Toroidal t90 seiklused.

Ei leidnud abi? Postita oma küsimus siia!
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas kuidas » 11:28, 18 Okt 2011

Henkka kirjutas:
valgekotkas kirjutas:
Henkka kirjutas:Sel juhul ma tunnen sellele õnnetule norrakale kaasa 28E vastuvõtu suhtes...
hmm ... lõuna-norra on 28 jaoks ikka oluliselt parem asukoht kui eesti :P


Võibolla küll,
aga arvutame nüüd sealt maha T90 mitte just väga vinge võimenduse ning selle et 28E on viimane positsioon serva peal???

Olen muidugi parandamatu optimist ja pidin panema eraldi Triax 110 offset antenni koos Inverto Ultra Black LNB-ga (praktiliselt fookuses, nii palju kui Triaxi mitme LNB hoidja võimaldab) 28E peale. Nuh, üldiselt "nigu töötab", aga väga paljudest teenustest võib ainult unistada...
Mis siis veel servapealse LNB-ga toroidalist rääkida???



Nii kummaline kui see ka ei tundu, on Rootsis Stokholmis ja sealt veidi lõunas 28.2 signaal tunduvalt nõrgem kui liinil Tallinn, Pärnu, Riia. mis jäävad palju kaugemale. 1W, 4.8E, 13E, 19.2E 28,2 E kui fookuses on 13E on väga raske paika ajada nii, et äärmised pead ka tugeva signaali saaks. Otstes Black ultrad veidi leevendavad seda probleemi, aga sellist signaali nagu Eestis pole sealt veel saanud.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas truffi » 12:19, 18 Okt 2011

Loen siin ja mind paneb ikka imestama mõne mehe kommentaar asjale mida inimene ise ei oma aga nagu näha on kõiketeadja (teoorias). Siin ühes teises teemas oli arutelu, miks sageli mõned kasutajad ei ole siin foorumis eriti jutukad. Aga just sellepärast, et neid nn targutajaid leidub siin niigi ja isegi kui ma näiteks tean mingi asja kohta asja paremini, pole mul mõtet mingite vaidluste tasandile laskuda inimestega, kes antud asja isegi ei oma aga on targemad kui need, kel asi üleval ja toimib :)
Peace.

Nüüd siis teemast. T90-le ette panna kas alpse või siis tavalise feediga päid ei erine, pigem olen mina saanud umbes 7-10% parema tulemuse 0,2dB tavapeaga kui samasugusete andmetega alpsiga (ja ka vahetanud nii alpsi kui tavapead tõestamaks, et mul ei juhtunud olema kõige parem nn "etalon" juhtumisi). Nüüd küsite, miks? Sest tavapeal (kui pole just mingi eriline) on feedi läbimõõt umbes 60mm ja T90-e peakinnituse laius 65mm. Ehk kuna pead nagunii ei tule täiesti kõrvuti, siis ei ole ka "pointi" laduda kõike Alpse, sest alpside feed on läbimõõduga vaid 38mm ja kuna ükski offset pole oma suunadiagrammiga niivõrd täpne, siis ilmselt annabki kasuteguri tavapea kasuks suurem feed (ehk rohkem kokkukorjatud kiiri).
Loomulikult on alpsi kasutegur, kui tahetakse vaadata hästi lähestikku satelliite, samas paneb asja paika ikkagi T90-e peahoidja võru mõõt ehk kui tahta panna 2 pead hästi lähestikku, siis tuleb ikkagi midagi muud aretada kui panna originaal peahoidja. Mis puutub SKY UK-sse, siis põhiasjad on ilusti jälgitavad ja nagu ütles valgekotkas, osasid kiiri nagunii ei näe ja sel teemal võib vaielda lõpmatuseni.
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Kasutaja avatar
kaido
Entusiast
Postitusi: 436
Liitunud: 17:36, 11 Veebr 2011
    unknown unknown

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas kaido » 13:47, 18 Okt 2011

...
Viimati muutis kaido, 20:26, 05 Jaan 2013, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
truffi
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: viljandia
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas truffi » 15:31, 18 Okt 2011

kaido kirjutas:Palju reaalselt antenni võimendus/kasutegur äärtes kukub? Spetsist võib aru saada, et 20kraadi peal langeb 40,1dB pealt 39,2dB peale 12,5GHz juures, efektiivsus muutub 80-65%.
On see võrreldav umbes Triax 88-ga tsentris ja Triax 78-ga äärtes?


Ma pole päris nii taga ajanud protsente aga peaks ju selge niigi olem, et vaadates antenni kuju, siis ikka kukub äärtes mingil määral. Selle kukkumise vähendamiseks ongi loodud nn topeltpeegel ette, mis tehtud täpselt sama kujuga kogu siini ulatuses, et võimalikult palju kiiri kinni püüda tagasi peegeldavalt antennilt ja teha samas antenni paigaldaja jaoks imelihtsaks satelliidi asukohtade määramine kuna antud antennil peade nn pööramine siinil paremale-vasakule erilist effekti ei anna kui ta asub siinil täpselt nn "peegelpildis" satelliidi suhtes. Kindlasti on selleks ka arvestatud (välja arvutatud) põhiantenni optimaalne kumerus.
Mis puutub Triaxitesse, siis ei oska mina enam kuidagi võrrelda neid antenne T90-ga kuna tehnoloogia ikka täiesti erinev. Upitasin ka mina kunagi omal ajal (pildid peaks vist veel alleski olema siin foorumis) oma 110sm Triaxile 6 pead ette 1W-36East ja isegi näitasid kõik aga Triax ikka kasvõi antenni kumerust arvestades mõeldud rohkem max 3-4 pea panekuks ja äärmistel kukub kasutegur ikka järsult kuna antenni kasulik pind jääb lihtsalt liiga väikeseks kiiri tagasi peegeldamast. See minu arvamus. Kui ikka üle 3-4 pea soov panna ja saada hakkama ühe antenniga siis T90 on selleks optimaalne lahendus.
ja ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete päevavargad, joodikud, liiderdajad, laiskvorstid...TAINAPEAD!!!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas valgekotkas » 16:23, 18 Okt 2011

kaido kirjutas:Palju reaalselt antenni võimendus/kasutegur äärtes kukub? Spetsist võib aru saada, et 20kraadi peal langeb 40,1dB pealt 39,2dB peale 12,5GHz juures, efektiivsus muutub 80-65%.
On see võrreldav umbes Triax 88-ga tsentris ja Triax 78-ga äärtes?
kui päris ausalt öelda ei loe see spets mitte essugi kui antenn pole maksimaalselt paigas ... kõige markantsem näide - antenn valesti kokku monteeritud, keskelt midagi tuleb aga äärtes suur 0 :lol: :lol: :lol: ... teiseks - saadakse antenn enamvähem paika ja nii ta jääb, hea kui tavaline "piiksutaja" abiks on ... ehk konkreetselt vastus on selline: Antenni võimendusteguri/kasuteguri "kukkumine" äärtes on kinni paigalduses :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Sihi
Entusiast
Postitusi: 467
Liitunud: 17:19, 07 Aug 2008
Asukoht: Lõuna-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas Sihi » 20:55, 18 Okt 2011

Hetke vaidlusest veidi kõrvale kuid üldpealkirja alla sobib ikka. Antenni nõrk koht on see, et peade siin koos peadega + väike peegel toetavad ainult kahele alumiiniumist kant-torule!! Praeguse tormiga Saaremaal on päris korralik vibra sees, mida on ka signaali tugevuse kõikumisest näha.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas valgekotkas » 21:15, 18 Okt 2011

nõus - paigaldusel tuleks eelistada tagumise tuulevarju olemasolu ... asja purjepind on ikka suur ja lagedal väljal võib kehvakese toruga koos minema lennata :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
yess
Entusiast
Postitusi: 285
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas yess » 12:31, 21 Okt 2011

no minu jõulupuu tuli selline :)
Tänud info eest: andres66-le, valgekotkale jne.
aga vaja veel mudida 4.0W , 28.2e ja 36E kuidagi lahajad
Viimati muutis yess, 16:45, 23 Okt 2011, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas tigekala » 12:37, 21 Okt 2011

yess kirjutas:Ja tekkis 1 tähelepanek ka, et dream nagu ei kuula vahepeal pulti,
ennem sellist tõrkumist ei olnud, kas 10-ne diseqc röövib dreami mälu või proset rohkem...
See oleneb sellest, millise firma 10-ne DISEqC kasutusel on ja ka, milline image on kasutusel.
Muidugi, kui kõik on 10-se DISEqC 1.1 protokollis õieti seadistatud.

Dream ei tunnista kõikide firmade 10-seid DISEqC-e.
Ja enneveeuputuseaegsetel image'tel on omad tarakanid.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas valgekotkas » 13:08, 21 Okt 2011

yess kirjutas:no minu jõulupuu tuli selline :)
Tänud info eest: andres66-le, valgekotkale jne.
aga vaja veel mudida 4.0W , 28.2e ja 36E kuidagi lahajad
ja tekkis 1 tähelepanek ka, et dream nagu ei
kuula vahepeal pulti, ennem sellist tõrkumist ei olnud
kas 10-ne diseqc röövib dreami mälu või proset rohkem

W ots tahab pisut SKEW korrektsiooni või kui ei taha siis tahab hoopis poomi kaldenurk korrektsiooni - seda saad väga lihtsalt kontrollida: vabasta 36 peahoidja ja liigu peaga pisut kõrgemale poomi suhtes, kui signaal paraneb siis saad aru mida edasi teha, kui signaal halveneb siis korista peahoidja ära ja liigu peaga poomile lähemale - kui tulemus paraneb saad ka aru mida edasi teha ... see kõik muidugi kehtib eeldusel, et vajalik varustus reaalajas signaali jälgimiseks on olemas ... kui pea juba oli magusa koha peal ja üles/alla trikitamine signaali kasvu ei too tuleb korrigeerida antenni tõusunurka ... ühesõnaga - kui "natuke kripeldama" jääb ainult 28 siis on antenn paigas :lol: ... aga mänguruumi sul paistab olevat ja mugav on asjale läheneda ka nii, et - veel igav ei hakka :D

PS - pildi järgi Diseqc-i tuvastades võin öelda - see peaks driimiga jooksma nagu "Antsu viiul"
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas tigekala » 13:27, 21 Okt 2011

valgekotkas kirjutas:PS - pildi järgi Diseqc-i tuvastades võin öelda - see peaks driimiga jooksma nagu "Antsu viiul".
Jah. Ma ei pannud seda algul tähele.
Mul on täpselt samasugune 10-ne DISEqC.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Sihi
Entusiast
Postitusi: 467
Liitunud: 17:19, 07 Aug 2008
Asukoht: Lõuna-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas Sihi » 14:42, 21 Okt 2011

Kas keegi viitsiks siia kirja panna kui palju näitab Driimi SNR (% ja dB) 36E peal (näiteks transponder 12322 MHZ) ja 1W (näiteks 11785 MHz) peal. Mingi pidepunkti häälestuse täpsuses ikka annab.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas tigekala » 16:05, 21 Okt 2011

Ma võin panna, aga see ei kehti Toroidal T90 puhul.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
yess
Entusiast
Postitusi: 285
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas yess » 17:47, 21 Okt 2011

tigekala kirjutas:
yess kirjutas:Ja tekkis 1 tähelepanek ka, et dream nagu ei kuula vahepeal pulti,
ennem sellist tõrkumist ei olnud, kas 10-ne diseqc röövib dreami mälu või proset rohkem...
See oleneb sellest, millise firma 10-ne DISEqC kasutusel on ja ka, milline image on kasutusel.
Muidugi, kui kõik on 10-se DISEqC 1.1 protokollis õieti seadistatud.

Dream ei tunnista kõikide firmade 10-seid DISEqC-e.
Ja enneveeuputuseaegsetel image'tel on omad tarakanid.



krt. vahepeal vaja puldil ju patareisid ka vahetada :D :D :D
selle ehmatusega nüüd ok

Sihi
Entusiast
Postitusi: 467
Liitunud: 17:19, 07 Aug 2008
Asukoht: Lõuna-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda

Re: Toroidal t90 seiklused.

PostitusPostitas Sihi » 18:33, 21 Okt 2011

tigekala kirjutas:Ma võin panna, aga see ei kehti Toroidal T90 puhul.

Tänan, aga see ei anna suurt midagi. Valgekotkas või Truffi, teil peaks T90 üleval olema. Mis numbreid teil näitab?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist