Relook 400S

Kasutaja avatar
svenn1
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: tln.
    unknown unknown

Relook 400S

PostitusPostitas svenn1 » 13:45, 26 Mär 2006

Tere
Sai DB500 asemele soetatud selline riistapuu. Esimesel õhtul oli päris põnev, kuid nüüd tahaks natuke rohkem teada. Neti avarustes surfates ja ka siinset foorumit lugedes väga targaks ei saanud :oops: Keeled, m illest aru saan on eng, rus, fin. Palju saite aga olid nl, ger, fra jt. toredates keeltes, milles ma üle paari sõna ei tea :lol:
Süsteem mul selline: Katusel kaks panni kummalgi kaks univ. pead, 4-ne Diseq 1,0
A-Astra 19,2E
B-Hotbird 13,0E
C-Sirius 2,3 5,0E
D-Thor 2,3 0,8W.
Relooki andmed:
Micom vers. 05.09.22
Boot vers. 1.1.1
Linux vers. 2.6.4 - relook 400
Program vers. 1.25ru
DB vers. 1.11
PCB vers. VD
Ja nüüd mõned küsimused, millele arvatavasti mõnedki minusugused vastuseid otsivad:

1. Kuna soome keel on mul tugevaim, sooviksin supakaid näha soome keelsena. Kahjuks on praegu nii, et pärast iga kanali vahetust paneb ta mulle default keelse supakana swe. Mäletan, et dreamil tuli kuskil settingutes nimetada EN - Fin-ks ja asi töötas. Kas sellel pillil saab ka midagi sellist teha ?

2. Kanalite järjestamine ja paigutamine FAVOURIT -de alla on puldiga selge piin. Etherneti kaudu kasutasin PC editori, mida pakutakse ka kodukal ( http://www.dgstation.co.kr/software/sw_ ... 15&gubun=1 ) Relook-st arvutisse kanalinimekirja sain, aga tagasi saata ei lase, ütleb, et password selleks ei sobi. Mida teha ?

3. Aegaajalt on kodurahu huvides Sat-i pilti ka arvuti vahendusel teises toas vaja vaadata. Arvutis sees ka TV kaart. Eriti lahe oleks kui saaks üle etherneti vaadata ja miks ka mitte salvestada. Kas mingi tuxvisioni või analoogiga. Seni pole õnnestunud. Relookil on ka RF Out pesa ja selle kaudu vist saab ka vähemalt anooloogis pildi teis tuppa lasta ( kaablid õnneks seinas olemas ). Ühesõnaga kas on kogemusi mida jagada ?

4. Kuidas oleks minu süsteemi puhul kõige kavalam relook peadega ühendada ? kas loop -ga esimese tünneri väljundist teise sisendisse ? Siis saaba samaaegselt salvestamisega vaadata vist väga piiratud arvu kanaleid ? Ideid ?

5. Proovisin ka salvestatut PC kõvakettale tirida. Relookist tuleva faili konvertimiseks media palyerile söödavaks mpeg-ks leidsin eelpool mainitud kodukalt ka vajaliku progejupi Make PS, mis täitsa töötab. Relookist PC-sse tulid failid üle web inerfeisi kiirusega 1,2 MB/Sec. On see norm või saab üle FTP vms. ka kiiremini ( maja sisene võrk peaks 10/100 olema )

6. Ilma reha peale astumata, reha ohtlikusest sotti ei saa. Seega tahaks oma uue sõbra hingeelu vähe lähemlt tundma õppida aga ise ma Linuxist midagi ei tea ja ega satindusega ka leiba ei teeni. Kas enne erinevate imagete jms. katsetamist, on võimalik teha mingi packup, et kui ma olen pildi tasku lasknud, saaks algolukorra vähemalt taastada :oops: ?

7. Viimane küsimus ei ole küll otseselt Relookiga seotud, kuid tahaks teada ja võimalusel abigi. Mis nipiga oleks võimalik lahti saada Dis...id. ( No need docu kanalid ) :wink: Mul on kaks cs- i aga näen vaid ühte Dis...t. Mida teha ? Päris tasuta ei tahakski.

Nii, loodan, et kellelgi on mõnele küsimusele ka vastus olemas, kui ise mõnele neist vastuse leian, jagan seda kindlasti ka siin. Kui keegi tarkadest meestest leiaks aega võibolla asi füüsiliselt üle vaadata ja kohapeal ( Tln ) nõu anda, siis oleks hää nõu eest ka valmis tasuma :)

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

PostitusPostitas karla » 18:28, 26 Mär 2006

Relook, Mutant, Sezam, IPBox ju kõik samad riistad, oma uue sõbra kohta saad väga palju inffi siit http://satavto.by/forum/forum7.html

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 19:45, 26 Mär 2006

Karla, kas sa seda tead, et antud foorumi taga on veel kinnine foorum?
Sisse saavad ainult VIP member-id ja põhiteema on muidugi sharing...
... asi sumiseb mingi Minski serveri ümber, mis jookseb sellesama Sezami peal.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

PostitusPostitas karla » 20:10, 26 Mär 2006

Olen kursis küll, asi tekitab seal tugevat lainetust...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kalamees
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Relook 400S

PostitusPostitas kalamees » 20:01, 01 Apr 2006

svenn1 kirjutas:Sai DB500 asemele soetatud selline riistapuu...


Tegin ka ise natuke aega tagasi sarnase vahetuse. Mõnda aega oli selline kõhklev tunne, et kas oli ikka õige tegu. Kuid niipea kui sai ka kõvaketas sisse pandud, olid kõik kõhklused kadunud ;)

1. Relookil on default subtiitite valiku menüüs ainult teatud keeled ja soome/eesti keelt sinna lisada ei saa. Ise tegin nii, et by default on subtiitrid väljas ja soovi korral valin igal kanalil eraldi. Võibolla uumematel image'itel on juba valik suurem või siis võimalus lisada.

2. Tirisin FTP'ga andmebaasi faili db.dat arvutisse, tegin vajalikud muudatused ja saatsin box'i FTP'ga tagasi. Töötas. Igaks juhuks mainin, et originaal image'i puhul on kasutajanimi relook ja parool relook. Kui on peal nt. rudbox image, siis on kasutajanimi root ja parool relook.

3. Ühendasin RF väljundi abil pildi analoogvõrku ja teistest telekatest vaatan selle kaudu. Natuke madalama kvaliteediga on, kuid selle elab üle.

4. Ühendasin loop'ga esimese väljundi ja teise sisendi. Tulemus, et saab vaadata sama sama sati sama polarisatsiooni kanaleid. Kui ilmad ilusamad ja lumi sulanud on plaan single lnb'd twin lnb'de vastu vahetada.

5. Kettale salvestatut pole veel kopeerinud aga millalgi võtan ette. BTW, mis kausta box salvestatud info kirjutab?

6. Alati on võimalik uuesti peale lasta originaal image mille leiab DGstationi kodulehelt. samuti tuleks alles hoida db.dat fail, siis kõik peade ja kanalite seadistused alles.

7. Otsi selline teenusepakkuja, kelle paketis kõik Discoverid olemas ja siis katsu kaart saada. Või siis sama kaardi kudi-kudi pakkuja.

Üldiselt olen uue box'iga rahul. Ainus asi mida taga igatsen on see, et dream näitas kanalite nimekirjas kanali nime järel hetkel eetris oleva saate nime. See oli mugav. Kuid eks nüüd tuleb tihedamalt end püsti ajada ja arvutist tv kava vaadata :P
GM Spark Reloaded / TD-88 / 4.8E & 0.8W

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 20:25, 01 Apr 2006

aga kuda sellele isendile 1x10 diseq kylge pannakse????

Kasutaja avatar
kalamees
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kalamees » 21:47, 01 Apr 2006

Vot selle probleemiga pole veel kokku puutunud. Pole vajadust olnud. Aga manuaalist ma 1x10 DiSEqC'i kohta infot ei leidnud. Küll peaks Relook oskama mootoriga töötada.
GM Spark Reloaded / TD-88 / 4.8E & 0.8W

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 22:15, 01 Apr 2006

vot sinna taha ka minu ost jäi sest need gyberid ei saa aru mis asi on 1x10 diseq

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 03:56, 02 Apr 2006

DiseqC lüliteid kirjeldatakse tänini kujul 2x1, 4x1 või 10x1. Mis aga puutub 10x1 lülitisse, siis seda saab relook'iga juhtida küll aga vaid esimest nelja sisendit. Kunagi mingi 'dirty hack' iga otse sqlite3 baasis õnnestus ka viies ja kuues sisend lülitatud saada aga kuna seda uuesti korrata pole õnnestunud siis kirjutan selle pigem katse hälbe reale kui dokumenteerimata funktsioonile...

iCE

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 04:06, 02 Apr 2006

ma nyyd ei saanud aru kas sa tulid ytlema kuidas diseqc kirjuatakse või mis. nagu oli kysimus kuidas talle 10x1 taha istutada mitte kuidas kirjutada jäääär

Kasutaja avatar
j2nesh
Entusiast
Postitusi: 215
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Pernau
    unknown unknown

PostitusPostitas j2nesh » 11:28, 02 Apr 2006

Ma ei saa aru kuidas sa saad ice'i postist mitte välja lugeda et kümnene diseqc ei toimi antud isendis täiel kujul

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 13:13, 02 Apr 2006

j2nesh kirjutas:Ma ei saa aru kuidas sa saad ice'i postist mitte välja lugeda et kümnene diseqc ei toimi antud isendis täiel kujul

no sel juhul päädivad selle aparaadi ebamugavused veel tehniliste puudustega. palju reloogi ja db500 hinna vahe on??

Kasutaja avatar
kalamees
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kalamees » 14:03, 02 Apr 2006

videomakk kirjutas:no sel juhul päädivad selle aparaadi ebamugavused veel tehniliste puudustega. palju reloogi ja db500 hinna vahe on??


Mida sa "ebamugavuste" all mõtled? Ja Relook 400 ja Dream 500 on natuke eri klassi boxid!
GM Spark Reloaded / TD-88 / 4.8E & 0.8W

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 122 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 14:09, 02 Apr 2006

Igavusest muud pole teha? Igaüks vaatab, millega tahab, praegu ja ka edaspidi :wink:
kui veel näeb, kasvõi VisionNetiga...

Kasutaja avatar
kalamees
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kalamees » 14:10, 02 Apr 2006

Ega pühapäeva pärastlõunal tõesti suurt midagi muud teha pole :lol:
GM Spark Reloaded / TD-88 / 4.8E & 0.8W

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist