Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

Ei leidnud abi? Postita oma küsimus siia!
Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

PostitusPostitas Henkka » 21:40, 28 Nov 2010

MultiUser kirjutas:
zoom kirjutas:
Enteltentel kirjutas:Aga juhtmel varjestusel olevat lühist saad testida tavalise oommeetriga ja katkematust samuti. Pane oommeeter f-pistiku külge, kui näitab 0, siis ei ole lühist...



Ma ei tea, millist testrit sa omad, kuid need, mida ise näinud olen, või kasutan, nende puhul "0" tähendabki lühist. No ok, sõltuvalt testrist juhtmete takistus juurde arvata, siis saad 1-2 oomise takistuse, mis on ikkagi lühisele viitav elektriseadmetes.

Lisaks veel kommentaari, et mul kadusid ühes kaablis madalamad sagedused, kui varjestuse takistus oli kuskil 120 oomi (~20 m kaablil). S.t. kuskil oli varjestus ilmselt viga saanud. Paarikümnemeetrisel (korras kaabli) jupil peaks nii varje, kui ka keskmise soone takistus jääma kuskile 10 oomi suurusjärku ilmselt.


Nüüd ma ajan mõnes mõttes "mulli", sest ei ole niisuguste probleemidega reaalelus kokku puutunud.
Minu arusaamist mööda:
Kui on vaja mõõta coax kaabli omatakistust, tuleks selle kaabli kaugem ots lühisesse panna ja siis mõõta testitava otsa juures varje ja kesksoone vahelist takistust.
See annab alalisvoolu suhtes kaunikesti õige tulemuse. Paarikümne meetri pikkusel jupil peaks see ikka väga 0,xx oomi kanti tulema või muidu on see kaabel (kui näit on 10 oomi) täielik "pask"
Maitseasi muidugi... :mrgreen:

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

PostitusPostitas elit » 21:41, 28 Nov 2010

Covenant kirjutas:Kaablil on küll jätk sees. Aga korralikult F-pistikutega jätkatud. See sama kaabel koos selle järkuga toimis teises toas ilusti. Antenn on ikka väline jah. Pistiku panin otsa samuti F-pistikuga ühendatud metall pistiku. Seda jälgisin, et kaabli varjestuse niidid oleks ikka kenasti keskmisest soonest eemal. Aga lähen vaatan korra veel üle. :)

edit: Nii, see trikk ka tehtud. Proovisin teist pistikut ka otsa. Ikka sama.
Otsingu sageduseks näitab 177500, Kanal 5. Kas mitte kanal 45 ei peaks olema? Kuigi sealt otsides ei saanud ikka miskit kätte. Taastasin ka algseaded - ei miskit. :)


Tsitaadi alusel ei näe nagu põhjust võimalikele kaabli vigadele viitamiseks, sest algataja ütles, et sama kaabel sama jätkuga ühes toas tagab hea signaali ning soovitavas toas mitte. St., et muutunud on ainult kaabli trass ja boksi ning teleri asukoht. Kõik muu jäi nii nagu oli.

Arvan, et tuleb otsida häire tekitajat, mis segab vaatamist soovitavas toas.

Siiski võiks mõõta kaablit otsast (pistikust) nii lühisele kui katkestusele siis kui kaabel on viidud "heasse" tuppa ja soovitavasse tuppa. Neid mõõtmisi saab teha ühendades kaabli lahti võimu küljest.
Kui mõõtmised on tehtud alalisvoolul töötava mõõteriistaga, siis peavad näidud olema täpselt samad mõlemist toast mõõtmisel. Lühise avastamiseks väga suur takistus (peaaegu lõpmatus) ja katkestuse avastamiseks (kui kaabli võimupoolses otsas on kesksoon ja varjestus lühistatud) ca kümmekond oomi (sõltuvalt kaabli koos jätkuga pikkusest).

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

PostitusPostitas MultiUser » 13:12, 29 Nov 2010

Henkka kirjutas:Minu arusaamist mööda:
Kui on vaja mõõta coax kaabli omatakistust, tuleks selle kaabli kaugem ots lühisesse panna ja siis mõõta testitava otsa juures varje ja kesksoone vahelist takistust.
See annab alalisvoolu suhtes kaunikesti õige tulemuse. Paarikümne meetri pikkusel jupil peaks see ikka väga 0,xx oomi kanti tulema või muidu on see kaabel (kui näit on 10 oomi) täielik "pask"
Maitseasi muidugi... :mrgreen:

Mnjah, ilmselt õigus Sul on. Tegin loomkatse ära. Rullis ca. 10 meetrit RG6U kaablit (ei tea, kas on päris pask aga VHF-UHF tulevad sellest kenasti läbi). Soone takistus on 2.1 oomi ja varjel 0.8 oomi. Ennist mainitud 10 on ilmselt mälus omaette kasvama hakanud nagu sopalehe uudis ;-)

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

PostitusPostitas valgekotkas » 18:36, 29 Nov 2010

elit kirjutas:
St., et muutunud on ainult kaabli trass
just - kui teemaalgataja väidab, et seal "heas" tos oli tal juhe rullis nurgas ja teise tuppa kolides lihtsalt vedas lahtistest ustest selle rulli laiali "pahasse" tuppa siis ma olen peaaegu nõus aga kui see kaabel aeti kusagilt seintest läbi ja seal on veel kusagil üks jätk "korralike" f otsega siis ma ikkagi alustaksin kaablist ja eriti sellest "korralikust jätkust - nähtud küll neid kolm numbrit suuremaid f otsikuid mis kerge puudutuse peale kaabli otsast maha ronivad ... võibolla ma olen liiga paranoiline aga enne Igor Volke kohale kutsumist välistaks elementaarsed asjad ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Enteltentel
Entusiast
Postitusi: 121
Liitunud: 22:31, 29 Dets 2008
    unknown unknown
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mure: Ühes toas signaal 100%, teises vaevu 25%

PostitusPostitas Enteltentel » 14:22, 30 Nov 2010

Enteltentel kirjutas:Pane oommeeter f-pistiku külge, kui näitab 0, siis ei ole lühist.


Vabandan näpuka pärast! Takistus ei tohi sel juhul just "0" olla vaid oommeeter peab näitama lõpmatult suurt takistust. Tänud neile, kes kaasa mõtlevad ja näpukale tähelepanu juhtisid!

Henkka kirjutas: Tegin loomkatse ära. Rullis ca. 10 meetrit RG6U kaablit (ei tea, kas on päris pask aga VHF-UHF tulevad sellest kenasti läbi). Soone takistus on 2.1 oomi ja varjel 0.8 oomi. Ennist mainitud 10 on ilmselt mälus omaette kasvama hakanud nagu sopalehe uudis ;-)


Nagu ma aru saan, siis on meetri kohta takistus 0,29 oomi?
Aga ega siis rullis olevat kaablit pea mõõtma, mõõda ikka seda, mis sul seinas on :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist