4:3 kadunud?

Ei leidnud abi? Postita oma küsimus siia!
diesel
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:23, 19 Apr 2008
    unknown unknown

4:3 kadunud?

PostitusPostitas diesel » 18:18, 29 Dets 2014

vabandage, kui teema väga jabur.
ma ei ole juhtunud kuulma, et 4:3 pildi edastamine lõpetatud oleks ja seega olen ilmselt ise suutnud miskit ää puterdada vist. igatahes nii kuu või paar juba on mul pildi vertikaalservad kadunud. no umbes nii kaugelt, et etv logost kell ja e täht paistavad. ei ole suutnud teleka ega boxi pulte näppides leida ühtki kohta, kust asja muuta saaks. ehk mõistab keegi juhendada või olukorda kommenteerida.
telekas on muidu mingi muldvana paarikümne tolline beko kineskoop ja boxiks triaxi tvb-t.

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas Dijital » 19:41, 29 Dets 2014

4:3 tuleb ainult muldvanade saadete puhul. Uus toodang on 16:9 juba mitu aastat. Probleemi kirjelduse järgi, kus pool ETV logo on puudu, lõhnab pigem selle järgi, et kas digiboksi või teleka pildi seadetes on mingusugune zoom peale läinud. Pead seal sättungites veidi ringi surfama.
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

diesel
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:23, 19 Apr 2008
    unknown unknown

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas diesel » 20:34, 29 Dets 2014

ma tänan muidugi. aga probleem selles ongi, et ei suuda leida ei boxi ega teleka valikutest kohta, kus miskit muuta saaks.
ja väikseks lisainfoks veel, et näituseks oli ennist tv3 pealt mingi vana inglise politseisari, mis kindlasti 4:3 ajastul tehtud ja seda näitas õigesti.
mitte, et ilma elada ei saaks, aga võiks ju ikka kogu pilti näha.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14376
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas tigekala » 20:39, 29 Dets 2014

Otsi mõlema menüüdest, arvatavasti siiski tuuneri menüüst, midagi sarnast - "pildisätted/pildisuhe".
Sul on see arvatavasti "auto" või "16:9" peal. Aga Sinu soovi puhul, tuleks valida "4:3".
Muuseas, nii huvitav kui see ka pole - "4:3" põhjustab kõõrsilmsust smile118
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


diesel
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:23, 19 Apr 2008
    unknown unknown

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas diesel » 21:32, 29 Dets 2014

nõnnamoodu. ma väga tänan siin ja privas suhelnud rahvast.
asi on korras.
seletan ka.
boxi menüüdes oli palju kohti "udused". no ühesõnaga seuksed, mida näppida ei saa või õigemini kuhu peale üldse liikuda ei saanud. mõtsi siis, et proovin talle uuesti kanaliotsingut. see sai kümnekonna minutiga tehtud ja seejärel oli kohe menüüs palju rohkem võimalusi. menu-asennus-yhteys (mul soome keelne) alt leidsin kohe vajalikud kohad ja nüüd kena pilt telekas.
võimalik, et miskit oli boxi softis "kinni jooksnud".
tänud veelkord.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas elit » 08:32, 30 Dets 2014

diesel (ja ka teised algajad)

Tagantjärgi tarkuseks.
Mingi probleemi, mis puudutab seadmeid (telereid, bokse, aparaate jne.), esimesel postitamisel kirjutage kohe nende nimetused, täpsed margid ja ka väljalaske aastad (kui on teada), siis saavad foorumil osalejad anda kiiremini kompetentse vastuse või juhise (mida, kuidas teha).
Foorum on väga võimas teadmiste-kogemuste kogum, kuid nö. pimedas kobamisega ei edene abi osutamine soovikohaselt.

diesel
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21:23, 19 Apr 2008
    Windows 7 Firefox

Re: 4:3 kadunud?

PostitusPostitas diesel » 16:51, 20 Dets 2020

nagu näha siis kuue aasta eest olen ise teinud selle teema.
muidugi ma ei mäletanud seda, aga mure oli sama ja kust ma ikka abi saan kui mitte digi-tv foorumist.
otsinguga küll miskit ei leidnud aga mõtsi, et enne küsimist vaatan punaste pealkirjadega kohad läbi
ja oh imet täitsa õige teema olemas ja mu enda tehtud ka. no nüüd polegi midagi küsida enam ja kadunud pilt ka
jälle leitud. küll on tore, et selline foorum olemas on. :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist