CRT-telerite uus põlvkond!

Siia võid lisada netist leitud uudise
ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 11:41, 24 Aug 2005

DVB_C_friik kirjutas:Isegi kui tasuvust laotada u. 10a peale võib järsku selguda, et 5a. pärast "säästumarket" sulle 10x odavamalt müüb 2x parema pildikvaliteediga pilli. Siis maksad oma vana kasti kui surnud hobust.

Las tehnoloogia küpseb veel.


Naljahammas... Kas sa oled kashej bessmertnõi? Elad mees ju ühe korras. Sellise 'filosoofiaga' kobi erakuks mäekoopasse, sest ükskõik, mida sa praegu ostad on 5 aasta pärast odavam ja parem... Ja kui sa mingil x lollil põhjusel 3 aasta pärast suitsuna krematooriumi korstnast välja lendad, siis mõtled küll, et per**e - oleks ikka võinud selle plasma/lcd ära osta ja paar aastatki nautida head ja kavaliteetset pilti...

iCE @ rämedalt utreerides

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 11:49, 24 Aug 2005

Seda kõike on juba vaieldud... Tookord ma ütlesin samad sõnad-
vaadake, et te varem ära ei sure kui ükskord kõik (siis kui kommunism tuleb :lol: )
odavaks või veel odavamaks läheb!

Elu filosoofia on natuke väärastunud- ei peaks ootama, millal odavaks läheb.
Aga peaks proovima rohkem teenida, et oleks kohe võimalik...

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 13:12, 24 Aug 2005

DVB_C_friik kirjutas:Ma tahan lihtsalt väita, et jutud CRT tehnoloogia surmast on veidi enneaegsed ja kui sa mind ei usu, siis usu Samsungi R&D tiimi, kes jätkuvalt seda rauda taob. 8)


Nohjahh, 1,4miljardit hiinlast ja miljard kopikatega indialast peavad kaa midagi vaatama...

Kõik progressivsed tootjad (ntx Sony) on ammuilma oma plasmatööstusedki maha müünud ja vorbivad vaid LCD'sid...

iCE

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 21:15, 24 Aug 2005

DVB_C_freek kirjutas
...kui sa mind ei usu, siis usu Samsungi R&D tiimi...

No mis ebajumal see Smsung on? Nad on kohustatud uskuma, sest nad on uue CRT tehnoloogia arendamiseks kõva papi mängu pannud. Nüüd on aeg kuidagi midagi tagasi teenida. Arvan, et kaasaegse tehnoloogia arengu juures tuleks ükskõik mis usku mitte väga tösiselt vötta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:16, 24 Aug 2005

Niikaua kui CRT värelevat pilti kinekatesse topitakse, crt hind langebki. Veel 3-4 aastat tagasi oli ka 50hz ja 100hz telekatel suur hinnavahe. Mäletan aegu kus Igasugused Nokiad ja Finluxid oma esimeste Nicam/A2 mudelitega viiekohalisi rahanumbreid hinnasildile kirjutasid. Mõnele ehk ei ole see raha midagi, aga minu jaoks loeb number 14000-16000 EEKu ka midagi
Näiteks mu sugulasel on 29" 16:9 laiekraaniga Samsungi CRT telekas koos igasuguste S-Video/SCART laienduspesade ja Virtual Dolby Prologic helidekoodriga, sellest ajast ja maksis ta 14 Kiloeeku.Enam selline telekas üle 10 kiloeegu uuest peast ei maksa. Nüüd CRT hind muudkui langeb. 20 KIloeegu eest saab juba 26" suurusjärgu LCD-TV. Eks näis mis 3 aasta pärast juhtub. Ise oletan,CRT telekad jäävad poeriiulitele tolmu koguma.
Mis puutub uutesse tehnoloogiatesse siis nende juurutamine masstootmisesse ning standardiseerimine võtab kaua aega, aga kui tehnoloogia ennast õigustab, siis on tegemist pikaajalise investeeringuga firma tuleviku kindlustamisel. Mitte ükski meediahiiglane ei ole enam kuivõrd huvitatud sellest et ta lühikese aja jooksul suure raha tagasi teenib (tippjuhid ja omanikud ning firma investorid juba ammu suplevad rahas) vaid justnimelt huvitatud ollakse tuleviku kindlustamises. Konkurentsivõime tulevikus on number üks. Aga ilma uute tehnoloogiaarendusteta ei pruugi konkurentsivõime püsida. Multimeediavallas tahavad kõik olla pioneerid. Paraku vähesed seda tõesti on. Proovige kõrvutada selliseid multimeediabrände nagu: Toshiba&Panasonic!?! Schneider&Sony, Salora&Sharp Vasakpoolsed nimed ütlevad mulle palju vähem, kui parempoolsed nimed. Tehnika areneb ka tänu sellele et tehnoloogialaboreid, kus uusi tehnilisi elemente katsetatakse on palju. Suurfirmad lihtsalt litsenseerivad komponentide kasutamise oma toodetes ja siis reklaamitakse seda kui uusimat, parimat ja ainult nende kasutuses olevat tehnoloogiat. Ühesõnagav huvigruppe, kes raha teenimise nimel tehnikat arendavad, on ka palju.


Muideks kui ma vaatasin oma Universaalse kaugjuhtimispuldi TV-markide nimekirja siis võttis küll silme eest kirjuks.

Kasutaja avatar
kaimoy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

samsa

PostitusPostitas kaimoy » 22:17, 31 Okt 2006

nägin siis täna sellised uusi samsasid mööblimaja tehnika nurga müügis- välimus meeldis mulle küll. kas oskab keegi õelda on neid ka mujal müügis ja kes võiks maaletooja olla. oleks sellise vastu huvi:http://www.samsung.com/ee/products/television/slimfit/ws_32z318t.asp#

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

PostitusPostitas valgekotkas » 22:38, 31 Okt 2006

samsa uue seeria pillidel on üks viga ja tegelikult on see veel enamusel müüki jäänud koopidel - geomeetria on kapitaalselt pe.ses ... kuna euroopa mudelitel on maha roogitud ka paar kivikest mille kaudu aasia mudelitel geomeetriat teenindusmenüüst timmida kannatab siis oled pa.as kui poes kohe normaalsemat isendit välja ei vali ... piisab kui lasta dvd-st pilt ette ja vaadata mustade äärte sirgjoonelisust ... ma tean, et kohe materdatakse mind maatasa aga kui vähegi kannatab siis on sul kaks võimalust - kas võtad vaevaks ja otsid korraliku koobi välja või vaatad plasma poole ... suurusjärgus ca 25 kilo saab juba 720p 37" plasma kätte ... LCD võid vahele jätta :? kui just 40-45 kilo ei taha investeerida ... igatahes ilusat õhtut ja jaksu mõtisklusteks :wink:
Viimati muutis valgekotkas, 10:06, 01 Nov 2006, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: samsa

PostitusPostitas a1 » 22:48, 31 Okt 2006

kaimoy kirjutas:kas oskab keegi õelda on neid ka mujal müügis ja kes võiks maaletooja olla.


Küllap neid ka mujal on. Kas nüüd täpselt sama, aga enamvähem, nägin Tapa kaubamajas. Pikemalt silmitsesin kahe tuuneriga pilli, mis näitas korraga ekraanile, kõrvuti, kahte kanalit. Hinda ei mäleta, aga tundus mõistlik.

Kasutaja avatar
TarmoS
Entusiast
Postitusi: 132
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas TarmoS » 23:22, 31 Okt 2006

ma arvan seda, et enne kui korralikult hdtv ei tööta, ei ole ka need suured plasmad seda hinda väärt. ka voolutarve on neil suht suur. ja eks see ole rohkem trendi asi ka, sest poodides müüakse igast jama inimestele maha...
isegi viasati pealt edastatav tv3 on kehvema pildiga kui logoga katuselt tulev. kui korraliku pilti ei suudeta pakkuda, ei ole mõtet ka kõigile seda üritada müüa.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 00:24, 01 Nov 2006

TarmoS kirjutas:ma arvan seda, et enne kui korralikult hdtv ei tööta, ei ole ka need suured plasmad seda hinda väärt.

Noh, see on siis umbes samasse auku väide, et enne, kui korralikke kiirteid ei ehitata, pole mõtet >200 HJ autot osta. Aga ikka ostavad, mis siis, et oma hinda väärt pole...

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 00:58, 01 Nov 2006

Mina olen 100Hz toru fänn kuigi seda jura toksin Samsa LCD toel.

Kui jutt juba sellele läks, siis tõeliselt ilusa pildi nägemiseks pean oma teise arvuti, mille küljes Wiewsonic CRT käima lükkama, reso aint 1200x1600.

Üldkokkuvõttes on elamus nagu radiaator vs kamin. Sooja annavad mõlemad, aga...

Kui edasi irvitada, siis nt eestlaste suur iidol Nokia jõudis ka järeldusele, et peaks tootma telefone rääkimise tarbeks mitte foto- ja video suunas ennast tappa lasta.
Viimati muutis kamm, 01:56, 01 Nov 2006, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 01:54, 01 Nov 2006

TarmoS kirjutas:ma arvan seda, et enne kui korralikult hdtv ei tööta, ei ole ka need suured plasmad seda hinda väärt. ka voolutarve on neil suht suur. ja eks see ole rohkem trendi asi ka, sest poodides müüakse igast jama inimestele maha...

Ma arvan, et paljudel on sellest hdtv-st täitsa ükskõik. Tahetakse midagi suuremat kui 29" või 32" koop. Teadlikum ostja vaatab, et punkte oleks piisavalt pal sdtv pindala katmiseks. Teine osa rahuldub ka nende 480-realiste teleritega.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

PostitusPostitas valgekotkas » 10:05, 01 Nov 2006

mis erinevate pildikastide voolutarbesse puutub siis:
uue põlve projektsioonikas: 0.11 kuni 0.15 watti ruuttolli kohta
LCD: 0.16 kuni 0.41 watti ruuttolli kohta
CRT: 0.25 kuni 0.40 watti ruuttolli kohta
Plasma: 0.30 kuni 0.39 watti ruuttolli kohta

allikas: suur ja lai www :D

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 11:39, 01 Nov 2006

Eks selle voolutarbimisega ole nii, et kõike muud enda ümber ei märgata, kui ainult ühte kindlat tehnikaseadet. Arvestage, kui palju teil näiteks tubade valgustamise peale voolu kulub.

Kiire googeldamine 29"-32" crt telerite voolutarbimise kohta andis laia vahemiku 100w-180w. Kui inimene suudab päevas 4h 300w tarbiva teleri ees istuda, siis kulub tal kuus sõltuvalt paketist umbes 30 eek ehk siis võrreldes keskmise crt-ga ca 15-20 eek rohkem. Märkimisväärne argument tõesti telerite võrdluse juures :cool:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 70 külalist