Kanal2 ja TV3 HD

Siia võid lisada netist leitud uudise
indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 16 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas indrpo » 07:50, 21 Veebr 2017

satik kirjutas:
indrekp kirjutas:
satik kirjutas:... HD või mis, aga ometi on pandud pildil Kaljuveeri müts nagu villane saag peas

PS. deinterlace oli pildi tegemisel off seega saag jäi ilmselt liikumistele sisse. püüan teinekord paremini :)


Sellega on nüüd niisugune lugu et... ei olnud teil see OFF -vägagi ON oli. Deinterleissimata pilt VLC playeriga näeb tegelikult päris teistmoodi välja.......
Tulenedes eelnäidatust, olen ma ebamugavas olukorras, kus ma ei saa öelda muud kui et indrekp lihtsalt valetab suud silmad täis. Ei saa tuua ka õigustuseks puuduvat tehnilist taipu tema puhul. Kahju!


Tänan aususe eest ja selle eest, et oled üsna ebamugavas olukorras.
Nimelt VLC player by default ei aktiviseeri deinterlace valikut. Käivitasin Kanal2 striimi ning tegin mõned shotid.
Kiired liikumised (mehed suuskadel, nagu ka sinu piltidel) olid kammi täis ja tegin lihtsalt mõne staatilise pildi meestest laua taga. On loogiline see, et pilt läheb kammi kiiretel liikumistel ehk siis ainus asi mis laua taga kiiremini liikus oli meeste pead mille servad päris kindlalt kammi kisuvad. See on siis selgitus.

Pole nagu mingit mõtet valetada, räägime asjadest ikka nii nagu on, ega me poliitikud riigikogus ei ole. Samas nõustun, et tehnilist taipu on mõnel isikul rohkem või vähem.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 11:10, 21 Veebr 2017

indrekp - iga tehniliselt mõtlev isik saab aru et live kaamera pilt pole mitte kunagi nii staatiline et kaadrites midagi ei muutu, isegi tripodi peal mitte. Isegi staatiline pilt on mõnikord teatud kooslust omades tugevalt interlace'tud. Teie pakutud pilt on aga nii piisavalt lakutult sile, et mul võttis tegelikult isegi momendi aega et leida sakid - seega oli deinterlace kasutusel. Mitte kõige parem võimalik valikust, aga ilmselt esimene, "discard". Minu pilt on deinterlacetud Yardif x2 mooduliga, mis on üks efektiivsemaid VLC koosseisus.

Seepärast otsisin samast striimilõigust koha kus kaamerapilt oli võimalikult staatiline (kaamera ootas et võistlejad ilmuks kaadrisse), mitte üks inimene pildil ei liigutanud, pilti ei ole deinterlacetud. Vaadake inimesi barjääri taga... vaadake ilmajaama all paremas nurgas (ajavõtuakna kõrval), sest see vähemalt ei liigutanud oma statiivi...
Screen shot 2017-02-21 at 10.55.48 AM.png

Edasi vaielda pole mõtet, avage oma foorum kui tunnete vajadust.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 16 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas indrpo » 07:42, 22 Veebr 2017

No selge, siis olid eelnevad pildid ka deinterlaced?
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 00:49, 23 Veebr 2017

Mis "eelnevad pildid ka"?? Te postitasite siia ühe (1) pildi ja sellest on jutt - keegi ei tea teie "eelnevatest piltidest" mitte midagi. Ma soovitasin teil edasi vaidlemise soovi arendada mujal, teil on selleks nüüd võimalus.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas admin » 21:37, 23 Veebr 2017

satik kirjutas:
indrekp kirjutas:
satik kirjutas:... HD või mis, aga ometi on pandud pildil Kaljuveeri müts nagu villane saag peas

PS. deinterlace oli pildi tegemisel off seega saag jäi ilmselt liikumistele sisse. püüan teinekord paremini :)


Sellega on nüüd niisugune lugu et... ei olnud teil see OFF -vägagi ON oli. Deinterleissimata pilt VLC playeriga näeb tegelikult päris teistmoodi välja:

Tulenedes eelnäidatust, olen ma ebamugavas olukorras, kus ma ei saa öelda muud kui et indrekp lihtsalt valetab suud silmad täis. Ei saa tuua ka õigustuseks puuduvat tehnilist taipu tema puhul. Kahju!


