Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

Leidsid mõne huvitava HDTV kanali
Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas buhh » 09:38, 03 Juul 2014

Henkka kirjutas:Mul on avalik küsimus :

hr.buhh
kas DVB-T2 kaudu tulev niinimetatud "ETV HD" näitab ka sel ajal normaalset Full HD pilti????? Mitte SD upscale paska?
Kui JAH, siis ma ei hakka seda ajutist (max.3 päeva kestvat) kanalit telekasse sisse lugemagi.
Dreambox vastuvõtjatesse tuleb nagunii ka Starmani DVB-C sissse ning ma usun et nemad näitavad kindlasti pilti kogu ilus, kui see neile vaid tehniliselt kättesaadav on...

Loodetavasti ei läinud ma seda küsimust küsides liiga isiklikuks :mrgreen:


Vastus on JAH.

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas buhh » 09:39, 03 Juul 2014

tigekala kirjutas:
buhh kirjutas:ETV HD T2 versioon (Mux7) läks ennem ja läheb ka täna kõikidesse mastidesse 1080i resolutsioonis.
Järjepideva lolli iba ajamise pärast, sellel spetsiifilisel foorumil, teen ettepaneku, Sind Levirast töölt lahti lasta !
Või vähemalt alandada Su staatust Leviras kuni Levira parteisõdurini = kojamehe-öövalvurini.
Viimane muidugi sellisel juhul kui, seda töökohta Leviras, pole juba okupeerinud hr. Tarmo Osman...


Jah, said aru küll mida öelda tahtsin.
Mux7-es upscale-tuna, resolutsioonis 1080i. Laulu- ja tantsupidu otse, ilma upscale-ita.
Mina pole siin iba ajanud. Viita konkreetselt aga ära mölise niisama eks?

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas buhh » 09:46, 03 Juul 2014

satik kirjutas:
buhh kirjutas:1) ERR suudab vähemalt osaliselt väljastada programmi HD-s. Ülalmainitud programm (Mux6) alustab reedest.

Kas see tähendab et reedest algav programm on igas etapis kaamerast vaataja telerini resolutsioonis 1080?
Jah või ei?

Ülekannete ajal jah. Sõltub kaameratest, näiteks 2009 tehnikat ei jagunud ja rongkäik oli SD-s.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas tigekala » 09:50, 03 Juul 2014

buhh kirjutas:Jah, said aru küll mida öelda tahtsin. Mux7-es upscale-tuna, resolutsioonis 1080i.
Mina pole siin iba ajanud. Viita konkreetselt aga ära mölise niisama eks ?
Jah, nüüd lõpuks sain aru.
Mul on võimalus seda nn. ETV HD ( DVB-T2) ja ka tavalist ETV SD ( DVB-T), võrrelda 65 tollise Pana PLASMA peal.
Vahet pole mingisugust, esimene on lihtsalt vähem pakitud.
Ja kui Sa lõpuks ikka ise tunnistasid, et see nn. ETV HD ( DVB-T2), on ainult upscale, siis kui on Sinu võimuses,
siis koristagu Levira sealt kanalinimetusest HD ära, et mitte lollitada Eesti Rahvast !
Selle kanali tegelik nimetus on - ETV vähempakitud, või ETV upscale !
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas buhh » 09:52, 03 Juul 2014

tigekala kirjutas:
buhh kirjutas:Jah, said aru küll mida öelda tahtsin. Mux7-es upscale-tuna, resolutsioonis 1080i.
Mina pole siin iba ajanud. Viita konkreetselt aga ära mölise niisama eks ?
Jah, nüüd lõpuks sain aru.
Mul on võimalus seda nn. ETV HD ( DVB-T2) ja ka tavalist ETV SD ( DVB-T), võrrelda 65 tollise Pana PLASMA peal.
Vahet pole mingisugust, esimene on lihtsalt vähem pakitud.
Ja kui Sa lõpuks ikka ise tunnistasid, et see nn. ETV HD ( DVB-T2), on ainult upscale, siis kui on Sinu võimuses,
siis koristagu Levira sealt kanalinimetusest HD ära, et mitte lollitada Eesti Rahvast !
Selle kanali tegelik nimetus on - ETV vähempakitud, või ETV upscale !


No mida sa plõksid. Pole minu otsustada.
Vähempakitud? vt. uuesti.
Viimati muutis buhh, 11:06, 03 Juul 2014, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas tigekala » 10:00, 03 Juul 2014

Mida Sa ise plõksid ? Miks töötad seal Leviras siis kui Sinu otsustada pole midagi ja Levira eesmärk on ainult lollitada Eesti Rahvast ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 949
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas arkoko » 10:37, 03 Juul 2014

0000 kirjutas:Pange siis kell ka õigeks sellel uuel ETV HD kanalil, praegu tundub olevat -3 tundi vale või on see kood lihtsalt kolm tundi varasem, mis seal jookseb.
See on UTC aeg, mis meil suvisel ajal ongi 3 tunni võrra nihkes. Tavapärane praktika feedide jms testtabelite puhul.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas buhh » 11:30, 03 Juul 2014

tigekala kirjutas:Mida Sa ise plõksid ? Miks töötad seal Leviras siis kui Sinu otsustada pole midagi ja Levira eesmärk on ainult lollitada Eesti Rahvast ?

tige kle puhka jalga ja ära mängi skiso. Pole ju mõtet minu pihta tatti pritsida. Oleks minu teha siis maailm pöörleks teistpidi.

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas siil udus » 13:22, 03 Juul 2014

buhh kirjutas:
1) Kogu ETV põhiprogrammi terve 3 päeva jooksul pole lihtsalt HD-s olemas.
Ülekanded peaksid jõudma vaatajani kaamerast kuni vaatajani HD-s 1080i, video pakituna 10 Mbit/s.

2) ETV HD T2 versiooni kohta pole mina midagi muud väitnud kui, et see on upscale.
Aga reedest kuni pühapäevani on ka selle sisendiks ERR-i poolt väljastatav HD stuudiosignaal.

Ma ei soovi kedagi ärritada, aga kas siit võib välja lugeda, et ka majast on lõpuks saavutatud HD võimeline väljastus? Pididki nad ju tegelikult selle 2014 teine pool saavutama?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas tigekala » 13:58, 03 Juul 2014

DVB-T kanali ETV HD, Laulu- ja tantsupeo ülekandeid, hakatakse väljastama stuudiobussist.

- reedel 4. juulil kell 18:00 XIX tantsupidu „Puudutus“
- reedel 4. juulil kell 20:25 XXVI laulupeo Pillipidu
- laupäeval 5. juulil kell 13:55 XXVI laulu- ja XIX tantsupeo rongkäik
- laupäeval 5. juulil kell 20:00 XXVI laulupeo I kontsert „Aja puudutus“
- pühapäeval 6. juulil kell 14:00 XXVI laulupeo II kontsert „Puudutuse aeg“
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas satik » 14:25, 03 Juul 2014

buhh kirjutas:See väide, et 2009 oleks eetris olnud teletornist 1080i ja mujalt 720p, ei pea paika ja on puhas VALE!
Lõpetage see valetamine ja vassimine!


Tõepoolest, levitati ka mujal, nimelt lisaks Teletornile ka Valgjärvelt. Ja see oligi 1080i puhul kõik! Kogu ülejäänu Eesti sai ainult SD ja 720p pilti.
Vabandust, et Valgjärve ära unustasin.

2009:
roska kirjutas:HDTV ülekandeid saab vaadata tavalise katuseantenniga üle Eesti tavatelevisioonist oluliselt teravama pildiga formaadis 720p. Digilevi tasuta programme jälgiv televaataja leiab selleks oma digiteleri või digiboksi programmide loetelust uue telekanali nimega „ETV HD TEST“. Televaatajad, kellel puudub kõrgeraldusega televisiooni toetav digiboks või -teler, selle kanali valimise järel pilti ei näe.

Samu ülekandeid saab nautida ka veel kõrgema kvaliteediga 1080i formaadis. Neid edastatakse digilevi kanalitel Tallinna ja E40 Valgjärve saatja piirkonnas teleprogrammi „ETV HD TEST2“ vahendusel. Kanalite leviulatus on piiratud. Ülekannete jälgimiseks 1080i formaadis on vajalik teha oma digiboksis või digiteleris uus kanalite otsing. Juhiseid selleks saab seadme kasutusjuhendist.


Et see käis ka läbi ERR kodulehe, saame samuti teada kunagise postituse kaudu:

peeter3000 kirjutas:siit vaatab igüks ise saatekava:
http://etv.err.ee/?0553651

ETV HD testkanalil on kavas järgmised ülekanded:
2. juulil kell 22.15 XXV laulupeo ja XVIII tantsupeo avamine
3. juulil kell 18.55 tantsupeo etendus “Meri”
4. juulil alates kell 13.55 laulu- ja tantsupeo rongkäik ja laulupeo I kontsert
5. juulil kell 13.55 laulupeo II kontsert

Samu ülekandeid saab nautida ka veel kõrgema kvaliteediga 1080i formaadis. Neid edastatakse digilevi kanalitel E42 Tallinna ja E40 Valgjärve saatja piirkonnas teleprogrammi „ETV HD TEST2“ vahendusel. Kanalite leviulatus on piiratud. Ülekannete jälgimiseks 1080i formaadis on vajalik teha oma digiboksis või digiteleris uus kanalite otsing. Juhiseid selleks saab seadme kasutusjuhendist.


Mida siis nüüd kosta selle peale? Et kindel olla peaksin veel otsima arhiivist üles oma tollase raw ETV TEST kanali salvestuse Pärnu mastist mis näitab kohe mis formaat siis tegelikult eetris oli mujal kui E40 ja E42 levipiirkonnas. Kuid ma ei hakka Teid sellega koormama, Te teate seda isegi vääga hästi.

buhh kirjutas:2) ETV HD T2 versioon (Mux7) läks ennem ja läheb ka täna kõikidesse mastidesse 1080i resolutsioonis.

buhh kirjutas:2) ETV HD T2 versiooni kohta pole mina midagi muud väitnud kui, et see on upscale.

buhh kirjutas:Lõpetage see valetamine ja vassimine!


Sellele soovile saan ma küll vastu tulla.
Pingelise nädalavahetuse ajaks võtan aja maha, ühtlasi soovitan mõelda kui mahti et kas ikka sobib avalikus foorumis suhelda stiilis
buhh kirjutas: ära mölise, kle puhka jalga ja ära mängi skiso

kas äkki oleks saanud suhelda normaalselt, näiteks leides mõne fakti puuduliku olevat oleks ju saanud täiendada - vabandust, aga lisaks teletornile tuli ka Valgjärvest 1080i, või et ERR juba suudab 1080 pilti väljastada majast... oi, see polegi ju kindel, sest HD stuudiosignaal sellel üritusel hakkab lähtuma stuudiobussist, mitte ERR peamajast :? .

Kõike head!

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas tigekala » 14:40, 03 Juul 2014

Jah, ka mina jõudsin samale järeldusele, et buhh, räägib siin pooltõdesid ja jätab midagi rääkimata. Ehk nii, kuidas talle endale kasulik on.
Otsustasingi talle samamoodi vastama hakata, et teised foorumiliikmed, ka buhh ise, võiksid minu postitustest kahtepidi aru saada smile118
See aga, et isand buhhi vastu kasutati tema enda relva, ei meeldinud juba isand buhhile endale... smile240

Ja veel, buhh... Ära nüüd selle pisikese asja pärast smile409 küll tee ! Me kõik tegelikult smile229 meeletult Sind ja ainult Sind !
Noh, tegelikult siiski, peale hr. Tarmo Osmanit... smile374 smile260
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas h6bekuul » 16:14, 03 Juul 2014

buhhi jutt tõesti ei päde kohati minu kogetuga, aga ma ei vinna ka oma mälu piinata. Tegin tiba researchi ja viskan siis teile kah valgust. Kuna ka ronkäigust tehakse ülekannet HDna, siis kasutusel nii Levira kui ka ETV ülekandebussid. Äkki siis ETV omad on laulukaarel ja teised ronkäigul. Kuidas see jaotatud on - ei tea. Aga bussidest tuleb mööda optikat HD signaal Gonsiorisse. Edasi sealt mööda optikat provaideriteni, kes omavad optikaseadmeid teles. Levira on 1, kes omab...mõned veel :) Ehk siis peaks tulema real HD. Tõsi küll, kui bussid lähevad õhtale, siis täidab toru upscaaletud SD. Ja ei tasu lootma jääda, et peale laulupidu jääbki õige HD õhku :)
Viimase info kohaselt enne sügist 2015 eetriväljastuse seadmed ei muutu!
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas satik » 16:21, 03 Juul 2014

h6bekuul kirjutas:Viimase info kohaselt enne sügist 2015 eetriväljastuse seadmed ei muutu!


Seega, ERR peamaja on eetriväljastuse kohalt samasugune edasi kui aastal 2009, kas võime teha niisuguse järelduse?

Tänu info eest, h6bekuul smile173 .

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Tantsu- ja Laulupidu ETV HD kanalil

PostitusPostitas Henkka » 16:30, 03 Juul 2014

Praegu paistab nii et Starmani DVB-C kanal ETV HD on 1080x1920 laotusega, mis kvaliteediga pilt hakkab tegelikult jooksma, on juba homme õhtul näha. Senise positiivse kogemuse alusel loodan parimat.

DVB-T2 signaal saab olema kah üks huvitav asi...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist