ara proovida.

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 05:59, 17 Okt 2016
Postitas Scott
Artikli vol.2 - Tehnik paljastab, millise firma teleritega käivad eestlased kõige sagedamini remonditöökojas.

http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/te ... d=75932837

Re: Teleri suurus ja rikkimineku kiirus

Postitatud: 05:51, 01 Nov 2016
Postitas Scott
Vol.3 - artikkel eelmiste artiklite kommentaaride põhjal - http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=76102377