Uurides erinevaid HD, SD, interlaced ja deinterlaced kuvatõmmiseid, pean tõdema et foorumiliikme indrekp 10:58, 18 Veebr 2017 postitatud kuvatõmmis on interlaced. Seoses sellega tühistasin moderaatori poolt pandud karistuse ja eemaldasin banni. Omaltpoolt saan ainult vabandada ja loota et edaspidi sellist kahetsusväärset eksitust ei toimu.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 22:12, 23 Veebr 2017

Eeltoodust võib jääda mulje et bänn saadi kuna ülespandud pilti peeti selleks või teiseks. Bänn teeniti välja aga hoopis mode suunise vastu hakates, suuniseks oli et vaidlust siin teemas ei jätkata. Sellele vaatamata lisandus just sihilik provotseeriv postitus, mis sisaldas kolme senitundmatut pilti, see sai aluseks ajutisele karistusele.
Ega muudmoodi tehniline küsimus ei selguks kui vaid siis kui saaks kätte pildi aluseks olnud videofragmendi - milles ma väga kahtlen et võimalikuks osutub. Kasutaja pandud pildid ei ole küll miskipärast täpsed, nimelt on nad mõõdus 1920x1090, mitte 1080, mis viitab veel mingile küsimärgile selle töötluses, kuid jäägu see, teema on niigi kõvasti kõrvale vajunud.
Hiljemalt homme hommikul läheb teema puhastamisele, eeldan et asjaosaline on sellega jõudnud tutvuda, kui ei, saab minu käest koopia PS kaudu.

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas admin » 23:16, 23 Veebr 2017

satik kirjutas: Kasutaja pandud pildid ei ole küll miskipärast täpsed, nimelt on nad mõõdus 1920x1090, mitte 1080, mis viitab veel mingile küsimärgile selle töötluses, kuid jäägu see, teema on niigi kõvasti kõrvale vajunud.

VLC'ga kuvatõmmist tehes tulebki resolutsiooniks 1920x1090, vahet pole kas teed seda ETV HD'st või YLE TV1. Vähemalt minu arvutis küll.

satik kirjutas: Hiljemalt homme hommikul läheb teema puhastamisele, eeldan et asjaosaline on sellega jõudnud tutvuda, kui ei, saab minu käest koopia PS kaudu.
Minu eelmine postitus palun jätta üles, kustutan selle ise kui vajalikuks pean.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 23:23, 23 Veebr 2017

Minu arvutis tuleb küll see mis tegelikult on - 1080. Ja kahe VLC versiooniga ühtmoodi. Nagu ka minu pandud piltide puhul näha on.

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas admin » 23:41, 23 Veebr 2017

See sõltub arvatavasti ka ekraani resolutsioonist, mul näitab kõikide IPTV FHD kanalite resolutsiooniks(vahet pole mis playeriga ma vaatan) 1920x1088 ja kuvatõmmised tulevad 1920x1090
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 23:57, 23 Veebr 2017

See on huvitav moment küll, ma olen saanud 1088 reaga pilti ainult sattidelt, kuid siis ma ei kasuta ka VLC'd. Hilisemalt käsitledes on liigsed read hallid, ei sisalda midagi mis liituks pildiga ja n.ö. muutuva infoga ridu on siiski vaid 1080. Eeldan et meil on ka piisavalt erinevad keskkonnad VLC jaoks, võibolla tehakse mingi pisiasi teisiti sest kasulikku infot ei saa olla ei 8 ega 10 rida rohkem, kuid halli triipu samuti piltidel ei ole, järelikult kuidagi neid ridu skaleeritakse.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas Scott » 01:04, 24 Veebr 2017

VLC-ga sõltub see mingitest muudest asjaoludest. Olen ka saanud 1090-realised pildid 1080-realisest videost. Samuti näitab veebistriimil 1280x738 ja selle sees videol 1280x720 reso andmeid.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 03:01, 24 Veebr 2017

Uurisin mis mujal sellest räägitakse.
"Here in the
US all the "1080i" content that we have is actually 1088 lines, with the
bottom 8 lines defined to be blank. MythTV actually has special code
that sets the output to 1080 lines if it is given a 1088-line video, to
avoid a black band at the bottom, and avoid scaling when outputting to a
1080-line display.


The macroblocks in the ATSC MPEG stream are 16 pixels high, which is an
integer divisor of 1088 but not 1080. A 1080-line video would imply
that the macroblocks are 8 (or 4; unlikely) pixels high."
---
"1080i uses 1920 pixels x 1088 lines. This is due to MPEG-2 video format, which requires the number of coded luma pixels to be divisible by 16."
Nii et scaling leiab aset kui pilt tuleb 1088 või 1090 JA SEAL POLE RIBA all. Tuleb järeldada et win version VLC'st ei arvesta siis sellega et skaleerida ei tohi, vaid tuleb croppida ja see jäetakse tegemata. Mäkis riba ei ole, ei ole ka vale resolutsiooni, järelikult siis ei skaleerita aga cropitakse see riba alt ära.
Leidsin jälgi et VLC tiim on sellega juba 2004 kokku puutunud.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas Scott » 03:17, 24 Veebr 2017

Nii ongi. Mingi must ääreke on VLC-ga WINi variandis olemas. Linuxiga ei tea, Estobuntu plaadil VLC-d ei ole.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas tigekala » 07:26, 24 Veebr 2017

Mäletan niipalju :
Kunagi, satipositsiooni 9E pealt siiamaani tulev kanal myZen.tv HD, oli esiteks - DVB-S/QPSK, teiseks - FTA,
kolmandaks - peaaegu üksinda transpondri peal, neljandaks - näitas põhimõtteliselt seisvat pilti ja viiendaks - ka resoga 1920 x 1088.
Pilt oli muidugi super ! Tookord väitsid spetsialistid, et see - 1088 olevat progressive.

Praeguseks on see kanal kodeeritud, DVB-S2/8PSK ja resoks näitab 1920 x 1080 interlaced 25.

Selliseid kanaleid oli tookord veel, näiteks - positsiooni 0,8W peal, Canal Digital paketis oli mingi USA HD kanal, superpildiga,
nimetus ei tule enam meelde...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kanal2 ja TV3 HD

PostitusPostitas satik » 09:49, 24 Veebr 2017

Nüüd hommikul klaarima peaga saan öelda asja kohta hoopis sedapidi: win VLC näitab 1080 asemel 1088/1090 pilti, mille ülaääres on must riba, seega on pildi vertikaalread temas ilmselt õieti näidatud, infot võib olla 1080 rida. Mäkk seevastu näitab 1080 rida, aga millel on samuti must riba ülal. Seega on tema pilt tegelikult parimal juhul hoopis 1072, kuigi kuvatakse justkui õige 1080. Kui audios räägime bit perfect esitusest, siis videos peaks rääkima line perfect näitamisest, paraku on see kuidas täpselt VLC kuvamõõtu ja overlay näitamist pildiga tegelikult käsitleb, raske öelda. Ja ongi nii, et ma pean oma väljaütlemise indrekp suunas tagasi võtma, sest meil lihtsalt on erinevad lahendused pildi vaatamiseks ja käsitlemiseks, ja mul ei ole võimalik näha VLC abil kõiki ridu nii nagu nad signaalis on - või vähemalt nii nagu win VLC neid käsitleb. Minul ei õnnestu näha i pilti ilma iseloomuliku säbruta, kuigi on näha kuidas staatilisema pildi juures see väheneb oluliselt. Ilmselt oli omajagu õnne indrep'l et ta suutis tabada just sellise frame videovoost kus peaaegu mitte midagi ei liikunud. Minul seda õnne ei olnud, kuid võtan sõnad tagasi - meie vahendid on siiski erinevad, kuigi sama nimega. Saame videot vaadata, aga ei tasu järeldusi teha. Kui ridu näidatakse erinevalt, tont teab mida veel erinevalt tehakse.
Vabandust, indrekp.
Teema klaarimine lükkub seetõttu tiba edasi, et kõik fännid saaksid järeldusega tutvuda :roll: .

tigekala kirjutas: Tookord väitsid spetsialistid, et see - 1088 olevat progressive.

"Actually that is multiples of 32 vertically for interlaced sequences, and multiples of 16 for progressive sequences."
Nii et sõltub mis macroblock määratud oli.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist