Millised variandid on ?

Ei leidnud abi? Postita oma küsimus siia!
taitsa0
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13:39, 25 Dets 2013
    unknown unknown

Millised variandid on ?

PostitusPostitas taitsa0 » 13:50, 25 Dets 2013

Ehk siis sai soetatud Funai 32 FL 553/10 LED teler (http://www.kodumasinad.ee/koduelektroon ... eler.html)
All korrusel on Elion digiTV, kõrval toas aga Starman.
Üks variant on teha Elionis lisavaatajakoht, aga selleks mingeid lisavidinaid( uus digibox ja asjad) vaja, starmani teemaga väga kursis pole.
Ehk eesmärk oleks võimalikult lihtsalt( ja soodsalt) saada võimalikult palju kanaleid mängima.
Kui nt CI- kaart osta ja see telerisse panna, saan ma vaatada kanaleid tasuta, ilma mingeid lepinguid tegemata?

Suht võhik, aga ehk keegi helge pea teeb asja selgeks mulle ?

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas faas » 14:23, 25 Dets 2013

Tasuta pole kahjuks võimalik

Elioniga on teine koht tasuta aga box-i pead ostma ikka ja kaabelduse organiseerima telku juurde.
On võimalik kah tähemehelt väikese tasu eest teine kaart võtta.
Lisa telerikoht
Lisa DigiTV on lisakaardi teenus, millega saab kodus mõnes teises teleris vaadata sama palju DigiTV kanaleid kui põhikaardiga.
Lisa DigiTV teenuseid võite võtta täpselt nii palju, kui teil on kodus erinevaid telereid.
Lisa DigiTV eelduseks on juba olemasolev S-, M-, L-, R- või XL-DigiTV pakett.
Kuutasu on 1,99 €/kuus, seadmeid on võimalik tasuta rentida.
http://www.starman.ee/teenused/zuum
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas Energizer » 14:35, 25 Dets 2013

taitsa0 kirjutas:Ehk siis sai soetatud Funai 32 FL 553/10 LED teler (http://www.kodumasinad.ee/koduelektroon ... eler.html)
All korrusel on Elion digiTV, kõrval toas aga Starman.
Üks variant on teha Elionis lisavaatajakoht, aga selleks mingeid lisavidinaid( uus digibox ja asjad) vaja, starmani teemaga väga kursis pole.
Ehk eesmärk oleks võimalikult lihtsalt( ja soodsalt) saada võimalikult palju kanaleid mängima.
Kui nt CI- kaart osta ja see telerisse panna, saan ma vaatada kanaleid tasuta, ilma mingeid lepinguid tegemata?

Suht võhik, aga ehk keegi helge pea teeb asja selgeks mulle ?


Kas saan õigesti aru, et sul on ikkagi 1 mitte 2 telekat? Või ikka 2? Kaks teenuspakkujat majas?

Kui on üks telekas ja 2 teenuspakkujat, siis oleks mõttekas üks neist kinni panna, tellida sobivad teemapaketid lisaks.

Kui on 2 telekat, ühel üks ja teisel teine teenuspakkuja, siis on natuke keerulisem. Esiteks soovitaksin siiski ühe neist kinni panna ja siis toimida vastavalt võimalustele:

Lisavaatajakoha jaoks Elioni puhul läheb vaja lisadigiboxi, starmani puhul kas lisadigiboxi või lisavaatajakaarti koos lisa CI mooduliga. Kanalite arv sõltub sellest milliseid lisapakette tellid, mitte sellest mitu digiboxi või moodulit sul on. CI moodulitega on lihtsam, pole vaja lisaboxi, piisab kui kaabel mõlemasse telerisse jookseb. Starmani puhul piisab tavalisest antennisignaali jagajast 1 sisse-2 välja. Selline asi ei maksa palju, kuni 3€ Kui tahad lisavaatajakohta elionilt, siis tuleb lisadigiboks ja ruuterist lasta vedada või installeerid valmis võrgukaabli, millest üks ots Ruuteri vabasse eth pessa ja teine digiboxi ETH pessa . Mõlemi puhul pead arvestama et vaatajakohad tuleb eraldi tellida, kusjuures ka mõlemat vaatajakohta saab panna näitama eri pakette, nt lastetuppa mõeldud telerisse lisaks põhipaketile ka lastekanalid. Elutoas olevale aga teised paketid mis vaja.
Lisaks jääb arusaamatuks kas sul on starmani digikaabel või starmani Zuum. Kui digikaabel siis paljude lisateenuste tarbimiseks nagu Ajamasin jne, pead ikkagi tellima mõlema teleri jaoks STARBOXi sest need teenused on saadaval vaid STARMANI teenuste jaoks spetsiaaslselt kohandatud digiboxiga- Telerist nt videolaenutus jmt teenuse tellimine ei tööta. CI mooduliga saad lihtsaltkanalid telerisse ja sel viisil salvestamiseks läheb vaja sul eraldi välist USB kõvaketast, kui telekas seda salvestamise funktsiooni toetab.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas mustkass » 15:42, 25 Dets 2013

taitsa0 kirjutas:Ehk siis sai soetatud Funai 32 FL 553/10 LED teler (http://www.kodumasinad.ee/koduelektroon ... eler.html)
All korrusel on Elion digiTV, kõrval toas aga Starman.
Üks variant on teha Elionis lisavaatajakoht, aga selleks mingeid lisavidinaid( uus digibox ja asjad) vaja, starmani teemaga väga kursis pole.
?


Kui sul Elion allkorrusel olemas siis võta lisabox ja muud polegi vaja,tasu selle eest Elion rohkem ei võta kui veab saad ka seadmed boxi siis tasuta 2 aastase lepinguga kõik oleneb kuidas küsida oskad :wink:
Siis ei lähe sul heal juhul midagi maksma,tähemehega aga kindlasti lisandub kulusid.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


taitsa0
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13:39, 25 Dets 2013
    unknown unknown

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas taitsa0 » 18:02, 25 Dets 2013

Suured tänud vastuste eest.
Selgituseks nii palju et majas 3 telerit: 1 (elion), 2 (starman) ja siis 3 niisama näitab viit kanalit.
Lisaks: Enerzigerle "või installeerid valmis võrgukaabli", et mis moodi see toiming käib.
Kuna mul Elion on all korrusel ja sooviks kaablivedamist vältida, siis olen vaadanud midagi taolist: https://pood.elion.ee/productInfo/48/ru ... F3825-0-EU
Ei tea mis huvitava jutuga sinna Elioni poole pöörduda, et nood mulle tasuta digiboxi annaks, aga ehk tasub proovida, samas Starmaniga on vist lugu vähe lihtsam.
Igastahes suured tänud veelkord pilt läks kohe palju selgemaks.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas mustkass » 18:56, 25 Dets 2013

Ruckusega saab,boxi ja teise vaatajakoha osas pöördu lähimasse Elioni esindusse
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas Energizer » 19:20, 25 Dets 2013

Ruckust ei soovita. Pidavat olema ebastabiilne. Valmis võrgukaabel on see millel RJ45 pistikud juba olemas, muidu müüakse võrgukaablit ka meetrikaupa niipalju kui sul vaja läheb, aga siis pead võrgukaabli RJ45 pistikud ise paigaldama või laskma paigaldada. Ükskõik kummal kujul siis saad kaabli ära vedada, klammerdada või liistu alla peita, kuidas soovid. Probleemiks võib kujuneda see kui kaablit tuleb vedada ühest toast teise, siis pead laskma seina/ukse piidasse augud. Kui väga tahad elioni lahendust siis proovi Ruckuse asemel parem Comtrendi lahendust nagu see:
https://pood.elion.ee/productInfo/140/e ... 020/PG9020.

See tähendab siis võimalust edastada IPTV-d üle koduse elektrijuhtmestiku ja sobib suurepäraselt olukorras, kus internetti või IPTV tuleb vedada kahe korruse vahel või läbi mitme toa. Jääb ära kaabliaukude puurimine ja kaablite vedamine. ainus asi, et ruuterist saatjasse läheb eth kaabel ja vastuvõtjast Motorola/Amino boxi läheb eth kaabel (ehk siis valmiskaabllid). Komplektis on kaasas 2x 1,5m ja kui sellest piisab lõppseadmete ühendamiseks, ei pea sa midagi juurde ostma. Ettevaatlik pead Elioni puhul olema ka nende nutitv uuenduste osas- arvesta sellega et kui lähed üle uuele nutitv-le siis sinu edasine tv vaatamine hakkab olema selle nuditud nuppude arvuga uue puldiga, kas see sulle meeldib või mitte ja siis loomulikult kui sul on 2 või 3 vaatajakohta siis vastavalt pead ostma ka 2 või 3 uut pulti. Edu!

Kui tahad kõiki kolme panna näitama ühtesid ja samu kanaleid, pead kahele ülejäänule tellima lisavaatajakohad. Elioni puhul võib piiranguks osutuda internetiühenduse läbilaskevõime, mis konkreetselt sõltub liinide seisukorrast sinu sideseadme lõpp-punktist elioni kapini ja tellitud internetiühenduse kiirusest. Tavalise ADSL ühenduse korral saad kuni 2 vaatajakohta. Rohkem reeglina ei vea välja, v.a hüperkiire korral on võimalik kuni 5 vaatajakohta. Starmani ja maapealse vabalevi korral on asi natuke lihtsam, kuigi investeeringud CI moodulitesse natuke kasvavad. Põhimõtteliselt neid antenni ja kaabelTV signaali jagajaid on saadaval mitmes eri konfiguratsioonis , kaasaarvatud ka kolme ja enama väljundiga väljundiga. Et siis igasse telerissse eraldi kaabel, vastuvõtuseade (moodul+kaart või digibox) ja kõik. Seda muidugi eeldusel kui sul ka teised 2 telerit on maapealse või digikaabli DVB-C digituuneriga varustatud. Kui pole siis vastavalt vaja eraldi digibokse.

Endal kodus 2 LED telerit, kolmiktüüneritega (ühe sisendiga DVB-S2/T/C) Mõlemad näitavad satelliidi pealt FTA (lahtiseid) kanaleid (kahe väljundigaLNB-st ja mõlemile telerile muretsetud diseqC lülitid) ja ka maapealseid vabalevi kanaleid ühe toaantenniga (vahele pandud kahe väljundiga antenni signaalijagaja). Rohkem kulusid ei ole. Nojah väikese mööndusega vajaliku pikkusega antennikaablit läheb ikkagi vaja, aga see on ühekordne väljaminek ja ei kohusta sind millekski.
Ehk teisisõnu soovitan sul hoolikalt mõelda mis vajadused sul tegelikult kolme teleri peale on , võrdle teenuspakkujate pakette-hindu. Elioni puhul ja ka nt Viasati puhul tekib sul tasuta seadmete saamise korral 24 kuuline tähtajaline kohustus ja ma usun, et maksimaalselt saad tasuta ühe komplekti seadmeid, kui tahad rohkem, pead Elionilt ja viasatilt lisaseadmeid välja ostma, Starman rendib, suht mõistliku tasu eest. Tasuta saad seadmed (mooduli ja kaardi) Starmanilt rendile minu viimaste andmete korral siis kui võtad seadmed ja teed lepingu 1-ks aastaks, mis klienditeenindaja sõnul pikeneb automaatselt niikaua kui teenuseid tarbid. Maksta tuleb siiski lisavaatajakohtadele tellitud pakettide eest, kuid starmani hinnakirja uurides pole hinnad eriti kirved. Kui Maapealne ehk ZUUMI L pakett maksab 10.99 siis lisavaatajakohale L pakett vaid 4€ (või oli 4.90) ei mäleta enam. Digikaabli hinnakirju pole uurinud, kui tahad digikaabli lisavaatajakoha pakettide hinnakirja siis Starmani koduleheküljel on see info olemas.ahjah Viasati puhul vist kehtib siiamaani ühekordne liitumistasu+ 1 kuu ettemaks. Vahel teevad kampaaniaid, kus seda liitumistasu ei ole.
Või annavad KUldpaketi esmaliitujatele soodushinnaga proovimiseks.
Viimati muutis Energizer, 20:32, 25 Dets 2013, muudetud 4 korda kokku.

taitsa0
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13:39, 25 Dets 2013
    unknown unknown

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas taitsa0 » 19:43, 25 Dets 2013

Tänud veelkord.
Eks ma saadan kirjad esindustesse ära ja seejärel juba vähe lihtsam otsustada. Nüüd siis enam vähem selge mida vaja on

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas elit » 20:18, 25 Dets 2013

Mulle nagu ei hakanud silma, et keegi oleks kirjutanud, et Elioni teise vaatajakoha (millelt saab vaadata erinevat teenust võrreldes põhivaatekohaga) jaoks on vaja, et ühendusliin peab suutma läbilasta rohkem kui ühe vaatajakoha puhul. Kui ei suuda rohkem läbilasta, siis hakkab ruudutama.

Räägi Elioni klienditeenindajaga telefon 165 (tehnilisega) ja nad oskavad küllalt suure täpsusega öelda - kas teine vaatajakoht on võimalik või lootusetu.
Mul, näiteks, vana nõukogudeaegne liin ei suuda läbilasta, sest arvuti(d) vajavad ka ...

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas Energizer » 20:29, 25 Dets 2013

elit kirjutas:Mulle nagu ei hakanud silma, et keegi oleks kirjutanud, et Elioni teise vaatajakoha (millelt saab vaadata erinevat teenust võrreldes põhivaatekohaga) jaoks on vaja, et ühendusliin peab suutma läbilasta rohkem kui ühe vaatajakoha puhul. Kui ei suuda rohkem läbilasta, siis hakkab ruudutama.

Räägi Elioni klienditeenindajaga telefon 165 (tehnilisega) ja nad oskavad küllalt suure täpsusega öelda - kas teine vaatajakoht on võimalik või lootusetu.
Mul, näiteks, vana nõukogudeaegne liin ei suuda läbilasta, sest arvuti(d) vajavad ka ...

Ma ju kirjutasin et Elioni puhul võib lisavaatajakoha suhtes piiranguks olla liini läbilaskevõime. Suurendasin olulist tekstiosa suureks ja punaseks

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas elit » 20:40, 25 Dets 2013

Vabandan, et ei pannud tõesti tähele, sest mitte alati ei loe ma pikki tekste põhjalikult läbi.
Aga, Sinul kipuvad nad tihti olema väga pikad ja plokkideks liigendamata. See ei kutsu lugema.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas aandra » 21:13, 25 Dets 2013

RE: Ruckust ei soovita. Pidavat olema ebastabiilne
Kasutan seda Rucust juba aastaid, VÄGAGI STABIILNE. Ka HD läheb kolinal läbi.
Peale selle olemas veel 220v kaudu interneti karbid Elionis müügil.
Aga kahjuks saad selle Elioni lisavaataja koha juba uue nn. NUTIGA.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas mustkass » 21:57, 25 Dets 2013

elit kirjutas:Mul, näiteks, vana nõukogudeaegne liin ei suuda läbilasta, sest arvuti(d) vajavad ka ...


Sa istud ju vase otsas,mina istun ja mul 2 vaatajakohta juba ammuilma,enam vähem vist algusest peale kui pakkuma hgakati,kuidas sul siis läbi ei lase,mul samuti nõukaaegsed liinid,pigem jääb "pudelikaelaks" jaama seadmed mida Elion siis ei viitsi välja vahetada,vask ise kaseb nagu kolinal 16mb läbi ja veel rohkem ka kui VDSL on.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas mustkass » 21:59, 25 Dets 2013

taitsa0 kirjutas:Tänud veelkord.
Eks ma saadan kirjad esindustesse ära ja seejärel juba vähe lihtsam otsustada. Nüüd siis enam vähem selge mida vaja on


Mida sa seal kirjutad Elioni tehn tugi 6069966 iga päev kella 23:00-ni õhtul ja sinule peaks kõne tasuta olema kui juba Elioni teenust tarbid.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Millised variandid on ?

PostitusPostitas aandra » 22:05, 25 Dets 2013

mustkass kirjutas:
Sa istud ju vase otsas,mina istun ja mul 2 vaatajakohta juba ammuilma,enam vähem vist algusest peale kui pakkuma hgakati,kuidas sul siis läbi ei lase,mul samuti nõukaaegsed liinid,pigem jääb "pudelikaelaks" jaama seadmed mida Elion siis ei viitsi välja vahetada,vask ise kaseb nagu kolinal 16mb läbi ja veel rohkem ka kui VDSL on.

Muide Tallinnas, Nõmmel on piirkondi, kus tõsiselt vase otsast ei tule teist vaatajakohta. Viga seal ilmselt jaamas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist