Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 936
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas Radionov » 14:22, 30 Dets 2013

Telekanalid on hädas piraatlevitajatega
Avaldatud: 30. detsember kell 11:35 allikas: http://www.tarbija24.ee/2645594/telekanalid-on-hadas-piraatlevitajatega

Viimasel ajal on telekanalid saanud informatsiooni teenusepakkujate kohta, kes küsivad inimestelt ebaseadusliku teleprogrammi levitamise eest raha.

Ivi Särg sattus aadressile http://tv.synts.cc/ või http://newtv.synts.cc/, mis reklaamib, et pakub Eesti meediat välisriigis elavatele inimestele. Pärast registreerimist tuli talle e-kiri, et veebilehekülje vahendusel on võimalik näha järgmisi kanaleid: ETV, ETV2, Kanal 2, TV3, TTV, Kanal 11, Kanal 12, Lolo TV, Seitse, Lastekanal. Tasuda tuleb selle eest 8 eurot. Kui aga on soov näha ka täiskasvanutele mõeldud kanalit, siis tuleb maksta veel 2 eurot lisaks. Kanaleid pidi lähiajal lisanduma.

«Pärast registreerumist tuli e-kiri, milles paluti täpsustada minu pank ja alles siis saadetakse rekvisiidid kuutasu maksmiseks. Ei mingeid kontaktandmeid teenusepakkuja poolt, õiget nime, aadressi ega muud sellist,» kinnitas Särg, kellel tekkis kohe küsimus, kas säärane teenusepakkuja tegutseb ikka seaduse piirides.

«Tegu on ilmselgelt ebaseadusliku teenusega ehk piraatlusega, sest teleprogrammi levitamiseks ükskõik mil moel peab teenusepakkujal olema sõlmitud kanaliga vastav leping,» kinnitas Kanal 2 juht Urmas Oru. Tema sõnul antud juhul säärane leping puudub ja telekanalid teevad kõik, et piraatlus lõppeks. «Tarbijad, kes selle teenusega liituvad ja tasu ära maksavad, riskivad sellega, et juba mõne päeva pärast ei pruugi neil enam olla võimalik teenust kasutada või vähemalt mõnda pakkuja poolt lubatud telekanalit jälgida,» selgitas Oru.

Ka TTV juhatuse liige Toomas Lepp kinnitas, et neil ei ole informatsiooni veebilehe kohta ega vahendustasude kohta, mida programmi edastamise eest küsitakse. «Näiteks TTV poolt ostetud BBC välisprogramme võib TTV edastada ainult Eesti territooriumil. Kui seda programmiosa vahendatakse välismaale, siis on tegemist seaduse rikkumisega,» nentis Lepp.

«Viimasel ajal oleme üpris tihti saanud infot selliste veebikülgede ja teenusepakkujate kohta. Ükskõik, kas tegu on teadmatusest või selgelt pahatahtliku ja rahateenimisele suunatud ettevõtmisega, igal juhul on see illegaalne ja telekanalid püüavad sellist tegevust igati tõkestada,» lisas Urmas Oru.

Kui veebilehel toodud aadressile kirjutada, siis sealt küll vastatakse, kuid vastaja oma nime alla ei kirjuta. Möödunud reedel vastati Postimehe küsimustele järgmiselt: « Edastasin teie kirjad inimestele, kes tegelevad sellega otse ja vastavad teile. Kuna mina ei ole kompetentne neile küsimustele vastama, saatsin kirjad edasi.» Kahjuks ei ole vastuseid laekunud.
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

rtoompuu
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 10:42, 30 Dets 2011
    unknown unknown

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas rtoompuu » 12:13, 31 Dets 2013

Huvitav, et miks küll?!
4.8E|Astra || 0.8W|Intelsat
Dreambox 800HD (kloon)

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8118
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas peeter3000 » 12:19, 31 Dets 2013

pole ju näha ,et keegi kanaleid levitaks!
lihtsalt petetakse raha välja millegi eest mida nagunii ei tule..
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas aandra » 13:17, 31 Dets 2013

Kui netis ringi kolada, leiab selliseid " operaatorfirmasid" päris mitu. Olen ka ise neid pakkumisi saanud hüpikakendega kodust kaugel olles. Ka praegu tuli üks Kanaaridel olles. Pole katsetanud neid, sest vana aasta õhtul kavatsen err- i vaadata ipadist nn. ipadi rakendusega "otse"
Viimati muutis aandra, 13:18, 31 Dets 2013, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valzz
Entusiast
Postitusi: 141
Liitunud: 15:13, 30 Jaan 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas valzz » 13:17, 31 Dets 2013

Saan ma nüüd õigesti aru .. dvb-t box, server encode ja a-la flash player liides ja seda 8€ eest per kärss? :)

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas aandra » 13:20, 31 Dets 2013

Ei, vaatad üle interneti. Mina olen vaid selliseid kohanud. Saad kasutajanime ja salasõna, mis kehtivad Sinu raha lõppemiseni.

Kasutaja avatar
valzz
Entusiast
Postitusi: 141
Liitunud: 15:13, 30 Jaan 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas valzz » 13:24, 31 Dets 2013

Ma mõtlesin "teenusepakkuja" telgitagust

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14446
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas tigekala » 13:37, 31 Dets 2013

valzz kirjutas:Saan ma nüüd õigesti aru .. dvb-t box, server encode ja a-la flash player liides ja seda 8€ eest per kärss ?
aandra kirjutas:Ei, vaatad üle interneti. Mina olen vaid selliseid kohanud. Saad kasutajanime ja salasõna, mis kehtivad Sinu raha lõppemiseni.

aandra, mitte üle neti ei vaata, vaatad ikka üle sati, kuna signaal ehk teisisõnu - pilt, tuleb satilt või kasvõi maapealsest terrestriaalist.
Ainult ligipääsud ( cw0 ja cw1), mis avavad kodeeritud kanalil pildi, tulevad üle neti.
Ainukesed võimalused väljamaal vaadata Eesti kanaleid on üle satelliidi kuna väljamaale ei ulatu Eesti terrestriaali signaal :
1. Viia väljamaale Eesti Viasati originaaltuuner ja ka Eesti Viasati originaalkaart.
Nagu kunagi, seda tegid isegi Eesti Euroliidu saadikud.
Kuigi Eesti Viasati lepingus on kirjas - Originaaltuunerit ja ka originaalkaarti Eesti riigi territooriumilt välja viia ei tohi !
2. XXX.

PS. Ma muidugi ei poolda, sellise asja reklaamimist oma kodulehtedel !
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas Siidiuss » 14:52, 31 Dets 2013

XXX jah... need lehed juba suletud. Selliste uudistega pigem tehakse piraatlusele reklaami. Aga hädas on nad muidugi. Ja tänu internetile jäävad hätta ka edaspidi.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas kokku123 » 16:31, 31 Dets 2013

tigekala kirjutas:
valzz kirjutas:Saan ma nüüd õigesti aru .. dvb-t box, server encode ja a-la flash player liides ja seda 8€ eest per kärss ?
aandra kirjutas:Ei, vaatad üle interneti. Mina olen vaid selliseid kohanud. Saad kasutajanime ja salasõna, mis kehtivad Sinu raha lõppemiseni.

aandra, mitte üle neti ei vaata, vaatad ikka üle sati, kuna signaal ehk teisisõnu - pilt, tuleb satilt või kasvõi maapealsest terrestriaalist.
Ainult ligipääsud ( cw0 ja cw1), mis avavad kodeeritud kanalil pildi, tulevad üle neti.
Ainukesed võimalused väljamaal vaadata Eesti kanaleid on üle satelliidi kuna väljamaale ei ulatu Eesti terrestriaali signaal :
1. Viia väljamaale Eesti Viasati originaaltuuner ja ka Eesti Viasati originaalkaart.
Nagu kunagi, seda tegid isegi Eesti Euroliidu saadikud.
Kuigi Eesti Viasati lepingus on kirjas - Originaaltuunerit ja ka originaalkaarti Eesti riigi territooriumilt välja viia ei tohi !
2. XXX.

PS. Ma muidugi ei poolda, sellise asja reklaamimist oma kodulehtedel !

Ee, vaadatakse ikka üle neti mitte sati kaudu.
Liitud saidiga, maksad, saad oma paroolid, logid sisse ning saad sealt valida mis kanallit vaadata soovid. Arvutist, mobiilist, tahvlist jne üle neti.
Umbes nagu filmon jne asjad toimivad.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14446
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas tigekala » 16:38, 31 Dets 2013

See on sellisel juhul IPTV piraatlus, nagu on Kartina TV. Mis pole ka Saksamaal legaalne IPTV operaator.
Ja üle neti vaadata väljamaa servudest HD kanaleid smile176
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas Siidiuss » 16:51, 31 Dets 2013

Minu arvates ei ole see ka ip tv piraatlus. Sest ip tv serverit ei ole lahti häkitud. Ja teenuse eest küsitakse siiski raha. Piraatlus on see programmitootjate suhtes. Sest nende teenuseid jagatakse ebaseaduslikult. Tehniline lahendus polegi seejuures nii oluline. Oluline on see,et programmitootjad jäävad vb mingist osast papist ilma. Kuigi nad ametlikult vaatamist välismaal ei võimalda siis on ka see küsitav.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14446
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas tigekala » 17:18, 31 Dets 2013

Siidiuss kirjutas:Minu arvates ei ole see ka ip tv piraatlus.

Sinu arvates... smile133
Igasugune asi, kas üle sati või üle IPTV, vahet pole, on piraatlus kui kanali ülekandmise autoriõiguste eest pole autoritele makstud.
Ma vist ei peaks lisama - Sa ära proovigi mõelda, Sul on mõtlemisega väga suuri raskusi. Sa lihtsalt ei oska seda teha.

Kunagi ammu, oli siin teema, mis puudutas piraatlust.
Eesti seadused tunnistavad piraatluseks selle, kui omad, müüd või kasvõi transpordid, sellist tehnilist seadet, mis võimaldab ilma ametliku lepinguta vaadata, ükskõik, kas satelliidi, maapealse terrestriaali, kaabeltelevisiooni või IPTV kaudu, kodeerituid ametlikke kanaleid.
Selle eest, eraisikutelt, konfiskeeritakse vastav tehniline seade + eraisikule 3200€ trahv ja saab ka kohaldada 2 aastast vanglakaristust.
Firmadele, konfiskeeritakse vastav seade või seadmed + 16 000€ trahv, saab ka konfiskeerida kogu vara ja saab ka kohaldada 5 aastast vanglakaristust firma juhtkonnale.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas Siidiuss » 17:25, 31 Dets 2013

Missugune igasugune asi? Ametliku ip tv kanali kaudu ei töötand antud juhul kõnealused teenused. Seega ei ole tegemis ip tv piraatlusega. Ip tv on tehniline lahendus. Piraatlust tehakse kanalitele, mitte" igasugustele " asjadele.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14446
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Telekanalid on hädas piraatlevitajatega

PostitusPostitas tigekala » 17:29, 31 Dets 2013

Sa loe veelkord eelnev läbi.
Kui nüüd tuled välja jutuga, et Dreambox... jne. tuunerid võimaldavad seda, siis oled täielik jobu.
Dreambox ja ka kõik ülejäänud tuunerid, müüakse tehase/origanaal imagetega. Mis ei võimalda eelnevat.
Sa ise teed Dreambox-ist... jne. tuuneritest sellise tehnilise seadme, mis võimaldab eelnevat.

Asi pole üldse selles, mida Sa vaatad või ei vaata. Asi on selles, et omad, müüd või kasvõi transpordid, sellist tehnilist seadet,
mis võimaldab mitteametlikult vaadata kodeerituid ja ametlikke kanaleid.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist