ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

Räägime siin HDTV vastuvõtuseadmetest
Kasutaja avatar
tossakas
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 17:49, 20 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas tossakas » 18:25, 13 Nov 2009

Mis võiks põhjuseks olla, et IPBox9000 DVB-T tuuneriga ei näe Eesti kanalite EPG-saatekava. Tavaliselt näitab ainult käesoleva saate ja järgneva saate infot, vahel isegi seda mitte. Väga harva on ka kogu päeva info olemas. Ja seda kõigi Eesti kanalite osas ning erinevate imagedega sama lugu. Kas see ainult IPBoxi probleem või kordub sama ka teistes seadmetes. Ilma selleta salvestama panek igavene tüütus. On selle vastu rohtu?
Mmmmm.....

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 08:03, 14 Nov 2009

Vabade kanalite pealt näitab saatekava. Seda küll mitte alati. Võibolla pead nende sagedusel korra käima siis loeb teistele ka.
Samas EPG-st salvestama ma Eesti kanalitel pole julgenud ammu panna, kui alguses proovisin ja lihtsalt ei tulnud olen nüüd recording schedule menüüd kasutanud.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
kuku
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas kuku » 10:14, 14 Nov 2009

Omal oli ka ükskord probleeme EPG näitamisega, aitas kui uuesti menüüst ajavöönd salvestda. Muuta polnud midagi vaja.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 13:45, 14 Nov 2009

tossakas kirjutas:Mis võiks põhjuseks olla, et IPBox9000 DVB-T tuuneriga ei näe Eesti kanalite EPG-saatekava. Tavaliselt näitab ainult käesoleva saate ja järgneva saate infot, vahel isegi seda mitte. Väga harva on ka kogu päeva info olemas. Ja seda kõigi Eesti kanalite osas ning erinevate imagedega sama lugu. Kas see ainult IPBoxi probleem või kordub sama ka teistes seadmetes. Ilma selleta salvestama panek igavene tüütus. On selle vastu rohtu?

On endal samasugune kogemus. Mulle on hakanud tunduma, et "täispikka EPGd" lastakse eetrisse liiga pika intervalliga, et andmekanalit mitte üle koormata. Ilmselt aitaks, kui seadet alati täiega kinni ei pane, nii hoiaks ta kava mälus, kui ta ükskord juba vastu on võetud. Paraku on aga IPBoxi "suspend" reziim vägagi energiakulukas, niiet mina teen kinni pannes tavaliselt täieliku shutdowni.
Samas on olemas võimalus kava ka xml formaadis netist alla laadida. Oli vist selline plugin nagu webepg... Selle saab edukalt konfida kava.ee xml faile kasutama. Aga selle jaoks peab natuke linuxi majandamist tundma. Ainuke miinus on see, et eetrist alla laetud saated on siis kavas topelt näha koos xml sisuga. Kui sellest jamast jagu saaks, oleks tegu üsnagi hea lahendusega.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tossakas
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 17:49, 20 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas tossakas » 18:31, 14 Nov 2009

MultiUser kirjutas:On endal samasugune kogemus. Mulle on hakanud tunduma, et "täispikka EPGd" lastakse eetrisse liiga pika intervalliga, et andmekanalit mitte üle koormata. Ilmselt aitaks, kui seadet alati täiega kinni ei pane, nii hoiaks ta kava mälus, kui ta ükskord juba vastu on võetud. Paraku on aga IPBoxi "suspend" reziim vägagi energiakulukas, niiet mina teen kinni pannes tavaliselt täieliku shutdowni.
Samas on olemas võimalus kava ka xml formaadis netist alla laadida. Oli vist selline plugin nagu webepg... Selle saab edukalt konfida kava.ee xml faile kasutama. Aga selle jaoks peab natuke linuxi majandamist tundma. Ainuke miinus on see, et eetrist alla laetud saated on siis kavas topelt näha koos xml sisuga. Kui sellest jamast jagu saaks, oleks tegu üsnagi hea lahendusega.

Paistab, et MultiUseri jutul on tõepõhi all, sest pikemalt IPBoxi sees hoides hakkas kanali kaupa ka pikem EPG välja ilmuma. :D
Aga hakkas huvitama ka see WebEPG´le Kava.ee lehelt andmete otsimise võimalus. Millisesse faili tuleb vastavad muudatused sisse viia?
Mmmmm.....

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas mesilane » 18:33, 14 Nov 2009

Üks tagasihoidlik tehniline küsimus - kuskohast neid aparaate soodsalt saab ? Oleks huvitatud DVB-T h264 ja DVB-S2 linuxiga combost. Seitse kilo tundub liiga kirves hind :(

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas pioneer » 18:40, 14 Nov 2009

Kui kellaaja sätetes midagi muuta siis teeb kah kõik EPG tühjaks ja teinekord läheb päris pikalt enne kui kõik EPG tagasi tuleb.

Salvestama olen alati EPG-st pannud ja on alati salvestus tulnud. Ainult Eesti kanalitega paar korda nii juhtunud, et panin ühe kanali EPG-st salvestama, teist vaatasin ja siis panin selle kanali mida salvestas algusest vaatama aga siis jooksis hoopis pilt kinni niimodi, et kanaleid vahetas aga pilti ei tulnud, tegin restardi ja siis jäi kah see poolik salvestus alles ja sain ikka saate alguse ära vaadata. Ja teinekord sain kuidagi kanali vahetusega pildi lõpuks ette ja sain vaadata.
Ei tea mille viga see olla võib: Kas tarkvara, box-i jõuetus, Levira kodeeringus või saatjas

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 22:23, 14 Nov 2009

tossakas kirjutas:Aga hakkas huvitama ka see WebEPG´le Kava.ee lehelt andmete otsimise võimalus. Millisesse faili tuleb vastavad muudatused sisse viia?

Installid webepg plugina.
Edasi...
Üritan siia oma masinas tehtud failid laadida. Olulised vidinad on
1. /media/webepg/getit.sh - see on kodukootud skript, mis laeb kava.ee lehelt vajalikud failid ning formaadib need vajalikku xml formaati. kasutab /media/webepg/header.xml faili
2. /media/webepg/header.xml - xml:i header, mis on kasutatud eelpool skriptis
3. /var/webepg.list - selle faili saad ise, kui kasutad "Dump favourites as a webepg.list" plugina menüüs. Siis võtad minu näites toodud ridade alguses antud kanali id:d ja kirjutad need oma masinas tehtud faili (XMLTV_CHANNEL_ID_HERE asemele). Minu faili kasutamisel puudub mõte kuna nende kanalite parameetrid on seadme-spetsiifilised, vähemalt selle versiooniga, mida mina kasutasin.

Edasi käivitad /media/webepg/getit.sh skripti, mis laadib alla uued failid ja laadib nad sisse.
Kuna tegin selle skripti ainult katsetamise korras "prototüübina", siis seda seadme käivitamisel autmaatselt ei laadita. Selle osa pead ise välja nuputama, kui kavatsed seda igapäevaselt kasutada.
Nagu ma juba mainisin, tekivad topelt kirjed EPG:sse, kava.ee:st ja eetrist.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 18:18, 15 Nov 2009

Tänud
Täitsa läks tööle. Kuidas sa need XMLTV_CHANNEL_ID_HERE leidsid, kui tahaks rohkem kanalite EPG -sid proovida, kui sinu webepg.list sisaldab?
Kas sa midagi web_epg plugina setingutes ka muutsid. Kui ma media folderist ta telnetiga käima lasin ei leidnud plugin teda sealt üles ja pidin /var/file.xml kopeerima? või tegin midagi valesti.
Kuskil ma mäletan oli file nimetusega private_epg_info kus sai määrata et box ei loeks kanali epg SAT pealt sisse, kuid enam seda ei leia. Miski pärast tahab minu box SAT pealt soome kava rootsi keelsena lugeda nii, et see web oma oli küll etem.
Vaatan järsku õnnestub seda SKY_epg skini muuta nii et ta getit.sh käima lükkaks.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 20:17, 15 Nov 2009

gasth404 kirjutas:Tänud
Täitsa läks tööle. Kuidas sa need XMLTV_CHANNEL_ID_HERE leidsid, kui tahaks rohkem kanalite EPG -sid proovida, kui sinu webepg.list sisaldab?
Kas sa midagi web_epg plugina setingutes ka muutsid. Kui ma media folderist ta telnetiga käima lasin ei leidnud plugin teda sealt üles ja pidin /var/file.xml kopeerima? või tegin midagi valesti.
Kuskil ma mäletan oli file nimetusega private_epg_info kus sai määrata et box ei loeks kanali epg SAT pealt sisse, kuid enam seda ei leia. Miski pärast tahab minu box SAT pealt soome kava rootsi keelsena lugeda nii, et see web oma oli küll etem.
Vaatan järsku õnnestub seda SKY_epg skini muuta nii et ta getit.sh käima lükkaks.

Vaata kavade infi http://xmltv.kava.ee/
Ei mäleta, et oleks midagi muutnud plugina settingutes. Aga kui fail on vales kohas, siis lisa kopeerimine sinna skripti lõppu.
Ja kui miskit täpsemalt välja suudad uurida selle eetrist tõmmatava kava elimineerimise kohta, siis ehk pistad konkreetse infi siia.

Kasutaja avatar
wirx
Edasijõudnu
Postitusi: 47
Liitunud: 11:53, 22 Okt 2008
    unknown unknown
Kontakt:

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas wirx » 18:26, 29 Nov 2009

Panin uuema PGI v.0.3 Chilli for 900HD softi peale
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=148674
Aga ei leia-oska kuidagi nii panna, et käivitades paneks kohe mgcamd-i tööle

The image specific configuration files are located in /var/etc/boot_services.cfg
Here you can choose which services get started at bootup.
Seda faili mul ka pole, igakord pean 3x klõpsima rohelist nuppu, et mgcamd tööle läheks, oskab keegi aidata?
Kingin igale sülearvuti ostjale äriklassi PC komplekti koos LCD monitoriga
www.laptopid.ee on täpsem info

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 12:56, 07 Dets 2009

Uut tarkvara jälle liikvel.
http://dreambox.sifteam.eu/index.php?dir=9000HD/r11426/

"Standard"lahendus. Menüüsüsteem ümber ehitet ja nii mõnedki vead parandet.

Endal esialgu peale timeshifti subtiitrite probleemi midagi ette pole jäänud. Et siis kui pausi panna, siis tiitrid lasevad reaalajas edasi ;-) Aga eks see sitikas on seal alati olnud vist.

DGS on oma "originaali" sellest versioonist netist maha korjanud miskipärast, niisiis saab ainult "kloone" veel avalikult kätte. Ei tea, kas oli liiga vähe vigu sees, et ei taheta levitada :roll:

Lisaks on juba mõnda aega uue webinterface'i kaudu võimalik "live:st" erinevat programmi näha. Kahjuks toetab webint. ainult ühte klienti korraga, muidu oleks juba päris vahva lahendus striimi jagamiseks :lol:

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 10:05, 08 Dets 2009

Ära hakkab juba harjuma nende DGS softi uuendustega selle asemel, et olemasolev soft korda teha tullakse välja uue lahendusega kus vanu vigu on parandatud ja selle asemel jälle uued jamad.
see 11426 tundub hakkama saama nüüd enamuse CD subtiitritega (Showtime ?) samas osa menüüsid jooksevad panic. Teise tüüneri salvestus mul küll töötas, aga võibolla seal ka menüü probleem. See timeshiftiga subtiitrite probleem on neil kogu aeg olnud. Vahel saab sellest jagu kui korraks sub OFF ja uuesti tagasi kuid nagu ka salvestuse vaatamisel kindlam on nad txt leheküljelt välja otsida.
Aga 11426 pidigi alles test versioon olema, mis public kasutusse kogemata sattus.
Proovisin vahepeal ka E2-te, kuid pildi vahe DGS softist tulevaga on SD kanalite juures liiga suur, et selle kasutamisel mingit mõtet oleks. Aga eks pea järgmist varianti ootama.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 937
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas Radionov » 11:13, 08 Dets 2009

Proovisin vahepeal ka E2-te, kuid pildi vahe DGS softist tulevaga on SD kanalite juures liiga suur, et selle kasutamisel mingit mõtet oleks. Aga eks pea järgmist varianti ootama.


PKT mod 7.0 Tideglo rev 0.7.0

Zmiany Tideglo

release 0.7.0
*********************
- fixed mute volume on channel change
- mute over SPDIF is now working
- added mp4 runtime detection
- added http mp4 streaming
- added m2ts file
- added stty
- added netstat
- added traceroute
- added grab for GUI screenshots (it does not work with live-tv screenshots)
- fixed many bugs on video drivers (don't remember all because most of drivers code were completly reviewed)
- applied better quality on video drivers (IMHO now on sd channels is really better than before)
- fixed many bugs on audio drivers (most of them on codec side)
- fixed (??) snr/agc value on tuners (especially in the sharp tuner)
- fixed bug on starting network at boot
- changed bootlogo with a new default
- reorganized general driver structures
- fixed subtitles *.srt and *.ssa when there is '.' char in the file name
- fixed time in the frontpanel (now should be always get the right value, with GMT offset, also at enigma2 boot)
- fixed a bug that causes DNS to be rewritten at reboot or at network restart when dhcp is activated on the router/net (if you have dhcp activated dns will be always given by dhcp server)
- fixed a bug that make dhcp always activated
- fixed record from standby
- fixed record from deep-standby
- fixed timer bug for record scheduled events
- fixed volume bug on web-interface
- fixed menu factory reset (thanks skaman)
- fixed panscan mode on almost all possible cases
- fixed audio volume on SCART wich was lower than HDMI

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 08:58, 12 Dets 2009

Olemas ka uus DGS 11453 ametlik soft. Olen ta SifTeami versiooni nädala algusest kasutanud ja tundub stabiilne olevat. Võrreldes 11426-ga need menüüde vead kadunud. CD subtiirid enamusel kanalitel toimivad huvitaval kombel Showtime ja Silver näitab neid ainult sekundiks. Viriseda 11453 kallal ju veel võiks. See originaal favoritide menüü mulle ei meeldi aga samas saab alati Favpip pluginat selle asemel kasutada. Huvitav kas õnnestuks see ka kollase asemel favoritide klahvi alla installida.
Väljas ka ABCOMi versioon 11453-st kuigi sellele ma küll pihta pole saanud mis vahet tal DGS -ga on. Testitakse ka NLB softi ja PGI lubab ka enda versiooni välja panna. Viimasest softist PGI oma oligi kõige stabiilsem, kuigi koos deepblue skiniga ta enam peale ei mahtunud.
:wink: Huvitav kas nüüd lõpuks peale pooleaastast testperioodi saab oma boxiga rahul olla :D
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist