"tühja kasseti tasu"

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8120
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 182 korda

"tühja kasseti tasu"

PostitusPostitas peeter3000 » 08:59, 20 Mai 2014

Mittetulundusühingud Eesti Autorite Ühing, Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Esitajate Liit nõuavad valitsuselt kohtu kaudu 831 416 eurot.

Tegemist on summaga, mis MTÜ-de arvates jäi valitsuse tegevusetuse tõttu autoritele, esitajatele ning fonogrammitootjatele aastatel 2010-2013 laekumata, kirjutab Postimees.

Alates 2006. aastast on "tühja kasseti tasu" määr kolm protsenti salvestusseadmete ja kaheksa protsenti salvestusvahendite tarnimise hinnast ilma käibemaksuta, kuid nimekiri heli-, video ja andmekandjatest ja seadmetest, mis maksustamise alla kuuluvad on ühingute hinnangul aga selgelt iganenud ning hoolimata nende üleskutsetest ja valitsuse korduvatest lubadustest ei ole seda viimase kaheksa aasta joksul uuendatud.

Ühingud tahavad, et nimekirja lisataks Blu-Ray ja HD DVD-plaadid ja nendel salvestavad seadmed ning lisatasu tahetakse ka maaletootjatelt digipleirite, digibokside, satelliittelevisiooni vastuvõtjate ja osa televiisorite eest.

Kohtusse pöördumiseks said Eesti autorikaitsjad innustust Lätist, kus paar aastat tagasi sai kohalik autorite ühing samasuguses kohtuasjas konstitutsioonikohtus võidu ja Läti oli sunnitud seadusi muutma.
http://uudised.err.ee/v/majandus/aa9887 ... c9b600fea9

Eestis on igaühel lubatud teha isiklikuks otstarbeks muusika- ja filmisalvestistest koopiaid. Et need, kellele kuuluvad nende salvestiste õigused, selle eest õiglast kompensatsiooni saaksid, on kasutusel nn «tühja kasseti tasu» süsteem.

«Tühja kasseti tasu» on tasu, mida küsitakse salvestusseadmete ja -kandjate tarnijatelt, sõltumata sellest, kas salvestuskandjat või -seadet ka tegelikult kasutatakse. Tegu on hüvitisega autorile, teose esitajale ja fonogrammitootjale selle eest, et nende õigusi on üldsuse huvides piiratud.
http://e24.postimees.ee/2799778/autorik ... -kahjutasu
-----
kui mul on kodus salvestusseade ja salvestuskandja (töötavad koos), siis olen maksnud "tühja kasseti tasu" topelt? (8%+3%)
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: "tühja kasseti tasu"

PostitusPostitas satik » 23:26, 20 Mai 2014

peeter3000 kirjutas:kui mul on kodus salvestusseade ja salvestuskandja (töötavad koos), siis olen maksnud "tühja kasseti tasu" topelt? (8%+3%)


Tõenäoliselt jah. Aga küsi sealt krdi ühingust, sest teised keegi seda öelda ei oska.

Küsitav summa on muidugi ka omaette vaatamisväärsus. Milliste andmete alusel see kalkuleeritud on? ja MIS ALUSEL? Sest kui hetkel kehtiv seadusandlus mingit täiendavat tasu ei võimalda välja petta, siis puudub ka ALUS mistahes kalkulatsioonide tegemiseks. Teisisõnu - lennatakse riigile peale et ehk maksavad ära, kuid mingit alust selleks pole, mitte enne kui seadust muudetakse. Ja kuidas tagantjärele seda ikka nõuda?
Miks ma ütlen pettuse teel saadav tulu? Sest nad rõõmsalt küsivad seda tühja kasseti tasu ka niisugustelt seadmetelt millega pole võimalik mitte kuidagi salvestada. Ja nad muide saavad selle tasu maaletoojatelt, sest muidu jääks äri tegemata. Mille alusel küsitakse (taas)esituseadmetelt mis ei võimalda salvestust seda tasu??

Nad on muide nii naglad et kui autor avaldab oma loomingu ilma esinduslepinguta näiteks juutuubis, siis nad avaldavad sedavõrd protesti et see korjatakse sealt maha, kuna rikub väidetavalt autori õigusi! Selle sama autori, kes ise üles laadis! Sama nahhaalsus nagu Krimmi äravõtmine.

Foorumil
Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3265
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: "tühja kasseti tasu"

PostitusPostitas 0000 » 05:40, 21 Mai 2014

Autorite asemel toidavad nad selle "tühja kasseti tasuga" põhiliselt iseennast. Kuna kassetimajandus on suhteliselt surnud, siis tuleb leiva lauale saamiseks otsida uusi võimalusi ja neid peaks jaguma veel küll- näiteks kõvakettad ja serverid ning mälupulgad. Ma usun, et tänapäeval on autorite looming põhiliselt nendel andmekandjatel.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: "tühja kasseti tasu"

PostitusPostitas satik » 09:17, 21 Mai 2014

Eesti tingimustes on suurim osa autorite loomingust consumeri vaates ikka veel optilise meedia peal. CD/DVD/BR toorikud. Ainult viimane neist vist ei ole maksu all, kuid ma jätan õiguse selles tegelikult kahelda...
Igasugused (välk)mälu seadmed jah on vist alles katuse alt väljas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Valju ja 26 külalist