Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas tigekala » 12:02, 08 Juul 2010

pets1
Hea küll, püüan siis nii seletada Sulle...
Sa vaata, mis tuuner on küsijal.

Tema tuuner näitab protsentides SNR. Mis suurus see on ühe sõnaga ja maakeeli ?
Tema tuuner näitab protsentides AGC. Mis suurus see on ühe sõnaga ja maakeeli ?
Tema tuuner näitab reaalarvudes BER. Mis suurus see on ühe sõnaga ja maakeeli ?

PS. Teema nimetus on -
Algajatele... jne. Kui tahad neile asja veel segasemaks teha, oma veneaegse tarkusega, siis anna minna.

satik
Kuidas Sina nimetaksid neid kolme väärtust ühe sõnaga ja maakeeli ?
Äkki Sul on tõesti paremaid vasteid kui minu pakutud ?

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas haljazme » 12:06, 08 Juul 2010

Olgu, olgu, mis te nüüd vaidlete ... ma vist sain omale pildi neist asjust ette.
Küsima hakkasin just sellepärast ,et räägitakse et vat ma sain S:90% ja Q:95%
Tegelikult peaks ju tugeva signaaliga AGC hoopis madalam olema (mul snr:85 agc: 55), kui mõnel transpondril signaal nõrgem, kerkib kohe AGC.
Ja teine võrdlus: kas mitte satfinder ka ainult signaali ei näita? paned satfinderiga korralikult paika, siis pole pärast ju enam mingit kvaliteedivahtimist, et näe, ikka kehv ...

Mu arust pole kvaliteedist kui sellisest üldse mõtet digivoo puhul rääkida. Kui signaal tuleb piisavalt tugevalt, et kogu info kasvõi veaparandusega kätte saab, siis on ju OK. Vat analoogi puhul saime rääkida, et näe, lumesadu, kvaliteet halb.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas tigekala » 12:10, 08 Juul 2010

Kusjuures Dream'iga on üldse pull see asi...
Osadel kanalitel on pilt ees kui raudnael kui BER 20 000 ja osadel juba ruudutab kui BER 100.

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas pets1 » 12:11, 08 Juul 2010

see pole küll eriti huvitav, aga normaalselt ja piisavana peaks seal olema:
1. SSI % , nn. signaalitugevus, monotoonne funktsioon sisendsignnaali tugevusest dBm (ja kasutatavast kodeerimisest ning modulatsioonist)
2. SQI % , nn. signaali kvaliteet, funktsioon SNR-st ja BER-st (BER pärast esimest nn. Viterbi ja enne teist, nn. Reed-Solomoni veaparandust)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas satik » 12:16, 08 Juul 2010

haljazme kirjutas:kui mõnel transpondril signaal nõrgem, kerkib kohe AGC.


Tegelikult on AVR pingega vastupidi, kui on vaja signaali vähem võimendada siis asutakse pingega võimendusahelat piirama, piiramispinge kasvab signaali tugvenedes. Vastava skeemijupi abil saab ka voltmeetrit panna näitama vastupidist pingemuutust, st kui mõõdetav pinge kasvab siis näitatakse vähenevat näitu, digitaalse näidu korral võidakse programmiga panna näitama mida iganes tahetakse.
Viimati muutis satik, 12:29, 08 Juul 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas haljazme » 12:22, 08 Juul 2010

tigekala kirjutas:Kusjuures Dream'iga on üldse pull see asi...
Osadel kanalitel on pilt ees kui raudnael kui BER 20 000 ja osadel juba ruudutab kui BER 100.


Just mõtlesingi, et igast näidud ja asjad võivad ju softiti ka omaette valemiga leitud olla ja tont teab, mida näidata. Mu kolakas näitab isegi sagedusi kohati 1-2 MHz nihkes.

pets1 kirjutas:2. SQI % , nn. signaali kvaliteet, funktsioon SNR-st ja BER-st (BER pärast esimest nn. Viterbi ja enne teist, nn. Reed-Solomoni veaparandust)


vot seda nimetaks ma ka juba kvaliteedinivooks.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Energizer » 16:02, 08 Juul 2010

huvitav arutelu. Kuigi mulle jäävad need erilised lühendid natuke võõraks.Ma arvan et päris algajaid võivad selle teema viimased 2 lehte ära ehmatada, asi on aetud keeruliseks.

Kui oma esimese satikomplekti lasin tüüneri müüjal üles panna selgitas ta mulle maakeeli väga lihtsalt: Kui S ja Q on üle 50 % (vastava ekraanigraafika näidik asub näiteks kollasel alal, on see piisav et digi-pilti veatult näha. Noh tegelikult teame et päris nii see ei ole. Mingi osa bitte läheb ikkagi kaduma või tuleb pildis müra esile.
Nüüd tean, et enam-vähem normaalne signaal on kui S ja Q näitajad on 80% ümber. Ok perfektsionistid ja tähenärijad, friigid kes ajavad taga oma veatut 100%, las neile jäägu see mänguruum. Tegelikult ma ei usu et absoluutselt kõiki transpondereid on võimalik püsivalt vastu võtta 100%-lise tasemega. DVB vastuvõtt on ju oma olemuselt individuaalne ja sõltub paljudest parameetritest, muuhulgast ka vastuvõtu asukoht ning vastuvõtu tehnikast.
Teine asi, minu meelest DVB kohta käiv reegel, kas pilti on või ei ole, on tegelikult piisav kvaliteedi määramiseks. Pilti ei ole kui tuleb suur lumetorm või kõva paduvihm mis takistab satikiire langemist pannile ja selle peegeldumist LNB-sse. Samuti , pilti ei ole, kui häälestus on vale.



O T Idee järgi ei ole ju sat korralikku signaali edastav operaator süüdi kui inimene vaatab näiteks oma Full HD-ga SD pilti. Mis loogiliselt võttes oleks väga inetu ja ebapraktiline.

Aga need kes suruvad kanali madalama bitratega sisse need toodavad küll käkki.
Siis ei aita ei triim ega Full HD.

Kasutaja avatar
DreamMan
Entusiast
Postitusi: 199
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas DreamMan » 03:20, 09 Juul 2010

Energizer kirjutas:1.Arvesta võimalusega et rikkis võivad olla mõlemad nii tüüner kui LNB üheaegselt...


Arvestage ka võimalusega et kannatab osta normaalne satfinder... :!:
Mul näiteks juhtus odav kitai toode ära surema. Keera panni palju tahad, nivoo kogu aeg "väga hea", aga ühelegi satile pihta ei saanud. :?: Jura peale kulus hea pool tundi et asjale pihta saada
:idea: Parim lahendus on tõesti boks katusele ja väike telku või arvuti monitor sappa (kui on boksil näiteks hdmi,dvi out). Tuuneri oma programne satfinder on parim, paned tugevaima transpondri ette, kui asi enam-vähem fookuses, vahetad satfinderi nõrgima transpondri peale, veel veidi mutrivõtmete-kruvikeerajatega hullamist ja asi rahuldav.
Peale kitai satfinderi katuselt allaviskamist kulus kompassi-tuuneri-monitori komplektiga fookusse ajamiseks 10 minutit....
Olen asjaarmastja, viimati käisin katusel 5 aastat tagasi. Seega sobiks vedrumuhvi "parteisse", ikka tuuner ja monitor või minitv katusele. Algajad ei peaks kartma .... :mrgreen:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Energizer » 23:30, 09 Juul 2010

noh, sõltuvalt olukorrast pole alati mini tv ja digitüüneri katusele vedamine vajalik. Kui võimalik, siis panna näiteks telekas akna taha (kui pann paigaldatakse seina külge akna läheduses) ja saab ikkagi häälestatud ilma satfinderita. Teiseks pole vajalik alati 37 " CRT vedamine üles katusele. KUi võimalik, tuleks selleks kasutada mingit väiksemat LCD ekraani, millel RCA sisend. Siis pole see just eriti ebamugav et kobakat tv tehnikat üles vedada. Tõsi, sobivat RCA kaablit millel pikkus 10 m ja rohkem annab sel juhul otsida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist